Jak stworzyć własny blog i zostać profesjonalnym blogerem?

jak zbudować profesjonalnego bloga


Dziesięć lat temu rzadko słyszałeś o kimś, kto prowadzi i prowadzi blog. Ludzie robili to głównie dla hobby i nie myśleli o monetyzacji, optymalizacji konwersji czy strategiach, które mogą przyciągnąć więcej czytelników. Dzisiaj blogowanie stało się zawodem, w którym ludzie tworzą treści na swoim blogu, aby nie tylko dzielić się swoimi opiniami, ale także zarabiać na blogach. We wcześniejszym artykule pokazaliśmy, dlaczego firma potrzebuje bloga i jak zmienić czytelników w klientów; dzisiaj pokażę ci jak stworzyć własny blog, cokolwiek robisz dla zysku lub dla zabawy.

Stworzenie profesjonalnego bloga jest prostsze niż myślisz; Oto kilka kroków, które należy wykonać przed rozpoczęciem podróży online.

Wybierz swój temat

Wybór niszy dla swojego bloga może być najtrudniejszy. Tematem Twojego bloga może być wszystko, co możesz wymyślić. To nie musi być wyjątkowe, nie musisz wymyślać koła na nowo, po prostu wybierz niszę, o której możesz pisać, i jesteś pasjonatem. Jeśli przestrzegasz ścisłej diety, jak schudnąć lub jesteś na światowej trasie i chcesz stworzyć dokumentację miejsc, w których byłeś, lub po prostu chcesz podzielić się swoją codzienną rutyną na temat rodzicielstwa, możesz założyć blog . Możesz także czerpać inspirację od swoich ulubionych blogerów; Jestem pewien, że czytasz i podążasz za popularną witryną, o której nawet nie wiesz, że to faktycznie blogi.

Nie musisz mieć super umiejętności pisania, ponieważ poprawi to z czasem, ale będziesz musiał włożyć trochę wysiłku i swojej pasji w tworzenie dobrych i pouczających treści, jeśli chcesz, aby ludzie je czytali.

Wybór platformy blogowej

Wpadłeś na dobry pomysł na temat, teraz musisz wybrać oprogramowanie, które pozwoli ci łatwo tworzyć i publikować swoje treści. Istnieje wiele platform, z których możesz wybierać, większość ludzi korzysta z bezpłatnego oprogramowania, takiego jak WordPress, Tumblr, Blogger i inne. Tam platformy blogowe oferują również bezpłatny hosting, więc po utworzeniu i aktywacji konta możesz rozpocząć blogowanie. Blogi te są jednak publikowane w subdomenach, takich jak twoja nazwa_blogu.wordpress.org, które mogą być dobre na początek, ale jeśli planujesz zostać profesjonalnym blogerem, musisz kupić nazwę domeny i zbudować wokół niej markę.

zacznij blogować z wordpress

Najpopularniejszą platformą blogową jest WordPress; to oprogramowanie można zainstalować na prawie każdym koncie hostingowym i można je łatwo aktualizować i utrzymywać; panel administracyjny jest również bardzo prosty i łatwy w użyciu, aby rozpocząć, nie trzeba posiadać umiejętności technicznych ani wcześniejszego doświadczenia. Ważne jest, aby wybierać platformę ostrożnie, ponieważ będziesz musiał z nią pracować tak długo, jak długo chcesz utrzymać blog przy życiu; przejście z jednej platformy na drugą może być trudne, więc wybierz odpowiednie oprogramowanie.

Wybierz nazwę i hosta swojego bloga

Posiadanie nazwy domeny, takiej jak yourownblog.com, jest bardziej profesjonalne i łatwiejsze do marki niż posiadanie subdomeny na bezpłatnej platformie hostingowej. Jeśli planujesz zostać profesjonalnym blogerem i już wybrałeś dla niego dobre imię, potrzebujesz również profesjonalnej usługi hostingowej. Darmowe platformy blogowe mogą być niezawodne i mogą wyglądać obiecująco na rozpoczęcie, ale nie masz kontroli nad kontem hostingowym. Nie ma możliwości rozszerzenia funkcjonalności swojego bloga, możesz łatwo zostać zbanowany z dowolnego powodu i możesz stracić swojego bloga bez możliwości robienia czegokolwiek; w końcu korzystasz z bezpłatnej usługi, na co narzekać?

Posiadanie płatnego konta hostingowego i nazwy domeny pozwoli ci mieć pełną kontrolę nad swoją witryną. Możesz instalować nowe wtyczki, dostosowywać blog tak, jak chcesz i uczynić go wyjątkowym i wyjątkowym.

Jeśli możesz mieć problemy wybierając dobre imię dla swojego bloga, oto nasz przewodnik na temat wyboru idealnej nazwy domeny, a także możesz wybrać plan hostingu od naszych najwyżej ocenianych hostów.

Tworzenie, publikowanie i udostępnianie treści

Jesteś nastawiony na wszystkie dziwactwa, konto hostingowe działa poprawnie, blog jest online; zbierasz informacje, piszesz notatki i tworzysz wspaniałe artykuły. Prawdopodobnie opublikowałeś już dwadzieścia artykułów i oczekujesz, że użytkownicy będą wchodzić w interakcje z Twoim blogiem w formie komentarzy. Witryna może potrzebować trochę czasu, aby zacząć otrzymywać ruch z wyszukiwarek zawierających czystą treść, więc jeśli chcesz przyspieszyć ruch, musisz zaprzyjaźnić się online.

twórz publikuj i udostępniaj treści

Rozpocznij wyszukiwanie blogów podobnych do Twojego tematu i zostaw komentarz do swoich postów, wspominając o swojej witrynie. Nie promuj siebie ani nie proś ludzi o odwiedzenie Twojego bloga, po prostu powtórz z życzliwym i pouczającym komunikatem, a zobaczysz, jak magia się dzieje.

Nie zapomnij o mediach społecznościowych. Poproszenie znajomych o tweety i udostępnianie postów na blogu może być dobrym początkiem. Dołączanie do różnych forów i grup internetowych, w których wspominasz o swojej witrynie, może być również dobrym sposobem na pozyskanie obserwujących. Na dłuższą metę chcesz zbudować silną sieć społecznościową wokół swojego bloga, abyś mógł natychmiast ogłaszać każdy nowy post swoim odbiorcom i uzyskać natychmiastowy ruch.

Podsumowując!

Pamiętam, jak byłem podekscytowany, kiedy zacząłem blogować. Od tej daty była to dla mnie długa podróż i wiele się nauczyłem w tym okresie, ale była to świetna zabawa. Jeśli też jesteś podekscytowany i chcesz założyć własnego bloga, z profesjonalnym akcentem, sugeruję pójście z blogiem wordpress wraz z dobrym dostawcą hostingu. Bądź wytrwały, bądź namiętny i nie poddawaj się, w ten sposób odniesiesz sukces; i nie tylko baw się dobrze!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map