Jak założyć blog w 15 minut (lub krócej)?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak założyć blog w 15 minut (lub krócej)?
0 6 мин.

założenie bloga z wordpress w 15 minut


Chcesz założyć własny blog, ale nie wiesz jak? W tym samouczku pokażę krok po kroku, jak stworzyć własnego bloga, a wykonanie go nie zajmie więcej niż 15 minut.

Nie potrzebujesz wcześniejszego doświadczenia w tworzeniu strony internetowej lub bloga, a jedynie komputer podłączony do Internetu. To wszystko! Postaram się, aby ten samouczek był tak prosty, jak to możliwe, i używać mniej maniaków, aby każdy mógł zrozumieć, o czym mówię.

Poniżej pokażę proces w 3 łatwych krokach. Zasadniczo są to kroki, które należy wykonać, aby rozpocząć pracę z blogiem WordPress.

 • Kup domenę i konto hostingowe
 • Zainstaluj i skonfiguruj WordPress
 • Prześlij zawartość i opublikuj swój pierwszy post

Wygląda łatwo, prawda? Teraz zacznijmy.

Kup nazwę domeny i plan hostingowy

Prawdopodobnie myślałeś, że możesz założyć swojego bloga za darmo. Można to zrobić, jednak nie polecam korzystania z bezpłatnych serwisów do tworzenia witryny. Usługi te są niewiarygodne, mogą usunąć bloga w dowolnym momencie bez uprzedzenia, a cała ciężka praca i czas znikną. Prawdopodobnie nie chcesz, żeby tak się stało. Zobaczmy więc, jak taniej założyć blog.

Na początek wspólny plan hostingowy będzie odpowiedni dla Twoich potrzeb blogowania. W tym celu polecam BlueHost, dobrze znany hosting, który oferuje szeroki zakres planów hostingowych dla różnych potrzeb.

W tym samouczku pokażę Ci proces budowania swojego bloga za pomocą BlueHost. Od 2011 roku osobiście prowadzę dwa blogi w BlueHost i nie miałem z nimi żadnych problemów.

Aby rozpocząć, kliknij tutaj, aby zarejestrować się w BlueHost i uzyskać 35% rabatu od ich zwykłej ceny. Oprócz zniżki, która jest dostępna za pośrednictwem naszej strony internetowej, otrzymasz także bezpłatną nazwę domeny.

zacznij z bluehost

Kliknij przycisk „zacznij teraz” i przejdź do kroku, w którym wybierasz plan. Jeśli chcesz hostować tylko jedną stronę internetową, możesz wybrać tańszy plan „startowy”, jednak zalecam zakup planu „plus”, który jest lepszą opcją, ponieważ pozwala na hostowanie dowolnej liczby witryn.

wybierz plan bluehost plus

Na następnej stronie będziesz musiał wybrać nazwę domeny. Jeśli nazwa domeny, którą próbujesz kupić, jest już zajęta, po prostu wyszukaj nową nazwę lub wypróbuj inne rozszerzenie domeny. Po znalezieniu fajnej domeny kliknij przycisk Dalej, aby zarejestrować ją za darmo.

bluehost wybierz nazwę domeny za darmo

Nastąpi przekierowanie do bezpiecznej strony, na której będziesz musiał podać swoje dane osobowe i informacje rozliczeniowe. Wpisz adres e-mail, do którego masz dostęp, ponieważ BlueHost prześle Ci szczegóły konta hostingowego na ten e-mail.

informacje o koncie bluehost

Przejrzyj informacje o pakiecie, wybierz plan konta, który najbardziej Ci odpowiada. Zwykle, jeśli zarejestrujesz się na dłuższy okres, otrzymasz lepszą cenę. Weź to pod uwagę. Odznacz wszystkie dodatkowe usługi, przynajmniej na razie. Możesz jednak zachować ochronę prywatności domeny, aby ukryć swoje dane osobowe w whois domeny. Gorąco sugeruję posiadanie chronionej domeny.

informacje o pakiecie bluehost

Możesz zapłacić za swoje konto hostingowe za pomocą karty kredytowej lub PayPal. Wybierz opcję płatności, którą najbardziej lubisz.

karta kredytowa bluehost lub paypal

Po przeczytaniu i zaakceptowaniu warunków BlueHost kliknij przycisk Prześlij i poczekaj na wiadomość e-mail z potwierdzeniem.

Zainstaluj i skonfiguruj WordPress na swojej stronie internetowej

Po udanym zakupie otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Powinien dotrzeć za kilka minut. Ten e-mail będzie zawierał wszystkie dane (nazwa użytkownika, hasło itp.), Które są niezbędne do zalogowania się do panelu sterowania hostingu. Postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi w wiadomości e-mail i zaloguj się na swoje konto hostingowe.

Po zalogowaniu znajdź ikonę WordPress i kliknij ją. Spowoduje to przejście do MojoMarketplace, który jest narzędziem do automatycznego instalowania skryptów, takich jak WordPress.

jak zainstalować wordpress bluehost

Potwierdź, że chcesz zainstalować WordPress, klikając przycisk „Zainstaluj”.rozpocznij instalację wordpress

Na następnej stronie wybierz domenę, w której chcesz zainstalować WordPress. W twoim przypadku domena, którą niedawno zarejestrowałeś. Jest to automatycznie wybierane. Pozostaw pole „katalog” puste i kliknij „Sprawdź domenę”, aby kontynuować.

wordpress wybierz blog domeny

I wreszcie skonfiguruj dane logowania do swojego bloga. Kliknij kartę opcji zaawansowanych, ustaw nazwę swojej witryny (można to również zmienić później), wybierz nazwę użytkownika i hasło. Wybierz użytkownika, który nie jest „adminem” i użyj silnego hasła, aby chronić swojego bloga przed hakerami. Kliknij przycisk „Zainstaluj teraz” i poczekaj chwilę.

zainstaluj wordpress automatycznie

Podczas instalacji WordPress zobaczysz pasek postępu u góry strony. Po zakończeniu kliknij przycisk „Referencje”, który przeniesie Cię na stronę, na której znajdziesz dane logowania do swojego bloga.

Prześlij i opublikuj swoje treści

Na tym etapie prawdopodobnie masz około 9 minut, jeśli szybko znalazłeś domenę i nie czekałeś zbyt długo na wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Teraz zaloguj się do swojego bloga, postępując zgodnie z adresem URL podanym na wyżej wspomnianej stronie (twojwebsitename.com/wp-admin). Wprowadź administratora i hasło, aby uzyskać dostęp do interfejsu zaplecza.

Klikając menu „Posty” po lewej stronie ekranu, możesz dodać swój pierwszy post. Kliknij przycisk „Dodaj nowy”, aby utworzyć wpis.

wordpress rozpocznij blogowanie

Interfejs edytora artykułów jest bardzo prosty. Wygląda jak na poniższym obrazku. Musisz dodać tytuł do wpisu, dodać tekst, przesłać obraz, jeśli chcesz i nacisnąć przycisk „Opublikuj”, aby upublicznić go na swojej stronie.

wordpress publikuje pierwszy post opisywany obraz

To wszystko! Opublikowałeś swój pierwszy wpis na blogu za pomocą WordPress, w mniej niż 15 minut. Czy to nie jest niesamowite?

Prawdopodobnie będziesz chciał skonfigurować swojego bloga i może zmienić wygląd swojej witryny. Sugeruję przeczytanie mojego szczegółowego przewodnika na temat tworzenia witryny WordPress. Ten przewodnik opisuje proces instalacji motywu i wtyczki, a także konfigurację struktury adresu URL i inne sztuczki. W moim drugim przewodniku: co zrobić po zainstalowaniu WordPressa, znajdziesz jeszcze więcej informacji o tym, jak poprawnie skonfigurować i zoptymalizować swojego bloga.

Wyzywam cię!

Teraz powinieneś powiedzieć: „wyzwanie przyjęte!” i rozpocznij proces tworzenia własnego bloga osobistego, hobby lub zawodowego. Daj mi znać, jeśli będziesz w stanie opublikować swój pierwszy post w ciągu 15 minut.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector