Korzyści z hostingu VPS – kto powinien korzystać z wirtualnego prywatnego serwera

korzysta z hostingu wirtualnego prywatnego serwera


Wirtualny prywatny serwer (VPS) to idealne rozwiązanie, gdy Twoja firma jest tak duża, że ​​hosting współdzielony nie wystarczy i potrzebujesz więcej zasobów serwera. VPS to w rzeczywistości maszyna wirtualna, która korzysta z normalnego lub chmurowego serwera, z dedykowanymi zasobami serwera i niestandardowym oprogramowaniem.

Firmy hostingowe oferują różne pakiety VPS od 20 do 80 USD lub więcej w zależności od potrzebnych zasobów i potrzebujesz od 1 GB RAM Burst, 512 Mb RAM gwarantowana, 1 procesor Core 2.1 GHz, 25 GB HDD, 1 dedykowane IP, nieograniczony miesięczny ruch i bezpłatny panel, zwykle Webuzo, ZPanelCp lub inny do 8 GB RAM BURST, 4 GB RAM Gwarantowana, 8 rdzeni procesora 2.1 GHZ, 150 GB HDD i 2 dedykowane adresy IP.

Zdecydowanie powinieneś użyć hostingu VPS, jeśli chcesz specjalnych funkcji e-mail, takich jak wiadomości e-mail w biurze lub masowe wiadomości e-mail, niestandardowe instalacje, niższe ceny (w porównaniu do dedykowanych), pełna kontrola i wysokie bezpieczeństwo.

Potrzebujesz wysłać dużą liczbę e-maili?

Jeśli chcesz wysyłać specjalne e-maile, takie jak e-maile biurowe, w których w tej samej lokalizacji jest kilku pracowników, którzy mają e-maile i którzy z nich korzystają, to naprawdę potrzebujesz VPS do omijania połączeń POP i IMAP, gdzie na hostingu współdzielonym są ograniczone do 30 na godzinę, a innym rozwiązaniem na obejście tych limitów jest posiadanie wielu dostawców usług internetowych, ale jest to zbyt kosztowne.

Jeśli potrzebujesz również masowych wiadomości e-mail, VPS jest rozwiązaniem, które pozwala wysyłać biuletyny lub próbować zweryfikować wiele kont e-mail, przekraczając limit 500 e-maili na godzinę. Jeśli masz dużą bazę danych z adresami e-mail, możesz łatwo wysyłać wiadomości e-mail z wirtualnego prywatnego serwera.

Zwykle istnieją specjalne serwery wirtualne, przeznaczone wyłącznie do wysyłania wiadomości e-mail, firmy hostingowe zapewniają VPS z 2 dedykowanymi adresami IP, narzędziem do zarządzania listą masowych adresów e-mail, narzędziem do śledzenia, oprogramowaniem do edycji, sprzętem i oprogramowaniem monitorującym 24/7 MMS o różnych poziomach wydajności, bezpieczeństwo, tworzenie kopii zapasowych, optymalizacja oprogramowania i aktualizacje oprogramowania.

Potrzebujesz niestandardowej instalacji i konfiguracji?

Dzięki wirtualnym prywatnym serwerom możesz nawet instalować niestandardowe oprogramowanie, którego nie można zainstalować na hostingu współdzielonym, gdzie używają dużej ilości zasobów lub potrzebują różnych zasobów. Ponieważ masz VPS, możesz zmienić sprzęt i oprogramowanie hostingu w porównaniu z wersją współdzieloną, dzięki czemu możesz zainstalować niestandardowe systemy operacyjne, takie jak dystrybucje Linux, niestandardowe skrypty, takie jak Zaplanuj posty na Facebooku (PHPSFP), cPanel + WHM, różne gry i wkrótce.

Możesz wykonać te niestandardowe instalacje samodzielnie lub z pomocą zespołu wsparcia hosta, ale koszty są bardzo niskie i masz większą kontrolę nad swoimi instalacjami.

Przystępna cena (więcej za mniej)

Ceny VPS są niższe niż w przypadku serwera dedykowanego, a nawet hostingu współdzielonego, na którym hostujesz wiele stron internetowych lub dużego i musisz zaktualizować hosting współdzielony, przekraczając w tym przypadku koszt VPS.

Dzięki optymalnej wydajności w przystępnych cenach możesz uzyskać dysk SSD lub Cloud VPS, który obejmuje również Ceph, Stack, KVM, OVH API, uproszczony panel sterowania i wiele więcej.

Ponieważ zwykle VPS działa w chmurze, nie potrzebujesz dedykowanego zespołu wsparcia tylko dla ciebie, zawsze mając stronę internetową, a oprogramowanie z chmury nie ma wpływu na sprzęt, działają one prawie niezależnie, więc nie musisz stracić pieniądze.

Zwykle możesz kupić dodatkowe funkcje do wspólnego hostingu, takie jak domeny dodatkowe, więcej miejsca, dedykowany adres IP i tak dalej, ale są one już zawarte w hoście VPS i są tańsze, jeśli kupisz pakiet VPS zamiast osobno kupować funkcje do udostępnionego pakietu.

Pełna kontrola nad wirtualnym serwerem

Masz większą kontrolę nad swoimi serwerami wirtualnymi, ponieważ jesteś właścicielem i nie udostępniasz ich innym osobom, aby mieć dostęp do uprawnień roota, niestandardowych instalacji, zmian sprzętu itp..

Zazwyczaj firmy hostingowe udostępniają Ci panel sterowania, taki jak OVH, Bhost, Eezpal, Virtualizor, Web AppZ Live, Virtuozzo, w którym logujesz się przy użyciu nazwy użytkownika i hasła, a następnie możesz łatwo modyfikować opcje bez konieczności posiadania wiedzy technicznej i możesz grupować zasoby razem według projektu, zarządzaj prawami, deleguj, przesyłaj, udostępniaj zadania, dostosowuj narzędzia, statystyki, uruchamiaj, uruchamiaj, restartuj, instaluj, edytuj nazwę hosta, edytuj DNS, ustawienia API i tak dalej.

Za pomocą VPS możesz zainstalować panel kontrolny, ale także panel kontrolny hostingu, taki jak cPanel lub Plesk, w którym możesz zarządzać własnymi klientami, którzy kupują od ciebie hosting współdzielony. W takim przypadku możesz zarządzać zawartością ich stron internetowych, DNS, e-maili na serwerze z systemem Linux lub Windows.

Możesz nawet aktualizować, obniżać i aktualizować oprogramowanie, możesz uruchamiać pliki wsadowe, tworzyć kopie zapasowe i niestandardowe konfiguracje zapory lub partycję użytkownika.

Za pomocą odpowiedniego Panelu sterowania możesz zarządzać wszystkimi rozwiązaniami do wirtualizacji z jednej elastycznej platformy z deduplikacją pamięci i IOPS, aktualizacjami bez restartu, przechowywaniem pojedynczego pliku obrazu, wstępnie zainstalowanymi szablonami aplikacji, buforowaniem SSD i wiele więcej.

Wysokie bezpieczeństwo i filtrowanie ruchu

Na VPS tworzysz własne zabezpieczenia wraz z już wdrożonymi środkami bezpieczeństwa przez wybraną przez ciebie firmę hostingową, dzięki czemu masz automatyczne odzyskiwanie, ochronę danych i tak dalej.

Możesz używać zapór ogniowych i czarnych list, takich jak UFW, IPTables i NFTables, aby blokować niechciany dostęp do serwera i możesz filtrować ruch według własnego uznania. Inne opcje bezpieczeństwa to dostęp do hasła i nazwy użytkownika, SSH, system wykrywania włamań do wykrywania nieautoryzowanego dostępu, taki jak Tripwire, Bro lub Psad; Automatyczna kopia zapasowa, SFTP, ustawienia uprawnień i ról użytkowników, oprogramowanie anty-malware i antywirusowe.

Oprócz złośliwego oprogramowania i wirusów należy okresowo sprawdzać za pomocą narzędzi Panelu sterowania po formmail, rootowanie i brutalną siłą. Powinieneś również ukryć poufne informacje, takie jak numer wersji Apache, wyłączyć przeglądanie katalogów, obniżyć wartość limitu czasu, ograniczyć duże żądania i wyłączyć niepotrzebne moduły. Wszystko to pomoże ci osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa na twoim VPS.

Kto powinien wybrać plan hostingowy VPS?

Średniej i większej wielkości firma, która jest właścicielem sklepu internetowego, firm zajmujących się projektowaniem i tworzeniem stron internetowych, forów, blogów i witryn o dużym natężeniu ruchu, nie będzie długo działać na hostingu współdzielonym, ponieważ wcześniej / później będą potrzebować VPS z wyżej wymienionych powodów (lepsza kontrola , większe bezpieczeństwo, większa elastyczność).

W przypadku małych blogów lub witryn do prezentacji firmy wystarczy wspólny plan, natomiast w przypadku większych witryn (z tysiącami codziennych odwiedzających) potrzebny będzie serwer dedykowany lub plan hostingu w chmurze.

Jeśli szukasz wiarygodnego dostawcy Virtual Private Server, sprawdź linkowaną stronę w tym akapicie.

InMotionHosting VPS Plans

Wirtualne prywatne serwery już od 29,99 $ / miesiąc

Ucz się więcej “

Ikona autorstwa https://www.iconfinder.com/iconsets/picol-vector

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map