Najlepsze sposoby na ulepszenie swojego bloga już teraz!

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Najlepsze sposoby na ulepszenie swojego bloga już teraz!
0 9 мин.

ulepsz-blog-teraz


Łatwo jest myśleć, że poprawa wydajności blogu zajmie cały audyt witryny i tygodnie, a nawet miesiące pracy. W rzeczywistości jest to dość dalekie od prawdy, ale zależy to od tego, jak dotychczas radzi sobie Twój blog. Ale przez większość czasu możesz poprowadzić swojego bloga w znacznie lepszym kierunku w bardzo krótkim czasie i przy niewielkiej pracy. Musisz tylko zrobić właściwe rzeczy, aby mogły się wydarzyć właściwe rzeczy. Nie musisz niczego wymyślać ani tworzyć nowych treści, aby przenieść swojego bloga na wyższy poziom.

Za pomocą niewielkiej inwestycji możesz uzyskać znacznie lepszy współczynnik klikalności i większe zaangażowanie. Wystarczy 30 minut uwagi i wykonanie prostych kroków, które tutaj przedstawię.

Popraw współczynnik klikalności (CTA)

Aby uzyskać dobry współczynnik klikalności dla Twojej witryny, nie trzeba wiele magii ani wiedzy technicznej. Wystarczy kilka zmian w strategicznych miejscach i być może zmiana kilku linków tu i tam.

Dołącz przekonujące wezwania do działania

Przypomnij sobie, że zawsze potrzebujesz od czytelników wykonania określonej czynności, aby popchnąć swojego bloga do przodu i pomóc zarobić więcej pieniędzy. Naprawdę nie możesz tego zrobić bez odpowiedniego wezwania do działania, ponieważ bardzo niewiele osób na świecie pomyśli o pomocy, jeśli nie zapytasz. Zawieraj wezwania do działania, które przekierowują czytelników do Twoich zasobów treści, książek elektronicznych, list kontrolnych lub strony z pieniędzmi.

Aktualizuj linki do treści

Dobry materiał ma wiele wewnętrznych linków i linków, które prowadzą czytelników do zewnętrznych stron internetowych, na których mogą uzyskać odpowiednie informacje. Jeśli właśnie zaktualizowałeś treść swojej witryny i nie masz linków do żadnych zewnętrznych źródeł, to nie ma ona dużej wartości, zarówno z punktu widzenia SEO, jak i jakości. Upewnij się, że masz również wiele linków wewnętrznych, które prowadzą do innych odpowiednich stron w Twojej witrynie.

Dodaj linki do swoich stron, tam gdzie jest to istotne, i pozwól swoim czytelnikom spędzić znacznie więcej czasu na Twojej stronie i znajdź w niej znacznie większą wartość. Zajmuje to około 15 minut i z czasem zobaczysz znacznie lepsze wyniki.

Uzyskaj większy ruch ze starych postów

Bolesne jest to, że nikt inny nie widzi arcydzieła postu na blogu oprócz ciebie. Ale to tylko dlatego, że przegapiłeś znak. Naprawdę możesz odzyskać świetny post i nie musisz nawet zbyt wiele przerabiać. Po prostu zmień niektóre z tych kluczowych elementów w ciągu 10–15 minut i ciesz się, że Twój dobry stary post osiąga lepsze wyniki.

Nagłówek

Po pierwsze, tytuł posta. Nagłówek jest pierwszym wrażeniem, które robi twój post, a często ostatnim. Jeśli twój tytuł wydaje się niewypały lub nie jest zbyt atrakcyjny, powinieneś go od razu zmienić. Jeśli ludzie nie chcą go przeczytać po jego zobaczeniu, prawdopodobnie też go nie szukają w Google. Dopraw to, dodaj trochę prowokacji, przywołaj ciekawość, pilność i spraw, by była trafna, a jednocześnie krótka i słodka. Aby pomóc Ci uwzględnić wszystkie te aspekty w tytule posta, sprawdź narzędzie do analizy nagłówków, to także świetny sposób, aby dowiedzieć się, jak radzi sobie tytuł Twojego postu. Możesz także użyć Emocjonalnej wartości marketingowej Analizator nagłówków.

Twoje słowa kluczowe

Zwyczajnie przeglądaj swoje treści, aby sprawdzić, czy kierujesz reklamy na najlepsze słowa kluczowe, jakie możesz. Jeśli słowo kluczowe, na które celujesz, ma trudność około 40, to tylko jeden post nie popchnie cię dalej. Na pewno będziesz musiał utworzyć więcej treści na ten sam temat i te same słowa kluczowe, aby uzyskać wyższą pozycję w rankingu.

Oczywiście najlepszym scenariuszem byłoby wybranie słowa kluczowego o niskiej liczbie wyszukiwań na początek. Nie musisz tylko generować dużego ruchu, ale także potencjalnych klientów ze swoich postów, więc pamiętaj o tym, wybierając słowa kluczowe. Ile widzisz zamiarów zakupu?

Zmniejsz swój współczynnik odrzuceń

Współczynnik odrzuceń to ilość uwagi, jaką użytkownik poświęca Twojej witrynie, mierzona w czasie. Google śledzi, ile czasu użytkownik spędza w Twojej witrynie i wykorzystuje go jako niezależny czynnik rankingowy. Oczywiście, jeśli użytkownik spędza dużo czasu na przeglądaniu witryny, wówczas Google uzna to za znak, że zapewniasz dużą wartość i że Twoja witryna jest bardzo trafna.

Aby tak się stało, upewnij się, że używasz odpowiednich treści i że masz wiele wewnętrznych linków. Po zapoznaniu się z pozostałymi artykułami użytkownik będzie klikał znacznie dłużej.

Powinieneś także dodać film na YouTube. Utwórz własny lub znajdź ten, który jest najbardziej odpowiedni dla Twojego tematu. Zajmuje to około 1–15 minut, ponieważ wymaga jedynie przejrzenia filmów i skopiowania ich linku. Jeśli użytkownik obejrzy 5-minutowy film, wyda te dodatkowe 5 minut w witrynie i pomoże poprawić ranking.

Uzyskaj wysokiej jakości kontakty z niewielkiego ruchu

Jeśli stworzyłeś niesamowitą treść, która idealnie pasuje do czytelników, ale masz bardzo mały ruch na swoim blogu, musisz liczyć się z każdym. Musisz też mieć na to dużo więcej oczu. Oto jak to robisz.

Rozszerz swój zasięg

Możesz niesamowicie zwiększyć zasięg swojego postu, jeśli korzystasz z płatnych reklam na Facebooku i LinkedIn, więc zwariuj na tym. Już skonfigurowałeś swój post do generowania potencjalnych klientów, więc jeśli zainwestujesz trochę pieniędzy, aby tak się stało, istnieje duża szansa, że ​​otrzymasz świetny zwrot z inwestycji. Dzięki tak skutecznym funkcjom marketingowym Facebooka i LinkedIn możesz również dopasować swoje posty do dokładnie tych osób, na które chcesz kierować reklamy. Jeśli Twój post ma znacznie większy zasięg, możesz zyskać znacznie więcej obserwujących na swoich kanałach społecznościowych, co okaże się świetną długoterminową inwestycją.

Zawsze promuj swój najwyższy konwersyjny post na blogu

Jeśli utworzyłeś post, aby przyciągnąć więcej potencjalnych klientów, istnieje duża szansa, że ​​wykonuje on już tę pracę naprawdę dobrze i może znacznie przyczynić się do późniejszego etapu podróży kupującego. Ponieważ masz niewielką grupę potencjalnych klientów, istnieje o wiele większa szansa, że ​​osoby te uznają Twój materiał za bardzo istotny. Dlatego pamiętaj, aby wielokrotnie udostępniać ten fragment treści i kierować reklamy do odpowiednich osób w szczytowych momentach roku.

Użyj e-mail marketingu

Istnieje prawdopodobieństwo, że od czasu uruchomienia bloga zebrałeś już więcej niż kilka adresów e-mail. Jeśli nie pracowałeś zbytnio nad uzyskaniem adresów e-mail swojego czytelnika, powinieneś zacząć szybko. Jest powód, dla którego ludzie mówią, że „pieniądze są na liście”.

Nawet jeśli robisz wszystko, aby promować swoje posty na blogu, nie wszyscy, którzy je zobaczyli, zaczną obserwować Twoje kanały społecznościowe. W rzeczywistości istnieje duża szansa, że ​​nawet jeśli będą śledzić Twój kanał w mediach społecznościowych, być może jeszcze jej nie widzieli. Potrzebujesz więc sposobu dotarcia także do tych osób. Więc chwyć tę starą dobrą listę e-mailową i udostępnij ją ludziom. Jeśli coś zmieniłeś w swoim poście, niech to będą informacje lub słowa kluczowe, to dobry powód, aby udostępnić to ponownie osobom, które już to przeczytały.

Sprzedawaj swoje posty dwa razy dłużej niż chcesz je stworzyć

Zawsze powinieneś spędzać cały czas, aby stworzyć post o najwyższej jakości, ale nie po prostu go publikuj i usiądź. W rzeczywistości poświęć dwa razy więcej czasu na promowanie swoich postów i rozpowszechnianie ich na jak największej liczbie kanałów. Dzięki temu ani jedna sekunda spędzona na tworzeniu niesamowitego postu nie zostanie zmarnowana. Podwoi nawet wartość, którą od nich odzyskasz, jeśli będziesz ciężko pracować, aby zapewnić, że wiele osób to zobaczy.

Wniosek

Patrząc na stronę analityczną i przeprowadzając właściwą diagnozę tego, co działa nad Twoim postem, a co nie, pomoże Ci w pełni wykorzystać treść. Zawsze jest miejsce na ulepszenie lub zmianę przeznaczenia treści, które już masz, więc używaj nowych formatów lub zwiększaj ich wartość za każdym razem, gdy możesz. Spowoduje to ponowne zaangażowanie odbiorców, zdobycie nowych i pomoże szybciej osiągnąć cele przy znacznie mniejszym nakładzie pracy. Te wskazówki przeprowadzą Cię przez podstawy, ale zawsze wykonuj więcej badań!

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego postu i że znalazłeś odpowiednie wskazówki, które pomogą Ci prowadzić lepszy blog przy znacznie mniejszym nakładzie pracy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector