Jak założyć udany blog z recenzjami książek?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak założyć udany blog z recenzjami książek?
0 16 мин.

blog start-book-review-blog


Czy lubisz spotykać się z dobrą książką bardziej niż chodzić na imprezy w sobotni wieczór? Czy podoba Ci się pomysł zarabiania na życie dzięki czytaniu książek i pisaniu o swoich doświadczeniach? Prowadzenie bloga z książkami lub strony z recenzjami książek może być Twoją ulubioną rzeczą.

Możesz wybrać stronę z recenzjami książek jako swoją pracę w pełnym wymiarze godzin lub możesz to zrobić, aby osiągnąć różne inne wyniki. Możesz promować swój biznes książkowy, jeśli go posiadasz i zwiększyć grono odbiorców. Możesz zbudować społeczność wokół swojego ulubionego hobby i promować swojego ulubionego autora.

Ale nawet jeśli wszystko, co chcesz zrobić, to recenzować książki i dzielić się opiniami z innymi, możesz w pełni wykorzystać to, stosując marketing afiliacyjny. Promowanie książek, które lubisz czytać, to idealny sposób na zarabianie na tym, co lubisz. Jeśli brzmi to jak coś, co chcesz zrobić, oto przewodnik, który pomoże Ci to osiągnąć. Podzielimy się także kilkoma rzeczami, o których powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem.

Krok # 1: Utwórz plan

„Jeśli nie uda Ci się zaplanować, nie uda Ci się”

Jedną z kluczowych rzeczy, które oddzielają udane blogi od nieudanych, jest ich plan. Wielu początkujących blogerów nawet nie myśli o stworzeniu planu, ponieważ pochłaniają je techniczne aspekty tworzenia bloga. Zapominają jednak o celu swojego bloga i sposobie jego działania.

czytanie książki

Zanim zaczniesz budować swojego bloga, powinieneś najpierw dowiedzieć się następujących rzeczy:

 • Gatunek książek, na których będziesz się koncentrować.
 • Twoja grupa docelowa (na jakich demografiach będziesz się koncentrować). Kto lubi czytać tego samego rodzaju książki?
 • Czy są jakieś strony z recenzjami książek, które lubisz? Jeśli nie, zrób szybkie wyszukiwanie i zobacz, jak ci się to udają.
 • Jaka jest struktura udanych stron z recenzjami książek i jak regularnie publikują recenzje.
 • Jak często planujesz publikować nowe treści i ile książek możesz przeczytać?
 • Jak zarabiasz na swojej stronie i zarabiasz na niej pieniądze?

Im więcej czasu poświęcisz na udzielenie odpowiedzi na te pytania i stworzenie planu dla swojego bloga, tym więcej pojawi się innych pytań. Niebezpiecznie jest wchodzić w tworzenie bloga bez koniecznego planowania i ustalania wszystkich najważniejszych aspektów.

Krok # 2: Wybierz nazwę domeny

Potrzebujesz nazwy, która dokładnie opisuje to, co robisz i czego Twoi czytelnicy mogą oczekiwać na Twoim blogu. Jeśli piszesz o określonym gatunku lub ruchu, najlepszym sposobem na przekazanie tego jest nazwa domeny / marka.

Kiedy masz genialny pomysł, zrób kilka badań i wymyśl kilka dobrych nazwisk. Imię, które właśnie wymyśliłeś, może już być zajęte, ale nie poddawaj się. Wystarczy przejść do GoDaddy lub NameCheap i wyszukać istniejące nazwy domen i zobaczyć, co jest dostępne. Możesz kupić domenę również za pośrednictwem swojej firmy hostingowej. Zwykle otrzymasz go za darmo, jeśli kupisz plan hostingowy (przeczytaj krok 3, aby dowiedzieć się więcej na ten temat).

Jeśli chodzi o rozszerzenia nazwy domeny, możesz wybrać jedno z trzech głównych rozszerzeń: .com, net. i .org. Ale jeśli uważasz, że unikalne rozszerzenia domen, takie jak .reviews lub .club, będą dobrze współpracować z Twoją domeną, mogą one pomóc ci wymyślić znacznie bardziej przekonującą nazwę. Osobiście polecam wybranie rozszerzeń domen najwyższego poziomu (com, net, org), ale to tylko moja opinia.

Krok # 3: Zdobądź dobry plan hostingowy

bluehost-book-review-blog

BlueHost to jeden z najlepszych zakładów, gdy chcesz zacząć od bloga. Oferuje plany hostingowe już od 3,95 USD, co zminimalizuje początkową inwestycję. BlueHost oferuje bezpłatną nazwę domeny przy każdym nowym planie hostingowym. Jeśli więc nie masz jeszcze domeny, możesz zarejestrować ją w BlueHost za darmo.

Ich usługi są również zoptymalizowane pod kątem WordPress, platformy, której powinieneś używać do budowania swojego bloga. BlueHost jest jedną z najczęściej polecanych stron na oficjalnym WordPress.org. BlueHost to potężne rozwiązanie hostingowe, gdy korzystasz z WordPress. Bardzo polecam BlueHost, ponieważ są niezawodne, mają niesamowitą obsługę klienta i świetny czas pracy. Przeczytaj naszą szczegółową recenzję na temat BlueHost, aby dowiedzieć się więcej o tej firmie.

Krok # 4: Zainstaluj WordPress

WordPress to najlepsza platforma do tworzenia blogów. Ułatwia to każdemu niezbyt doświadczonemu użytkownikowi uruchomienie witryny, ponieważ jest niezwykle przyjazna dla użytkownika. Po zarejestrowaniu się i założeniu konta w BlueHost wystarczy, że znajdziesz WordPress w panelu sterowania i go zainstalujesz. Wystarczy kilka kliknięć i wprowadzić odpowiednie informacje. Instalacja zajmie około dziesięciu minut (może mniej), a podstawowy motyw witryny WordPress przywita Cię. Stamtąd możesz zacząć budować swojego bloga i przekształcić go w taki, jaki sobie wyobrażałeś.

Jeśli potrzebujesz pomocy w instalacji WordPress na swoim koncie BlueHost, zawsze możesz uzyskać pomoc od niesamowitego wsparcia BlueHost lub postępować zgodnie z naszym samouczkiem krok po kroku, jak założyć blog w mniej niż 15 minut.

Krok # 5: Zainstaluj niezbędne wtyczki

WordPress ma bardzo wygodny system rozszerzeń, który sprawia, że ​​dodawanie nowych funkcji jest niezwykle łatwe. Mimo że platforma jest gotowa do użycia od razu, dostępnych jest ponad 42 000 rozszerzeń. Bez względu na to, czego potrzebujesz, możesz ją dodać za pomocą kilku prostych kliknięć za pomocą pulpitu nawigacyjnego lub odwiedzając CodeCanyon. Aby uprościć Ci życie, oto niektóre z najważniejszych wtyczek, które powinien mieć każdy blog.

Yoast SEO – Optymalizacja wyszukiwarek jest integralną częścią sukcesu Twojego bloga. Musisz zoptymalizować każdy element treści, który wypuszczasz w Internecie. Yoast SEO sprawia, że ​​jest to niezwykle łatwe, skanując zawartość i pomagając w zarządzaniu ważnymi rzeczami, takimi jak tytuł SEO, kluczowe słowo kluczowe, opis meta i wiele więcej.

Sprawdzi nawet czytelność Twojego tekstu za pomocą Flesch Readability Checker i oceni go. Ponadto skanuje zawartość w celu znalezienia problemów z optymalizacją, które należy naprawić, umożliwiając publikowanie w pełni zoptymalizowanych postów na blogu. Z tego powodu Yoast SEO jest jedną z najlepszych wtyczek SEO. Co więcej, jest nawet darmowy, z możliwością uaktualnienia do funkcji premium.

Jetpack – Jetpack doładuje twojego bloga, dodając wszystkie niezbędne funkcje, których rdzeń WordPressa nie może. Ma ogromną różnorodność funkcji, takich jak sprawdzanie pisowni, formularze kontaktowe, widżety i wiele innych. Ta wtyczka jest zapakowana; nie ma co do tego wątpliwości i doskonale spełni większość twoich potrzeb. Co więcej, jest również darmowy, więc czego nie można pokochać?

Google Analytics dla WordPress – Musisz poświęcić dużo czasu na analizę odbiorców i ruchu w witrynie. To jedno z najważniejszych zadań webmastera. Google Analytics to miejsce, w którym można analizować pochodzenie większości odbiorców i ustalać ich dane demograficzne. Jednak ciągła zmiana kart lub logowanie się do konta Google Analytics może być dość uciążliwa. Łatwiej to zrobić, instalując wtyczkę Google Analytics.

Akismet – Niezależnie od tego, jaki blog prowadzisz, zawsze będą na nim komentarze spamowe. Usunięcie wszystkich komentarzy może potrwać kilka godzin i nikt nie chce tego znieść. Dlatego Akismet automatycznie eliminuje większość twoich komentarzy spamowych poprzez ich filtrowanie.

BackWPup – Gdy zaczniesz zarabiać na swoim blogu, utrata czegokolwiek na nim będzie o wiele bardziej niebezpieczna. Jeśli nie chcesz ryzykować, skorzystaj z BackWPup, aby wykonać zaplanowane kopie zapasowe całej witryny. Możesz zapisywać wszystko regularnie, więc nie jesteś narażony na ataki hakerskie.

Relevanssi – WordPress jest dobry, ale nie jest idealny. Brakuje nawet podstawowej funkcji, takiej jak wyszukiwanie, bez której witryna z recenzjami książek nie byłaby tak użyteczna. Relevanssi może ci w tym pomóc i zapewnić czytelnikom odpowiednie wyniki wyszukiwania.

Krok # 6: Zainstaluj swój motyw

Kiedy już uruchomisz witrynę WordPress ze wszystkimi wtyczkami, nadszedł czas, aby faktycznie stworzyć witrynę, którą czytelnicy będą chcieli zobaczyć. Pamiętaj, że nowi odwiedzający zajmą zaledwie kilka sekund, aby zdecydować, czy Twój blog jest wart przeczytania, czy nie, a pierwszą rzeczą, którą zobaczą, jest projekt witryny. Musi pokazać twoją wyjątkową postać i nieco opisać, na czym polega Twój blog. Dowiedz się, jakie uczucia i pomysły chcesz przekazać i zbudować.

Łatwiej powiedzieć niż zrobić, prawda? Cóż, nie do końca, ponieważ WordPress ma wiele profesjonalnie wyglądających motywów, które są niezwykle proste w instalacji i dostosowaniu. Proces dobrego projektowania został również znacznie uproszczony dzięki motywowi Divi. Ten motyw zawiera wizualne narzędzie do przeciągania i upuszczania stron, które może pomóc w dostosowaniu bloga książki do własnych potrzeb. Ma niesamowicie wszechstronny interfejs, który pozwala łączyć poszczególne elementy witryny bez konieczności dotykania nawet linii kodu. To najprostszy sposób, w jaki odkryłem, że użytkownicy nie znający się na technologii mogą budować i dostosowywać własną stronę internetową tak, aby wyglądała dokładnie tak, jak tego chcą..

Oto krótki film o temacie Divi:

Jeśli masz ograniczony budżet, możesz zainstalować i używać bezpłatnego motywu WordPress, który jest dostępny na stronie Repozytorium WordPress.org. Istnieje wiele niesamowitych darmowych motywów, których możesz użyć w swoim blogu z książkami, ale oferują one mniej funkcji i opcji dostosowywania niż motyw premium.

Krok # 7: Zarabiaj na swojej witrynie

Zarabianie na blogu nie jest drugorzędnym zadaniem. W rzeczywistości powinieneś dowiedzieć się, jak chcesz to zrobić, zanim zaczniesz go budować. Istnieje wiele opcji zarabiania, jeśli chodzi o monetyzację, oto 5 z nich.

monetize-book-blog

Reklama

Jednym z najstarszych sposobów zarabiania na blogu są tradycyjne banery reklamowe. Przy stałej ilości ruchu możesz dzięki temu zarabiać przyzwoitą kwotę. Masz dwie główne opcje, jeśli chodzi o zarabianie na produktach reklamowych, usługach i markach.

 • Sieci reklamowe – Istnieje wiele sieci reklamowych, takich jak Google AdSense, w których można się zarejestrować i wyświetlać ich reklamy w witrynie. Dostaniesz od nich pieniądze za każde kliknięcie, a oni wyświetlą reklamy, które najlepiej pasują do odbiorców. Jeśli wybierzesz tę drogę, nie będziesz mieć zbyt dużej kontroli nad tym, jakie reklamy będą wyświetlane w Twojej witrynie, a sieć reklamowa również się ograniczy.
 • Bezpośrednia sprzedaż reklam – Im większa liczba odbiorców Twojego bloga, tym bardziej staje się on wartościowy i tym więcej pieniędzy możesz na nim zarobić. Jeśli chcesz wynająć miejsce na blogu z recenzjami książek na reklamy, możesz to zrobić na własnych warunkach. Możesz wynająć powierzchnię dla określonych firm za ustaloną cenę, a także zachować wszystkie pieniądze. To zdecydowanie dobry sposób na grę.

Marketing afiliacyjny

Dzięki marketingowi afiliacyjnemu możesz promować produkt lub usługę innej firmy i otrzymywać prowizję, gdy ktoś je kupi. Ta metoda monetyzacji jest jednym z najbardziej dochodowych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie. Wielu dużych księgarń, takich jak Amazon, IndieBound i The Book Depository, ma programy partnerskie. Możesz się zarejestrować, wybrać wybrane książki, przejrzeć je i zacząć promować swoje linki partnerskie w tekście.

Ponadto możesz promować kursy, jeśli znajdziesz jakieś odpowiednie. Może mógłbyś sprzedać trochę na piśmie

Sprzedaż własnych produktów

Możesz także uruchomić swój własny produkt lub usługę, co jest najbardziej intratnym sposobem zarabiania pieniędzy na blogu z książkami. Jeśli jesteś wystarczająco sprytny, możesz tworzyć własne e-książki lub towary, takie jak koszulki, kubki do kawy lub dowolne z tysięcy markowych produktów, które możesz sprzedać. Musisz tylko wiedzieć, co najprawdopodobniej cieszy publiczność i które z tych rzeczy możesz zapewnić. Może chcesz uruchomić usługę taką jak TLC Book Tours, która została założona przez parę blogerów.

Sponsorowane posty

Gdy Twój blog zyska autorytet w swojej niszy, to, co mówisz, będzie miało o wiele większą wartość, staniesz się wpływowy. Wiele firm stale poszukuje wpływowych osób, które mogłyby je promować poprzez posty. Firmy te są skłonne zapłacić dobre pieniądze za posty sponsorowane. W konkretnym przypadku blogu z książkami możesz zawrzeć sponsorowane umowy z wydawnictwami.

Być może mniej znany autor publikuje nową książkę i potrzebuje trochę promocji; chętnie zapłaci ci za czas potrzebny na sprawdzenie książki. Gdy staniesz się autorytetem, będziesz mieć wiele okazji do pisania postów sponsorowanych.

Niezależne pisanie

Ponieważ będziesz opierać swojego bloga w całości na pisaniu, prawdopodobnie będziesz dobrze pisać. Gdy zdobędziesz autorytet, będzie to idealna okazja do promowania twoich usług pisania. Twój blog będzie idealny do zaprezentowania swojego dowcipu i umiejętności pisania. Dzięki niemu możesz łatwo dotrzeć do firm i zaoferować im usługi pisania lub poprosić o kontakt. Tak czy inaczej, będziesz mógł poprosić o wysoką cenę za pisanie.

Krok # 8: Zwiększenie ruchu na swoim blogu

Zbudowanie dobrze zaprojektowanego bloga i wypełnienie go wysokiej jakości recenzjami to tylko pierwszy krok. Musisz poświęcić tyle samo czasu, jeśli nie więcej, na marketing każdego ze swoich postów. W zależności od tego, jaki masz budżet, będziesz mieć różne opcje, ale zdecydowanie musisz wybrać kilka, jeśli chcesz, aby witryna z recenzjami książek była skuteczna. Są to:

 • SEO – Fakt, że zawsze będziesz musiał popracować nad SEO, jest faktem. Masz wszystkie narzędzia, informacje i zasoby, aby tak się stało, ale jest to coś, nad czym będziesz musiał włożyć dużo pracy jako bloger. Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek zapewnia bezpłatny ruch organiczny do Twojej witryny, jeśli robisz to dobrze. Jednak pomimo tego, że jest to świetne długoterminowe rozwiązanie pozwalające uzyskać stałą ilość ruchu, widocznie wystąpią pewne wahania. Co więcej, nie jest to jedyny dobry sposób na zwiększenie ruchu w Twojej witrynie.
 • Marketing mediów społecznościowych – Musisz również poświęcić czas i energię na popisywanie się swoimi postami w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i Pinterest. Są to świetne źródła dla ruchu organicznego i możesz je również wykorzystać do promowania swoich postów w przypadku, gdy masz również budżet marketingowy, co prowadzi mnie do drugiego punktu.
 • PPC i płatne promocje – Jednym z najszybszych sposobów na uzyskanie dużego ruchu na Twojej stronie są płatne reklamy. Możesz znaleźć wiele niszowych sieci reklamowych, które będą kierować do Twojego bloga określoną ilość wysokiej jakości ruchu o wysokiej konwersji. Należy jednak zachować ostrożność podczas korzystania z PPC, ponieważ ma on krzywą uczenia się. Wykorzystanie go w pełni wymaga pewnego doświadczenia, ale może być bardzo cennym źródłem ruchu dla Twojego bloga. Na przykład płatne reklamy Facebooka są ściśle ukierunkowane i umożliwiają dotarcie do określonej grupy demograficznej, do której chcesz dotrzeć. Chociaż PPC jest najszybszym sposobem na zwiększenie ruchu, może nie być najlepszym wyborem, ponieważ wymaga dużego budżetu i może nie warto go używać.

Wniosek

Oto magiczny przepis na uruchomienie własnej witryny z recenzjami książek. Jest to świetna opcja dla każdego, kto lubi czytać i pisać i chciałby zamienić to hobby w dochodową pracę. Możesz nawet zarobić na tym solidne utrzymanie, więc jeśli to właśnie chcesz zrobić, zdecydowanie zalecamy przeprowadzenie dalszych badań lub rozpoczęcie blogu od razu. Życie nie czeka na nikogo, więc lepiej bądź zajęty!

Jeśli jesteś gotowy, kliknij tutaj i skonfiguruj swojego bloga już dziś!

Jeśli masz pytania lub sugestie, skorzystaj z sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector