Jak znaleźć hosting dla swojej osobistej strony internetowej lub bloga

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak znaleźć hosting dla swojej osobistej strony internetowej lub bloga
0 6 мин.

najlepszy hosting dla osobistych stron hobby lub bloga


Pamiętam, że w przeszłości usługa hostingowa była bardzo droga, tylko duże korporacje i niektóre większe firmy były w stanie zbudować i utrzymać witrynę internetową. Każda strona została zbudowana ręcznie, od zera, wymagając setek godzin kodowania, testowania i rozwiązywania problemów.

Na szczęście w ciągu ostatnich dziesięciu lat branża hostingowa zmieniła się i ewoluowała do poziomu, w którym każdy może sobie pozwolić na wynajęcie konta hostingowego i budowę małej witryny za kilka dolarów miesięcznie. Niektóre firmy specjalizują się w jednym rodzaju planu hostingowego, podczas gdy inne oferują szeroki zakres usług. Większość dostawców hostingu oferuje kompleksowe plany obejmujące wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do założenia prostej strony internetowej, bez konieczności używania jakiegokolwiek języka programowania.

Jeśli jesteś osobą fizyczną, która chce kupić konto hostingowe dla swojej witryny hobby lub osobistego bloga, ale nie interesuje Cię programowanie ani nauka pisania kodu, powinieneś dalej czytać, aby dowiedzieć się, jak wybrać dobry osobisty hosting. Poniżej pokażę, jakie są minimalne wymagania dotyczące osobistej witryny internetowej i jakie są najważniejsze aspekty, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hostingu osobistej witryny internetowej.

Wymagania do zbudowania osobistej strony internetowej

Po pierwsze, potrzebujesz nazwy domeny, która będzie używana przez twoich znajomych, aby uzyskać dostęp do strony. Nazwa domeny powinna być prosta i łatwa do zapamiętania, tutaj znajdziesz kompletny przewodnik na temat wyboru dobrej nazwy domeny. Na przykład google.com to nazwa domeny, która składa się z 3 części: nazwy „google”, kropki „.” i rozszerzenie „com”, wszystkie domeny mają tę samą strukturę, ale każda domena jest unikalna i może być zarejestrowana raz na określony czas. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o domenach, sprawdź artykuł, o którym wspomniałem wcześniej.

Posiadanie nazwy domeny nie wystarcza jeszcze do skonfigurowania adresu e-mail, w tym celu będziesz potrzebować konta hostingowego, które faktycznie przetworzy otrzymane lub wysłane wiadomości e-mail. Serwer hostingowy to także miejsce, w którym będziesz przechowywać pliki swojej witryny, a inni mogliby uzyskać do nich dostęp w dowolnym momencie w przyszłości.

Po zarejestrowaniu domeny musisz dodać ją do konta hostingowego i wprowadzić niezbędne zmiany serwera nazw w domenie, aby zsynchronizować się z hostem. Może się to wydawać skomplikowane, ale w rzeczywistości jest bardzo łatwe do skonfigurowania, jednak jeśli chcesz pominąć ten krok, możesz wybrać plan hostingowy, który oferuje bezpłatną domenę. Oprócz oszczędności pieniędzy domena zostanie automatycznie przypisana do twojego konta hostingowego i będzie gotowa do użycia.

Następujące firmy hostingowe oferują świetne osobiste plany hostingowe w bardzo przystępnej cenie, w tym również bezpłatną nazwę domeny:

# 1 BlueHost

zaczyna się od 3,95 $ miesięcznie, zawiera bezpłatną nazwę domeny i umożliwia hosting wielu stron internetowych.

Zobacz więcej… “

# 2 iPage

zaczyna się od 2,25 USD miesięcznie, obejmuje bezpłatną nazwę domeny, umożliwia hosting wielu witryn i poczty e-mail.

Zobacz więcej… “

użyj wordpress na osobistej stronie internetowej lub blogu

Po uzyskaniu dostępu do konta hostingowego nadszedł czas na skonfigurowanie adresu e-mail, takiego jak [email protected] i rozpoczęcie tworzenia witryny. Masz wiele opcji, aby utworzyć osobistą stronę internetową; Zakładam, że nie planujesz robić tego od zera, więc najprawdopodobniej będziesz potrzebować narzędzia do budowania stron internetowych. Możesz użyć narzędzia do tworzenia witryn lub WordPress. Jeśli nie znasz WordPress, sugeruję sprawdzenie tego artykułu; w skrócie WordPress to niezwykle popularne bezpłatne oprogramowanie zbudowane z PHP i MySQL, z którego korzystają miliony stron internetowych na całym świecie. WordPress musi być zainstalowany na Twoim koncie hostingowym, co może być problemem dla początkującego użytkownika, jednak wyżej wspomniani dostawcy hostingu oferują narzędzie do instalacji jednym kliknięciem, które sprawi, że proces instalacji będzie niezwykle prosty:

 1. Kliknij zainstaluj WordPress na swoim koncie hostingowym
 2. Wybierz nazwę domeny, w której chcesz zainstalować
 3. Ustaw nazwę administratora i hasło (będą one wykorzystane później, aby uzyskać dostęp do obszaru zarządzania Twoją witryną)
 4. Zakończ instalację – poczekaj, aż pliki zostaną przesłane i połączone z bazą danych
 5. Twoja strona jest gotowa do użycia, zacznij dodawać treści, wgrywać obrazy.

Chociaż głównym zastosowaniem WordPressa jest publikowanie artykułów, system jest bardzo elastyczny i istnieje wiele dostępnych rozszerzeń, które można zainstalować w systemie w celu rozszerzenia jego funkcjonalności; na przykład możesz zmienić domyślny wygląd swojej witryny, dodając nowy motyw, jeśli chcesz wyświetlić galerię lub utworzyć niestandardową stronę kontaktową lub chcesz zbudować ładnie wyglądające portfolio lub galerię zdjęć, musisz zainstalować wtyczkę. Jak wspomniano, nie ma potrzeby kodowania, wystarczy kliknąć.

Podsumowanie tworzenia osobistej strony internetowej

Jeśli już to zrobiłeś, możesz powiedzieć, że masz swoją osobistą stronę hobby lub blog online. Gratulacje! Od teraz możesz skupić się na dodawaniu treści. Artykuły informacyjne i wysokiej jakości mogą przynieść Ci wielką publiczność, więc później, gdy będziesz mieć wystarczająco dużo ruchu, możesz zamienić swoją stronę osobistą lub hobby na pasywną stronę zarabiającą.

Cokolwiek budujesz osobistego bloga lub witrynę hobby, w której chcesz przyciągnąć czytelników z takim samym zainteresowaniem jak Ty, najważniejsze jest posiadanie dobrego, ale niedrogiego osobistego konta hostingowego. Jak być może już się dowiedziałeś, istnieje wiele firm, a wybór planu hostingowego jest trudny, szczególnie jeśli nie masz doświadczenia. Nasze przewodniki pomogą ci wybrać domenę i wybrać plan hostingowy, którego potrzebujesz, aby zacząć korzystać ze swojej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector