Lista kontrolna przed zakupem wygasłych nazw domen

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Lista kontrolna przed zakupem wygasłych nazw domen
0 7 мин.

lista kontrolna przed zakupem wygasłych nazw domen


Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na zakup używanej lub wygasłej domeny. Może się zdarzyć, że domena, którą chcą, jest domeną, która była wcześniej własnością kogoś innego. Ale w większości przypadków ludzie decydują się na zakup wygasłej domeny, ponieważ chcą skorzystać z faktu, że jest to starsza domena, która może również przynieść pewne korzyści SEO.

Kupując wygasłą domenę, rozumiemy zakup niedawno wygasłej domeny, a nie takiej, która miała 1-2 poprzednich właścicieli w ciągu ostatnich 5–10 lat. Często ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że domena, którą kupili, miała poprzedniego właściciela.

Przy zakupie wygasłej domeny warto wybrać najlepszą w niszy, w której zostanie uruchomiona nowa witryna. Korzyści z SEO będą niewielkie, jeśli ktoś zechce założyć nową stronę internetową o gotowaniu i kupi domenę używaną do bloga o samochodach.

Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby mieć pewność, że domena, która wkrótce stanie się domeną, skorzysta na nowej stronie internetowej, a nie odwróci się. Zebraliśmy listę rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o zakupie wygasłej domeny.

Istnieją pewne kontrole, które możesz wykonać przed zakupem, prawdopodobnie wykorzenienie najbardziej toksycznych, i są też inne kontrole, które możesz wykonać po faktycznym zakupie domeny, ponieważ wtedy możesz udowodnić jej własność wiele usług, na przykład Google Webmaster Tools.

Lista kontrolna przed zakupem wygasłej nazwy domeny

Prosta wyszukiwarka Google może ujawnić pewne informacje o poprzedniej historii domeny, ale istnieją inne narzędzia do sprawdzania poprzedniego życia domeny. Oto najważniejsze rzeczy, które powinieneś sprawdzić:

1. Sprawdź aktualne kary Google

Przed zakupem domeny możesz przeprowadzić proste wyszukiwanie w Google („site: domain.com”). Jeśli nic się nie pojawi, może to wskazywać, że witryna jest karana przez Google, co może być karą automatyczną lub ręczną. Tak czy inaczej, to nie jest dobry znak. Oczywiście istnieje szansa, że ​​poprzedni właściciel zdecydował, aby nie pojawiała się w indeksie wyszukiwania Google na przykład przez plik robots.txt, ale nawet w takim przypadku powinieneś zobaczyć kilka trafień wspominających o tym fakcie.

2. Sprawdź różne wskaźniki SEO

sprawdź wskaźniki SEO domeny

Istnieje wiele narzędzi, które będą generować wyniki dla danej nazwy domeny, a jednym z przykładów może być Domain Authority lub SEO MOZ Page Authority. Google przerwał PageRank, ale istnieją inne parametry, na których możesz polegać. Szukaj ekstremów – jeśli DA lub PA danej witryny jest niezwykle wysoka lub niska, a nie ma jasnego wyjaśnienia, dlaczego, uważaj i może kop trochę głębiej.

3. Sprawdź typ zawartości, która była hostowana w domenie

Możesz przeprowadzić wyszukiwanie w Google („site: domain.com”), a jeśli możesz, sprawdź, czy w indeksie nadal znajduje się wynik wyszukiwania w pamięci podręcznej. Nawet jeśli buforowana zawartość nie wygląda poprawnie z powodu braku CSS, wersja tekstowa może nadal dać ci wyobrażenie, jaki typ strony internetowej był hostowany pod nazwą domeny.

Możesz także użyć Maszyna WayBack aby spojrzeć na starsze wersje strony, prawdopodobnie zobaczysz kilka migawek.

archiwum maszynowe wayback org

4. Zbadaj profil wsteczne domeny

Sprawdź typ linków zwrotnych, które ma domena. Jeśli widzisz wiele linków zwrotnych o niskiej jakości lub nawet spamerskich, takich jak fałszywe profile w mediach społecznościowych, profile na forum lub podpis forum z kilkoma prawdziwymi linkami redakcyjnymi, nadszedł czas, aby ocenić, czy jest to warte wysiłku i ryzyka kupowanie tej domeny. W niektórych przypadkach może tak być, ponieważ jest to idealna nazwa dla Twojej marki, ale jeśli sama nazwa nie jest tak ważna, może lepiej spojrzeć na następną domenę.

Może się zdarzyć, że linki te zostaną zignorowane w GWT, ale nie możesz być tego pewien, dopóki nie kupisz domeny.

Dodatkowe kontrole po zakupie nazwy domeny

Po zakupie domeny istnieje kilka dodatkowych kontroli, które możesz wykonać przed hostowaniem na niej prawdziwej witryny:

1. Poszukaj ruchu przychodzącego

Możesz zbadać ruch przychodzący, konfigurując małą stronę HTML z kodem Google Analytics i być może wkrótce wiadomość, lub przeglądając dzienniki serwera WWW. Sprawdź skierowania, jeśli widzisz ruch pochodzący z przypadkowych witryn, który wydaje się uzasadniony, ale nie znajdujesz w nich linku do Twojej domeny, może to oznaczać, że poprzedni właściciel był zaangażowany w jakąś podejrzaną działalność, taką jak przejęcie innych witryn i przekierowując ruch na swoją stronę internetową.

2. Narzędzia Google dla webmasterów

Po zakupie nazwy domeny możesz zarejestrować się w Narzędziach Google dla webmasterów, ponieważ teraz możesz udowodnić własność witryny. Poczekaj kilka dni lub tydzień, aby zobaczyć, czy coś pojawia się w Narzędziach dla webmasterów, np. Komunikaty dotyczące kary ręcznej lub w zasadzie innego problemu. Nie ma gwarancji, że domena jest czysta, nawet jeśli po około tygodniu nie zobaczysz żadnej wiadomości od Google, ale jeśli otrzymujesz wiadomości, wiesz, że może lepiej nie hostować nowej witryny w tej domenie.

3. Sprawdź spam e-mail

Skonfiguruj nowy adres e-mail w nazwie domeny i wyślij kilka e-maili do siebie, być może do niektórych znajomych z linkiem do strony. Sprawdź, czy wiadomości e-mail dotarły do ​​skrzynki odbiorczej lub folderu ze spamem. To proste sprawdzenie, które możesz wykonać, a jeśli e-maile trafią do folderu Spam, możesz sprawdzić, dlaczego tak jest.

Istnieją również narzędzia umożliwiające identyfikację nazw domen używanych w kampaniach spamowych:

Te narzędzia mogą pomóc Ci sprawdzić stan czarnej listy domeny i mogą pomóc w tym, jak usunąć / usunąć ją z niektórych czarnych list.

Wniosek

W tym artykule może się wydawać, że kupowanie nazwy domeny jest bardzo ryzykowną działalnością. Wynika to z faktu, że koncentruje się głównie na problemach i najgorszych scenariuszach, które mogą wystąpić przy zakupie domen używanych / wygasłych, i jest skierowany do tych, którzy chcą dokładnie zbadać historię wygasłej domeny. W większości przypadków sytuacja nie jest jednak taka zła i istnieją liczne historie sukcesów, jeśli chodzi o osoby kupujące niezwykle cenne nazwy domen, które miały poprzedniego właściciela.

Znajdź wartościowe wygasłe domeny na GoDaddy

W sekcji Aukcje domen w GoDaddy możesz wybierać spośród tysięcy wygasających domen w różnych niszach.

Wyszukaj teraz “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector