Jak uczynić swoją stronę przyjazną SEO?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak uczynić swoją stronę przyjazną SEO?
0 12 мин.

uczyń stronę internetową przyjazną dla SEO


Po prostu dobrze wyglądająca strona internetowa nie wystarczy, aby przyciągnąć duży ruch. Aby Twoja witryna była wyświetlana w wynikach wyszukiwania, musisz przestrzegać zasad SEO. Jeśli witryna spełnia ich standardy, zostanie umieszczona wyżej na liście wyszukiwania. Rzeczy takie jak słowa kluczowe, tagi, a także projekt strony mogą mieć duży wpływ na ranking SEO Twojej witryny.

W tym artykule pokażemy Ci kilka sztuczek, które pomogą Ci uzyskać większy ruch w Twojej witrynie. Nie chodzi o to, że te punkty nie są posortowane według ważności, ponieważ wszystkie z nich są mniej więcej tak samo ważne.

Używaj słowa kluczowego SEO i wykorzystania obrazów

Słowa kluczowe są źródłem SEO witryny. To sposób, w jaki pomagasz wyszukiwarce ustalić, jakie są kluczowe informacje w Twojej witrynie. Jedno ze słów kluczowych powinno być wymienione w pierwszym zdaniu strony internetowej, aby pomóc wyszukiwarce ustalić, o czym będzie ta strona.

Słowa kluczowe powinny być często używane w witrynie. Od znaczników h1, atrybutów tytułu, nawigacji, obrazów, po opisy meta, nawet w nazwach folderów. Wszystkie te informacje powinny odnosić się do całej witryny. Ale nie wkładaj zbyt wielu słów kluczowych, ponieważ mogłoby to mieć efekt przeciwny.

Zwykle tylko tekst na stronie internetowej jest zoptymalizowany, ale ważna jest również optymalizacja obrazu (nawet jeśli nie jest wykonywana tak często). Obrazy w Twojej witrynie nie powinny być zbyt duże i znajdować się poza linią strony. Powinien mieć rozmiar około 30 do 100 kb i rozdzielczość 72 dpi. Jeśli pójdziesz dużo większy, strona ładuje się powoli i obniża twój ranking SEO.

Ponadto tekst alternatywny na zdjęciach musi być zgodny z obrazem i nie powinien być zbyt długi. Jak zauważyliśmy, bardzo ważne jest również pozycjonowanie obrazu, a także połączenie obrazu z resztą witryny.

Dostępny projekt

Twoja witryna musi być dostępna, a przez to rozumiemy, że można ją przeglądać we wszystkich przeglądarkach i urządzeniach. Powinien mieć specjalne tagi, aby działały na nowszych i starszych wersjach przeglądarek, ponieważ ludzie używają tych popularnych (Mozzila Firefox, Google Chrome lub Opera), a nawet tych nie tak powszechnych, ale wciąż używanych (Internet Explorer).

Szybkość witryny jest również uwzględniona w tym punkcie, ponieważ wolniejsza witryna będzie miała niższy ranking w wyszukiwarkach i będzie miała na nią duży wpływ. Jeśli trudno jest poruszać się po stronie, będzie to miało negatywny wpływ na ruch i ogólny ranking. Obrazy, o których wspomnieliśmy wcześniej, mogą również dodać do tego punktu.

Struktura twoich stron jest ważna, ponieważ dobrze zorganizowana strona internetowa jest znacznie łatwiej dostępna. Musisz więc unikać stron osieroconych (jeśli strona nie jest poprawnie dołączona do struktury strony internetowej) za wszelką cenę.

Twoja witryna powinna także reagować, aby uzyskać wyższą ocenę w wyszukiwarce. Jeśli zrobisz to dobrze, dzięki responsywnym układom na urządzenia mobilne, nie będziesz musiał powielać stron i mieć problemu z niską oceną w wyszukiwarkach.

Przyjazne adresy URL

Twoje adresy URL nie mogą być losowe i chaotyczne, ponieważ nie pomogą odwiedzającym ani wyszukiwarce dowiedzieć się, o czym jest strona. Jeśli na przykład adres URL kończy się na Twojej stronie.com/id=243?64943, wyszukiwarka zostanie zdezorientowana, a witryna zostanie sklasyfikowana niżej niż powinna.

Na potrzeby bieżącej strony internetowej powinna istnieć wyraźna nazwa, na przykład .com / movies / action. W ten sposób wyszukiwarka będzie w stanie skategoryzować twoją stronę internetową i ułatwi jej znalezienie (co jest celem SEO). Zbyt dzikie podejście do wielu kategorii może również mieć negatywny wpływ na ocenę strony, więc unikaj nadmiernego ich skomplikowania.

Użyj jednego lub dwóch słów kluczowych w adresie URL, aby strona była przyjazna dla wyszukiwarek. Jeśli masz dwa słowa dla folderu w nazwie ścieżki, zawsze lepiej jest używać łączników (-) niż podkreślników (_), ponieważ są one standardowe dla tego rodzaju nazw ścieżek.

Ponadto wszelkie stare i złe adresy URL powinny być przekierowywane 301, aby nie powodowały zamieszania i nie powodowały tych nieznośnych błędów 404. Zachowają również wartości, które zarobili, zanim upadły.

Integracja z mediami społecznościowymi

Ponieważ media społecznościowe są dziś wszędzie i są niezwykle popularne wśród niemal każdego typu demograficznego, ważne jest, aby zintegrować je z tymi stronami internetowymi ze względu na lepsze wyniki. Sprawią, że Twoja strona internetowa będzie znacznie lepsza, ponieważ media społecznościowe zajmują wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Pomoże to nie tylko uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarce, ale zapewni również większy ruch na stronie. Pomaga również w korzystaniu z witryny, ponieważ jeśli utrzymasz zaangażowanie użytkowników, wyszukiwarki zwiększą ruch, poprawiając pozycję w wynikach wyszukiwania.

 Ogranicz użycie JavaScript

Ponieważ niektóre strony używają prawie całego kodu JavaScript, znacznie utrudni to pracę wyszukiwarek, ponieważ będzie miał problem z czytaniem twojej strony. Mimo że JavaScript może być wizualnie atrakcyjny dla odwiedzających witrynę, nie pomoże wyszukiwarkom w określeniu charakteru strony. Ponieważ to spowalnia, wyszukiwarki nie oceniają witryn takich jak te wysoko.

Poza tym JavaScript nie jest dobrze zintegrowany z każdym urządzeniem mobilnym, przez co możesz stracić dużą liczbę potencjalnych odwiedzających, ograniczając swoją witrynę do złożonego i trudnego do odczytania bałaganu. Powinieneś pomóc wyszukiwarce, ograniczając użycie JavaScript do normalnych granic.

Nie za dużo elementów Flash

Elementy Flash mogą być zabawne i przydatne na stronie, ale bądź ostrożny, ponieważ nadmierne użycie może odwracać uwagę odwiedzających, a także obniżać pozycję witryny. Flash jest zwykle ignorowany przez wyszukiwarki, lub jest rozczarowany, jeśli jest wykonywany w dużych ilościach. Jeśli więc chcesz, aby Twoja strona była przyjazna dla SEO, spróbuj użyć elementów Flash w rzadkich przypadkach, kiedy mogą naprawdę dodać coś wspaniałego do Twojej strony internetowej.

Wykorzystanie HTML5 i odpowiedniego CSS

HTML5 jest najnowszą wersją języka i jest bardzo przyjazny dla wyszukiwarek. Oferuje wiele opisowych tagów, które bardzo pomogą SEO w ustaleniu, na czym polega strona. Ponadto jego elementy są łatwe do odczytania dla wyszukiwarki, dzięki czemu będzie działać znacznie szybciej niż zwykle. Więc jeśli używasz starego kodu HTML, właściwą rzeczą byłoby zaktualizowanie go i ułatwienie sobie życia.

Jeśli jesteś oldskulowym programistą, pamiętaj, że ramki HTML nie są dobrym rozwiązaniem i będą miały negatywny wpływ na ocenę witryny. To samo dotyczy tabel, które są w ten sposób przestarzałe, ponieważ CSS można teraz wykorzystywać do tworzenia układów w stylu tabeli.

Nieprawidłowy kod CSS niekoniecznie zmienia twoją ocenę, ale może być szkodliwy, jeśli strona się zepsuje. Więc nie wpłynie to bezpośrednio na twoją ocenę, ale obniży ruch, co może obniżyć twoją pozycję.

Ponadto, jeśli chodzi o kod: Świetną rzeczą do zrobienia byłoby stworzenie Mapa strony XML zapewni to ogromną pomoc silnikom, pomagając im zrozumieć strukturę witryny. Dzięki niemu możesz określić, które strony Twojej witryny są ważne, a które nie.

Unikalne tagi tytułu i opisy meta

Każda strona w Twojej witrynie powinna mieć swój unikalny tag tytułowy. Pomoże odróżnić każdą stronę i będzie reprezentować każdą stronę. Staraj się, aby było to krótkie z około 30 do 50 znaków.

Opis meta jest podobny do tytułu i powinien być napisany własnymi słowami, aby uzyskać najlepszy efekt. Ten tekst będzie wyświetlany w małym podglądzie na stronie wyszukiwania Google. Nie powinno to być zbyt długie, maksimum 160 znaków to więcej niż wystarczająca wiadomość, aby uzyskać informacje o witrynie.

Korzystanie z szyfrowania HTTPS

Nie tak dawno temu szyfrowanie HTTPS było używane tylko w sklepach internetowych i witrynach internetowych, w których trzeba było chronić poufne dane (np. Numery kart kredytowych). Ale obecnie, wraz ze wzrostem zagrożeń w Internecie, rośnie również potrzeba ochrony danych osobowych. Właśnie dlatego Google nalega, aby HTTPS był używany wszędzie, jako dodatkowa warstwa obrony. Nie powinno to również zmniejszać prędkości witryny, jak najlepiej z niej korzystać. Prawie wszystkie główne strony internetowe już wdrożyły ten krok, ponieważ informacje stają się coraz bardziej cenne z dnia na dzień.

Podobnie, należy odnowić certyfikaty bezpieczeństwa, aby nie wyświetlały ostrzeżeń osobom odwiedzającym witrynę.

Deklarowanie DOCTYPE

Może to wydawać się skromną rzeczą, o której należy ostrzec, ale jeśli zrobi się źle, może nieco obniżyć twoją rangę. Doctype jest przydatne, ponieważ pomaga przeglądarce tłumaczyć strony internetowe w Twojej witrynie. Jeśli nie ma deklaracji, przeglądarka musi zgadywać, a to wymaga czasu i czasami może coś przeoczyć lub coś zrobić źle. Jest to mały fragment kodu, który oszczędza dużo czasu i problemów.

Nie ma już potrzeby drukowania

To jedna ze starych rzeczy, które nie są już potrzebne. Nie potrzebujesz przycisku „przyjazny dla drukarki” na swojej stronie, ponieważ jest to teraz zrobione w CSS jako czystsze i szybsze rozwiązanie tego problemu. Tak więc każdy taki przycisk spowoduje czerwone flagi podczas wyszukiwania w wyszukiwarce.

Prawidłowe łączenie stron

Ponieważ linkowanie w witrynach jest używane na prawie każdej stronie, powinieneś wyraźnie pokazać swoje linki. Oprócz regularnego podkreślania, linki muszą się różnić w inny sposób, ponieważ przesuwanie myszy, aby dowiedzieć się, czy tekst jest linkiem, nie jest skuteczne.

Te linki powinny zawsze być bezwzględne, nawet jeśli względnymi łatwiej jest manipulować. Ale linki względne mogą być interpretowane źle lub nawet zeskrobane. Łącza bezwzględne są większe, szczególnie podczas nawigacji w witrynie.

Należy pamiętać, że jedna strona nie powinna zawierać więcej niż 100 linków. Kontroluj użycie linku i twórz je tylko w razie potrzeby.

Zaznacz strony, których nie należy sprawdzać

Tworząc plik robots.txt, możesz kontrolować, które części strony nie powinny być dostępne dla robotów wyszukiwarek.

Jest to przydatne, gdy masz sklep internetowy i nie chcesz, aby roboty Google dodawały produkty do koszyka, ponieważ korzystały z linku. Przeważnie te strony nie będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania, chyba że gdzieś są sygnały, które mówią im o wartości strony.

Zwiększ szybkość ładowania strony

Całkiem logiczne jest zwiększenie szybkości ładowania stron. Spróbuj skrócić i popracować nad kodem, aby jego użycie było praktyczne. W każdym razie celem każdego programisty jest już przyspieszenie jego witryny, ale dzięki temu osiągniesz znacznie wyższą pozycję w wyszukiwarkach. To dwa dla jednego rodzaju umowy.

Koncentrowanie się na strukturze

Struktura witryny musi być przejrzysta i zrozumiała, ponieważ ułatwi pracę wyszukiwarek, które indeksują strony. Spróbuj zaimplementować uporządkowane dane wokół kluczowych elementów. Wpłynie to również na wygląd Twojej witryny wyświetlanej na stronie wyników wyszukiwania i jakie informacje można zobaczyć.

Czytelność tekstu

Może to brzmieć trywialnie, ale teksty na twojej stronie muszą być czytelne. Niektóre rzeczy, na które należy zwrócić uwagę to: długość zdania, częstotliwość głosu pasywnego i liczba sylab na słowo.

Publikowane treści powinny być zrozumiałe, bez błędów składniowych i gramatycznych oraz z odpowiednią strukturą zdań. W zależności od docelowej grupy demograficznej zasady te należy odpowiednio stosować.

Podsumowanie

Jak już zauważyłeś, SEO będzie dla ciebie przyjazne, gdy jakość Twojej strony wzrośnie. Czynniki takie jak projekt i łatwość dostępu są ważne dla wyszukiwarki i tylko dobrze przygotowane strony internetowe będą czerpać korzyści, jakie ma do zaoferowania. Mamy więc nadzieję, że ten artykuł był przydatny i zapewnił wgląd w świat wyszukiwarek.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector