Jak założyć firmę hostingową – przewodnik dla początkujących

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak założyć firmę hostingową – przewodnik dla początkujących
0 15 мин.

start-web-hosting-business


Coraz więcej firm tworzy własne strony internetowe z dnia na dzień i każda z nich potrzebuje niezawodnego dostawcy usług hostingowych. W branży hostingu są znane marki, a niektóre z nich oferują dziesiątki tysięcy serwerów. Zarabiają dużo pieniędzy dzięki rosnącemu popytowi na strony internetowe i niezwykle trudno jest z nimi konkurować jako firma zajmująca się hostingiem.

Mamy jednak dla Ciebie świetne wieści. Jeśli chcesz zarabiać na sprzedaży usług hostingowych, możesz to zrobić, wybierając jedną z największych firm i dołączając do nich. Nazywa się to hostingiem dla sprzedawców i na początek wymaga niewielkiej inwestycji lub nie wymaga żadnych inwestycji. Ten rodzaj działalności jest wysoce zalecany dla zespołów zajmujących się projektowaniem i tworzeniem stron internetowych, które chcą sprzedawać usługi hostingowe jako pakiet bonusowy dla swoich klientów.

Hosting dla sprzedawców umożliwia dotarcie do nowych klientów z innych krajów i zapewnianie własnych planów hostingowych pod własną marką. Oprócz tworzenia stron internetowych dla swoich klientów, możesz od razu zaoferować plan hostingu i dostać go online, aby nie musieli się martwić o tę część. Obecnie większość firm hostingowych pozwala korzystać z własnej marki, co jest ogromną sprawą, jeśli chcesz zbudować zaufanie.

Niezbędne wskazówki dla sprzedawców hostingu

Hosting dla sprzedawców brzmi dobrze i może się wydawać, że to łatwy sposób na zarabianie pieniędzy. Prawda jest taka, że ​​setki ludzi próbują tego i co miesiąc nie udaje się, tylko nielicznym z nich udaje się wygenerować przychód. Aby odnieść sukces, potrzebujesz dobrego planu marketingowego, usług hostingowych, które wyróżniają się z tłumu i, oczywiście, solidnej firmy hostingowej do współpracy.

Pokażemy Ci, jak przetrwać jako sprzedawca i ostatecznie wygenerować pożądany przychód. Oto nasze 8 wskazówek dla sprzedawców, które pomogą Ci osiągnąć sukces w prowadzeniu firmy hostingowej:

1. Trzy poziomy hostingu dla sprzedawców

Plany hostingowe dla sprzedawców różnią się w zależności od doświadczenia w hostingu. Jeśli masz więcej doświadczenia w marketingu, skoncentrujesz się na sprzedaży planów hostingowych. Z drugiej strony, jeśli masz doświadczenie w zarządzaniu serwerami, możesz zagłębić się w szczegóły techniczne i skonfigurować wszystko od zera. Zasadniczo istnieją trzy różne rodzaje planów hostingu dla sprzedawców:

 • Jeśli masz świetne pomysły na to, jak promować swoją markę i skutecznie sprzedawać usługi hostingowe, a jednocześnie nie masz doświadczenia w samym hostingu, możesz zdecydować się na regularny plan hostingu dla sprzedawców. Jest to zwykle bezpłatne lub kosztuje tylko kilka dolarów, co jest świetne, jeśli chcesz wypróbować bez inwestowania w to.
 • Dla tych, którzy mają trochę doświadczenia z hostingiem, ale wciąż nie wystarczają do zarządzania serwerami, cPanel oferuje wiele opcji. Jest to najpopularniejszy panel sterowania do hostingu, który zapewnia większość firm. Możesz użyć go jako narzędzia do wspierania klientów i dostosowywania oferowanych planów.
  Plan sprzedawcy obejmujący cPanel kosztuje średnio 10-15 USD miesięcznie.
 • Użytkownicy bardziej doświadczeni w zarządzaniu serwerami zwykle wynajmują serwer dedykowany lub serwer VPS, a następnie konfigurują własne plany, odpowiednio dzieląc zasoby. Opcje te zwykle kosztują więcej niż 30 USD, ale mają również większy potencjał zwrotu inwestycji.

Jeśli chodzi o usługi hostingowe, każdy klient potrzebuje szybkiej i niezawodnej obsługi klienta. To niekoniecznie jest twoja praca jako sprzedawca, zależy to tylko od wybranego dostawcy usług hostingowych. Istnieje wiele firm, które zajmują się obsługą klienta, a Ty możesz skupić się na części marketingowej.

2. Przygotuj się na pierwszą sprzedaż

Większość sprzedawców hostingu na początku nie generuje żadnych przychodów. Istnieje wielu konkurentów i ludzie muszą zapoznać się z Twoją marką przed zakupem. Zaleca się przygotować się na kilka pierwszych miesięcy, na wypadek, gdyby w międzyczasie nie dokonano sprzedaży.

Ponieważ nie możesz pozostać w firmie na zawsze bez zysku, powinieneś dowiedzieć się, jak długo warto kontynuować. Zależy to głównie od twojego budżetu i abonamentu dla sprzedawców, który subskrybowałeś. Jeśli wybierzesz cPanel, VPS lub serwer dedykowany, będziesz musiał zapłacić miesięczną cenę, która stanie się obciążeniem, jeśli nie przyciągniesz żadnych klientów.

Jednak wybór bezpłatnego planu hostingowego dla sprzedawców gwarantuje, że nie będzie żadnej presji finansowej. To trochę różni się od programu partnerskiego, w którym również nie masz żadnych zobowiązań finansowych.

3. Przeanalizuj rynek

Istnieje wiele recenzji i postów na blogu, które mogą dać ci przegląd rynku hostingu, ale z łatwością mogą o tym zapomnieć. Zdecydowanie warto włożyć w to więcej wysiłku i zagłębić się w szczegóły, aby uzyskać cenniejsze informacje.

Na przykład zawsze możesz wyszukiwać informacje zwrotne w postaci komentarzy, recenzji klientów i forów dyskusyjnych, w których ludzie mówią o specyfikacjach i funkcjach preferowanych przez dostawcę usług hostingowych. Istnieje wiele nazwisk w branży hostingu i można je znaleźć za pomocą prostej wyszukiwarki Google. Następnie spójrz na pierwszą stronę i sprawdź, jakie funkcje i usługi oferują.

Możesz uzyskać wiele pomysłów, otwierając ich stronę internetową i przeglądając ich plany i ceny, odfiltrowując tylko bardzo pożądane oferty.

4. Oferuj atrakcyjne plany hostingowe

Analiza rynku może dać ci kilka pomysłów, jak uczynić swoje usługi bardziej wartościowymi i angażującymi. Dodanie czegoś wyjątkowego będzie działało jak magnes przyciągający więcej klientów. Większość firm hostingowych oferuje po prostu niższe ceny niż ich konkurencja, ale nie można ich tak bardzo obniżyć, jeśli chce się zwrócić inwestycję.

To, co może sprawić, że Twoja firma hostingowa naprawdę się wyróżnia, to poprawa obsługi klienta w jak największym stopniu. Jeśli możesz szybko zareagować, naprawić wiele problemów i podać informacje o swoich usługach w dowolnym momencie, klienci przyjadą i pozostaną na długo. Z drugiej strony, promowanie „nieograniczonych” funkcji planów hostingowych jest również świetnym pomysłem.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, hosting to usługa cyfrowa, którą można łączyć z projektowaniem i tworzeniem stron internetowych. Jeśli klienci mogą kupić dobrze zaprojektowaną stronę internetową i natychmiast uzyskać atrakcyjny pakiet hostingowy z pakietem, większość z nich chętnie przyjmie ofertę.

Dołączenie do firmy hostingowej oznacza również, że potrzebujesz chwytliwej marki. Po prostu nie można tego zrobić skutecznie jako anonimowy użytkownik, ponieważ ludzie muszą mieć jakieś połączenie z Twoją firmą, w przeciwnym razie nie ufają Twoim usługom. Ponadto bardzo ważne jest, aby założyć stronę internetową, jeśli chcesz umocnić swoją obecność w Internecie i promować swoją firmę. Wymaga to również marki.

Twoja marka to jedna z pierwszych rzeczy, które zapamiętają Twoi klienci. Poza tym potrzebujesz logo, które reprezentuje Twoją markę i robi pierwsze wrażenie na profesjonalnej i godnej zaufania firmie. Zarówno logo, jak i nazwa domeny Twojej witryny powinny zawierać nazwę Twojej marki.

Powitanie odwiedzających witrynę chwytliwym hasłem, które odzwierciedla jakość świadczonych usług, jest obecnie popularną techniką marketingową z bardzo pozytywnymi wynikami.

Szybka i niezawodna obsługa klienta

Jeśli ludzie nie są usatysfakcjonowani usługą hostingową, mogą w dowolnej chwili przejść na inną. Dostępnych jest wielu dostawców, którzy pomagają nowym użytkownikom importować dane z ich witryn internetowych, aby mogli kontynuować tam, gdzie skończyli. Ponieważ użytkownicy mogą zmieniać się tak szybko, musisz zapewnić im wysokiej jakości obsługę klienta, aby byli zadowoleni z planu hostingowego i sprawili, że pozostaną.

Klienci mają pytania i cały czas napotykają problemy, dlatego ważne jest, aby jak najszybciej się z nimi skontaktować. Odsprzedawcy korzystający z cPanel mogą polegać na dostawcy pomocy technicznej. To jednak może nie wystarczyć. Zadawaj pytania od czasu do czasu, czy klienci są zadowoleni z obsługi klienta, którą otrzymują.

Dobrym sposobem na budowanie zaufania wśród klientów jest osobisty akcent w odpowiedziach. Wiadomość nie musi być tak oficjalna, ponieważ może wydawać się automatyczną wiadomością. Ludzie cenią to bardziej, jeśli naprawdę poświęcasz swój czas na czytanie ich wiadomości i odpowiadanie na nie, może nawet dodając do tego humorystyczny klimat.

Skonfiguruj swojego bloga biznesowego

Witryna internetowa jest jak każdy inny sklep internetowy lub witryna firmowa, tak naprawdę nie można wypełnić jej tak dużą ilością treści. Może zawierać tylko chwytliwe frazy i niezbędne informacje o twoich produktach lub usługach. Ludzie chcą szybko zrozumieć, co ma do zaoferowania Twoja firma, i nie chcą się rozpraszać.

Jeśli chcesz dodać wysokiej jakości treści do swojej witryny, załóż własny blog. Publikowanie artykułów z ukierunkowanymi słowami kluczowymi i linkami zwrotnymi może być świetną strategią SEO, zwiększającą ruch na Twojej stronie. Ludzie łatwiej znajdą Twoją firmę za pomocą wyszukiwarek, a zamieszczanie pomocnych artykułów zapewni również wsparcie Twojej instytucji.

Możesz spojrzeć na blogi dużych dostawców usług hostingowych. Zazwyczaj publikują artykuły o swojej firmie i technologii lub pomocne artykuły związane z budowaniem stron internetowych, marketingiem online lub podobnymi tematami. Jest to również miejsce, w którym klienci mogą komentować, a nawet zadawać pytania, na które można odpowiedzieć innym postem na blogu.

Zareklamuj swoją markę i znajdź nowych klientów

Jeśli wymyśliłeś chwytliwą nazwę swojej marki, następnym krokiem jest jej popularyzacja i budowanie solidnej obecności w Internecie. Potrzebujesz planu marketingowego, aby dotrzeć do nowych klientów i strony internetowej reprezentującej Twoją firmę. Jest to proces krok po kroku, który może zająć dużo czasu. Jednak zawsze istnieje łatwiejszy sposób.

Jedną z rzeczy, które mogą natychmiast uczynić Twoją markę bardziej wiarygodną i niezawodną, ​​jest wybranie jednej z największych nazwisk w branży hostingu jako partnera. Jeśli ludzie odwiedzą twoją stronę, większość z nich rozpozna markę twojego dostawcy i zachęci ich również do zaufania twoim usługom.

Tacy dostawcy mają również własne programy partnerskie, dzięki czemu możesz nie tylko używać ich nazwy jako odsprzedawcy, ale także reklamować ich usługi, uzyskując odpowiedni udział w przychodach, jeśli klient dołączy do jednego z ich planów. Gdy zaczniesz przyciągać nowych klientów, Twój dostawca usług hostingowych może rozważyć dodanie Twojej marki do listy partnerów, co jest świetnym plusem, jeśli chcesz wyprzedzić swoją konkurencję.

Wybór renomowanej marki: Hosting InMotion

inmotion-hosting-reseller-plan

Wiele osób zna InMotion Hosting lub Web Hosting Hub, który jest ich spółką zależną. Są to ogromne marki, które jak dotąd obsłużyły ponad 300 000 klientów i otrzymały zdecydowanie pozytywne opinie.

W InMotion Hosting pracuje ponad 200 pracowników, którzy dbają o centra danych i zapewniają wysokiej jakości obsługę klienta. W 2001 roku firma została założona przez dwóch biznesmenów, którzy chcieli przekroczyć oczekiwania swoich klientów. Teraz przekształciło się w jedną z największych marek w branży.

Dołączając do planu sprzedawcy w InMotion Hosting, uzyskasz dostęp do bezpłatnego oprogramowania, które znacznie ułatwi ci biznes. Ich narzędzia WHMCS pozwalają bezproblemowo łączyć pakiety hostingowe z niestandardowymi cenami, funkcjami i specyfikacjami. Ponadto możesz łatwo śledzić wszystko, co dotyczy płatności i kont klientów.

Dzięki InMotion Hosting możesz nawet zwiększyć swoją reputację białej marki, ponieważ obejmują one licencję eNom w Twoim planie odsprzedawcy. Oznacza to, że możesz zacząć sprzedawać nazwy domen, jednocześnie uznając swoją markę za głównego dostawcę nazw domen.

Plany dla sprzedawców InMotion & Ceny

Po pierwsze, wszystkie ich plany sprzedawców mają bezpłatne funkcje, takie jak cPanel, dedykowany adres IP, SSL, eNom, oprogramowanie rozliczeniowe WHMCS i inne. InMotion Hosting gwarantuje również bezpłatne dyski SSD z 20-krotną przewagą nad tradycyjnymi dyskami twardymi.

Dodatkowe narzędzia dla sprzedawców obejmują bezpłatny instalator Softaculous, automatyczne kopie zapasowe zapewniające bezproblemowy hosting i dostęp do wiadomości e-mail ze wszystkich urządzeń. Softaculous umożliwia automatyczną instalację ponad 400 aplikacji. Jeśli nie jesteś zadowolony z InMotion Hosting, zawsze możesz odzyskać swoje pieniądze w ciągu 90 dni.

inmotion-reseller-shared

Istnieją 3 wspólne plany odsprzedawców, z których każdy zapewnia dedykowany adres IP i nieograniczoną liczbę cPaneli w cenie. Pierwszy plan R-1000S kosztuje 22,39 USD miesięcznie z 80 GB przestrzeni dyskowej i przepustowością 800 GB i jest optymalny dla początkujących. Jeśli szukasz najlepszej wartości, powinieneś wybrać plan R-2000S, który kosztuje 31,99 USD miesięcznie i gwarantuje 120 GB miejsca na dysku o przepustowości 1,200 GB.

inmotion-reseller-vps

Jednak dla tych, którzy chcą przenieść swoją działalność na wyższy poziom, niezbędny jest plan hostingowy dla dystrybutorów VPS. Dzięki planowi VPS możesz polegać na migawkach stanu na żywo, które pozwalają przywrócić poprzednią wersję na serwerze, jeśli coś pójdzie nie tak. Otrzymujesz również dostęp na poziomie root, który zapewnia płynne zarządzanie plikami i aplikacjami bezpośrednio na serwerze.

Trzy plany VPS obejmują RESELLER VPS-1000 za 41,64 USD miesięcznie, RESELLER VPS-2000 za 62,84 USD i RESELLER VPS-3000 za 89,94 USD miesięcznie. Pierwszy zapewnia 4 GB pamięci RAM, 75 GB SSD, przepustowość 4 TB i 3 adresy IP. Trzeci plan skaluje specyfikacje do 8 GB pamięci RAM, 260 GB miejsca na dysku, przepustowości 6 TB i 5 adresów IP.

Podsumowując

To był nasz przewodnik dla początkujących, w jaki sposób dołączyć do planu hostingowego dla sprzedawców i najważniejsze rzeczy, które mogą doprowadzić Cię do sukcesu. Jako sprzedawca musisz zainwestować dużo czasu i wysiłku, aby Twoja firma działała. Dzięki pewnej motywacji, umiejętnościom i świetnemu planowi marketingowemu Twoja firma z pewnością zacznie kwitnąć i stanie się jednym z głównych źródeł przychodów.

Jest to rodzaj działalności, w której masz nieograniczone możliwości zapewnienia czegoś, o czym żadna inna firma nie pomyślała. Znajdź platformy i fora społecznościowe, na których właściciele witryn mówią o tym, czego naprawdę potrzebują od dostawcy usług hostingowych i próbują wypełnić tę lukę marketingową. Hosting dla sprzedawców to Twoja szansa na stworzenie unikalnej marki hostingowej przy niewielkiej inwestycji lub bez inwestycji.

Zacznij zarabiać, sprzedając niesamowitą usługę hostingową InMotion!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector