Jak zainstalować certyfikat SSL na stronie WordPress?

jak zainstalować stronę internetową wordpress certyfikatu ssl


Zgodnie z nowym Google i innymi czynnikami rankingowymi wyszukiwarek, bezpieczeństwo witryn internetowych staje się coraz bardziej priorytetowym sygnałem rankingowym. Oznacza to, że jeśli Twoja witryna nie zaczyna się od przedrostka „HTTPS:”, będzie mniej oceniana przez wyszukiwarki niż witryny z szyfrowaniem SSL (Secure Socket Layer).

Celem zainstalowania certyfikatu SSL jest ochrona integralności i prywatności transmisji danych poprzez ustanowienie szyfrowanego łącza między serwerem internetowym a przeglądarką, a tym samym zapobieganie możliwemu przechwyceniu przez elementy przestępcze. Oprócz zapewnienia integralności danych i prywatności poprzez szyfrowanie, HTTPS zapewnia również uwierzytelnianie witryny, to znaczy sygnalizuje odwiedzającemu, że odwiedzana witryna jest rzeczywiście witryną, którą zamierzali odwiedzić.

Jeśli posiadasz witrynę WordPress z elementem eCommerce lub witrynę WordPress, która przechowuje poufne dane, wrażliwe dane osobowe lub oferuje przesyłanie lub pobieranie danych, wiedza o tym, jak zainstalować certyfikat SSL na swojej stronie WordPress, zrobi różnicę we wzmacnianiu bezpieczeństwa a nawet konsolidacja rankingów wyszukiwarek.

Zainstaluj certyfikat SSL na stronie WordPress

Chociaż w przypadku niektórych rodzajów witryn certyfikat SSL może być opcjonalnym dodatkiem (np. Osobiste blogi), w innych przypadkach (np. Witryny eCommerce, witryny bankowe, procesory płatności online itp.) Certyfikat SSL jest wymogiem branżowym.

Zanim przejdziemy do szczegółów, jak dodać certyfikat SSL do swojej witryny WordPress, najpierw rozważmy roczne koszty certyfikatu SSL.

Zakup certyfikatu SSL

Jak we wszystkim, na koszt certyfikatu SSL będą miały wpływ niektóre czynniki, takie jak oferujący go dostawca hostingu, liczba witryn, które należy zabezpieczyć, oraz charakter witryn, które należy zabezpieczyć (witryna osobista lub witryna eCommerce) ). Na przykład podstawowy protokół SSL dla jednej domeny kosztuje 36,75 USD rocznie na stronie SSL.com, podczas gdy koszty pakietów SSL obejmujących wiele domen wahają się w przedziale od 140 USD do 320 USD rocznie.

Niektórzy dostawcy hostingu mogą oferować bezpłatne certyfikaty SSL z niektórymi planami hostingowymi (np. InMotion Hosting oferuje bezpłatny certyfikat SSL z ich planami hostingowymi dla firm), więc zanim zaczniesz kupować certyfikat SSL dla swojej witryny WordPress, możesz sprawdzić, czy Twój host jeszcze Cię nie skonfigurował.

Jeśli Twój hosting nie dostarczy certyfikatu SSL bezpłatnie lub potrzebujesz innego typu certyfikatu SSL niż ten, który oferuje Twój host (na przykład, twój host może oferować bezpłatny certyfikat SSL z walidacją domeny, ale możesz potrzebować Extended Validation SSL), możesz kupić jeden od zewnętrznego dostawcy i zaimportować go.

Możesz poprosić o pomoc w instalacji certyfikatu SSL od twojego hosta, ponieważ wiele hostów zainstaluje dla ciebie certyfikat SSL na twoim serwerze. Alternatywnie możesz użyć wtyczki WordPress, aby pomóc w instalacji certyfikatu SSL.

Dodanie certyfikatu SSL

Jeśli masz pakiet hostingowy z wieloma domenami, musisz wybrać domenę, która otrzyma certyfikat SSL. Jednym z najprostszych sposobów na zainstalowanie certyfikatu SSL w witrynie WordPress jest użycie wtyczek.

Istnieją różne wtyczki SSL, które wprowadzą niezbędne zmiany bez żadnego wkładu z Twojej strony. Wystarczy kupić SSL i aktywować wtyczkę.

Oto niektóre wtyczki SSL WordPress, które mogą znacznie uprościć instalację certyfikatu SSL:

WP Force SSL

Jeśli nie chcesz dotykać żadnego kodu podczas instalowania certyfikatu SSL na swojej stronie WordPress, WP Force SSL pomoże przekierować ruch HTTP do HTTPS. W ten sposób cały ruch w Twojej witrynie zostanie automatycznie przekierowany przez bezpieczny HTTPS.

Naprawdę proste SSL

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki Really Simple SSL automatycznie wykryje Twój SSL w Twojej witrynie i automatycznie wprowadzi niezbędne zmiany w pliku .htaccess oraz skonfiguruje witrynę tak, aby działała przez HTTPS.

CTW SSL dla Cloudflare

Ta wtyczka została zaprojektowana, aby CloudFlare Flexible SSL był gotowy do użycia z witryną WordPress i unikać pętli przekierowań. Po zainstalowaniu i aktywacji, CTW SSL automatycznie dokona niezbędnych zmian.

Zmiana ustawień WordPress

Po zakupie certyfikatu SSL oraz zainstalowaniu i aktywacji wybranej wtyczki SSL czas przygotować nową witrynę WordPress na SSL. Aby to zrobić, przejdź do Ustawień -> Generał -> WordPress i pola adresu URL witryny i zaktualizuj adresy URL, aby upewnić się, że wyświetla prefiks „HTTPS”.

Jeśli dodajesz SSL do istniejącej witryny, możesz ręcznie zmodyfikować plik .htaccess, aby przekierować SSL WordPress z HTTP na HTTPS. Aby to zrobić, możesz dodać następujące wiersze do pliku .htaccess:

RewriteEngine On
RewriteCond% {SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^ (. *) $ Https://www.yoursite.com/$1 [R, L]

Dodanie certyfikatu SSL do witryny WordPress jest opłacalną inwestycją, która zwiększy bezpieczeństwo i wiarygodność witryny zarówno w oczach klientów, jak i wyszukiwarek.

Jeśli masz problemy z instalacją certyfikatu SSL w swojej witrynie WordPress, możesz poprosić o pomoc swojego dostawcę hostingu. Większość hostów rutynowo oferuje pomoc w instalacji SSL lub pomoc w importowaniu certyfikatów SSL innych firm w ramach działalności związanej z obsługą klienta.

Wniosek

Ponieważ konsekwencje HTTP w zakresie bezpieczeństwa są znaczne, dzięki czemu osoby podsłuchujące i porywacze mogą zagrozić bezpieczeństwu transmisji danych, zmiana witryny WordPress na HTTPS jest nie tylko znaczącą poprawą bezpieczeństwa, ale może również oznaczać zwiększenie pozycji SEO.

Certyfikat SSL zapewnia bezpieczny protokół wymiany informacji w Internecie i chociaż możesz nie chcieć jeszcze instalować go na swojej stronie WordPress, dyrektywa Google „HTTPS wszędzie” ma na celu uczynienie HTTPS ważnym dla każdej strony internetowej, nie tylko banków i sklepy internetowe.

Instalowanie certyfikatu SSL w witrynie można wykonać tylko w kilku krokach, a także może znacznie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa witryny i odwiedzających, pomagając w ustanowieniu wiarygodnej obecności w Internecie i uniknięciu karania przez wyszukiwarki.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map