Kompletny przewodnik po Softaculous – Łatwe instalowanie ulubionych skryptów

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Kompletny przewodnik po Softaculous – Łatwe instalowanie ulubionych skryptów
0 8 мин.

kompletny przewodnik po miękkim automatycznym instalatorze


Softaculous jest komercyjnym skryptem używanym przez cPanel, który instaluje automatyczne skrypty, zarządzanie treścią i inne przydatne narzędzia dla Twojej witryny za pomocą bazy danych i przestrzeni internetowej. Możesz zobaczyć Softaculous albo w zakładce Instalator aplikacji Softaculous lub w zakładce Oprogramowanie, a także jest dostępny za pośrednictwem Plesk, H-Sphere, DirectAdmin i InterWorx, tymczasem może zainstalować różne dobrze znane CMS, takie jak WordPress, Joomla, PrestaShop, phpBB, SMF, WHMCS, Magento i wiele więcej.

Inne podobne oprogramowanie, takie jak Softaculous, to Installatron i Fantastico, oba instalujące automatycznie prawie te same skrypty i CMS, ale Softaculous jest najpopularniejszym posiadającym ponad 380 narzędzi i miliony użytkowników. Ponadto Softaculous ma darmową wersję, która zawiera 55 skryptów, takich jak Open Blog, Serendipity, Dotclear, Zikula, Geeklog, SMF, PrestaShop, Moodle 2.6 i inne narzędzia.

Porównanie Softaculous, Fantastico i Installatron

Softaculous ma 387 skryptów, które mają dostępne oceny, recenzje użytkowników i wersje demo, są też skrypty PHP, JavaScript, skrypty Perl i aplikacje wielojęzyczne, podczas gdy Fantastyczne ma tylko 50 skryptów bez ocen, recenzji, wersji demonstracyjnych, skryptów Javascript, skryptów Perla i Installatron ma 83 skrypty dostępne tylko z wersjami demonstracyjnymi i większość z nich to skrypty PHP lub Perl, a tylko Installatron ma również wielojęzyczne aplikacje.

Dzięki Softaculous możesz instalować aplikacje za pomocą https lub IP, podczas gdy Fantastico nie ma tej funkcji, a Installatron nie korzysta z instalacji IP, ale ma https. Importowanie aplikacji z innych automatycznych instalatorów lub ręcznie instalowanych aplikacji jest łatwe i szybkie dzięki Softaculous, podczas gdy Fantastico nie zezwala na te procesy, tymczasem Installatron umożliwia importowanie aplikacji. Instalowanie aplikacji w domenach międzynarodowych jest dostępne dla Softaculous i Installatron, podczas gdy Fantastico nie pozwala ci tego robić razem z listą zadań, rejestrowaniem błędów i interfejsem wiersza poleceń oraz do tworzenia i instalowania niestandardowych aplikacji, funkcji, które zarówno Softaculous, jak i Installatron oferują dla nich użytkownicy.

Haki są również dostępne w Softaculous, podczas gdy zarówno w Fantastico, jak i Installatron są niedostępne wraz z możliwością tworzenia planów dla użytkowników. Możesz jednak odinstalować aplikacje we wszystkich trzech programach, a aktualizacje i kopie zapasowe / przywracanie aplikacji jednym kliknięciem można wykonywać tylko w Softaculous i Installatron.

Opcja zmiany marki, instalacja jednoetapowa i integracja faktur WHMCS są dostępne dla Softaculous i Installatron wraz z dodaniem skryptów podczas modyfikowania szablonów e-mail są dostępne tylko w Softaculous.

Panel kontrolny sprzedawcy, zautomatyzowane interfejsy API, interfejs wielojęzyczny są dostępne w Softaculous, podczas gdy w Fantastico są niedostępne, aw Installatron dostępny jest tylko panel kontrolny sprzedawcy i interfejs wielojęzyczny.

Cena za Softaculous rocznie wynosi 24 USD, podczas gdy cena VPS rocznie wynosi 12 USD, Fantastico ma następujące ceny 90 i 24 USD, podczas gdy Installatron kosztuje 50 i 25 USD.

Softaculous Review

Softaculous jest dostępny dla osób nieanglojęzycznych, ponieważ są dostępne dla całego świata, mogą wykonywać złożone funkcje za pomocą jednego kliknięcia, wdrażając całe aplikacje internetowe w ciągu kilku minut, a na przykład WordPress jest instalowany w 2 minuty przy użyciu niestandardowej bazy danych, tabeli, katalog, nazwa użytkownika, hasło i adres e-mail administratora.

Softaculous zawiera wyszukiwanie, w którym można znaleźć preferowane narzędzia i jest regularnie aktualizowane co najmniej co miesiąc, oferując obszerną dokumentację dla nowych użytkowników, ale także dla starych.

Softaculous nie tylko aktualizuje o nowe narzędzia, ale także aktualizuje starsze, dzięki czemu są one szybsze, bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla użytkownika, oferuje również możliwość importowania skryptów i instalowania ich szybko, bezpiecznie, bezpiecznie i inteligentnie w dowolnym języku i przed ich zainstalowaniem możesz zobaczyć oceny, dema lub przeczytać recenzje innych użytkowników Softaculous.

Możesz zaufać Softaculous, nie tylko dlatego, że istnieją miliony użytkowników na całym świecie, ale także dlatego, że istnieją tysiące firm hostingowych, które kupiły i korzystają z Softaculous, oferując je również swoim użytkownikom..

Softaculous może być używany za darmo w celu przetestowania go, a następnie można go kupić, jeśli jesteś zadowolony, oferując niestandardową integrację z prawie wszystkimi panelami, jeśli nie używasz zwykłych, mając nawet łatwą automatyzację dla WHMCS.

Softaculous ma przyjazny interfejs użytkownika i doskonałą grafikę wraz z prostą i intuicyjną konstrukcją pomagającą użytkownikom, pozwalającą użytkownikom umieścić własne logo i bez konieczności konserwacji, ale mając pełną kontrolę, a także możliwość posiadania wielu użytkowników z różnymi uprawnieniami.

Jak korzystać z Softaculous

Po wprowadzeniu adresu cPanel, który zwykle jest podobny do example.com/cpanel, wystarczy przejść do strony Softaculous i wprowadzić go.

najwyżej oceniane skrypty softaculous

Tutaj zobaczysz skrypty posortowane według PHP, JavaScript i klas, ale także według typów, takich jak blogi, mikroblogi, portale, CMS, fora, galerie zdjęć, strony wiki, sieci społecznościowe, zarządzanie reklamami, kalendarze, gry, e-maile, ankiety, ankiety, zarządzanie projektami, e-commerce, ERP, księgi gości, obsługa klienta, ramy, edukacyjne, narzędzia DB, muzyka i wideo.

Możesz wybrać kategorię, typ skryptu lub jeden z najlepszych skryptów do zainstalowania, podczas gdy w stopce zobaczysz ostatnie aktualizacje Softaculous. Naciskając przycisk „I” uzyskasz dostęp do funkcji instalacji skryptów w locie, w której możesz doświadczyć jej na żywo, szybciej i lepiej budować strony internetowe, a także przeglądać oceny i recenzje.

Po wybraniu skryptu do zainstalowania, takiego jak WordPress, możesz go zainstalować bezpośrednio lub zobaczyć przegląd lub wersję demonstracyjną z określonym skryptem, następnym krokiem jest obejrzenie funkcji, zrzutów ekranu i recenzji, a nawet zaimportowanie ze zdalnego serwera lub z tego samego, w którym instalujesz WordPress za pomocą protokołu, domeny i opcjonalnego katalogu.

Na karcie przeglądu można wyświetlić informacje o wybranym skrypcie, takie jak ostatnia wersja, data wydania ostatniej wersji, opis skryptu, wymagane i dostępne miejsce, zrzut ekranu, łącze do witryny wsparcia oprogramowania, bieżące instalacje i powiązane skrypty.

Podczas bieżącej instalacji możesz usuwać, edytować, duplikować lub przenosić aplikację, a na karcie instalacji możesz wybrać protokół, domenę, możesz napisać katalog instalacyjny i nazwę witryny wraz z opisem witryny, możesz także włączyć wiele witryn ( WPMU), możesz wybrać konto administratora: nazwa użytkownika, hasło i adres e-mail, możesz wybrać język i wtyczki.

Dostępne są również zaawansowane opcje instalacji, takie jak nazwa bazy danych, prefiks tabeli, automatyczne kopie zapasowe, rotacja kopii zapasowych, automatyczne uaktualnianie, wyłączanie powiadomień o aktualizacji, automatyczne uaktualnianie wtyczek WordPress i automatyczne uaktualnianie motywów WordPress. Możesz także wybrać domyślny motyw i szczegóły instalacji e-maila. Dzięki Softaculous nie masz zwykłego instalatora, masz nawet wersję zaawansowaną, w której możesz bezpośrednio dostosować zainstalowaną wersję WordPressa za pomocą domyślnie wybranego motywu i jednej lub więcej wtyczek.

W górnej części Softaculousa znajduje się menu reprezentowane przez różne ikony, z których każda jest drogą do cPanel, strony głównej, strony demonstracyjnej skryptów, ocen skryptów, wszystkich instalacji, listy zadań, ustawień edycji, kopie zapasowe i przywracanie, ustawienia poczty e-mail, synchronizacja z innymi automatycznymi instalatorami, pomoc i wsparcie, albo przycisk wylogowania.

Podsumowując!

Na koniec możesz używać Softaculous do wielu celów, takich jak testowanie skryptu lub CMS lub bezpośrednie tworzenie strony internetowej z niesamowitym tematem i zarządzaniem treścią od samego początku przy użyciu automatycznej konserwacji, takiej jak zaplanowane kopie zapasowe. Dostawcy usług hostingowych, tacy jak InMotion Hosting lub WebHostingHub, używają Softaculous, aby umożliwić swoim klientom łatwą instalację ulubionych skryptów na swojej stronie internetowej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector