Jak stworzyć niejawną stronę internetową za pomocą WordPress?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak stworzyć niejawną stronę internetową za pomocą WordPress?
0 13 мин.

utwórz niejawne wordpress strony internetowej


Sklasyfikowane reklamy lub ogłoszenia, które istniały tylko w gazetach, same w sobie przeszły na strony internetowe. Craigslist to jedna z najpopularniejszych sklasyfikowanych stron internetowych, która umożliwia bezpłatne zamieszczanie ogłoszeń w kilku sekcjach poświęconych pracy, osobistym, usługowym itp..

Jeśli chcesz uruchomić własną bezpłatną lub płatną witrynę z ogłoszeniami drobnymi i stworzyć ekscytujący nowy rynek, na którym można spotkać kupujących i sprzedających, nasz przewodnik po tworzeniu własnej witryny z ogłoszeniami drobnymi poprowadzi Cię przez wymagane kroki i przedstawi kilka wskazówek na temat zarabiania i marketingu Twojej strona internetowa, aby zapewnić jej długofalowy sukces.

Spośród wszystkich możliwych sposobów budowy witryny wybraliśmy WordPress, który ma służyć jako platforma dla witryny z ogłoszeniami.

Jako krótki przegląd, oto główne kroki wymagane do stworzenia strony internetowej poświęconej ogłoszeniom drobnym:

 1. Wybór nazwy domeny
 2. Wybór hosta internetowego
 3. Wybór odpowiedniego systemu zarządzania treścią
 4. Wybór odpowiedniego projektu
 5. Strukturyzacja witryny
 6. Dodawanie ogłoszenia
 7. Zarabianie na witrynie z ogłoszeniami drobnymi
 8. Reklama Twojej witryny z ogłoszeniami drobnymi

Na początku kroki związane z tworzeniem witryny do zamieszczania ogłoszeń mogą wydawać się przytłaczające, ale radzimy sobie z tym, a nowa witryna z ogłoszeniami zostanie ukończona za niecałą godzinę!

1. Zacznij od nazwy domeny

Na początek wymyśl nazwę domeny dla swojej witryny. Możesz wybrać nazwę domeny, która Twoim zdaniem najlepiej opisuje Twoją markę. Upewnij się, że wybierasz coś, co jest krótkie, łatwe do przeliterowania i łatwe do zapamiętania.

Następnie wybierz popularne rozszerzenie, takie jak „.com” lub rozszerzenie dla danego kraju, jeśli Twoje sklasyfikowane witryny będą ograniczone do określonego kraju (np. „.It” dla Włoch).

Po zakończeniu wybierania nazwy domeny nadszedł czas, aby ją zarejestrować. Możesz używać popularnych rejestratorów domen, takich jak Namecheap lub GoDaddy, ale możesz także zarejestrować swoją domenę na swoim serwerze internetowym.

Niektóre hosty internetowe, takie jak BlueHost, oferują bezpłatną nazwę domeny na rok ze wszystkimi swoimi planami hostingowymi, więc możesz wybrać zarówno domenę, jak i plan hostingowy od tego samego dostawcy.

2. Znajdź hosta internetowego & Plan hostingowy

Wybór niezawodnego hosta to ważny krok do stworzenia dowolnej witryny. Biorąc pod uwagę, że na wydajność Twojej witryny ma bezpośredni wpływ wybrany przez Ciebie hosting, zalecamy wybranie takiego, który zapewnia doskonałą dostępność, wiele planów hostingowych i wsparcie 24/7.

Jeśli chodzi o plan hostingowy, zalecamy wybranie planu zoptymalizowanego WordPress (w dalszej części tego artykułu dowiesz się, dlaczego WordPress jest najlepszym wyborem dla Twojej witryny) od BlueHost, który jest najlepszym hostingiem dla witryn WordPress.

Wybór planu hostingowego BlueHost zoptymalizowanego pod kątem WordPress oznacza, że ​​konto jest wstępnie zainstalowane z WordPress, jest zoptymalizowane pod kątem szybkości i bezpieczeństwa oraz zawiera automatyczne kopie zapasowe. Plany te są oparte na technologii VPS, co przekłada się na lepszą wydajność, gwarantowane zasoby i pełne bezpieczeństwo.

3. Użyj WordPress jako swojej platformy

Jako system zarządzania treścią WordPress jest zdecydowanie najpopularniejszą platformą. Wszechstronność i możliwości dostosowania tej platformy to tylko kilka z wielu powodów, dla których powinieneś wybrać WordPress do stworzenia sklasyfikowanej strony internetowej. Inne zalety WordPress obejmują:

 • To jest darmowe & oprogramowanie open source – możesz pobrać go za darmo lub zainstalować na swoim koncie hostingowym;
 • Jest łatwy w użyciu – WordPress może być wszechstronny, ale możesz łatwo nauczyć się go używać;
 • Jest wysoce konfigurowalny – dzięki dużej liczbie wtyczek i motywów możesz dodawać różne funkcje i projekty do swojej witryny;
 • Jest przyjazny dla SEO od samego początku – WordPress został stworzony, aby dobrze współpracować z wyszukiwarkami, a różnorodne wtyczki SEO mogą dodatkowo poprawić jego przyjazny dla wyszukiwarek charakter;
 • Większość hostów internetowych oferuje plany hostingowe w pełni zoptymalizowane pod kątem WordPress.

Chociaż WordPress jest najlepszą platformą, którą zalecamy dla witryny z ogłoszeniami drobnymi, możesz również zdecydować się na własne witryny z ogłoszeniami tajnymi, które zapewniają hosting i pozwalają na uruchomienie strony w kilka minut. Jeśli jednak chcesz mieć pełną kontrolę nad swoją witryną i nie nakładać na ciebie ograniczeń dotyczących zarabiania na witrynie, zalecamy skorzystanie z WordPress.

4. Wybierz motyw & Dostosuj projekt

Teraz, gdy twoja nazwa domeny, plan hostingowy i platforma są już załatwione, możesz poznać szczegóły dotyczące wyglądu witryny.

Aby spersonalizować sklasyfikowaną witrynę WordPress, musisz wybrać motyw WordPress, który możesz dodatkowo dostosować do własnych upodobań, zmieniając schemat kolorów, ustalając wygląd strony głównej, dodając / usuwając funkcje itp..

Możesz wybierać spośród setek motywów premium dostępnych w Themeforest, takich jak motyw MyListing, który pozwala tworzyć dowolne katalogi bez żadnego kodowania. Możesz zaprojektować swoje strony w interfejsie i uzyskać podgląd w czasie rzeczywistym zmian, które wprowadzasz na swoich stronach.

Motyw katalogu MyListing jest w pełni responsywny, zawiera narzędzie do budowania stron typu „przeciągnij i upuść” (Elementor), zawiera ponad 50 gotowych elementów do zbudowania witryny i obsługuje integrację z WooCommerce.

Ten motyw pozwala łatwo zarabiać na swojej witrynie, sprzedając spoty reklamowe i umożliwiając zarabianie na zgłoszeniach list w różnych pakietach.

Alternatywnie możesz użyć motywu AdForest, który pozwala łatwo skonfigurować witrynę do przesyłania reklam. Ten motyw pozwala tworzyć nieograniczone pakiety przesyłania reklam, wyświetlać reklamy AdSense lub banery, pobierać opłaty za polecane reklamy lub prowadzić wielojęzyczną stronę reklamową.

Motywy premium zawierają szczegółowe przewodniki na temat ich używania, pomocy technicznej, poprawek bezpieczeństwa, aktualizacji, gotowych do użycia gotowych szablonów, innych integracji produktów itp. Dlatego nie zalecamy używania darmowych motywów dla Twojej witryny.

Wybierz elastyczny motyw reklamowy premium, który da Ci wiele możliwości zarabiania na swojej stronie.

Warto również poświęcić trochę czasu na znalezienie motywu o świetnym wyglądzie, ponieważ strona o eleganckim wyglądzie bardziej prawdopodobne jest, że przyciągnie odwiedzających i zwiększysz szanse, że odwiedzający ją zapamiętają.

5. Daj trochę struktury do swojej witryny

Teraz, gdy jesteś zadowolony z wyglądu witryny, dodaj strony, menu i reklamy, aby nadać jej strukturę.

Twój motyw będzie zawierał kilka szablonów ważnych stron, które powinna zawierać Twoja witryna, więc możesz po prostu edytować te strony za pomocą danych, które chcesz wyświetlić. Lub stwórz własne strony.

Jeśli masz wszystkie strony gotowe, możesz połączyć się z nimi za pomocą menu i podmenu odzwierciedlających różne kategorie list. Utworzenie tych kategorii (np. Ofert pracy, osób, rozrywki itp.) Zapewnia dobrą organizację witryny i pozwala użytkownikom na szybkie wyszukiwanie ofert w kategorii lub kategoriach, którymi są zainteresowani, bez marnowania czasu.

Twoja strona główna powinna również zawierać link do strony, która pozwala użytkownikom przesyłać ogłoszenia drobne lub utworzyć konto. Zazwyczaj jest to wyświetlane jako przycisk wezwania do działania, który jest umieszczony w widocznym miejscu na stronie głównej.

Pamiętaj, aby udostępnić na swojej stronie głównej wszystkie ważne linki i wezwania do działania, aby pomóc użytkownikom w szybkim i łatwym poruszaniu się po Twojej stronie.

6. Dodawanie niejawnych produktów / usług

Jeśli utworzyłeś różne kategorie i podkategorie i ułatwiłeś odwiedzającym wyszukiwanie w odpowiednich kategoriach, możesz zacząć dodawać aktualne ogłoszenia. Jeśli wyświetlasz listę produktów, dodaj wiele obrazów w wysokiej rozdzielczości, aby odwiedzający mogli lepiej poznać produkty, które sprzedajesz.

Oprócz zdjęć i opisu produktu, innymi ważnymi szczegółami powinny być cena, lokalizacja produktu lub usługi, sposoby skontaktowania się ze sprzedawcą produktu lub listerem reklamy (np. Numer telefonu, adres e-mail lub kontakt przycisk sprzedawcy).

W zależności od rodzaju wpisu możesz dodać inne informacje, które możesz uznać za istotne.

Jako ostatnia uwaga związana z dodawaniem ogłoszeń drobnych, upewnij się, że przycisk wezwania do działania „dodaj ogłoszenie” jest dobrze zaprojektowany, umieszczony w widocznym i łatwo dostępnym miejscu.

Krok 6 kończy część związaną z tworzeniem witryny z ogłoszeniami. Następne dwa kroki skupią się na zarabianiu, marketingu i utrzymaniu Twojej witryny WordPress w katalogu.

7. Wskazówki dotyczące zarabiania na witrynie z ogłoszeniami drobnymi

Chociaż technicznie można to zrobić w krótkim czasie, utworzenie witryny z katalogiem ogłoszeń drobnych, konserwacja i zarządzanie tymi witrynami może zająć znaczną część czasu. Dlatego ważne jest, aby znaleźć najlepsze i najprostsze sposoby zarabiania na swojej witrynie, aby stała się ona wiarygodnym źródłem pasywnego dochodu.

Dwa najłatwiejsze sposoby zarabiania na sklasyfikowanej witrynie to banery reklamowe i aukcje reklam płatnych.

Banery reklamowe można umieszczać w dowolnym miejscu na stronie, ale naturalnie reklamy umieszczone na stronie głównej są tymi, które uzyskają najwięcej wyświetleń. Możesz jednak umieszczać banery reklamowe na stronach kategorii lub stronach ze szczegółowymi informacjami o produktach i oferować im różne opcje cenowe.

Motywy ogłoszeń premium, takie jak motyw MyListing lub motyw AdForest, często mają prosty sposób wyświetlania banerów reklamowych w witrynie.

Chociaż witryna z listami reklam jest jeszcze w powijakach, być może będziesz musiał skontaktować się z reklamodawcami, ale gdy tylko Twoja strona zyska na popularności w wyszukiwarkach i zwiększy ruch, znacznie łatwiej będzie przyciągnąć reklamodawców chętnych do reklamowania się ich produkty lub usługi w Twojej witrynie.

Inną opcją zarabiania jest posiadanie różnych poziomów dla tych, którzy chcą publikować swoje reklamy w Twojej witrynie. Możesz mieć bezpłatny poziom, który zawiera niektóre standardowe funkcje (np. Bezpłatne wyświetlanie reklam przez 15 dni, możliwość dodania wielu zdjęć w wysokiej rozdzielczości itp.), Ale możesz również pobierać opłaty za zgłoszenia reklam i oferować dodatkowe funkcje, takie jak promocja lub polecane oferty przez 30 dni, wiele ofert itp.

Posiadanie różnych pakietów cenowych to szybki sposób na zwiększenie przychodów z reklam, ale jeśli zamierzasz realizować płatne zgłoszenia i różne plany przesyłania, musisz być w stanie zaakceptować płatności. W tym celu Twój szablon ogłoszeń prawdopodobnie będzie miał integrację z PayPalem, ale może również obsługiwać inne procesory płatności.

8. Wskazówki dotyczące promowania witryny z ogłoszeniami drobnymi

Nie wystarczy uruchomić witrynę z ogłoszeniami WordPress, musisz ją również promować i przyciągać do niej ruch.

Jednym ze sposobów promowania witryny byłyby płatne reklamy Google AdWords. Jest to prosty sposób na zwiększenie liczby odwiedzających witrynę, ale jest to kosztowne. To samo dotyczy płatnych reklam w radiu lub telewizji.

Jeśli nie chcesz inwestować zbyt dużo pieniędzy w promocję witryny reklamowej, musisz zainwestować trochę czasu i wysiłku. Możesz promować swoją witrynę na platformach mediów społecznościowych, możesz dodać blog do swojej witryny i zacząć pisać ciekawe artykuły w swojej niszy lub stworzyć kanał YouTube i starać się zdobyć popularność dzięki zabawnemu lub dowcipnemu filmowi na stronie z ogłoszeniami.

Oprócz promowania swojej witryny musisz także wziąć pod uwagę jej utrzymanie. Aby wszystko działało sprawnie, miej oko na dodawaną zawartość i aktualizuj swoją witrynę.

Aby uzyskać statystyki dotyczące użytkowników, należy zarejestrować się w Google Analytics, który zapewni przejrzysty przegląd liczby osób odwiedzających witrynę, z których pochodzą użytkownicy (ruch organiczny, ruch płatny, media społecznościowe itp. ), dzięki czemu będziesz wiedział, jak dostosować swoje działania marketingowe.

Wniosek

Podstawowe kroki, aby utworzyć witrynę z ogłoszeniami za pomocą WordPress, wykonaj te same czynności, które są wymagane, aby utworzyć dowolną inną witrynę WordPress.

Jeśli uruchomienie witryny jest możliwe w krótkim czasie, promowanie jej i zwiększanie ruchu w witrynie może wymagać więcej wysiłku, szczególnie jeśli prowadzisz promocje z niewielkim budżetem. Mimo to większość bezpłatnych metod marketingowych, które działają w przypadku innych witryn, zwykle działa również w przypadku witryn niejawnych.

Jeśli zastanawiasz się nad witryną z ogłoszeniami, nasz 8-krokowy przewodnik może pomóc w uruchomieniu witryny z ogłoszeniami WordPress, o której zawsze marzyłeś.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector