Jak wybrać najlepszą nazwę domeny dla swojego bloga lub firmy?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak wybrać najlepszą nazwę domeny dla swojego bloga lub firmy?
0 11 мин.

jak wybrać najlepszy biznes blog z nazwami domen


Często zastanawiamy się, czy wybranie odpowiedniej nazwy domeny jest naprawdę tak ważne. Może nazwa jest tym, co o nim myślisz. Z drugiej strony to, co robisz ze swojego bloga lub firmy, może zależeć przede wszystkim od nazwy, którą wybrałeś. Wybór nazwy domeny jest prawdopodobnie najważniejszym krokiem w ustalaniu tożsamości online.

Twoja nazwa domeny to pierwsze wrażenie dla odwiedzającego. Zła nazwa nie odstraszy odwiedzających, jeśli treść jest atrakcyjna, ale dobry i silny może wywrzeć wrażenie na odwiedzających i sprawić, by poczuli się związani z Twoim blogiem lub witryną.

W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje jak wybrać najlepszą nazwę domeny dla Twojego produktu, bloga lub firmy. To przewodnik i przypomnienie w zaledwie kilku krokach.

Trudno jest określić prawidłową kolejność tych kroków, ponieważ istnieje wiele skrzyżowań, więc przeczytaj je uważnie, aby znaleźć idealną dla siebie nazwę domeny.

Przeczytaj także: Jak zarządzać nazwami domen?

Wybierz krótką nazwę, łatwą do pisania i zapamiętywania

Szukasz nazwy domeny, która jest krótka, łatwa do wpisania i zapamiętania. Statystyki pokazują, że najlepsze nazwy domen mają około 6 znaków.

Do 2017 r. Większość nazw domen, które mogą mieć do 8 znaków, będzie już zajęta. Może musisz wymyślić nowe słowa lub po prostu poszukać nieco dłuższego imienia. W każdym razie dobrym pomysłem będzie utrzymanie nazwy domeny poniżej 15 znaków.

Długie i złożone słowa, nawet jeśli zawierają słowa kluczowe, są trudniejsze do zapamiętania i częściej zawierają błędy ortograficzne. Spowoduje to utratę ruchu. Większość odwiedzających nawet nie zawracałaby sobie głowy próbą zapamiętania złożonej nazwy domeny i po prostu szuka pokrewnego tematu, produktu lub usługi. Oczywiście wyniki wyszukiwania mogą dostarczyć je konkurentom, w zależności od optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Powinieneś unikać używania słów z wielokrotną pisownią lub slangiem, chyba że twoi odbiorcy znają się i łatwo z nimi korespondują.

Pamiętaj więc, aby nazwa domeny była krótka i łatwa do wpisania!

Przeprowadź badanie

W erze marek wiele słów jest znakami towarowymi lub prawami autorskimi. Nazwą, którą wybierzesz dla swojej domeny, może być równie dobrze, bez twojej wiedzy o tym. Aby uniknąć problemów prawnych, utraty domeny, a nawet opłat finansowych, po przygotowaniu krótkiej listy pomysłów na nazwę domeny należy przeprowadzić badanie i upewnić się, że żadna z nich nie jest znakiem towarowym ani prawem autorskim.

Zaangażuj swoich znajomych, którzy mogą być również odbiorcami, w proces twórczy. Możesz nawet chcieć przeprowadzić badanie w jednym punkcie.

 Słowa kluczowe w domenie

Wybierając nazwę domeny, powinieneś spróbować użyć słów kluczowych, które można łatwo powiązać z Twoją firmą, produktem lub usługą. Słowa kluczowe mogą pomóc poprawić Twoje SEO, ale bardzo trudno będzie znaleźć nazwę domeny z ukierunkowanymi słowami kluczowymi, które nie zostały jeszcze zajęte.

Ciemną stroną używania słów kluczowych jest ryzyko wyboru nazwy domeny, która jest ogólna i pozbawiona osobowości. Aby się wyróżnić, wymaga dużej kreatywności w łączeniu słów kluczowych z innymi słowami, a nawet wymyślaniu nowych słów.

Unikalna i markowa nazwa

Jest to nazwa Twojej domeny, którą odwiedzający zapamiętują, udostępniają lub używają, aby Cię znaleźć. To sprawia, że ​​jest to podstawa Twojej marki lub usługi.

Aby wyróżnić się w oceanie domen, twoje imię musi być unikalne i godne uwagi. Ogólne nazwy zbudowane wokół słów kluczowych są trudne do zapamiętania, ponieważ nie mają rzeczywistego znaczenia.

Dobrym pomysłem może być zbadanie innych podmiotów w Twojej niszy pod kątem oryginalności i kreatywności ich nazw domen. Możesz uzyskać wielką inspirację lub przynajmniej przykłady złych nazw domen.

Unikaj łączników i liczb

Istnieje kilka powodów, dla których należy unikać łączników i liczb w nazwie domeny. Przypomnijmy, że twoje imię musi być krótkie, łatwe do przeliterowania i wymowy. Cóż, zarówno myślniki, jak i liczby stoją na przeszkodzie, ponieważ często są źle rozumiane.

Używanie łącznika, ponieważ wybrana nazwa jest już zajęta, jest prawdopodobnie najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić. Będzie promować twoich konkurentów wśród wszystkich osób, które nie potrafią lub zapomną wpisać łącznika. Lepiej wróć do burzy mózgów w poszukiwaniu nowej nazwy domeny niż sięgania po to szybkie, ale szkodliwe rozwiązanie.

Zgodnie z liczbami, należy unikać ich używania, ponieważ osoby, które słyszą twój adres internetowy, nie będą wiedziały, czy używasz słowa (cztery) czy cyfry (4).

Twoja nazwa domeny powinna być szybka i szybka, a użycie łączników i liczb zrobi dokładnie odwrotnie.

Unikaj podwójnych liter

Słowa z podwójnymi literami nie są gorsze niż te bez nich, po prostu słowa z podwójnymi literami mają tendencję do błędnej pisowni, co prowadzi do utraty ruchu.

Rozszerzenie domeny

Uwierz lub nie, .com jest nadal najlepszym rozszerzeniem, jakie możesz uzyskać.

Dziś możesz wybierać spośród dziesiątek rozszerzeń domen. Mogą być powiązane z typem twojej jednostki (org, net, edu) lub krajem, w którym mieszkasz (uk, eu, jp).

Nowe, bardziej kreatywne, ogólne domeny, takie jak .land, .cool, .guru, .rocks i podobne mogą być bardzo kuszące, ponieważ oferują możliwość zarejestrowania bardzo trafnych i krótkich nazw.

Możesz także wybrać więcej domen lub domenę z więcej niż jednym rozszerzeniem. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, pamiętaj, że nie musisz budować strony internetowej dla każdej domeny. Wszystko, co musisz zrobić, to przekierować wszystkie dodatkowe domeny do swojej głównej witryny.

Oto najczęściej używane rozszerzenia nazw domen:

 • .co: skrót od firmy, handlu i społeczności.
 • .org: organizacje niekomercyjne i non-profit.
 • .netto: strony techniczne, infrastruktury internetowe.
 • .informacje: strony informacyjne.
 • .biz: wykorzystanie biznesowe lub komercyjne, takie jak strony e-commerce.
 • .ja: blogi, CV lub witryny osobiste.

Ciekawostki: rozszerzenie .me jest domeną najwyższego poziomu internetowego kodu kraju (ccTLD) dla Czarnogóry. Mimo to, ze względu na znaczenie i zastosowanie w języku angielskim, lista możliwości zastosowania rozszerzenia nazwy domeny jest praktycznie nieograniczona. Czarnogóra zarabia miliony dolarów rocznie dzięki tym dwóm literom. Tylko w 2016 r. Zarejestrowano ponad milion nazw domen z tym rozszerzeniem z całego świata.

Konkluzja: Idź do .com, jeśli jest dostępny i jeśli jest zajęty, spróbuj .netto, lub .org. Jeśli żadne z nich nie jest dostępne, lepiej wybrać inną nazwę zamiast jednego z mniej popularnych rozszerzeń.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na rejestrację, warto wziąć pod uwagę zakup rejestracji domeny prywatnej. Jest to korzystne, jeśli chcesz ukryć swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail, telefon i adres. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat prywatnych whois i rejestracji domeny prywatnej, przeczytaj nasz przewodnik. Prywatność domeny nie jest darmowa; w zależności od rejestratora domen będzie to kosztować 3–10 USD rocznie na domenę. W rejestratorach domen, takich jak NameCheap, możesz użyć kodów kuponów, aby uzyskać bezpłatną prywatność domeny lub kupić ją za bardzo niską cenę (0,99 USD rocznie).

Myśl długoterminowo

Twój blog, produkt lub firma mogą być wąsko zdefiniowane w momencie rozpoczęcia obecności w Internecie, ale powinieneś być otwarty i myśleć długoterminowo.

Może jesteś miłośnikiem muzyki, więc piszesz blog muzyczny obejmujący recenzje koncertów i albumów, wywiady z muzykami i podobne treści. Możesz łatwo wybrać nazwę domeny związaną z muzyką i ruszyć z nią w drogę; ale co, jeśli w przyszłości spotkasz bratnią duszę, równie pasjonującą się filmami, sztuką i rzeźbą. Dodanie tych nowych tematów do blogu muzycznego byłoby raczej dziwne.

Wybierając nazwę domeny, staraj się być wizjonerem. Myśl poważnie i staraj się wymyślić nazwę, która jest tak samo dobra dla twojego obecnego obszaru zainteresowań lub zasięgu, jak to będzie, kiedy ostatecznie rozszerzysz się w przyszłości.

Sprawdź Generatory nazw domen, aby uzyskać pomysły

Jeśli przeszukujesz internet, natkniesz się na kilka generatorów nazw. Generatory nazw domen to programy sztucznej inteligencji, co oznacza, że ​​nie są doskonałe. Może się zdarzyć, że nie użyjesz nazwy swojej domeny, ale mogą one pobudzić kreatywność i przyspieszyć burzę mózgów. Pomysły i sugestie otrzymywane od generatorów nazw domen mogą prowadzić do jackpota. Jakiś czas temu zebraliśmy listę 10 najlepszych narzędzi do sugerowania domen, które mogą pomóc Ci zacząć.

Nie wahaj się

Po wybraniu nazwy domeny musisz działać szybko. Nazwy domen sprzedają się szybko i może się zdarzyć, że je stracisz, jeśli się wahasz. Nawet jeśli twoje treści nie są gotowe, powinieneś jak najszybciej zarejestrować swoje ulubione nazwy domen, ponieważ są one dość tanie.

Dodatkowe wskazówki

Jeśli zaczynasz blog lub witrynę osobistą, najlepiej użyć własnego imienia i nazwiska. Firmy z wieloma markami mogą zdecydować się na utworzenie określonych stron internetowych dla każdej marki lub grupy produktów zamiast umieszczania wszystkiego pod nazwą firmy.

Po zarejestrowaniu domeny i zakupie dobrej usługi hostingowej musisz wskazać domenę na swoje konto hostingowe, zmieniając serwer nazw domen u rejestratora. W jednym z naszych przewodników wyjaśniamy, co to jest serwer nazw i jak działa.

Wniosek

Wybór nazwy domeny nie jest łatwym zadaniem. Musisz wykazać się oryginalnością, kreatywnością i wizją. Uzbrój się w cierpliwość i daj temu procesowi trochę czasu.

Przeprowadź ankietę wśród znajomych i współpracowników i pozostaw ją na noc. Kiedyś nazwa, która wygląda i brzmi idealnie pod koniec długiego i wyczerpującego procesu, może okazać się naga i nudna już następnego dnia.

Jak tylko wybierzesz nazwę swojej domeny, sprawdzisz jej dostępność i upewnisz się, że nie jest ona prawnie chronionym znakiem towarowym ani prawem autorskim, wybierz ją!

BEZPŁATNA rejestracja nazwy domeny ->

BlueHost zapewnia bezpłatną rejestrację domeny przy każdym zakupionym planie hostingowym. BlueHost to niezawodna i renomowana firma hostingowa, która oferuje usługi hostingowe i rejestrację domen od 1996 roku. W BlueHost możesz również kupić prywatność domeny w celu ochrony swoich danych osobowych.

Uzyskaj darmową domenę! »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector