Najważniejsze powody, dla których Twoja witryna Joomla została zhakowana

zhakowana witryna joomla


Bez względu na to, jak duża lub mała może być twoja strona internetowa, bez względu na to, jakiego rodzaju zaawansowane zabezpieczenia używa, czy to mały prywatny blog, czy duży serwis e-commerce, każda możliwa strona internetowa może być podatna na ataki lub celem hakerów . Ci hakerzy zawsze szukają wrażliwych stron internetowych i łatwą ofiarą w celu kradzieży informacji prywatnych, przejęcia witryny lub po prostu jej zniszczenia.

Joomla oraz WordPress i Drupal to jedne z najpopularniejszych i najbardziej szanowanych systemów zarządzania treścią dostępnych w Internecie. Joomla jest szczególnie wyjątkowy, ponieważ ma kilka bardzo popularnych i potężnych odrębnych funkcji, których inne systemy zarządzania treścią nie są w stanie zapewnić. I chociaż Joomla zawiera mnóstwo wspaniałych funkcji, atrybutów i narzędzi, istnieje wiele problemów związanych z bezpieczeństwem stron Joomla.

W tym artykule przyjrzymy się najczęstszym przyczynom, dla których Twoja Joomla! witryna została zaatakowana przez hakerów, a także będzie zawierać wskazówki i porady, jak lepiej chronić twoją cenną stronę internetową i twoje bezcenne dane osobowe.

Najczęstsze powody, dla których Twoja Joomla! strona została zhakowana

1. Phishing

Wyłudzanie informacji to popularna metoda hakowania, która obejmuje wiadomość e-mail lub witrynę internetową, która została zaprojektowana w celu kradzieży danych logowania do witryny. Hakerzy ukrywają i maskują witrynę lub e-mail, aby wyglądać dokładnie tak, jak platforma, na której chcesz się zalogować, a jeśli nie będziesz ostrożny, wykradną Twoje dane logowania.

Najczęściej oszukują cię i sprawiają, że myślisz, że Joomla! administrator prosi o pilne zalogowanie się na konto. Dlatego zawsze należy dwukrotnie sprawdzić domenę lub nadawcę wiadomości e-mail przed zalogowaniem się w dowolnym miejscu lub podać dane osobowe lub dane karty kredytowej.

2. Słabe bezpieczeństwo strony internetowej

Istnieje wiele różnych systemów bezpieczeństwa dostępnych w Internecie, niektóre są słabe i zapewniają jedynie podstawy bezpieczeństwa witryny, ale są też inne zaawansowane i droższe opcje bezpieczeństwa witryny, które zapewniają mnóstwo narzędzi i opcji do ochrony twoja strona z.

Jednak nawet największe firmy i strony internetowe usiłują całkowicie uniknąć ataków hakerów i im zapobiegać, mimo że wydają mnóstwo pieniędzy na bezpieczeństwo swoich witryn. Zawsze dobrze jest wyposażyć siebie i swoją stronę internetową przynajmniej w oprogramowanie zabezpieczające, aby zapobiec niektórym najczęstszym próbom włamania się na twoją stronę.

3. Bezpieczeństwo komputera

Innym częstym sposobem włamania się do witryny jest zhakowanie własnego komputera osobistego. Powinieneś bardzo poważnie podchodzić do bezpieczeństwa swojego komputera, ponieważ hakerzy mogą wykraść wszystkie pliki cookie i informacje zapisane na twoich stronach internetowych, a także wszystkie dane logowania, które mogłeś przechowywać na swoim komputerze.

Twój komputer może zostać zaatakowany przez wirusy, złośliwe oprogramowanie lub po prostu za pośrednictwem zainfekowanych stron internetowych lub innego rodzaju oprogramowania, które zostało zainfekowane przez hakera. Ci hakerzy używają zautomatyzowanych botów do skanowania Internetu w poszukiwaniu adresów IP, które mają słabe zabezpieczenia komputera osobistego i są podatne na ataki hakerskie.

Dlatego zawsze powinieneś używać wysokiej jakości oprogramowania antywirusowego, a także oprogramowania blokującego adware i malware. Powszechną zasadą jest wykonywanie pełnego skanowania dysku twardego na komputerze osobistym przynajmniej raz w tygodniu.

4. Wrażliwe dodatki i aplikacje

Jeśli korzystasz z Joomla, najprawdopodobniej zintegrujesz wiele różnych motywów, widżetów, wtyczek i innych przydatnych narzędzi, które pomogą Ci zwiększyć funkcjonalność twojej strony. Wszystkie te narzędzia są bardzo przydatne i wydajne, jednak można je złamać i wykorzystać do włamania się do witryny. Zwłaszcza narzędzia takie jak wtyczki i widżety, które są bardzo ważnym czynnikiem przy projektowaniu stron internetowych i zawartości stron internetowych, są specjalnie atakowane przez hakerów pod kątem luk w zabezpieczeniach.

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby chronić siebie i swoją witrynę, jest upewnienie się, że wszystkie wtyczki, widżety i narzędzia, które włączasz do swojej witryny, są regularnie aktualizowane. Niektórzy autorzy wtyczek i widgetów rezygnują ze swoich narzędzi i przestają je aktualizować, i wtedy stają się podatni na ataki hakerów. Nieaktualne skrypty można również wykorzystać do włamania się do witryny, dlatego należy usunąć wszystkie nieaktualne skrypty z witryny.

Należy również pamiętać, że powszechną metodą hakowania jest atakowanie samego serwera hostingowego. Użytkownicy hostujący swoje witryny i treści na serwerach współdzielonych są szczególnie podatni na tego typu ataki. Jeśli ktoś inny na tym współużytkowanym serwerze zostanie zhakowany, wszyscy właściciele witryn na tym konkretnym serwerze hostingowym są zagrożeni.

Dlatego rozsądnie jest upewnić się, że dostawca usług hostingowych korzysta z najlepszego i najpotężniejszego oprogramowania zabezpieczającego dostępnego na rynku. Kolejną świetną wskazówką jest, aby zawsze tworzyć codzienne lub cotygodniowe kopie zapasowe witryny, aby można było przywrócić ją do poprzedniej bezkompromisowej wersji na wypadek włamania się na witrynę.

Skąd mam wiedzieć, czy moja Joomla! Witryna została zhakowana?

Niektórzy hakerzy mogą być bardzo niepozorni wobec ataków, co umożliwia hakowanie Twojej witryny, ale jeszcze tego nie wiesz. Tego rodzaju ataki powoli przejmują kontrolę nad Twoją witryną i wypełniają ją linkami polecającymi i reklamami, których nie zaakceptowałeś. Czasami może być dość trudne dowiedzieć się, że Twoja witryna została zhakowana, czy nie.

Czasami otrzymasz wiadomość bezpośrednio od usługodawcy hostingowego, że włamano się na twoją stronę. Ale w większości przypadków sprawdzenie, czy Twoja witryna została zaatakowana przez hakera, nie będzie takie proste. Musisz uważać na jedną z wielu czerwonych flag, które mogą wskazywać, że Twoja witryna została przejęta lub zhakowana.

Jedną z tych czerwonych flag jest usunięcie Twojej witryny lub stron z Twojej witryny z wyników wyszukiwania wyszukiwarki Google lub dowolnej innej wyszukiwarki. Inną ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest awaria witryny lub wyświetlanie błędów, których wcześniej nie pokazywała. Jest to często mocny sygnał, że Twoja witryna może zostać zaatakowana przez hakerów.

Powinieneś także dokładnie przeanalizować swoją stronę internetową, korzystając z wielu narzędzi analitycznych dostępnych do Twojej dyspozycji. Powinieneś dokładnie przeanalizować swój ruch, aby sprawdzić, czy część lub jakikolwiek ruch jest przekierowywany na nieznane strony i strony internetowe stron trzecich. Powinieneś także sprawdzić, czy możesz znaleźć jakieś niespójności w statystykach swojej witryny, które mogą odnosić się do stron, z którymi nie masz kontaktu.

Niektórzy hakerzy zainicjują nieautoryzowane i niechciane pobieranie na komputer lub przeglądarkę podczas włamania do witryny. Tak więc za każdym razem, gdy jedna z twoich stron próbuje zainicjować pobieranie, o którym nic nie wiesz, jest to bardzo silny dowód na to, że Twoja witryna może zostać zhakowana. Dodatkowe czerwone flagi obejmują umieszczenie administratorów w Twojej witrynie, których nie rozpoznajesz, a także pojawienie się uszkodzonych zdjęć w Twojej witrynie, więc szukaj ich.

Jak chronić swoją witrynę Joomla?

Najważniejszą metodą zapewnienia bezpieczeństwa witryny i treści jest posiadanie wersji Joomla! system zarządzania treścią w pełni aktualny. Twórcy Joomla! stale publikować i publikować aktualizacje dla środowiska, w którym naprawiali błędy i łatali luki w zabezpieczeniach, które hakerzy mogą próbować wykorzystać w celu włamania się do Twojej witryny. Utrzymywanie aktualności może być trochę czasochłonne, jeśli używasz dużej liczby różnych wtyczek, widżetów i innych narzędzi innych firm, ale jest to kluczowe dla bezpieczeństwa witryny i danych osobowych. dźwięk.

Jedna mała sztuczka, która jest ważna dla bezpieczeństwa i ochrony strony internetowej, jeśli chodzi o Joomla! oparte na witrynach internetowych nie dają uprawnień do zapisu każdemu plikowi PHP w bazie danych witryny. Utrzymanie tych plików w trybie tylko do odczytu zapobiegnie łatwemu i szybkiemu hakowaniu i wykorzystywaniu witryny przez hakerów.

Bardzo ważne jest także ostrożne przekazywanie uprawnień do codziennych czynności w witrynie. Może się to wydawać bardzo proste i proste, ale dla bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia witryny bardzo ważne jest, aby nie udzielać uprawnień do wykonywania jej w publicznych katalogach na stronie. Uniemożliwi to hakerom przesyłanie i uruchamianie złośliwego oprogramowania, złośliwego oprogramowania, skryptów i wirusów w Twojej witrynie.

Należy pamiętać, że hakerzy będą próbować wykorzystać każdą możliwą sztuczkę w książce, aby odzyskać dane osobowe i dane logowania w celu zhakowania i wykorzystania witryny. Jednym z trików, których używają do tego celu, jest pobieranie danych z tabeli użytkownika w witrynie. Można temu zapobiec, zmieniając prefiks bazy danych tabeli użytkowników na dowolny losowy prefiks.

Nie tylko powinieneś aktualizować wszystkie rozszerzenia i widżety, narzędzia i wtyczki innych firm, ale także nie zapomnij usunąć, odinstalować i usunąć wszystkie nieaktualne oprogramowanie, a także stare rozszerzenia i wszelkie ewentualne resztki plików ze starych instalacji. To prosta sztuczka, ale wiele osób zapomina o tym i włamuje się na ich strony internetowe.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że brak kompromisów w zakresie bezpieczeństwa hostingu witryny może na dłuższą metę zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy. Zaatakowanie witryny może bardzo łatwo doprowadzić do kradzieży tożsamości, a także kradzieży kart kredytowych. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że pakiet hostingowy zawiera zaawansowane narzędzia bezpieczeństwa i metody ochrony witryny przed hakerami, nawet jeśli oznacza to zapłacenie za nią kilku dolarów więcej.

Nowoczesne metody hakowania ciągle się zmieniają i ewoluują, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać dostawcę usług hostingowych, który stale aktualizuje i ulepsza narzędzia i metody bezpieczeństwa swoich witryn. Bardzo ważne jest upewnienie się, że Twój dostawca hostingu korzysta z najnowszych i przełomowych technologii w zakresie języków programowania i antywirusowych baz danych..

Jednak absolutnie najważniejszą rzeczą, którą musisz zdać sobie sprawę, aby chronić swoje witryny przed hakowaniem, jest to, że nie jesteś na nie odporny. Niestety, wiele osób, zwłaszcza tych, które dopiero zaczynają swój projekt strony internetowej, irracjonalnie myślą, że nie są ważne dla hakerów.

Hakerzy będą próbowali wykorzystać, zhakować i porwać nawet najmniejsze strony internetowe. Wynika to z faktu, że korzystają z tych zaatakowanych stron internetowych w celu przekierowania ruchu, poprawy pozycji wyszukiwania w ich witrynach Google poprzez umieszczenie linków w witrynie i korzystanie z serwera w celu wysyłania spamu.

To sprawia, że ​​każdy jest możliwym celem. Nigdy nie myśl, że nie jesteś wystarczająco ważny, aby zostać zhakowanym, i nigdy nie myśl, że jesteś odporny i niewrażliwy na próby włamania. Zawsze należy pamiętać, że zapobieganie hakerom jest zawsze lepsze niż leczenie zaatakowanych witryn. Wiele osób na całym świecie zmaga się z koszmarną bitwą, gdy hakerzy na swojej stronie internetowej kradną ich dane osobowe i dane karty kredytowej.

Wniosek

Każdy właściciel witryny powinien być informowany i edukowany na temat ochrony i zabezpieczenia swojej witryny i komputera osobistego przed próbami włamania. Jest to szczególnie ważne dla Joomla! właściciele witryn, ponieważ te systemy zarządzania treścią typu open source są dość podatne na te ataki.

Ten artykuł został napisany, aby spróbować Cię poinformować o najczęstszych metodach i sposobach, w jakie hakerzy mogą próbować wykorzystać i przejąć twoją stronę internetową oraz twoje dane osobowe. Przebadaliśmy również i przeanalizowaliśmy wiele różnych metod, jak chronić siebie i swoją Joomla! strona internetowa z takich prób włamań.

W rzeczywistości sytuacja może nigdy nie być w pełni bezpieczna i odporna na ataki hakerów, phisherów i oszustów. Nie oznacza to jednak, że nie powinieneś próbować robić wszystkiego, co w twojej mocy, aby zapobiec Joomla! strona internetowa przed włamaniem.

Podsumowując, należy w pełni aktualizować aplikacje, wtyczki, widżety i rozszerzenia innych firm, a także mieć swoją Joomla! w pełni aktualną i upewnij się, że Twój dostawca hostingu nie tylko zapewnia dostęp do najlepszego i najbardziej zaawansowanego oprogramowania antywirusowego dostępnego na rynku, ale także stale i regularnie aktualizuje swoje metody zabezpieczeń. Jesteśmy przekonani, że jeśli wykonasz te kroki, porady i wskazówki, które udostępniliśmy w tym artykule, Twoja Joomla! strona będzie znacznie bezpieczniejsza niż wcześniej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map