Jak przenieść swoją witrynę Joomla na nowy serwer internetowy?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak przenieść swoją witrynę Joomla na nowy serwer internetowy?
0 8 мин.

jak przenieść stronę internetową Joomla do nowego dostawcy hostingu


Może być wiele powodów, dla których chciałbyś znaleźć nowy dom na swojej stronie internetowej joomla. Zmiana dostawcy hostingu nie jest trudnym zadaniem; może jednak powodować bóle głowy, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. W tym artykule pokażę ci najlepszy i najszybszy sposób przenieś swoją witrynę Joomla do nowego dostawcy hostingu.

Ale najpierw dowiedz się, jakie są powody, dla których ludzie zmieniają firmy hostingowe. Joomla to świetny CMS i bardzo elastyczny. Jednocześnie wymaga dużych zasobów i nie działa dobrze na każdym serwerze WWW. Jeśli serwer internetowy nie jest zoptymalizowany pod kątem Joomla, możesz spodziewać się pułapek wydajności w miarę rozwoju witryny. Użycie ciężkiego szablonu i zbyt wielu rozszerzeń w systemie Joomla może spowolnić twoją stronę. W większości przypadków właściciele witryn Joomla przechodzą na nowego hosta, ponieważ nie są zadowoleni z wydajności i mają nadzieję, że inna firma oferująca hosting Joomla rozwiąże ten problem.

Innym powodem, dla którego ludzie zdecydują się na zmianę hostingu, jest brak możliwości aktualizacji. Ponieważ zespół programistów rdzenia Joomla stale pracuje nad systemem, ulepszają oprogramowanie, wykorzystując najnowsze technologie, które wymagają wyższej wersji PHP i MySQL. Firmy hostingowe nie aktualizują automatycznie wersji PHP, a jeśli chcesz uaktualnić witrynę Joomla do najnowszej wersji, nie będzie działać z bieżącą konfiguracją serwera. Możesz poprosić swojego dostawcę usług hostingowych o aktualizację swojego serwera, ale w większości przypadków zostanie to odrzucone, ponieważ inni użytkownicy, którzy współużytkują ten sam serwer, nie używają Joomla.

Poniżej pokażę ci, jak to zrobić przenieś swoją witrynę Joomla na nowy serwer i unikaj wszelkich przestojów.

1. Wybierz zoptymalizowany plan hostingowy Joomla

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli chcesz opuścić obecnego dostawcę usług hostingowych, jest znalezienie nowego. Może to być trudne, ponieważ wiele firm oferuje podobne usługi, a także wspiera Joomla. Popiersie, jak już wiesz od obecnego hosta, nie wystarczy mieć wsparcie dla Joomla. Jeśli szukasz niezawodnego hosta Joomla, wybierz firmę, która oferuje zoptymalizowane serwery dla Joomla CMS. Serwer WWW zbudowany specjalnie dla stron Joomla różni się nieco konfiguracją od innych serwerów ogólnego użytku. Hosting InMotion jest jednym z najlepszych dostawców hostingu, który oferuje zoptymalizowane plany Joomla w bardzo przystępnej cenie.

Hosting InMotion Joomla

od 4,19 USD miesięcznie obejmuje 2 strony internetowe Joomla, nieograniczoną przestrzeń i przepustowość GB, suPHP, moduł Apache mod_security, samouczki online dla Joomla 2.5 i 3.0+ i wiele więcej

Więcej szczegółów… “

2. Utwórz kopię zapasową witryny Joomla

Zakładam, że twój obecny host używa cPanel, ale jeśli nie, proces jest bardzo podobny z innymi panelami kontrolnymi hostingu. Aby wykonać kopię zapasową witryny i zapisać ją na komputerze, musisz zalogować się do panelu sterowania. Znajdź ikonę Menedżera plików i uzyskaj dostęp do folderu, w którym znajdują się pliki Twojej witryny.

ikona menedżera plików cpanel

Skompresuj pliki do pliku .zip, a po zakończeniu zapisz go na komputerze.

menedżer plików cpanel kompresuje pliki joomla

Teraz w panelu sterowania przejdź do ikony phpMyAdmin i znajdź bazę danych używaną przez twoją witrynę. Jeśli nie masz pewności co do bazy danych, możesz łatwo dowiedzieć się z pliku configuration.php strony, po prostu wyszukaj ten wiersz: public $ db = „yourdatabse”; Wybierz bazę danych, wyeksportuj wszystkie tabele i zapisz ją na komputerze, najlepiej w tym samym folderze, w którym zapisana jest witryna, tylko dla łatwiejszego zarządzania.

phpmyadmin eksportuj tabelę bazy danych joomla

3. Prześlij pliki i bazę danych

Po utworzeniu kopii zapasowej witryny możesz rozpocząć pracę nad nowym hostem. Prawdopodobnie utworzyłeś nowe konto hostingowe przy użyciu bieżącej domeny; w takim przypadku konieczne będzie przesłanie plików do folderu głównego lub konta. Jeśli używałeś innej domeny lub zarejestrowałeś nową podczas rejestracji, musisz dodać domenę używaną dla Twojej witryny Joomla. Dodając nazwę domeny do nowego konta hostingowego, utworzy folder (public_html / twojadomena.com), i będzie to również folder, do którego musisz przesłać pliki. Nie zmieniaj jeszcze serwerów nazw swojej domeny.

nazwy domen cpanel addon

Teraz, jeśli zorientowałeś się, który folder jest odpowiedni do przesłania, za pomocą klienta FTP lub narzędzia File Manager z cPanel, prześlij plik .zip, który zawiera pliki strony internetowej. Po zakończeniu przesyłania wyodrębnij pliki z archiwum za pomocą Menedżera plików i upewnij się, że są one wyodrębnione do głównego folderu. Jeśli pliki zostaną rozpakowane do podfolderu (publiy_html / yoursite.com / backupfiles /), po prostu przenieś wszystkie pliki do folderu głównego: public_html / yoursite.com.

wgraj stronę joomla na nowy serwer

Jeśli skończysz z plikami, wróć do strony głównej panelu sterowania i za pomocą Kreatora bazy danych MySQL utwórz nową bazę danych. Podczas tworzenia bazy danych i użytkownika wygeneruj silne hasło i zapisz je w dokumencie tekstowym, będziesz go później potrzebować. Podczas dodawania użytkownika MySQL do bazy danych ważne jest, aby włączyć opcję Wszystkie uprawnienia.

Kreator bazy danych MySQL Joomla

Tak więc masz bazę danych i użytkownika gotowego do użycia. Teraz przejdź do ikony phpMyAdmin, wybierz ostatnio utworzoną bazę danych i zaimportuj plik .sql, który wcześniej zapisałeś na swoim komputerze. W zależności od rozmiaru pliku import bazy danych może potrwać kilka sekund.

import phpmyadmin bazy danych Joomla

Ostatnią myślą jest połączenie plików z bazą danych. Teraz przejdź do edycji pliku configuration.php i zmień bazę danych, użytkownika i hasło.

zmień plik konfiguracyjny joomla

Teraz, jeśli zrobiłeś wszystko dobrze, powinieneś być w stanie zobaczyć klon swojej witryny na adresie demo, który został dostarczony przez twojego dostawcę hostingu podczas rejestracji. Jeśli zdecydujesz się założyć konto z InMotion, adres URL konta powinien wyglądać podobnie do tego: http://server123.inmotionhosting.com/~youraccountname/

4. Zmień serwery nazw swojej domeny

Teraz nadszedł czas, aby zmienić serwery nazw swojej nazwy domeny. Jeśli Twoja domena jest zarejestrowana w firmie zewnętrznej, takiej jak Name.com lub NameCheap, a nie u Twojego obecnego dostawcy usług hostingowych, wystarczy zalogować się na swoje konto i zaktualizować serwery nazw. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat zmiany serwerów nazw dla domeny, zapoznaj się z połączonym artykułem w tym akapicie.

Jeśli Twoja domena jest zarejestrowana w firmie hostingowej, z której chcesz się wyprowadzić, sugeruję rozpocząć przenoszenie domeny do niezależnego rejestratora. Nie przechowuj swojej domeny i hostingu w tej samej firmie. Przeniesienie domeny może potrwać kilka dni, więc rozważ również ten aspekt.

Aktualizacja informacji na serwerach nazw powinna być natychmiastowa, jednak sprawdzenie, czy zmiany na twoim dostawcy usług internetowych mogą potrwać do 24 godzin. Więc bądź cierpliwy.

5. Przetestuj swoją witrynę Joomla

Zakładam, że już przetestowałeś klon swojej witryny przy użyciu adresu URL demo dostarczonego przez twojego nowego hosta. Teraz, gdy serwery nazw zostały zaktualizowane, Twoja domena jest połączona z nowym kontem hostingowym. Ze względu na inną konfigurację serwera rzadko zdarza się, że witryna Joomla może zawierać błędy po przeniesieniu jej na nowy host.

Aby mieć pewność, że witryna nadal działa idealnie, losowo uzyskuj dostęp do różnych stron i używaj różnych funkcji witryny. Jeśli prowadzisz forum lub masz sekcję blogów, możesz utworzyć nowy post, wspominając, że przeprowadziłeś się do nowego hosta i poprosić społeczność o zgłoszenie wykrytego problemu.

Uwagi i sugestie

Mam nadzieję, że ten samouczek ci pomógł przenieś swoją witrynę Joomla na nowy serwer bez żadnych przestojów. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące transferu witryny Joomla, możesz zostawić komentarz poniżej lub jeśli zdecydujesz się na migrację do hostingu InMotion, ich zespół wsparcia pomoże Ci w tym procesie. Jeśli jesteś zainteresowany, jak zabezpieczyć swoją witrynę Joomla, bardzo polecam przeczytanie naszego innego samouczka.

Najlepszy hosting Joomla od InMotion

InMotion Hosting zapewnia hosting od 2001 roku i oferuje teraz zoptymalizowane serwery sieciowe Joomla z wieloma świetnymi funkcjami już od 4,19 USD miesięcznie

Uzyskaj zniżkę! »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector