Jakiego rodzaju planu hostingowego potrzebujesz?

jakiego rodzaju hostingowy plan potrzebujesz


Hosting jest koniecznością dla każdego, kto planuje posiadać stronę internetową, ale ponieważ potrzeby hostingowe witryny eCommerce różnią się bardzo od potrzeb małego bloga, branża hostingowa oferuje kilka różnych opcji hostingowych, aby zaspokoić wszystkie rodzaje potrzeb hostingowych, które mogą się pojawić.

Wybór typu hostingu, który nie spełnia wymagań Twojej witryny, zmusza Cię do problemów z wydajnością, powolnego ładowania stron, przestojów i dużej frustracji. Wiele zależy od wybranego rodzaju planu hostingowego, dlatego ważne jest, aby od samego początku ocenić swoje wymagania. Jednak przeszacowanie planu hostingowego może powodować problemy z perspektywy finansowej – przy zbyt wielu nieużywanych zasobach w zasadzie wyrzucasz pieniądze za okno, pieniądze, które możesz łatwo zainwestować w inne aspekty swojej działalności online.

Zanim zdecydujesz się na plan hostingowy, poświęć trochę czasu na zapoznanie się z różnymi ofertami hostingowymi w branży i zawęź swoje wybory do rodzaju planu hostingowego, którego naprawdę potrzebujesz:

Shared Hosting

Hosting dzielony jest najbardziej podstawowym rodzajem hostingu znajdującym się w ofertach dowolnego dostawcy hostingu. W rzeczywistości hosting dzielony jest tak powszechny, że kilka firm hostingowych specjalizuje się w oferowaniu tylko planów wspólnego hostingu.

Na współużytkowanym koncie hostingowym Twoja witryna udostępnia zasoby danego serwera innym witrynom znajdującym się na tym samym serwerze. Może to potencjalnie powodować problemy z wydajnością witryny, jeśli inne sąsiednie witryny zużywają zbyt dużo zasobów współdzielonych, jednak wiarygodne firmy hostingowe będą monitorować zużycie zasobów i zawieszać lub ograniczać konta, które stale zużywają zbyt dużo zasobów, decydując się na przejście na plan, który lepiej dostosowuje się do potrzeb ich strony internetowej.

Powiązane: Lista 10 najlepszych dostawców taniego hostingu

Nieograniczone lub niesprawdzone plany hostingowe to nowy standard branżowy dla firm hostingowych, z kilkoma wyjątkami – np. Mały Orange, w którym wszystkie wspólne plany są ograniczone – większość firm hostingowych oferuje nieograniczone miejsce na dysku i przepustowość, co oznacza, że ​​nie naliczane są opłaty w zależności od tego, ile miejsca na dysku lub przepustowości zużywasz. Zasoby tych nieograniczonych planów są ograniczone do pewnego progu uważanego za normalne wykorzystanie przez firmę hostingową. Dopóki użycie Twojej witryny nie spadnie poniżej tego progu, jest mało prawdopodobne, że wystąpią jakiekolwiek problemy.

Gdy Twoja witryna zaczyna zużywać zbyt dużo pamięci i zasobów procesora, wyraźnie oznacza to, że przerosłeś plan udostępniania hostingu. Hosting współdzielony jest odpowiedni dla małych i średnich witryn o niskim ruchu i niskim zużyciu procesora i pamięci.

Wirtualny prywatny hosting

VPS są odskocznią do królestwa dedykowanych zasobów. Wirtualny hosting prywatny zapewnia dedykowane zasoby, które są przypisane tylko do Twojej witryny, ale Twoja witryna będzie działać razem z innymi kontami VPS na danym serwerze; konta te są oddzielone od siebie i nie mają żadnego wpływu na wzajemną wydajność.

Plan VPS zapewni nie tylko więcej zasobów i mocy, ale także większą kontrolę nad serwerem dzięki dostępowi do konta root, możliwości uruchamiania niestandardowych skryptów i aplikacji. Plany VPS są dostępne w formie zarządzanej i niezarządzanej. Zarządzane plany VPS są przeznaczone dla tych, którym brakuje wiedzy na temat zarządzania serwerami, natomiast niezarządzane plany VPS są przeznaczone dla tych, którzy muszą prowadzić wyspecjalizowane strony internetowe, które nie korzystają ze standardowych rozwiązań branżowych.

Zarządzane plany VPS kosztują więcej niż plany niezarządzane, ponieważ obejmują obsługę bezpieczeństwa serwera, aktualizacje, kilka licencji (np. Licencję cPanel) i wiele innych funkcji, które nie są uwzględnione w planach niezarządzanych.

Plany VPS są odpowiednie, gdy potrzebujesz więcej zasobów niż to, co może zaoferować wspólny plan hostingowy, ale nie musisz jeszcze wybierać się na wielkie bronie (dedykowany hosting), potrzebujesz dostępu do konta root na serwerze lub witryna zawiera dane, które nie jest dozwolone na współdzielonym hostingu.

Częściowo dedykowany hosting

Częściowo dedykowany hosting nie jest tak popularny jak hosting współdzielony czy hosting VPS, ale jest to dobry wybór dla tych, którzy potrzebują nieco więcej zasobów niż typowe wspólne plany hostingowe, ale nie są skłonni zapłacić za plan VPS.

Dzięki częściowo dedykowanemu hostingowi nadal jesteś w obszarze hostingu współdzielonego, jednak masz dostęp do znacznie większej liczby zasobów, ponieważ zasoby serwera są rozmieszczone na znacznie mniejszej liczbie kont.

Chyba że naprawdę potrzebujesz dodatkowego ciosu oferowanego przez VPS lub dedykowane plany, możesz uaktualnić do częściowo dedykowanego planu hostingowego, a tym samym cieszyć się lepszą wydajnością przy niskim koszcie.

Dedykowane serwery

Serwer dedykowany to najbardziej wydajny plan, jaki może zaoferować przemysł hostingowy, Święty Graal hostingu, jeśli chcesz. Jak sama nazwa wskazuje, serwer dedykowany to cały serwer dedykowany wyłącznie Twojej witrynie. Nic więc dziwnego, że dedykowany hosting jest również najdroższym planem oferowanym przez firmy hostingowe.

Możesz potrzebować tego typu planu hostingowego, jeśli planujesz uruchamiać złożone aplikacje, które zużywają dużo zasobów, jeśli masz witrynę o dużym natężeniu ruchu lub chcesz hostować wiele witryn, jeśli planujesz przechowywanie poufnych danych biznesowych lub potrzebujesz wysoce bezpiecznego środowiska hostingowego do przetwarzania dużej liczby płatności kartą kredytową.

Podobnie jak w przypadku hostingu VPS, zarządzana / niezarządzana dychotomia dotyczy również serwerów dedykowanych, przy czym zarządzane serwery dedykowane są droższe niż ich niezarządzany odpowiednik.

Hosting w chmurze

Hosting w chmurze to nowy rodzaj hostingu, który nie ogranicza się do zasobów pojedynczego serwera, ale wykorzystuje moc całej sieci serwerów do skalowalnego i elastycznego środowiska hostingowego, które jest w stanie dotrzymać kroku zmieniającemu się hostingowi wymagania. Nadmiarowość, serwery z równoważeniem obciążenia, bezpieczeństwo i skalowalne zasoby to główne zalety hostingu w chmurze.

W branży hostingowej wyraźnie widać przesunięcie w kierunku usług hostingu w chmurze, szczególnie w zakresie tworzenia aplikacji, w których dostawcy usług w chmurze, tacy jak Microsoft Azure, AWS i Google Cloud Platform, nadają ton innowacyjnym rozwiązaniom hostingowym o ogromnych możliwościach obliczeniowych.

Hosting w chmurze jest szczególnie odpowiedni dla firm, które chcą budować złożone aplikacje na poziomie przedsiębiorstwa lub potrzebują płatnej usługi hostingowej, która jest skalowalna na żądanie. Usługi hostingu w chmurze zapewniają opartą na wydajności infrastrukturę hostingową, która minimalizuje zbędne wydatki i eliminuje niektóre ograniczenia tradycyjnych paradygmatów hostingu.

Specjalistyczny hosting

Hosting WordPress i hosting WooCommerce to dwa przykłady planów hostingowych zoptymalizowanych pod kątem specyfiki niektórych platform.

Zarządzany hosting WordPress jest szczególnie popularny wśród właścicieli witryn internetowych, którzy używają WordPress jako preferowanego CMS dla swoich witryn lub blogów. Zoptymalizowane plany hostingowe BlueHost WordPress są złotym standardem dla każdego, kto szuka bezpiecznego i wydajnego środowiska hostingowego WordPress.

Zoptymalizowane plany hostingowe WooCommerce oferują funkcje potrzebne ze względu na szczególny charakter witryn eCommerce (certyfikaty SSL, dedykowany adres IP, zgodność z PCI, zapory ogniowe aplikacji internetowych, automatyczne aktualizacje itp.).

Wniosek

Twoja decyzja o wyborze jednego z powyższych planów hostingowych będzie zależała od wielu czynników, w tym profilu Twojej witryny (np. Blog / witryna firmowa / witryna eCommerce), zasobów, których potrzebuje Twoja witryna bez problemów, oraz innych określonych funkcji (np. cPanel, kopie zapasowe, integracja sieci dostarczania treści, dostęp do konta root itp.), której potrzebuje Twoja strona. Niezależnie od tego, z którą firmą hostingową zdecydujesz się wybrać, upewnij się, że oferują one niezbędne wsparcie w celu uzupełnienia zasobów Twojego planu lub ułatwienia aktualizacji, jeśli będzie to konieczne w przyszłości.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map