Jak znaleźć najlepszy tani dostawca hostingu Magento?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak znaleźć najlepszy tani dostawca hostingu Magento?
0 14 мин.

best-cheap-magento-hosting


Istnieje wiele rozwiązań do wyboru, jeśli chodzi o budowę sklepu internetowego. Możesz to zrobić za pomocą Shopify, WooCommerce (wtyczka WordPress), BigCommerce, Volusion i tak dalej. Chociaż wszystkie te są świetne platformy, Magento jest również bardzo dobrym rozwiązaniem do budowy sklepu internetowego.

Magento to platforma eCommerce typu open source, która zapewnia handlowcom wszystko, czego potrzebują do prowadzenia sklepu internetowego. Jest przeznaczony dla osób, które nie mają żadnych umiejętności programowania, a także ma bardzo pomocną społeczność, która bardzo pomaga, jeśli szukasz rozwiązania.

Właściciel sklepu może wymienić tylko kilka, a nawet kilkadziesiąt tysięcy produktów w swoim sklepie. Duża liczba motywów i wtyczek umożliwia użytkownikom dostosowanie sklepu do własnych preferencji. Magento oferuje bardzo solidny system, z którym można sobie poradzić przy podstawowej wiedzy komputerowej. Możesz go rozwinąć i dodać niestandardową funkcjonalność, chociaż jest to punkt, w którym wymagana jest znajomość kodowania. W tym celu należałoby zatrudnić programistę, który rozumie, jak działa Magento.

Ale jeśli chcesz tylko założyć sklep internetowy, możesz to zrobić. Łatwo jest pobrać i zainstalować układy i wtyczki pasujące do Twojego sklepu. Po zainstalowaniu go na serwerze masz natychmiastowy dostęp do solidnej listy funkcji. Jeśli jesteś kompletnym początkującym, czasami będzie mylące i wymaga znacznej krzywej uczenia się.

Magento to bardzo potężne rozwiązanie eCommerce, którego tak naprawdę nie można porównać do innych, ponieważ oferuje nieskończoną liczbę funkcji i możliwości, jeśli wiesz, jak go używać. Z tego powodu zarządzanie witryną Magento może być bardzo kosztowne.

Chociaż można go używać za darmo i ma interfejs użytkownika, z którym z łatwością mogą sobie poradzić użytkownicy pośredni, jest on najczęściej używany przez duże sklepy o wysokim budżecie. Istnieje wiele wersji do wyboru. Możesz pobrać Community Edition za darmo, a także skorzystać z bezpłatnej wersji demo planu Enterprise, jeśli się na niego zarejestrujesz.

Kiedy osoba lub grupa osób zamierza założyć duży sklep, często zatrudniają programistę lub guru sieci do obsługi instalacji systemu dla nich. Magento jest więc używany głównie przez ludzi, którzy mają doświadczenie w tworzeniu stron internetowych. Jeśli nie masz doświadczenia w tworzeniu stron internetowych i nadal chcesz samodzielnie założyć witrynę, najlepiej jest znaleźć inne rozwiązanie.

Budowanie sklepu internetowego

Po uruchomieniu tego systemu możesz zrobić wszystko, aby stworzyć sklep internetowy. Narzędzia do projektowania niestandardowego pozwalają użytkownikom tworzyć dokładnie taki projekt i układ, jaki mają na myśli. Istnieje również wiele gotowych szablonów, z których możesz wybierać, na przykład szablony w ThemeForest.

Magento to wszechstronny pakiet eCommerce, więc tak naprawdę nie musisz używać innych narzędzi do obsługi marketingu. Gdy już uruchomisz, SEO zostanie automatycznie skonfigurowane; będziesz go majstrować tylko wtedy, gdy chcesz.

Zapowiedź & Pobierz motyw Coccinelle Magento

Oczywiście płatności są obsługiwane z absolutną łatwością. Magento realizuje płatności jednym kliknięciem, wysyłkę na adresy, kasy gości i inne rzeczy zgodnie z zapotrzebowaniem. Integruje również około 50 systemów płatności online.

System ma dość silne zabezpieczenia w zakresie ochrony informacji użytkowników i Twojej firmy. Magento oferuje również dość drogą usługę (1000 USD), która rozwiązuje każdy problem, jaki może mieć Twoja witryna.

Masz również silne wsparcie. Na ich stronie internetowej dostępne są różnego rodzaju zasoby, które mogą bardzo pomóc.

Plusy i minusy korzystania z Magento

Jak każdy inny system, nic nie jest bezbłędne. Magento to bardzo potężne oprogramowanie na poziomie przedsiębiorstwa, które jest świetne, bez wątpienia. Ale istnieje wiele innych czynników, które należy wziąć pod uwagę, co może nie sprawić, że stanie się tak atrakcyjne przy drugim zastanowieniu. Ogólny problem z Magento polega na tym, że korzystanie z niego przy pełnej wydajności prawdopodobnie pochłonie dużo czasu i pieniędzy. Ważne jest, aby przejrzeć zalety i wady przed przejściem do systemu, nawet jeśli jest to bardzo obiecujące. Ale nie muszę ci mówić, dlatego tu jesteś.

Plusy

 • Elastyczność – Będąc platformą typu open source, możesz łatwo znajdować i dodawać szablony i wtyczki, które pomogą Ci stworzyć preferowaną stronę internetową. Możesz także dostosować te szablony, a nawet kod źródłowy Magento. Elastyczność jest jedną z największych zalet Magento.
 • Pełna funkcji – Magento oferuje wiele funkcji, których brakuje innym platformom. Wdrożenie systemów wielowalutowych, wielolokalizacyjnych i wielojęzycznych może być trudne w przypadku innych systemów, a Magento może to zrobić z łatwością.
 • Wersja społecznościowa jest darmowa – Małe i średnie firmy mogą z tego bardzo skorzystać, ponieważ mogą znacznie obniżyć koszty.
 • Wysoce responsywny – Dzisiaj optymalizacja witryny pod kątem urządzeń mobilnych jest kluczowym elementem sukcesu. Liczba użytkowników mobilnych rośnie z każdym rokiem i robią dużo zakupów na urządzeniach przenośnych. Magento ma Cię w swoim zasięgu, ponieważ pozwala łatwo tworzyć mobilne strony internetowe, które zapewniają solidne wrażenia dla użytkowników.
 • Silna i pomocna społeczność – Będąc jedną z najczęściej używanych platform e-commerce na świecie, Magento ma silną i wspierającą społeczność, do której możesz się zwrócić. Dzięki temu mamy szybkie wsparcie i tak duża społeczność zawsze pracuje nad tworzeniem dodatkowych rozszerzeń. Zainspirowali również wiele już istniejących motywów i wtyczek. Jeśli masz jakieś problemy lub pytania, zawsze możesz znaleźć kogoś, kto prawdopodobnie wcześniej go napotkał i rozwiązał.

Cons

 • Kosztowny – Tak jak powiedziałem, Magento to oprogramowanie na poziomie przedsiębiorstwa. Oczywiście możesz pobrać wersję społecznościową za darmo, co jest świetne, ale wersja Enterprise kosztuje ponad 15 000 USD rocznie. Jest skierowany do dużych przedsiębiorstw, które mogą sobie na to pozwolić. Jest to prawdopodobnie największy minus tej bardzo popularnej platformy e-commerce.
 • Wysokie wymagania mieszkaniowe – Magento wymaga specjalnego serwera dedykowanego do tego celu. Większość normalnych platform mieszkaniowych nie można tak naprawdę używać do hostowania. Powinieneś także poprosić programistę o skonfigurowanie go na serwerze, co również kosztuje. Obudowa Magento ma własne ograniczenia, ponieważ jest duża i wymaga dużej optymalizacji. Możesz łatwo spowodować awarię swoich witryn, jeśli nie zostanie to wykonane poprawnie.
 • Trudno znaleźć programistów – Programiści Magento są dość rzadcy na rynku, a nawet jeśli znajdziesz taki, to dużo kosztują. Istnieje kilku autentycznych programistów, którzy naprawdę rozumieją, jak działa Magento. System może się również pochwalić niezwykle dużą bazą danych, więc potrzebuje kogoś, kto może go obsłużyć.
 • Czasochłonne – Niezależnie od tego, jak jesteś wykwalifikowany, dostosowywanie zajmuje dużo czasu. Magento ładuje się powoli, co dla wielu może być świetnym wyłączeniem. Jest to problem tylko w przypadku wersji społeczności; wersja Enterprise Premium ma dość szybkie prędkości ładowania.

Buduj swój sklep z Magento

Utworzenie odpowiedniej strony internetowej Magento dla firmy może zająć deweloperowi od 50 do 500 godzin. Jest kilka ważnych pytań, na które powinieneś odpowiedzieć przed przystąpieniem do działania. W zależności od odpowiedzi czas ten może zostać skrócony o połowę lub nawet dwukrotnie.

 1. Jaki rodzaj motywu / układu chciałbyś mieć? Czy chcesz zaimplementować gotowy lub mieć własny motyw niestandardowy??
 2. Czy chcesz skorzystać z domyślnego zestawu funkcji oferowanych przez Magento, czy chcesz opracować dla Ciebie niestandardowe funkcje??
 3. Czy masz jasny, wszechstronny pomysł na to, jak powinna wyglądać i funkcjonować Twoja strona internetowa??

Odpowiedzi na te trzy pytania ustawią cię na właściwej ścieżce, a nawet uzyskasz lepszy pomysł na budżet, który będzie potrzebny do utworzenia witryny.

Innym kluczowym elementem budowy strony internetowej opartej na Magento jest hosting. Musisz wiedzieć, jaki rodzaj hostingu jest potrzebny dla Twojej witryny. Istnieje kilku najlepszych graczy w dziedzinie hostingu, którzy oferują usługi, których potrzebujesz, a my porozmawiamy o nich w następnej sekcji.

Jak wybrać właściwego dostawcę hostingu dla Magento

Teraz Magento jest głodną bestią, więc wymaga trochę mocy do działania i do tego musisz wybrać odpowiedniego hosta.

Podobnie jak podczas tworzenia witryny, im lepszy masz pomysł na to, czego chcesz i jak powinien działać, tym łatwiej jest wybrać odpowiednią usługę. Napisaliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniego hosta, a także zalecamy nasz najlepszy wybór dla hostingu Magento.

Gdy szukasz hosta, pamiętaj o następujących czynnikach:

 • Ogólna skuteczność Twojej witryny
 • Ile będziesz mieć produktów
 • Średni miesięczny ruch
 • Czy będzie to mały sklep czy duży sklep?

Ważne są również specyfikacje sprzętu. Wybór serwera dla swojej witryny internetowej jest podobny do wyboru komputera dla siebie. Na początek powinieneś wybrać maszynę z serwerem VPS, czterordzeniowymi procesorami (4 rdzenie), 8 GB pamięci RAM (lub więcej). Dyski twarde SSD również znacznie zwiększają prędkości ładowania, więc nadaj priorytet maszynom, które je mają.

Rodzaje hostingu

Możesz użyć serwerów zarządzanych lub serwerów samoobsługowych.

Jeśli wybierzesz hosting samoobsługowy, musisz zrobić wszystko sam. Musisz uruchomić serwer, zainstalować oprogramowanie i majstrować przy skomplikowanej administracji. Ale możesz również zatrudnić profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie. Jeśli wolisz mieć więcej swobody i samodzielnie rozwiązywać problemy, masz ją.

Jeśli wybierzesz zarządzany hosting, Twój dostawca usług hostingowych weźmie odpowiedzialność za wiele rzeczy. W razie potrzeby przeprowadzą migrację Twojej witryny na serwer, naprawi wszelkie problemy związane z hostingiem, które mogą wystąpić. Zasadniczo będziesz mieć zespół profesjonalistów zajmujących się Twoją witryną. Na przykład HostGator wykonuje świetną robotę, a ich serwery mają pełne wsparcie dla Magento.

Istnieje wiele hostów internetowych, które oferują zarządzany hosting w niskiej cenie. Możesz użyć HostGator, BlueHost lub InMotion, aby mieć solidną usługę hostingową, na której możesz polegać. HostGator ma plany, które wspierają Magento już od 2,95 USD miesięcznie. Oczywiście ceny różnią się w zależności od dostawcy i planów, które wybierzesz, ale łatwo znajdziesz ten, który Ci odpowiada.

Rodzaje hostingu dla Magento

Shared Hosting – To najtańszy plan hostingowy, jaki możesz znaleźć. Chociaż jest to świetny początek do zbudowania sklepu e-commerce Mangeto, ale na dłuższą metę nie zadziała. Magento wymaga sporej ilości zasobów serwerowych, których brakuje hostingu współdzielonego. Bezpieczeństwo jest również głównym problemem w przypadku hostingu współdzielonego.

Hosting VPS – Te serwery kosztują znacznie mniej niż serwery dedykowane. Wynika to z faktu, że udostępniasz serwer wielu innym stronom internetowym. Możesz zainstalować dowolne oprogramowanie i ustawić jego szybkość. Jedyny problem polega na tym, że prędkości ładowania i ogólna wydajność maszyny mogą zależeć również od sąsiednich stron internetowych.

Dedykowane serwery – Serwery dedykowane są dość drogie, ale uzyskasz maksymalną wydajność swojego serwera. Nie musisz dzielić pokoju z nikim i mieć całą maszynę dla siebie. Jeśli chcesz, aby strony ładowały się tak szybko, jak to możliwe, to z tą właśnie powinieneś pracować.

Polecane hosty

 • W ruchu – Oferują bardzo solidną usługę dla użytkowników na dowolnym poziomie umiejętności i mają optymalny wybór dla małych firm. Usługa Power kosztuje 5,39 USD miesięcznie, co jest idealne, jeśli chcesz założyć sklep internetowy. Oferuje łatwą instalację, dyski twarde SSD i niezawodny zespół wsparcia, do którego możesz zadzwonić, aby Ci pomóc.
 • HostGator – Ten dostawca oferuje automatyczny instalator Magento, dzięki czemu możesz go uruchomić na dedykowanym serwerze za pomocą jednego kliknięcia. Możesz także kupić ich biznesplan, który oferuje dodatkowe korzyści.
 • BlueHost – BlueHost posiada również automatyczny instalator Magento, który pozwala skonfigurować go jednym kliknięciem. Mają plecy z obsługą 24/7. Ponad dwa miliony webmasterów ufa swoim usługom z dobrych powodów. Ich miesięczna cena zaczyna się od 2,95 USD, co jest niesamowite, biorąc pod uwagę wszystkie oferowane przez nich gadżety.

Chociaż Magento będzie działał dobrze na wspólnym, tanim planie hostingowym, gdy twoja strona zacznie przyciągać odwiedzających, będziesz musiał uaktualnić do planu VPS. Hosting VPS zapewnia większą elastyczność i więcej zasobów niż hosting współdzielony.

Wniosek

Magento jest prosty w tym, co postanowił zrobić. Firma dąży do zaoferowania najlepszego rozwiązania eCommerce. Mają już większość rynku i nie bez powodu. Magento jest solidny i niezawodny, jeśli chodzi o prowadzenie sklepu internetowego.

Jest już całkiem jasne, że ten system jest skierowany raczej do dużych przedsiębiorstw niż do przeciętnych użytkowników. Jeśli pracujesz solo, prawdopodobnie lepiej będzie skorzystać z innej usługi, takiej jak Shopify, WooCommerce lub Volusion.

Chociaż Magento wymaga dużo staranności, wysiłku i zasobów, w zamian będzie ci dobrze służyć. Jeśli ta platforma eCommerce wydaje się, że jest to, czego potrzebujesz i czym możesz zarządzać, oznacza to, że możesz z niej skorzystać za kilka kliknięć.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci lepiej zrozumieć, czym jest Magento i że znalazłeś odpowiedniego hosta dla swojej witryny!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector