Jak sprawdzić, czy witryna internetowa działa na WordPress?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak sprawdzić, czy witryna internetowa działa na WordPress?
0 11 мин.

find-website-running-wordpress


WordPress jest jednym z najczęściej używanych systemów zarządzania treścią w Internecie. Obsługuje ponad 30% wszystkich stron internetowych; oznacza to, że z czasem ponad 60 milionów osób wybrało to oprogramowanie.

Możesz dowiedzieć się, czy witryna jest uruchomiona, czy WordPress i możesz mieć kilka powodów. Jeśli wiesz, że jeden z twoich konkurentów wybrał ten CMS, możesz być pewien, że dla podobnej firmy WordPress również będzie dobry. Lub jeśli znajdziesz rozwiązanie techniczne na stronie nieznajomego, o wiele łatwiej jest je skopiować, gdy dowiesz się, że jest oparte na WordPress.

Ale jak dowiedzieć się, czy witryna internetowa działa na WordPress? W tym dokumencie omówimy kilka bardzo prostych i bardziej zaawansowanych narzędzi, więc po prostu czytaj dalej!

Metoda 1 sekundy

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy witryna jest obsługiwana przez WP, jest przewinięcie w dół i sprawdzenie obszaru stopki. W wielu przypadkach zobaczysz tam etykietę „Dumnie wspierane przez WordPressa” lub „Powered by WordPress”, co oznacza stronę WordPress.

strona internetowa obsługiwana przez wordpress

Wymaga to tylko sekundy, więc warto zacząć od tego. Jeśli nie widzisz tam etykiety, przejdź do następnego kroku.

Wypróbowanie dobrze znanych plików

Wszystkie witryny WordPress są tworzone przy użyciu tych samych plików, większość z nich jest przed tobą ukryta i nie możesz do nich dotrzeć ze względu na pomiary bezpieczeństwa serwera. Ale domyślna strona logowania WordPress to prawdziwy plik wp-login.php i służy do logowania się do użytkowników.

Najłatwiejszym sposobem na przejście do strony logowania jest otwarcie przeglądarki internetowej i wpisanie nazwy pliku po adresie URL witryny. Na przykład: SampleSite.url / wp-login.php lub po prostu SampleSite.url / wp-admin. Oba oznaczają to samo, a jeśli linki działają, oznacza to, że udało Ci się znaleźć witrynę WordPress.

Ta sztuczka jest również znana w Internecie, więc właściciele robotów spamujących często używają tej samej metody do hakowania stron WordPress. Aby tego uniknąć, właściciele witryn mogą przenieść stronę logowania w tajne miejsce, dlatego powyższa sztuczka nie zadziała.

Możesz więc wypróbować kolejne 2 strony w wierszu adresu przeglądarki, są to license.txt i readme.html. Po zainstalowaniu nowej instancji WP pliki te są również instalowane w folderze głównym, aby można było do nich dotrzeć. Spróbuj ponownie SampleSite.url / license.txt lub SampleSite.url / readme.html i zobacz, co się stanie. Pierwszy plik pokazuje licencję oprogramowania, a drugi to strona „Co nowego”. Jeśli znajdziesz któryś z nich, to jest to strona WP.

Wyświetlanie kodu źródłowego strony

wordpress-site-source-code

Zawsze możesz sprawdzić kod HTML witryny, którego nigdy nie można ukryć; jednak w niektórych przypadkach jest dekodowany. Ale 99,99% właścicieli witryny nie używa kodowania, więc wystarczy kliknąć stronę internetową i wybrać opcję Wyświetl źródło lub Wyświetl źródło strony.

Zostanie otwarty na nowej karcie i zobaczysz tam wiele tagów HTML, linków i innych elementów strony. Domyślny element meta używany przez WP wygląda następująco:

Numer wersji może się różnić, dlatego zalecamy kopiowanie tylko pierwszej części kodu, na przykład:

i wyszukaj go w kodzie HTML. Jeśli go znajdziesz, to ponownie jest to witryna WP.

Często właściciele profesjonalnych stron usuwają ten wiersz kodu, wtedy powinieneś obserwować kod i znajdować znaki związane z WordPress. Kilka przykładów:

Ten fragment kodu pokazuje, że wtyczka Yoast SEO jest zainstalowana, więc znaleźliśmy WordPress:

Oto kolejny fragment kodu, tym razem obraz. Wyraźnie pokazuje, że strona korzysta z WordPress, a także z SitePress Multilingual CMS plugin:

Możemy kontynuować próbki do nieskończoności, ale teraz wiesz, że znalezienie znaku WP nie jest takie trudne.

Korzystanie z dodatków do przeglądarki

Przeglądarki to świetne narzędzie do wyświetlania stron internetowych, ale wiedzą znacznie więcej! Dosłownie nie ma ograniczeń w używaniu przeglądarki do zadań specjalnych; potrzebujesz tylko dodatku do niego.

Istnieje wiele dodatków, które mogą pomóc w ustaleniu, czy witryna internetowa działa na WordPress. BuiltWith Technology Profiler to świetne narzędzie dla Chrome do uzyskiwania informacji o odwiedzanej stronie. Wystarczy go dodać i otworzyć dowolną stronę internetową, aby znaleźć znaki WordPress. Jest dostępny tutaj.

Takie dodatki często mają również zaawansowane zasoby, takie jak wyszukiwanie używanych elementów JavaScript, pokazywanie szczegółów serwera i wykrywanie najpopularniejszych typów CMS, które można z nimi zrobić.

Wappalyzer to kolejne przydatne narzędzie Chrom, ale jeśli użyjesz Mozilla Firefox możesz też wypróbować dodatek BuiltWith.

Strony internetowe inspektora

Oczywiście są strony internetowe, które oferują to samo rozwiązanie; najprawdopodobniej 2 najlepsze to isitwp i BuiltWith.

W isitwp należy wprowadzić adres URL strony internetowej i nacisnąć przycisk Analizuj stronę internetową. Po kilku sekundach zobaczysz, czy strona korzysta z WP i wielu innych rzeczy. Możesz uzyskać informacje o dostawcy nagrań i pamięci masowej WHOIS, aktywnym motywie i najważniejszych motywach WordPress. Jeśli którykolwiek z nich jest dostępny na rynku, otrzymasz link do ich pobrania.

Witryna BuiltWith używa również paska wyszukiwania, w którym należy wprowadzić adres URL witryny, nazwę technologii lub słowo kluczowe, a następnie nacisnąć przycisk Wyszukaj. Po kilku sekundach otrzymasz także szczegóły, ale w tym przypadku będziesz miał bardziej szczegółowy przegląd wybranej witryny. Jest to szczególnie przydatne, jeśli jesteś dostawcą lub szukasz świetnych wskazówek od konkurencji.

BuiltWith pokazuje różne sekcje, w tym Analitykę i śledzenie, Widżety, Język, Framework, Sieć dostarczania treści, Urządzenia mobilne, Media audio / wideo, Systemy zarządzania treścią, Biblioteki i funkcje JavaScript, Dostawcy hostingu poczty e-mail i SSL. Możesz szybko uzyskać pełny przegląd całej infrastruktury, sieci i innych rozwiązań strony internetowej, co jest naprawdę niesamowite.

Jak ukryć, że Twoja strona internetowa działa na WordPress

Jeśli jesteś właścicielem strony i chcesz ukryć fakt, że twoja strona działa na WordPress, możesz wykonać różne pomiary. Wiele z nich można wykonać ręcznie, ale nie jestem pewien, czy są one warte wysiłku, ponieważ jak omówiliśmy powyżej, istnieje wiele sposobów, aby dowiedzieć się o stronie CMS.

hide-my-wp-security-plugin

Najprostszym sposobem jest użycie specjalnej wtyczki do tego zadania; Hide My WP jest dostępny na Envato Market.

Jest to najlepiej sprzedająca się wtyczka na rynku, która do tej pory miała ponad 25 000 sprzedaży z oceną 4,51 gwiazdek na podstawie ponad 1600 opinii. Od momentu utworzenia w 2013 roku wtyczka otrzymała wiele aktualizacji i jest w pełni kompatybilna z najnowszymi wersjami WordPress, BuddyPress i WooCommerce.

Dlaczego zalecamy tę wtyczkę:

 • kosztuje tylko 29 USD, więc jest tańszy niż kilka godzin pracy
 • przedłużone wsparcie można kupić na rok, za jedyne 9 USD
 • jest stale aktualizowana i jest najlepiej sprzedającym się przedmiotem Elitarnego autora rynku Envato
 • ma bardzo szczegółową dokumentację i samouczki wideo

Hide My WP to coś więcej niż narzędzie do ukrywania rdzenia WP za twoją witryną; jest to również silne rozwiązanie bezpieczeństwa. Po instalacji będziesz chroniony przed włamaniami i atakami, w tym wstrzyknięciami SQL i brutalną siłą, a ponadto otrzymasz dziennik z nazwą użytkownika, adresem IP, datą i innymi szczegółami atakujących.

Ukrywa szablony WordPress i nazwę wtyczek, login WP, ukrywa lub zmienia nazwę interfejsu wp-admin i zmienia dobrze znane bezpośrednie linki do autorów, kanałów i innych. Hide My WP jest również w stanie usunąć lub zamienić ciągi znaków w kodzie źródłowym Twojej witryny, więc nikt nie znajdzie znaków związanych z WordPress w kodzie witryny.

Oto kilka przykładów, w których możesz zobaczyć, jak korzystna jest ta wtyczka:

Ukrywanie wp-login.php:

 • oryginalny adres URL: twojadomena.com/wp-login.php
 • zmieniony adres URL: twojastrona.com/wp-login.php?hide_my_wp=101010,

Zmiana adresu URL zaplecza WordPress:

 • oryginalny adres URL: twojadomena.com/wp-admin
 • zmieniony URL: twojadomena.com/special-admin

Zmiana katalogu motywów:

 • oryginalny adres URL: twojastrona.com/wp-content/themes/twentyeightteen/style.css
 • zmieniony adres URL: twoja strona.com/skin/mycss.css

W tym przypadku zmieniono nie tylko URL motywu i nazwę stylu, ale Hide My WP usunął informacje o motywie z pliku CS, zastąpił oryginalne klasy WordPress i zminimalizował kod. Wszystkie zmiany zostały wykonane za dachem, więc nie powinieneś wykonywać żadnego z tych zadań.

Zmiana katalogu wtyczki i odmowa dostępu do plików nieautoryzowanym użytkownikom:

 • oryginalny adres URL: twojastrona.com/wp-content/plugins/seo-plugin/main.css
 • zmieniony adres URL: twojastrona.com/wp-content/8328fd7231/main.css

Zmiana adresu URL domyślnych folderów i plików WordPress na nowe:

 • oryginalny adres URL katalogu przesyłania: yoursite.com/wp-content/uploads/
 • zmieniony adres URL katalogu wysyłania: twojadomena.com/myuploads/
 • oryginalny adres URL AJAX: yoursite.com/ajax.php
 • zmieniony adres URL AJAX: yoursite.com/myajax.php

Zmienianie lub wyłączanie kanałów:

 • oryginalny adres URL kanału: twoja strona.com/feed
 • zmieniony adres URL kanału: twoja strona.com/feedsforpartners/main.xml

Ukrywanie i wyłączanie wyżej wymienionych plików i archiwów WordPress:

 • HTML URL: yoursite.com/readme.html – nie znaleziono (ukryty)
 • txt URL: twojadomena.com/license.txt – nie znaleziono (ukryty)
 • miesięczne archiwa URL: twoja strona.com/2018/10 – nie znaleziono (ukryty)
 • roczne archiwum URL: twoja strona.com/2018 – nie znaleziono (ukryty)

Jak widać, dosłownie nie ma ograniczeń co do tego, co można ustawić jako alternatywny adres URL. Po prostu użyj wyobraźni, ponieważ nie musisz przypominać nowych adresów URL, Hide My WP je zapisze i automatycznie użyje podczas wyświetlania witryny.

Jak już wspomniano, w tej wtyczce znajduje się dodatkowa usługa. Za pomocą tego narzędzia można zminimalizować elementy CSS i kodu, dzięki czemu pliki będą mniejsze, a witryna będzie wyświetlana szybciej. Domyślnego nadawcę wiadomości e-mail można również zmienić za pomocą Hide My WP.

Pełną listę funkcji wtyczek można przeczytać w profilu rynkowym, a biorąc pod uwagę fakt, że Hide My WP jest stale aktualizowana co 3-6 miesięcy, na pewno pojawią się nowe funkcje. Sprawdź profil wtyczki tutaj.

Wniosek

Masz różnego rodzaju narzędzia do sprawdzania, czy witryna jest obsługiwana przez WordPress, czy nie. Jeśli wolisz dogodne metody, warto skorzystać z objętych stron internetowych. Jeśli chcesz zobaczyć kod i czerpać przyjemność z pracy w terenie, skorzystaj z metod sprawdzania kodu lub ręcznych metod wyszukiwania linków. Tak czy inaczej, nie ma już dla ciebie tajemnic, jeśli chodzi o znalezienie strony WordPress!

Jeśli chcesz zbudować swoją witrynę na WordPress i szukasz niezawodnego dostawcy hostingu, sugeruję zapoznanie się z naszym artykułem, w którym sprawdzamy najlepsze firmy hostingowe WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector