Jak zbudować profesjonalną responsywną stronę internetową?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak zbudować profesjonalną responsywną stronę internetową?
0 12 мин.

zbuduj profesjonalną stronę responsywną


Witryna jest tylko prostą domeną, która składa się ze stron internetowych, ale jest to bardzo ważne dla każdej firmy, aby się założyć. Obecność w Internecie otwiera nowe możliwości i korzyści, które w innym przypadku nie byłyby dostępne. Strona internetowa może odgrywać kluczową rolę w twoich strategiach marketingowych i może zapewnić Twojej firmie znacznie lepszą przyczepność i ekspozycję.

Dostęp do strony internetowej lub konta w mediach społecznościowych jest możliwy przez całą dobę (24/7/365) przez każdego. Ludzie nie muszą wchodzić do sklepu ani nawet dzwonić, więc posiadanie strony internetowej gwarantuje, że mogą wybrać najwygodniejszą dla ciebie drogę.

Obecność w sieci zwiększa także twoją wiarygodność dzięki dostarczanym informacjom. Potencjalnym klientom łatwiej będzie Ci zaufać. Wpływa także na sprzedaż, ponieważ możesz sprzedawać swoje produkty i usługi również online. Czasami im lepszy wygląd, tym bardziej wiarygodna wydaje się użytkownikom.

Projektowanie stron internetowych bardzo się zmieniło na przestrzeni lat, gdy urządzenia mobilne trafiły na rynek. W rzeczywistości około 40% aktywności online jest napędzane przez urządzenia mobilne. Dlatego ważne jest, aby Twoja witryna była dla nich zoptymalizowana, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze wrażenia.

Witryny zoptymalizowane zarówno na komputery PC, jak i urządzenia mobilne są nazywane witrynami responsywnymi. Mają możliwość zmiany układu i przestawienia wszystkich elementów witryny, jeśli zmieni się rozmiar ekranu lub rozmiar okna na komputerze. Dzięki responsywnym projektom stron internetowych możesz mieć jedną witrynę, która wygląda niesamowicie, bez względu na to, jakiego urządzenia używają ludzie, aby uzyskać do niej dostęp.

Dzisiaj opowiemy Ci o szczegółach responsywnego projektowania stron internetowych. Dlaczego Twoja witryna musi być responsywna i jakie technologie możesz wdrożyć, aby ją utworzyć.

Co to są responsywne strony internetowe i dlaczego mają takie ważne?

Elastyczne projektowanie stron internetowych pozwala stronie internetowej na komputer reagować na zachowanie użytkownika, zarówno pod względem urządzenia, jak i przeglądarki, której używają do przeglądania Twojej witryny. Jest to praktyka, która wdraża elastyczne układy, siatki i obrazy wraz z zasobnym wykorzystaniem CSS.

Korzystając z elastycznego projektowania stron internetowych, nie jesteśmy zmuszeni do tworzenia nowej witryny dla każdej grupy użytkowników. Implementuje płynne układy, skrypty i zapytania multimedialne, które z łatwością zmieniają wygląd i układ strony internetowej.

Po skonfigurowaniu w pełni responsywnej witryny użytkownicy mogą przeglądać ją na komputerze, laptopie, iPadzie i tablecie oraz na wielu innych urządzeniach, takich jak telefony. Zasadniczo responsywna witryna automatycznie reaguje na preferencje technologiczne użytkownika. Witryna taka jak ta automatycznie przełączy się na odpowiednią rozdzielczość, rozmiar czcionki i dostosuje się do możliwości skryptowych urządzenia. Niezależnie od tego, z jakiego urządzenia jest wyświetlana ta strona, będzie ona wyglądać niesamowicie lub przynajmniej tak, jak chce tego twórca.

Kluczową koncepcją jest dostosowanie wszystkiego do konkretnych potrzeb.

Regulowana rozdzielczość ekranu jest jednym z kluczowych aspektów tej technologii, ponieważ zapewnia, że ​​strona zmienia się w zależności od urządzenia, na którym jest wyświetlana. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nowe urządzenie o nowym rozmiarze ekranu wychodzi prawie codziennie. Te zaawansowane urządzenia i smartfony mają nawet opcję widoku poziomego, co samo w sobie wymagałoby zupełnie innego układu strony. Właśnie w takich sytuacjach nasze projekty muszą być tak elastyczne, jak to możliwe, ale oznaczałoby to, że musimy zoptymalizować pod kątem setek różnych rozmiarów ekranu. To po prostu za dużo, ale musimy odpowiednio poradzić sobie z sytuacją.

Rozwiązanie uelastycznia każdą część strony. Każdy obraz, tekst, przycisk i każdy element strony można dostosować automatycznie. Umożliwia to natychmiastową zmianę urządzeń z widoku pionowego na poziomy, a witryna nadal będzie wyglądać tak, jak powinna.

Jak zbudować responsywną stronę internetową

Elastyczne projektowanie stron internetowych stało się podstawową koniecznością dla większości stron internetowych ze względu na stale rosnącą liczbę używanych smartfonów. Z biegiem lat większość technologii tworzenia stron internetowych wdrożyło responsywne projektowanie stron internetowych, a teraz mamy całkiem wyrafinowane opcje tworzenia takiej witryny dla siebie.

Możemy sami kodować responsywną stronę internetową za pomocą HTML i CSS lub utworzyć ją za pomocą platformy CMS lub aplikacji do tworzenia witryn. Bez względu na poziom umiejętności; masz sposób na stworzenie profesjonalnie wyglądającej i responsywnej strony internetowej.

Używanie HTML i CSS do stworzenia responsywnej strony internetowej

Jest to bardzo podstawowe wyjaśnienie, jak działa responsywne projektowanie stron internetowych przy użyciu kodu HTML i CSS. CSS3 oferuje wykorzystanie zapytań o media, co jest również prostym sposobem na tworzenie responsywnych projektów internetowych, ale nie wchodzi w zakres tego artykułu. Tutaj zobaczysz tylko podstawową koncepcję użycia HTML i CSS do stworzenia responsywnej witryny.

Powiedzmy, że będzie miał klasyczny układ strony z nagłówkiem, treścią, paskiem bocznym i stopką. Utworzymy te sekcje z divami i nadamy im taką nazwę. Dodaj zdjęcia i tekst do swojej witryny. Możesz się do nich odwoływać w swoich plikach CSS. Twoja witryna musi tworzyć różne pliki CSS zoptymalizowane pod kątem różnych rozmiarów ekranu. Tak więc korzystanie z plików takich jak desktop.css, tablet.css, mobile.css is lub tworzenie plików według rozmiarów ekranu jest jednym ze sposobów na obejście tego.

Musisz użyć linii kodu, aby wykryć, jakie urządzenie aktualnie odwiedza twoją stronę internetową i poznać rozmiar jej ekranu.

Ustaw szerokość, wysokość, marginesy itp. W plikach CSS zgodnie z rozmiarem ekranu, z którym pracujesz. Możesz także ustawić te atrybuty dla zdjęć i działa najlepiej, jeśli zdefiniujesz ich szerokość i wysokość w procentach.

Gdy wiesz, jak duży ma być obraz lub element, możesz obliczyć, ile procent musisz przypisać jego szerokości lub wysokości. Na przykład, jeśli rozmiar twojej strony to 840px i chcesz, aby wybrany obraz miał 250px, a następnie podziel 250 przez 840 i pomnóż wynik przez 100. Otrzymasz 29,76, co oznacza, że ​​musisz zastosować 29,76% do twojego wizerunku.

Rzeczywisty wynik tutaj to 29.76190476190476, zaokrągliłem wartość ze względu na czytelność, ale nie powinieneś tego robić, gdy kodujesz swoją witrynę. Komputery wyświetlają rzeczy tak dokładnie, jak im to nakazujesz.

Możesz także użyć responsywnego widoku siatki, który jest łatwy do zrozumienia i zarządzania. Zobacz samouczek w3schools oferuje zrozumienie, jak to działa.

Korzystanie z CMS w celu stworzenia responsywnej strony internetowej

CMS (platforma zarządzania treścią) umożliwia aktualizowanie zawartości witryny i zarządzanie nią. Bez względu na to, jaką stronę prowadzisz, lepiej jest korzystać z CMS, aby aktualizować jego zawartość. Będzie działał na zapleczu strony i możesz zarządzać treścią i układem wizualnym swojej witryny.

Większość platform CMS (przynajmniej te najbardziej popularne) oferuje użytkownikom możliwość tworzenia unikalnych i profesjonalnie wyglądających stron internetowych z różnymi motywami i wtyczkami. Patrząc na nie z perspektywy projektowej, oferują ogromne możliwości responsywnego projektowania stron internetowych. Większość używanych przez nich motywów jest w pełni responsywna od razu po wyjęciu z pudełka.

Poniżej przedstawiamy trzy najlepsze platformy CMS, które można wykorzystać do tworzenia responsywnych stron internetowych:

WordPress

wordpressWordPress początkowo był prostą platformą do blogowania, ale został rozbudowany, umożliwiając użytkownikom tworzenie niemal każdej strony internetowej, na którą postanowili. Obsługuje około 20% witryn w Internecie i ma tysiące w pełni responsywnych tematów. Niezależnie od tego, jaką stronę internetową zamierzasz zbudować, znajdziesz profesjonalnie wyglądający motyw lub szablon, którego możesz użyć, aby ożywić.

Joomla

joomlaJoomla została stworzona dla użytkowników, którzy mają doświadczenie w tworzeniu stron internetowych. Jest to CMS typu open source, który najlepiej działa na stronach eCommerce. Ma wiele elastycznych motywów i szablonów, które można pobrać i zintegrować. Za jego pomocą można łatwo stworzyć wyjątkową i profesjonalnie wyglądającą responsywną stronę internetową.

Durpal

drupalDurpal to system zarządzania treścią, który najlepiej działa pod kontrolą programisty. Jest wysoce konfigurowalny i może być używany do zarządzania tysiącami stron. Duże przedsiębiorstwa używają go ze względu na jego niezawodność i bezpieczeństwo. Nawet Biały Dom ma swoją stronę internetową stworzoną za pomocą Durpal.

Możesz wybierać spośród ponad 25 000 dodatków i wielu motywów, aby skonfigurować swoją witrynę tak, jak chcesz. Durpal jest bardzo elastyczny i może tworzyć prosty blog lub interaktywne strony internetowe dla firm.

Korzystanie z Kreatorów stron internetowych do budowania responsywnych stron internetowych

Nastąpiła ogromna zmiana w sposobie tworzenia stron internetowych dzięki wielu nowym narzędziom do projektowania stron internetowych, które są wydawane. Dzięki tym narzędziom do projektowania projektanci stron internetowych nie muszą już znać kodowania, aby tworzyć piękne strony internetowe. Każda witryna jest tworzona zgodnie z najnowszymi standardami i jest kompatybilna z wieloma platformami.

Nowoczesne narzędzia do tworzenia witryn pozwalają projektantom tworzyć czyste kody zgodne z W3C za pomocą funkcji przeciągnij i upuść. Z łatwością utworzysz responsywną stronę internetową dla dowolnego rozmiaru ekranu i platformy. Pokażę Ci trzy najbardziej bogate w funkcje i zaawansowane narzędzia do projektowania stron internetowych, których możesz użyć do tworzenia złożonych i niesamowicie wyglądających responsywnych projektów stron internetowych.

Wix

Wix.com jest wiodącą platformą do tworzenia stron internetowych opartą na chmurze, która ułatwia tworzenie wspaniałych, profesjonalnych i użytecznych stron internetowych. Użytkownicy mogą wybierać z dużego zestawu szablonów i dostosowywać je do swoich potrzeb.

Wix jest jedną z najpopularniejszych i uznanych platform do tworzenia stron internetowych, z ponad 90 milionami użytkowników na całym świecie.

Wix jest przyjazny dla początkujących, umożliwiając nietechnicznym użytkownikom tworzenie własnych stron internetowych bez potrzeby nauki jakiegokolwiek języka programowania lub projektowania stron internetowych. Dzięki narzędziu do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść” każdy może założyć inny rodzaj strony internetowej: prosty serwis biznesowy, blog, sklep internetowy, portfolio fotograficzne, CV online, wydarzenie lub inne.

Weebly

Weebly to łatwy w użyciu kreator stron internetowych typu „przeciągnij i upuść”, który jest stale ulepszany i obsługuje również edycję CSS / HTML. Jest to idealne rozwiązanie dla osób prywatnych i małych firm, aby zaprojektować własną stronę internetową bez konieczności używania kodu lub posiadania umiejętności projektowania stron internetowych. W następnej części tej recenzji Weebly pokażę zalety i wady korzystania z tego narzędzia do tworzenia witryn. Udzieli kilku wskazówek, jak szybko założyć witrynę i jaki plan wybrać.

DudaMobile

DudaMobile.com jest wiodącym twórcą stron internetowych dla majsterkowiczów, który koncentruje się na pomocy osobom fizycznym i profesjonalistom w tworzeniu witryn responsywnych i witryn przeznaczonych wyłącznie na urządzenia mobilne. To narzędzie do tworzenia witryn umożliwia także tworzenie ultra-spersonalizowanych witryn, które zmieniają się w zależności od wyzwalaczy, takich jak pora dnia, typ urządzenia i lokalizacja.

Wniosek

Wiele uwagi i pracy włożono w projektowanie responsywnych stron internetowych i doszło do tego, że prawie każda nowa strona internetowa do pewnego stopnia je integruje. Jest to kluczowy element każdego projektu internetowego, ponieważ coraz więcej urządzeń mobilnych jest używanych.

Nawet ci użytkownicy, którzy nie mają wiedzy na temat kodowania, mogą z niej korzystać dzięki platformom CMS i różnym narzędziom do projektowania stron internetowych.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci skoncentrować się na elastycznym projektowaniu stron internetowych i tym, jak możesz go używać!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector