Kiedy NIE powinieneś używać WordPressa na swojej stronie?

kiedy nie używać wordpress na swojej stronie


Nawet jeśli WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią z Internetu i ma wiele zalet, ma również pewne wady, które mogą sprawić, że zastanowisz się dwa razy, czy chcesz go użyć na swojej stronie internetowej, czy nie..

Każdy CMS ma pewne ulepszenia, aktualizacje i aktualizacje wydane na czas, który rozwiązuje starsze błędy i zawiera wiele nowych i różnych funkcji, ale niektóre błędy pozostają nierozwiązane przez naprawdę długi okres lub nigdy nie są naprawiane.

Istnieje kilka Błędy WordPress oraz wady, które należy wziąć pod uwagę, gdy chcesz stworzyć stronę internetową za pomocą tej platformy: tłumaczenie, bezpieczeństwo, złe programowanie, wsparcie, zła konfiguracja domyślna, kod źródłowy, dostosowanie, aktualizacje i zasoby.

Tłumaczenie

Jednym z największych problemów WordPressa są wolontariusze, jest ich wielu, a większość z nich nie ma odpowiednich umiejętności w niektórych obszarach specjalizacji, takich jak tłumaczenie. Każdy może być wolontariuszem, potrzebujesz tylko konta WordPress i możesz zacząć tłumaczyć z angielskiego na różne języki bez żadnych ograniczeń.

Widziałem użytkowników, którzy wykonali tłumaczenia niskiej jakości z języka angielskiego na języki obce, zmieniając łatwy w obsłudze pulpit nawigacyjny w pozbawiony sensu obszar administracyjny.

W niektórych wersjach WordPress, szczególnie w najnowszej, tłumaczenia są niekompletne. Aktualizując system, możesz mieć witrynę w języku angielskim i innym języku, którego używałeś wcześniej.

Więc jeśli musisz zbudować stronę internetową dla klienta, który nie rozumie angielskiego, wolisz wykonać tłumaczenie i pomóc społeczności w pracy lub wybierasz inną metodę tworzenia strony internetowej.

Problemy bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo to główny problem witryn WordPress. Szczególnie brutalny atak jest jednym z głównych problemów. Mówimy o BFA, gdy ktoś próbuje uzyskać dostęp do pulpitu nawigacyjnego witryny WordPress lub konta FTP, wypróbowując różne nazwy użytkowników z różnymi kombinacjami haseł. Jeśli wybierzesz silne hasło i zmienisz domyślną nazwę użytkownika administratora, możesz zmniejszyć szansę na włamanie, ale nie ma gwarancji, że zawsze wygrasz.

Inną dużą lukę w zabezpieczeniach stanowią motywy i wtyczki innych firm, które są tworzone zarówno przez firmy zajmujące się rozwojem zawodowym, jak i osoby fizyczne, a nawet hakerów. Pliki te są weryfikowane, ale czasami programiści mogą ukryć podejrzany kod, który nie przyciągnie uwagi weryfikatora.

Tych problemów bezpieczeństwa nie można rozwiązać tylko za pomocą aktualizacji. Muszą zwracać większą uwagę na aktualizowane motywy i wtyczki oraz weryfikować użytkowników, którzy to robią. Innym rozwiązaniem może być zatrudnienie wysoko wykwalifikowanych programistów i ekspertów WordPress do przeglądu kodu, ale jak powiedziałem, zawsze będzie gdzieś dziura.

Złe programowanie

Podczas gdy rdzeń WordPress jest rozwijany przez Automatic Inc, profesjonalną firmę zajmującą się tworzeniem stron internetowych, która przywiązuje dużą wagę do szczegółów, większość wtyczek i motywów innych firm jest tworzona przez osoby niewykwalifikowane.

Niezoptymalizowany kod może nie tylko spowolnić twoją witrynę lub powodować błędy, ale może być również tylnym wejściem dla hakera włamującego się na twoją stronę.

Brak wsparcia

Mimo że społeczność jest bardzo aktywna i znajdziesz odpowiedzi na większość swoich pytań, zdarzają się sytuacje, w których musisz samemu coś wymyślić. The oficjalna obsługa WordPress jest reprezentowany przez wolontariuszy, twórców wtyczek i motywów, asystentów WP lub ludzi z całego świata.

Kupując motyw komercyjny lub wtyczkę, uzyskasz poziom wsparcia od firmy, która Ci je sprzedała, ale pod koniec dnia możesz nadal mieć pytania bez odpowiedzi. Możesz także kupić wsparcie WordPress od różnych firm lub kupić przewodniki, aby poznać ten system, ale nie są one tanie.

Domyślna konfiguracja

Domyślna konfiguracja WordPress wymaga pewnej regulacji przez użytkownika. Zasadniczo, gdy instalujesz WordPress na swojej stronie, będziesz musiał wprowadzić pewne poprawki.

Na przykład będziesz musiał aktywować adresy URL SEF dla lepszego SEO, aby wyszukiwarki takie jak Google mogły łatwiej znajdować Twoje strony i treści. Edytor wizualny może również powodować problemy dla początkujących użytkowników, ponieważ domyślnie niektóre ważne funkcje są ukryte, o których użytkownik musi się dowiedzieć.

Kod źródłowy

Chociaż WordPress jest często aktualizowany, w jądrze wciąż znajdują się części, w których stare zmienne PHP są używane dla zmiennych globalnych, funkcji i klas. Nazewnictwo niektórych funkcji jest mylące i czasami staje się frustrujące.

WordPress tworzy rozdęty kod za pomocą edytora wizualnego WYSIWYG i możesz to łatwo zobaczyć, pisząc artykuł w edytorze, a następnie przełączając się do edytora HTML, w którym można zobaczyć kod źródłowy.

Niektóre darmowe motywy i wtyczki mają ukryte kody i linki do podejrzanych stron internetowych. Po usunięciu tych kodów motyw i cała witryna przestaną działać. W niektórych przypadkach może to również wpłynąć na pulpit nawigacyjny, uniemożliwiając Ci zmianę motywu lub modyfikację witryny.

Dostosowywanie

Dostosowywanie motywu lub wtyczki WordPress wymaga dobrej znajomości PHP, HTML, CSS i JavaScript. Musisz także zrozumieć samą strukturę WordPress, aby móc modyfikować pliki i funkcje w celu archiwizowania pożądanych wyników.

Zapytania SQL są również trudne do dostosowania, ponieważ potrzebujesz wiedzy na temat MySQL i PHP lub musisz zatrudnić programistę WWW, aby stworzyć swoją stronę internetową w WordPress, więc lepiej jest zrobić ją od zera bez użycia CMS.

Aktualizacje

Chociaż rdzeń jest zwykle aktualizowany raz w miesiącu, niektóre wtyczki mogą mieć codzienne aktualizacje. Codzienne aktualizowanie wtyczek lub motywu może być frustrujące. Nie musisz tego robić, ale jest to zalecane.

Jeśli jednak zmodyfikowałeś już motyw lub używane wtyczki, uważaj, ponieważ aktualizacja zastąpi wszystkie zmodyfikowane pliki. Nie utworzy kopii zapasowej ani kopii edytowanych plików, więc stracisz modyfikacje. W tej sytuacji będziesz musiał żyć z ciągłym powiadomieniem o aktualizacji.

Zasoby serwera

Ponieważ podstawowe rozszerzenia WordPress i rozszerzenia innych firm zawierają dużą liczbę funkcji PHP i zapytań SQL, strony internetowe zbudowane przy użyciu tego CSM będą wymagały większych zasobów serwera.

Występują problemy dotyczące wykorzystania procesora i nikt nie wydaje się znać rozwiązania ani nawet zidentyfikować źródła problemu. Jeśli kupisz zarządzany hosting WordPress, niektóre wtyczki, które są konsumentami o dużych zasobach, są blokowane. Nie będziesz w stanie zainstalować niezbędnych wtyczek na swojej stronie, ponieważ twój dostawca hostingu na to nie zezwoli.

Wniosek

Teraz, kiedy wymieniłem tak wiele wad WordPress, możesz pomyśleć, że to zły CMS. Faktem jest, że jest to najlepszy CMS na świecie i obsługuje ponad 75 milionów stron internetowych na całym świecie. Zawsze polecam WordPress do tworzenia stron internetowych, nawet jeśli ma pewne problemy, ponieważ jest bardzo prosty w obsłudze i jest bezpłatny.

Jednak wciąż istnieją przypadki, w których nie powinieneś używać WordPress w swoim projekcie: jeśli chcesz stworzyć prostą stronę internetową, która nie wymaga aktualizacji. W takim przypadku możesz utworzyć stronę w zwykłym HTML i CSS. Nie należy używać WordPressa do wrażliwych projektów, które wymagają wysokiego bezpieczeństwa. Powinieneś unikać korzystania z WordPress, jeśli nie możesz sobie pozwolić na niezawodny hosting.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map