Jak zidentyfikować dobrego dostawcę usług hostingowych?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak zidentyfikować dobrego dostawcę usług hostingowych?
0 15 мин.

zidentyfikować dobrego dostawcę usług hostingowych


Dziś znajdziemy cechy dobrego dostawcy hostingu. Przejrzenie wszystkich usług hostingowych, które są obecnie dostępne dla wszystkich, jest czasochłonne. Łatwo jest pomylić się ze wszystkimi różnymi zmiennymi i reklamami, a one nie ułatwiają wyboru. Dla większości osób reklamy i oferty, które widzą, wyglądają prawie tak samo dla każdego dostawcy hostingu.

Jasne, wygląd zewnętrzny wygląda bardzo podobnie. Każdy dostawca oferuje niezawodność, dużą szybkość, długi czas sprawności i wyjątkową, nawet wielokrotnie nagradzaną obsługę klienta. To kilka podstawowych rzeczy, które składają się na dobrą usługę hostingową. Ale kiedy spojrzysz pod maską, zdasz sobie sprawę, że rzeczy bardzo się różnią od tego, co widziałeś na powierzchni.

Usługi hostingowe są oferowane przez różne firmy, które są prowadzone przez różnych ludzi, z różnymi zasadami. Mają różne serwery, inny sprzęt i swój własny sposób traktowania swoich klientów.

Oczywiście chcesz, aby twoje pieniądze, Twoja uwaga i witryna były w jak najbardziej zdolnych i opiekuńczych rękach, dlatego napisaliśmy ten artykuł. Aby pomóc Ci zrozumieć węzły i wstrząsy usług hostingowych na poziomie podstawowym. Pomaga to w podjęciu wykształconej i rozsądnej decyzji podczas przeglądania usług hostingowych w perspektywie.

Jeśli więc chcesz znaleźć dostawcę hostingu, który będzie najlepszy dla Ciebie i Twojej witryny, trzymaj się mnie, a powiem Ci, jak to zrobić!

Określanie potrzeb w zakresie hostingu

Nie kupisz pary spodni, jeśli ci nie pasują, prawda? To samo dotyczy hostingu i prawie wszystkiego, co kupujesz. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć swoje potrzeby hostingowe przed kliknięciem przycisku Kup. Oto niektóre z głównych pytań, które należy sobie zadać.

Jaki rodzaj witryny budujesz?

Jaki cel spełni Twoja strona internetowa? Czy będzie to prosta strona z portfolio, która pochwali Twoje umiejętności i osiągnięcia? Czy stworzysz witrynę e-commerce, w której możesz prezentować swoje produkty i sprzedawać je? Czy będzie to witryna społecznościowa lub forum?

W zależności od złożonego celu, jaki ma spełniać Twoja witryna, możesz wiedzieć, jak nadmierne będą potrzeby związane z hostingiem. Jeśli budujesz tylko witrynę portfolio, poradzisz sobie z niektórymi najprostszymi pakietami hostingowymi. Jeśli budujesz dużą witrynę e-commerce, potrzebujesz lepszej, ponieważ w końcu będzie więcej ruchu i więcej żądań serwera.

W istocie wszystko sprowadza się do ruchu, jaki otrzyma Twoja witryna. Im większy ruch uzyska, tym większa przepustowość i zasoby serwera będą potrzebne do funkcjonowania tak, jak trzeba.

Pamiętaj, że w dzisiejszym środowisku online szybkość ma kluczowe znaczenie. Witryna wykona każde zadanie znacznie lepiej, jeśli działa z dużą prędkością i odstraszy ponad 30% użytkowników, jeśli będzie działać wolno. Dlatego zawsze wybieraj najszybszą usługę hostingową.

Czy Twoja witryna ma jakieś nadmierne wymagania?

Jeśli chcesz zbudować własną aplikację internetową lub chcesz zapewnić usługę online milionom ludzi, prawdopodobnie będziesz musiał mieć dedykowany serwer lub VPS. Jeśli korzystasz z serwera dedykowanego, nie musisz dzielić się przestrzenią z innymi witrynami i mieć cały serwer dla siebie. Chociaż kosztuje to więcej i zarządzanie zasobami serwera wymaga wiedzy technicznej. Ale jeśli chcesz zbudować coś bardziej złożonego, zakładam, że masz.

Ale jeśli jesteś kompletnym nowicjuszem i po prostu chcesz zbudować witrynę internetową, wystarczy prosty wspólny plan hostingu.

Jeśli chcesz rozszerzyć swoją stronę internetową w przyszłości, zdecydowanie powinieneś wybrać dostawcę usług hostingowych, który oferuje skalowalne usługi.

Sprawdź dwukrotnie oferty „Nieograniczone”

Wiele usług hostingowych mówi, że masz nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość za pieniądze, które zamierzasz zapłacić. W rzeczywistości dostajesz nieograniczoną przestrzeń dyskową, ale dostawca nałoży pewne ścisłe ograniczenia na ilość zasobów, które możesz użyć. Mogą nawet zamknąć twoją stronę, jeśli zużyje się zbyt wiele. Zanim przejdziesz do takiej „niesamowitej” oferty, sprawdź warunki usługi.

Czy potrzebujesz narzędzi do budowania stron internetowych??

Nie musisz być programistą, aby utworzyć witrynę. Dostępnych jest wiele narzędzi typu „przeciągnij i upuść”, które umożliwiają tworzenie witryny od podstaw, dość łatwo, bez wiedzy technicznej.

Ponadto większość dostawców hostingu ma najpopularniejsze systemy zarządzania treścią, z których można korzystać za pomocą jednego kliknięcia.

Ile ruchu chcesz mieć?

Jak wspomniałem wcześniej, wiedza o przybliżonym natężeniu ruchu w Twojej witrynie lub o tym, jak bardzo chcesz, jest jedną z najważniejszych zmiennych.

Oczywiście nie możesz wiedzieć zbyt wiele o tym, jaki ruch uzyskasz wcześniej, to tylko gra polegająca na zgadywaniu. Ale dla pewności wybierz usługę hostingową, która jest łatwa do skalowania, a także upewnij się, że wiesz, ile musiałbyś zapłacić, jeśli przekroczysz ograniczenia przepustowości.

Poznaj typy serwerów

Najtańszym rodzajem hostingu jest hosting współdzielony, w którym dzielisz przestrzeń z setkami lub tysiącami innych stron internetowych. Jest to również najczęściej stosowany rodzaj planu hostingowego, z oczywistych powodów. Działa dobrze, jest stabilny i niezawodny przez cały rok, nie wyciągając zbyt wielu pieniędzy z rąk. Ale hosting dzielony ogranicza dostęp do zasobów serwerów. Ogranicza między innymi liczbę posiadanych witryn i baz danych.

Dla tych, którzy chcą mieć więcej mocy i są gotowi zapłacić trochę więcej, dostępna jest opcja VPS (Virtual Private Server). Na jednym komputerze działa wiele serwerów wirtualnych. Możesz użyć serwera wirtualnego tak, jakby to był prawdziwy serwer dedykowany. W ten sposób będziesz mieć więcej zasobów serwera i o wiele więcej usług, z których możesz korzystać. Są idealne dla bardziej wymagających aplikacji i stron internetowych. Ale musisz też samodzielnie zarządzać tym serwerem lub poprosić o niego eksperta.

Rzeczywiste serwery dedykowane to jeden z najdroższych planów, ale oferują największą moc, ponieważ wynajmujesz cały serwer dla siebie. Aby móc korzystać z tej usługi, potrzebujesz zestawu umiejętności zarządzania systemem.

Cloud Servers i Cloud Hosting to jeden z najnowszych rodzajów hostingu. Dane są przechowywane w ogromnych chmurach publicznych, co czyni je szybszymi i bezpieczniejszymi. Ilość zasobów serwera zastosowanych do jednego użytkownika jest różna. Można je bezproblemowo skalować, co czyni go bardzo elastycznym.

Doskonale nadaje się również do obsługi ogromnego, nieoczekiwanego obciążenia ruchem, bez konieczności robienia czegokolwiek w celu skalowania usługi. Jeśli wybierzesz hosting w chmurze, wszystko pójdzie naprawdę płynnie i elastycznie.

Patrząc na cechy hosta

Oto najważniejsze rzeczy. Jeśli spojrzysz na następujące aspekty dostawcy hostingu i jego usług, możesz łatwo zdecydować, czy warto kupować czy nie. Bez zbędnych ceregieli sprawdźmy je!

Reputacja firmy hostingowej

Jedną z pierwszych rzeczy, na które patrzymy, kiedy oceniamy dostawcę usług hostingowych, jest to, jaką reputację zdobyli przez lata, jeśli już coś osiągnęli. Zazwyczaj, jak w przypadku każdej innej firmy, wcześniejsze doświadczenia, które ludzie mieli z nimi, są dobrym sposobem na stwierdzenie, czy są godni zaufania.

Wiele dobrych firm hostingowych działa na rynku od około 20 lat. Niektóre firmy działają tylko od kilku lat, co niekoniecznie oznacza, że ​​są niewiarygodne pod żadnym względem. Ale wieloletnie recenzje klientów bardzo mocno przemawiają za firmą.

Najlepszym sposobem na obejście tego jest sprawdzenie, ile lat firma działa, czytanie recenzji klientów i komentarzy użytkowników. Dzięki nim możesz uzyskać rzetelne wyobrażenie o tym, co firma perspektywiczna pozostawiła po sobie.

Koszt planów hostingowych & Usługi

Cena usług hostingowych jest różna dla każdej firmy. Zwykle wspólny plan hostingowy kosztuje około 2–3 USD. Niektóre kosztują nawet 4 USD lub nawet 1 USD. Zawsze warto wziąć kalkulator do ręki i przejrzeć liczby, aby dowiedzieć się, ile zapłacisz w ciągu jednego roku.

Pamiętaj, że cena widoczna na reklamach obowiązuje tylko wtedy, gdy podpiszesz umowę na dwa lata z firmą. W przeciwnym razie cena może wzrosnąć z 2 do 4 USD lub z 3 do 6 USD. Wiele firm stosuje te sztuczki cenowe, nawet te, które zapewniają dobrą obsługę. Jest to taktyka marketingowa, o której powinieneś wiedzieć.

Koszt odnowienia jest również dobrym aspektem. Gdy dojdziesz do końca okresu, na który się zapisałeś, będziesz musiał ponieść koszty przedłużenia, więc powinieneś uwzględnić to w swojej cenie. Opłata za odnowienie powinna zostać wymieniona, ponieważ możesz zostać zwabiony do zapłacenia gotówki przed powiadomieniem o tym.

Plusem jest to, że możesz łatwo uzyskać rabaty, jeśli zarejestrujesz się za pośrednictwem innych witryn, które je oferują. W ten sposób możesz łatwo odciąć dolara lub dwa od miesięcznych kosztów hostingu.

To, czy cena jest dobra, czy nie, zależy od usługi oferowanej przez perspektywiczną firmę. Jeśli szukasz wspólnego planu hostingu, który kosztuje 4 USD, ale nie oferuje zbyt wiele, nie będziesz robić zbyt wiele. Ale jeśli dostaniesz w ręce usługę hostingową za 2–3 USD, która oferuje bezpłatną rejestrację domeny wraz z niezmierzonym miejscem na dysku i przepustowością, możesz zrobić całkiem dobrą ofertę.

Aby wszystko było bezpieczniejsze, masz prawie 30-dniowy okres gwarancji zwrotu pieniędzy. Niektórzy dostawcy hostingu są na tyle pewni, że oferują 40-70-dniowy okres gwarancji zwrotu pieniędzy.

Niezależnie od usługi, z którą się spotkasz, upewnij się, że cena jest rozsądna dla usługi, którą otrzymujesz. Dobry plan hostingowy można znaleźć poniżej 5 USD miesięcznie, więc nie powinieneś mieć problemu.

Wydajność dobrego hostingu

Jasne, masz trochę miejsca do przechowywania witryny, ale to nie wszystko, co jest potrzebne do sprawnego działania. Twoja strona internetowa powinna być szybka i niezawodna przez cały rok.

Czas działania: ZA czas pracy serwera oznacza ilość czasu w Internecie przez cały rok. Jest mierzony w procentach i im bliżej czasu działania serwera osiąga 100%, tym bardziej jest on niezawodny.

Mówiąc konkretniej, zdecydowanie nie powinieneś wybierać hostingu, którego czas pracy mierzy się poniżej 95%. W rzeczywistości powinieneś wybrać te z czasem sprawności wynoszącym 98% lub 99,99%. Rzadko znajduje się plan hostingowy ze 100% dyspozycyjnością, ale większość dobrych dostawców hostingu bardzo się do niego zbliża, więc powinieneś robić z nimi swoją firmę.

Prędkość: The prędkość serwera ma kluczowe znaczenie, ponieważ decyduje o szybkości ładowania witryny. Szybkość ładowania strony mierzona jest w milisekundach. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja witryna ma prędkość zgodną z dzisiejszymi standardami online, serwer, na którym ją przechowujesz, powinien mieć szybkość ładowania około 500 ms. Istnieją dobre plany hostingowe, które są jeszcze szybsze, oferując prędkość ładowania 200 ms, podczas gdy niektóre działają na 600-800 ms. Twoja witryna będzie działała całkiem dobrze z oboma, ale nie powinieneś przekraczać prędkości ładowania 800 ms.

Nie każda recenzja oferuje te pomiary, więc powinieneś spojrzeć na te, które to robią. W naszych recenzjach zawsze podajemy średnią prędkość ładowania planu hostingowego, więc zachęcamy do ich sprawdzenia.

Możesz również zainstalować oprogramowanie, aby zrobić to sam, ale o wiele łatwiej jest spojrzeć na wyniki recenzenta i porównać je.

Obsługa klienta: Łatwo jest kupić miejsce na serwerze, ale zarządzanie może być trudne. Możesz natknąć się na problemy i wiele rzeczy, których po prostu nie możesz zawijać. W takich przypadkach ratowanie życia wymaga profesjonalnej pomocy. Tutaj zaczyna się obsługa klienta.

Dobra obsługa klienta jest jednym z najważniejszych aspektów dobrej usługi hostingowej. Na drugim końcu okna czatu i linii telefonicznej będziesz chciał mieć pomocnych ludzi, którzy szybko odpowiedzą na twoje pytania.

Zwykle dobry agent obsługi klienta odpowie ci w ciągu 20-30 minut po napisaniu ich na czacie lub po ich zadzwonieniu. Muszą być pomocni i przejść od razu do zadania, gdy już zdefiniujesz, na czym polega problem. Będziesz chciał robić interesy z ludźmi, którym możesz zaufać i którzy mają twoje plecy bez żadnych dodatkowych opłat.

Ale nie będziesz wiedział, jak dobre jest wsparcie klienta w firmie, dopóki sam nie spróbujesz lub nie przeprowadzisz badań. Ludzie lubią rozmawiać o swoich doświadczeniach i dużo mówią o tym, czego doświadczyli z konkretnym dostawcą hostingu.

Jeśli zespół obsługi klienta jest zły, wiele osób opublikowało już swoje skargi na forach, mediach społecznościowych i innych stronach internetowych, więc bardzo łatwo jest zajrzeć. Sugeruję, abyś spojrzał na wiele z nich i zobaczył, jakie opinie wyraziła ich już aktywna baza użytkowników.

Ponadto najlepiej jest mieć wsparcie 24/7/365, do którego można dotrzeć nawet w święta. Jeśli zapłaciłeś już za hosting i nadal jesteś w okresie próbnym, to dobry moment, aby przetestować zespół obsługi klienta za pomocą kilku połączeń.

Darmowe rzeczy oferowane przez dostawcę usług hostingowych

Niektórzy dostawcy hostingu oczarowują swoich klientów kilkoma niezłymi ofertami. Niektóre z nich zapewniają bezpłatną migrację witryny, która kosztuje więcej niż 100 USD u innych dostawców. Jeśli masz już istniejącą stronę internetową, którą chcesz przenieść, przydałoby się to naprawdę.

Zapewniają bezpłatne rejestracje domen, bezpłatne narzędzia i narzędzia do tworzenia witryn internetowych, a także inne rzeczy, których wymienienie byłoby zbyt długie. Krótko mówiąc, możesz zdobyć całkiem niezłe bonusy, jeśli mądrze wybierzesz swojego dostawcę usług hostingowych. Osobiście uważam, że darmowa nazwa domeny i różne bezpłatne narzędzia są najbardziej przydatne. Na szczęście to właśnie oferuje większość dostawców hostingu.

Wniosek

Wyżej zdefiniowane rzeczy są najważniejszymi aspektami, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy hostingu. Oczywiście zawsze będą jakieś dodatki, ale są to podstawowe rzeczy, które sprawiają, że dobry dostawca hostingu.

A teraz gotowe! Czas, abyś dobrze wykorzystał swoją nową wiedzę i znalazł najlepszy pakiet hostingowy! Oto nasze najlepsze zalecenia dotyczące dobrego hostingu:

Firma
Cena promocyjna

1tani dobry hosting1,99 USD / mies
2)wszechstronny dobry hosting3,95 USD / mies
3)profesjonalny dobry hosting3,95 USD / mies

Mam nadzieję, że z przyjemnością przeczytałeś ten artykuł i zapoznasz się z naszymi opiniami na temat niektórych z najczęściej używanych planów hostingowych!

Przedstawiony obraz Zaprojektowany przez Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector