Jaka jest przyszłość branży hostingu?

przyszły przemysł hostingowy


Hosting stał się dojrzałym rynkiem IT od skromnych początków. Plany hostingowe są zróżnicowane, zasoby i funkcje stają się coraz bardziej obfite, podczas gdy ceny gwałtownie spadają do rekordowo niskich poziomów i powstają coraz bardziej wyspecjalizowane usługi hostingowe (np. Hosting WordPress, hosting zarządzany itp.). Hosting pozostaje dziś konkurencyjną firmą i niezbędną usługą dla każdego, kto prowadzi blog, stronę internetową lub sklep internetowy. Ale jak wyglądają sprawy związane z hostingiem? Czy jego ekspansja będzie kontynuowana? Czy nowe technologie zapewnią lepsze i jeszcze bardziej przystępne cenowo rozwiązania hostingowe, dzięki czemu hosting taki, jaki znamy dzisiaj, jest przestarzały?

Bez wątpienia zapotrzebowanie na usługi hostingu stron internetowych i aplikacji będzie nadal rosło, a wraz z pojawieniem się nowych segmentów klientów usługi będą nadal specjalizować się w zaspokajaniu tych potrzeb.

Hosting taki, jaki znamy dzisiaj

Tradycyjne połączenie dzielonych i dedykowanych rozwiązań hostingowych zostało rozszerzone o hosting zarządzany, hosting zoptymalizowany WordPress, hosting VPS, a teraz także hosting w chmurze. Podczas gdy ceny hostingu dzielonego są tak niskie, jak nigdy dotąd (być może oznacza to powolny upadek tego rodzaju hostingu z korzyścią dla nowych technologii), hosting dedykowany nadal znajduje się na najwyższym poziomie skali cen. Ale w jaki sposób trendy szukają hostingu dedykowanego i zarządzanego, a nowe technologie zakończą tradycyjne produkty infrastruktury hostingowej?

Prognozy na przyszłość – według liczb

ZA Badania 451 Research, firma zajmująca się badaniami i doradztwem IT, stwierdziła, że ​​dynamika wzrostu różnych usług hostingowych wykaże inny wzorzec, a nacisk zostanie przeniesiony z tradycyjnej infrastruktury hostingowej na bardziej wyspecjalizowane środowiska infrastrukturalne, takie jak IaaS (infrastruktura jako usługa ) i SaaS (oprogramowanie jako usługa). Według badania przewiduje się roczną stopę wzrostu przychodów w wysokości 15,5% dla usług hostingowych, a motorem przychodów będzie zarządzanie hostingiem, który ma rosnąć o około 18,7% rocznie, a następnie hosting dzielony z 10,4% rocznie i dedykowany hosting z 5,7% wzrostem rocznie. Jeśli chodzi o udział w rynku, hosting stron internetowych i aplikacji zarejestruje spadek, podczas gdy hosting zarządzany odnotuje wzrost do zaskakujących 71,5%. Badanie szacuje ponadto, że podczas gdy rynki Ameryki Północnej i regionu EMEA – które również stanowią największe rynki hostingu – będą nadal rosły, ich udział w rynku hostingu będzie się zmniejszał, a rynki APAC i Ameryki Łacińskiej będą rosły w znacznie wyższych stawkach (12% 14% złożonej rocznej stopy wzrostu odpowiednio w Ameryce Północnej i regionie EMEA, w przeciwieństwie do 29% i 30% rocznej złożonej stopy wzrostu w APAC i Ameryce Łacińskiej do 2019 r.).

Co to wszystko oznacza dla branży hostingowej? Spowolnienie ogólnego wzrostu tradycyjnych zasobów hostingu stron internetowych i aplikacji oznacza, że ​​obciążenia będą się przesuwać w kierunku usług IaaS i SaaS, które będą coraz bardziej wyspecjalizowane, a usługi infrastrukturalne będą obejmować usługi zarządzane jako ich modułowy komponent. Ta zmiana i segmentacja klientów to szansa dla obecnych dostawców na zajęcie się nowymi potrzebami i pokazanie potencjalnym klientom, w jaki sposób usługi w chmurze mogą być wartościowe dla ich firm.

Usługi zarządzane w szczególności dla niektórych aplikacji i platform, aplikacji innych firm i infrastruktury chmury publicznej będą nowymi siłami napędowymi rynku hostingu.

The Rise of The Cloud

Tradycyjne zwirtualizowane, dedykowane lub współdzielone produkty infrastrukturalne już zaczynają być przyćmione przez chmurę obliczeniową, domenę, której szeroki zakres usług odpowiada na potrzeby skalowalności i elastyczności programistów, użytkowników małych firm i dużych przedsiębiorstw.

Największe korzyści, jakie użytkownicy mogą czerpać z przetwarzania w chmurze, koncentrują się wokół idei szybkiego dostępu na żądanie do dużej ilości konfigurowalnych zasobów obliczeniowych (usług, aplikacji, pamięci masowej, sieci, serwerów itp.) Charakteryzujących się szybkim udostępnianiem, minimalna interakcja usługodawcy i minimalny wysiłek zarządzania. Inną cechą usług w chmurze, rozumianych jako SaaS, IaaS lub PaaS (Platform as a Service), jest ich elastyczność i zdolność reagowania na zmieniające się wymagania. Kolejną osobliwością jest ich głównie płatność zgodnie z rzeczywistym użyciem, która umożliwia użytkownikom zakup usług na podstawie zużycia.

Trzy tak zwane komponenty przetwarzania w chmurze – SaaS (aplikacje dostarczane przez Internet i przeznaczone dla użytkowników końcowych), PaaS (konglomerat narzędzi i usług zaprojektowanych do szybkiego i wydajnego kodowania i wdrażania aplikacji) oraz IaaS (oprogramowanie oraz sprzęt, który jest obciążony zasilaniem wszystkich innych usług, sieci, systemów operacyjnych, pamięci masowej, serwerów), chociaż postrzegane jako odrębne kategorie, linie między nimi stają się coraz bardziej rozmyte i będą się utrzymywać w kolejnych latach.

W tym kontekście hosting w chmurze będzie się nadal rozwijać, widząc, jak użytkownicy będą chcieli pozbyć się ograniczeń narzuconych przez tradycyjne produkty hostingowe, a także korzystać z elastyczności, mocy i niezawodności oferowanej przez splecioną sieć serwerów, która tworzy środowisko hostingu w chmurze. Małe firmy będą mogły również korzystać ze środowiska hostingu w chmurze i wszystkich aspektów usług chmurowych, ponieważ koszty staną się bardziej przystępne, a firmy będą mogły usprawniać i realizować małe i średnioterminowe projekty bez zbędnych inwestycji. Dzięki usługom w chmurze czas, wiedza i ograniczenia pieniężne nie będą już decydującym czynnikiem, ponieważ gotowe komponenty usług infrastruktury chmurowej pomogą pokonać te przeszkody.

Chmura rozumiana jako suma komponentów SaaS, IaaS i PaaS otworzyła drogę dla gigantów innowacji i technologii, takich jak Amazon, Microsoft i Google, poprzez swoje usługi w chmurze – Amazon Web Services, Microsoft Azure i Google Cloud Platform – już teraz torują drogę nowej zmianie, jaką usługi w chmurze i przetwarzanie w chmurze przyniosą w dziedzinie hostingu stron internetowych i aplikacji.

Wniosek

W miarę jak konsumenci stają się bardziej świadomi korzyści z korzystania z usług hostingu w chmurze i przetwarzania w chmurze dla swoich firm, sposób prowadzenia działalności gospodarczej online i sposób, w jaki funkcjonują klienci, ulegną zmianie. Obciążenia, które istniały wcześniej w środowiskach dedykowanych i VPS, zmienią się w kierunku poszerzania zakresu infrastruktury i typów aplikacji, które są obecnie objęte rozwiązaniami typu IaaS. Firmy, które chcą dalej prosperować w tym nowatorskim świecie hostingu stron internetowych i aplikacji, muszą być zwinne, a zrozumienie i identyfikacja trendów technologicznych i reakcji konsumentów będzie kluczową częścią tego procesu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map