Jak założyć witrynę z przepisami z WordPress?

jak zbudować stronę internetową z przepisami z wordpress


Aby stworzyć dobrą i wyjątkową stronę z przepisami na WordPress, potrzebujesz dużo pracy i kreatywności. Również w tym przypadku musisz mieć dobre wyczucie smaku. Stworzenie idealnej witryny niszowej, takiej jak witryna z przepisami kulinarnymi za pomocą WordPress, wymaga wiedzy z różnych dziedzin, takich jak:

 • Trochę wiedzy informatycznej
 • Dziennikarstwo, umiejętności pisania
 • Fotografia
 • Gastronomia

1. Potrzeba minimalnej wiedzy informatycznej

Aby stworzyć dowolną stronę internetową, potrzebujesz wiedzy informatycznej. W tym samouczku pokażę, jak zbudować witrynę z przepisami na WordPress bez wiedzy informatycznej lub z minimalną wiedzą.

Przede wszystkim musisz znaleźć wiarygodną firmę hostingową i zarejestrować dobrą nazwę domeny. W tym projekcie wykorzystamy najpopularniejszy system zarządzania treścią: WordPress. Jest bardzo łatwy w instalacji i na początek. Jeśli jednak nie czujesz się komfortowo podczas konfigurowania witryny, możesz zatrudnić programistę, który zrobi to za Ciebie.

Uzyskiwanie hostingu i nazwy domeny

Na początek nie potrzebujesz drogiego planu hostingowego. Możesz iść z niedrogim hostem internetowym, który oferuje 99,9% czasu działania, świetną szybkość strony i obsługę klienta. Będziesz mógł również zarejestrować swoją domenę na swoim serwerze internetowym. Niektórzy dostawcy hostingu oferują bezpłatną domenę, jeśli kupisz hosting od nich. Przy wyborze nazwy domeny potrzebna jest odrobina kreatywności. Możesz wybrać domenę słów kluczowych, ale możesz także wybrać markę własną. Jeśli masz na imię Danny, możesz iść z Danny’s Kitchen. Więc zarejestrujesz domenę dannys-kitchen.com.

Oto 3 niezawodnych i niedrogich dostawców hostingu, którzy oferują bezpłatną domenę:

Firma
Cena promocyjna

1najlepszy hosting wielu domen1,99 USD / mies
2)najlepszy hosting dla wielu domen3,95 USD / mies
3)najlepszy tani hosting dla wielu stron internetowych3,49 USD / mies

Instalowanie i konfigurowanie WordPress

Po wybraniu odpowiedniego hostingu i nazwy domeny musisz zainstalować WordPress. Wspomniane wyżej hosty internetowe oferują narzędzie instalacyjne WordPress jednym kliknięciem, co oznacza, że ​​nie trzeba ręcznie przesyłać plików i tworzyć bazy danych na serwerze. Każdy krok jest zautomatyzowany, podajesz tylko dane logowania i adres e-mail swojej witryny, a system zainstaluje dla Ciebie WordPress.

Przeczytaj także: nasz szczegółowy przewodnik na temat konfigurowania strony internetowej za pomocą WordPress i opublikowania pierwszego artykułu.

Po zainstalowaniu WordPress na twojej stronie, będziesz musiał dokonać pewnych korekt. W wyżej wymienionym artykule możesz znaleźć więcej informacji na temat każdej korekty, którą musisz zrobić. Zasadniczo musisz uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego witryny WordPress i skonfigurować strukturę URL, zainstalować kilka wtyczek, zmienić motyw, skonfigurować ustawienia dyskusji i czytania itp..

Instalowanie motywu i niezbędnych wtyczek

Aby w pełni dostosować stronę z przepisami, potrzebujesz ładnego motywu i przydatnych wtyczek.

Aby zobaczyć motywy dla smakoszy, możesz przejść na oficjalną stronę WordPress pod adresem https://wordpress.org/themes/search/food/ gdzie znajdziesz motyw Przepisy kulinarne które polecam. Ten motyw ma odpowiedni projekt dla znakomitej strony internetowej, a także przydatne funkcje: niestandardowe tło, niestandardowy nagłówek, niestandardowe menu, styl edytora, polecane obrazy, płynny układ, szablon o pełnej szerokości, lewy pasek boczny, jedna kolumna, formaty wpisów, układ responsywny, prawy pasek boczny, przyklejony post, opcje motywu, gotowe tłumaczenie, dwie kolumny.

Niektóre wtyczki potrzebne do zwiększenia wydajności i liczby użytkowników, a tym samym ich przyjemności z wejścia na stronę to: Akismet – aby zablokować spam, Wszystko w jednym pakiecie SEO – dla SEO, Mapy witryn Google Xml – dla Google, Jetpack przez WordPress.com – dla statystyk, podobnych artykułów i innych, Suwak Najnowsze posty – do pokazu slajdów ze zdjęciami z ostatnich postów, Formularz kontaktowy 7 + Flaming – w przypadku formularza kontaktowego i książki adresowej oraz Udostępnij przyciski przez AddToAny dla przycisków mediów społecznościowych.

Jeśli masz większy budżet na budowę witryny, zalecamy użycie motywu premium WordPress. W ten sposób możesz mieć pewność, że otrzymasz odpowiednio zakodowany i wysokiej jakości motyw, który zawiera wiele funkcji. Korzystając z motywu komercyjnego, nie trzeba używać dużej liczby wtyczek stron trzecich, ponieważ wszystkie funkcje niezbędne dla witryny z przepisami są już częścią motywu. Oto 3 przepisy kulinarne i motywy kulinarne dla WordPressa, które lubię i polecam:

Motyw WordPress przepis na gotowanie żywności

Demo / Pobierz

społeczny szef kuchni przepis wordpress tematu żywności

Demo / Pobierz

gotowanie prasa jedzenie przepis wordpress temat

Demo / Pobierz

Jak utrzymywać swoją stronę internetową?

Ostatnim krokiem w tej kategorii jest utrzymanie strony z przepisami. Musisz okresowo aktualizować o nowe funkcje, ale także o nowe wydania wtyczek, motywów i WordPress, które już masz. Wtyczka Powiadomienia o aktualizacjach Wp poprzez e-mail informuje o nowych wersjach motywów, wtyczek i rdzenia WordPress. Konserwacja może być wykonywana przez każdego, ale jeśli potrzebujesz szczegółowych dostosowań, możesz zatrudnić programistę.

2. Wiedza dziennikarska i umiejętności pisania

• umiejętności dziennikarskie i umiejętności pisania przepisówDo pisania treści potrzebujesz dużo wyobraźni, zręczności i pewnej wiedzy dziennikarskiej. Z czasem poprawisz swoje umiejętności pisania, tworząc coraz więcej treści.

Pisząc artykuł, użyj prostych słów i postaraj się, aby artykuł był jak najbardziej oryginalny. Spróbuj także użyć słów kluczowych, które określają Twoją witrynę i artykuł. Jeśli piszesz o jedzeniu zawierającym niektóre składniki, częściej pisz o tych składnikach, które używają ich w innym kontekście. Dobrym pomysłem jest napisanie składników razem z określonymi ilościami, a następnie napisanie przepisów, w których wyjaśnisz, w jaki sposób przygotowywane jest jedzenie.

Musisz być sobą i być kreatywnym. Spróbuj myśleć nieszablonowo. Na przykład używaj wielu rodzajów artykułów: przewodników, recenzji jedzenia, które jadłeś w różnych restauracjach, diety, poradników, wskazówek i oczywiście przepisów. Chodzi o to, aby być jak najbardziej kreatywnym, abyś mógł pisać więcej, a wtedy będziesz mieć znacznie więcej odwiedzających.

Nie zapomnij pisać poprawnie, bądź przyjazny i pełen szacunku. Możesz żartować i używać różnych wyrażeń i postaci mowy. Edytor WordPress ma korektę i możesz go używać do poprawiania się dokładnie tak, jak w programie Word.

3. Wiedza fotograficzna

Słowo fotografia ma u źródła dwa słowa z języka greckiego. Pierwszy: „φῶς (phōs)”, co tłumaczy „światło” i „γραφις (graphis)”, co przekłada się na czasownik „pisać”. Tak więc pełne tłumaczenie może brzmieć „pisanie w świetle”.

WordPress umożliwia instalowanie różnych wtyczek do efektów fotograficznych, takich jak Responsive Lightbox Lite. Możesz także użyć opcji galerii, aby umieścić wiele zdjęć na slajdzie lub pogrupować w siatkę. Przy każdym poście możesz umieścić zdjęcie jako polecany obraz.

• aparat cyfrowy do fotografii kulinarnej i kulinarnej

Nie potrzebujesz drogiego aparatu fotograficznego, ale potrzebujesz dobrego źródła światła, aby móc robić świetne zdjęcia. Będziesz także potrzebować oprogramowania do edycji zdjęć, aby zmienić rozmiar i dostosować obrazy. Zdjęcia wykonane profesjonalnym lub półprofesjonalnym aparatem mogą mieć od 2 do 15 MB. Nie chcesz przesyłać zdjęć o tym rozmiarze do swojej witryny. Nie tylko dlatego, że te obrazy będą się ładować na zawsze, ale również zużyjesz dużo przepustowości i zasobów serwera. Będziesz także drażnić swoich czytelników, zmuszając ich do czekania na załadowanie zdjęć.

Zdjęcie jest jak tysiąc słów, zwłaszcza jeśli gotujesz wyjątkowo smaczne jedzenie, które również wygląda niesamowicie, a potem widać wzrost pary.

4. Wiedza gastronomiczna

Gastronomia to badanie związku między kulturą a jedzeniem. Często się myli, biorąc pod uwagę, że termin gastronomia odnosi się wyłącznie do sztuki gotowania.

Słowo „gastronomia” pochodzi od greckich słów „γαστήρ (gastér)„ znaczy „żołądek” i „νόμος (nómos)” – „wiedza”.

Jeśli nie piszesz recenzji o tym, jakie jedzenie gotujesz, tak naprawdę nie potrzebujesz tego kroku. W przeciwnym razie musisz wiedzieć, kiedy dodać sól, ile składników użyć i tak dalej. Jeśli masz wiedzę o gastronomii, możesz napisać szczegółowy artykuł i robić zdjęcia we wszystkim, co robisz w kuchni, na swój własny i oryginalny sposób. Nie zapominaj, że ludzie robią to na swój sposób, więc bądź ostrożny podczas gotowania.

Podsumowanie mojego przewodnika po przepisach WordPress

Jeśli kreatywność naprawdę cię uderza, powinieneś ją właściwie wykorzystać. Dzięki temu możesz łączyć gotowanie ze śpiewem lub z innymi hobby. Przyjemnym pomysłem jest nagrywanie wideo przy każdym napisanym artykule wraz ze zdjęciami jedzenia, o którym pisałeś.

Na koniec mogę powiedzieć tylko „Bon Appetite”!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map