Jak stworzyć własną stronę internetową w 3 krokach dzięki Weebly?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak stworzyć własną stronę internetową w 3 krokach dzięki Weebly?
0 6 мин.

stwórz stronę internetową weebly 3 kroki


Stworzyłem już kilka samouczków na temat tworzenia strony internetowej przy użyciu różnych narzędzi i oprogramowania. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zbudować swoją stronę internetową za pomocą WordPress, a tutaj możesz dowiedzieć się, jak stworzyć stronę internetową za pomocą Joomla.

Dzisiaj nauczę Cię, jak stworzyć własną stronę internetową za pomocą Weebly w 3 łatwych krokach. Zanim przejdziemy do części „technicznej”, najpierw pozwól mi szybko porozmawiać o Weebly.

Weebly jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się platform do tworzenia stron internetowych. Zostało założone w 2007 roku i było stale ulepszane, aby spełniać oczekiwania klientów i najnowsze standardy projektowania stron internetowych. Weebly sprawia, że ​​tworzenie stron internetowych jest łatwe i dostępne dla wszystkich. Za pomocą tego narzędzia możesz tworzyć i dostosowywać swoją stronę internetową, czy to prostą prezentację firmy, blog, stronę członkowską lub sklep internetowy.

Krótki przegląd Weebly

W Weebly możesz wybierać spośród 4 różnych planów. Jeśli chcesz to wypróbować, możesz założyć bezpłatne konto. Ten plan obejmuje bezpłatną subdomenę, bezpłatny hosting, możesz tworzyć nieograniczoną liczbę stron i przechowywać do 500 MB. Pomoc online jest dostępna za pośrednictwem czatu i poczty e-mail.

Plany płatne zaczynają się od 8,00 USD miesięcznie i zawierają wiele funkcji: bezpłatna rejestracja domeny na rok, brak limitu miejsca, wsparcie przez czat, e-mail i telefon, monitorowanie ruchu w witrynie, usuwanie marki Weebly, wyszukiwanie w witrynie, odtwarzacz audio i wideo, platforma członkostwa i e-commerce, bezpłatny certyfikat SSL, opcja dodawania nieograniczonej liczby produktów lub posiadania nieograniczonej liczby członków, zintegrowany koszyk, kalkulator kosztów wysyłki i podatków oraz zarządzanie kodami kuponów.

Teraz wróćmy do budowania witryny. Jak wspomniano wcześniej, możesz założyć witrynę w 3 krokach. Nie musisz znać programowania, ani umiejętności projektowania stron internetowych. Weebly to narzędzie, z którego każdy może korzystać:

 • Krok 1: Wybierz motyw profesjonalny
 • Krok 2: Przeciągnij & Upuść elementy, dostosuj projekt
 • Krok 3: Opublikuj swoją witrynę za pomocą jednego kliknięcia

1. Wybierz profesjonalny motyw dla swojej witryny

Oczywiście musisz zapisać się na bezpłatne konto w Weebly, zanim uzyskasz dostęp do bazy danych projektu. Proces rejestracji jest bardzo prosty, wystarczy wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i hasło, a otrzymasz natychmiastowy dostęp. Możesz także zalogować się za pomocą swojego Facebook lub Google+ konto.

Następnym krokiem jest wybór ładnego projektu. Weebly oferuje setki szablonów wysokiej jakości bez żadnych kosztów, które możesz wykorzystać na swojej stronie i dostosować do swoich potrzeb. Możesz filtrować motywy według kategorii: blog, biznes, sklep internetowy, osobiste, wydarzenia lub portfolio. Nisza nie ma większego znaczenia, ponieważ można w pełni dostosować i zmodyfikować szablon; wybierz motyw, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

weebly wybieramy profesjonalny projekt za darmo

Możesz także wyświetlić podgląd każdego projektu, dzięki czemu dowiesz się, jak będzie wyglądać Twoja strona internetowa. Wszystkie szablony są przystosowane do urządzeń mobilnych, więc Twoja witryna będzie wyglądać świetnie również na smartfonach i stołach.

2. Dostosuj swoją witrynę – przeciągnij i upuść elementy

Po wybraniu projektu możesz go zmodyfikować w kreatorze Weebly. Będziesz mógł edytować tekst, przyciski, menu, tło i polecane obrazy, w zasadzie wszystko.

Możesz także usunąć elementy z obecnego projektu i dodać nowe. Możesz przeciągać i upuszczać pola tekstowe, obrazy, galerie, pokazy slajdów, mapy Google, formularze kontaktowe i biuletyny, przyciski, dzielniki, a także osadzać niestandardowy kod. Możesz także osadzać filmy z YouTube lub przesyłać własne pliki multimedialne (audio i wideo). Lista jest długa, ale nie wymienię ich wszystkich.

weebly edytuj elementy przeciągnij i upuść

Możesz także utworzyć wiele stron i edytować każdą stronę, jak chcesz. Każdy motyw zawiera kilka standardowych stron. Możesz usuwać, edytować lub dodawać nowe strony. Możesz także wybrać układ każdej strony. Istnieją setki układów do wyboru, z których strona zostanie automatycznie wypełniona polami, co ułatwi pracę.

weebly wybierz układ strony

podgląd układu weebly z elementami

3. Opublikuj swoją witrynę za pomocą jednego kliknięcia

Gdy skończysz ze wszystkimi stronami, następnym krokiem jest upublicznienie witryny. W tym celu należy kliknąć przycisk „Opublikuj” w prawym górnym rogu ekranu.

weebly publikuje stronę internetową

Zostaniesz poproszony o wybranie subdomeny, zarejestrowanie nowej lub użycie własnej domeny. Podczas gdy testujemy tylko Weebly, nie zarejestrowaliśmy jeszcze domeny, więc wybierzemy poddomenę, aby opublikować naszą stronę internetową. Kliknij przycisk „Kontynuuj”, aby kontynuować.

weebly wybierz domenę swojej witryny

System zapisze i opublikuje Twoją witrynę w ciągu kilku sekund. Po zakończeniu możesz uzyskać do niego dostęp pod podanym adresem URL.

weebly zobacz swoją stronę online

Gratulacje, właśnie utworzyłeś własną stronę internetową za darmo, nawet bez pisania jednej linii kodu!

Wniosek

Mam nadzieję, że ten krótki przewodnik był korzystny dla większości z was. Teraz widzisz, jak łatwo jest stworzyć stronę internetową, a nawet sklep internetowy bez wiedzy programowanie. Z pewnością Weebly nie jest dla wszystkich i ma swoje własne ograniczenia. Jeśli budujesz swój sklep internetowy z Weebly, dodanie dodatkowych funkcji nie jest możliwe, chyba że zespół programistów Weebly zdecyduje się dodać tę dodatkową funkcję do całego systemu. Przeniesienie witryny do nowej firmy hostingowej jest również niemożliwe.

Czy Weebly jest odpowiedni do twoich potrzeb i budżetu? Decyzja jest twoja! Wypróbuj Weebly za darmo i sprawdź, czy spełnia twoje oczekiwania.

Stwórz własną stronę internetową z Weebly Website Builder!

Nie są wymagane żadne umiejętności kodowania ani umiejętności techniczne! Zbuduj i dostosuj swoją stronę internetową przy użyciu profesjonalnych motywów Weebly.

Spróbuj za darmo! »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector