Podstawy języka SQL: przewodnik dla początkujących dotyczący korzystania z bazy danych SQL

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Podstawy języka SQL: przewodnik dla początkujących dotyczący korzystania z bazy danych SQL
0 10 мин.

podstawy sql


SQL jest skrótem dla strukturalnego języka zapytań i jest dobrze znaną metodą zapytań do baz danych. Nie ma znaczenia, czy chcesz manipulować małymi czy większymi bazami danych; ten standardowy język umożliwia obsługę wszystkich rodzajów baz danych. Istnieje mnóstwo firm poszukujących dobrych programistów SQL i administratorów baz danych, którzy są obecnie dobrze płatnymi zadaniami.

Nie musi to jednak oznaczać, że musisz udać się na uniwersytet, aby zrozumieć podstawy języka SQL. Istnieje wiele prostych sposobów zarządzania danymi witryny. W naszym przewodniku możesz nauczyć się kilku wskazówek SQL, które mogą się przydać podczas pracy nad witryną lub danymi klientów.

Jest to szczególnie zalecane dla przedsiębiorców, analityków finansowych i właścicieli małych firm. Ale oczywiście może być przydatny dla każdego, kto jest zainteresowany tym tematem.

SQL w pigułce

SQL doskonale nadaje się do zarządzania danymi przy użyciu dowolnej bazy danych. Baza danych może zawierać kilka punktów danych lub setki tysięcy, nie ma to znaczenia. Dzięki SQL masz silne narzędzie, które pomaga zbierać dane nawet z dużych baz danych. Jest szybki, skuteczny i musisz tylko kilka sztuczek, aby rozpocząć.

SQL jest dość stary; wyszedł w 1974 roku i stał się najpopularniejszym językiem do zarządzania danymi. Od tego czasu regularnie aktualizowano, a ostatnia została wydana w grudniu 2016 r. Jeśli chcesz zacząć od SQL bez doświadczenia w programowaniu, powinieneś sprawdzić dwie wersje. Przede wszystkim wypróbuj główną wersję, której można skutecznie używać z innymi programami bazodanowymi.

Masz również Access SQL, który jest bardzo podobny do głównej wersji. Jest to język stworzony dla Microsoft Access, który jest bardzo popularnym narzędziem, które pomaga tonom małych firm zarządzać ich danymi. Ale przez drugą wersję rozumieliśmy MySQL, który w rzeczywistości jest najczęściej używanym SQL w Internecie. Jest open source i nieco różni się od Access SQL i głównej wersji. Jednak będzie tak samo, jeśli tylko chcesz wypróbować wskazówki, które pokażemy w tym przewodniku.

Osoby posiadające witrynę WordPress i prowadzące internetowy interfejs administracyjny cPanel mogą łatwo uzyskać dostęp do SQL. Jeśli jesteś jednym z nich, wystarczy otworzyć aplikację phpMyAdmin w celu uzyskania dostępu do bazy danych i rozpocząć wykonywanie zapytań SQL. Ponieważ wspomniane przez nas wersje – MySQL i SQL – są bardzo elastyczne, masz wiele interfejsów i opcji, aby zacząć z nimi pracować.

To zależy tylko od użytkownika, jak wygląda proces. Zapytania SQL można wykonywać w interfejsie graficznym lub w prostym tekście, wpisując wiersze poleceń w staromodny sposób. Najważniejszy jest wynik końcowy, który będzie taki sam w obie strony, jeśli zrobisz to dobrze. Właśnie to pokażemy teraz: jak zrobić to dobrze.

Jak uruchomić zapytanie SELECT?

Zaczynamy od najprostszego – WYBIERZ zapytanie, które jest również bardzo często stosowaną metodą, jeśli chcesz zebrać pewne dane. Ilekroć masz bazę danych z ważnymi punktami danych, które należy zebrać i podsumować, możesz użyć tej metody. Wybrane zapytanie może być używane na wiele sposobów, ale teraz pokażemy Ci tylko niektóre niezbędne elementy, które pomogą Ci zrozumieć koncept.

Każda tabela z danymi niejawnymi byłaby odpowiednia. Weźmy teraz tabelę książek. Tak więc tabela będzie się nazywać Książki i powiedzmy, że jest podzielona na pola takie jak tytuł, autor, kwota (ilość książki w magazynie) i cena. Od teraz będziemy używać tych pól ze wszystkimi wielkimi literami w kodzie SQL.

Teraz, jeśli chcesz podsumować wyżej wymienione szczegóły dotyczące każdej dostępnej książki w tabeli, musisz wykonać wybrane zapytanie. Spowoduje to utworzenie łatwej do zrozumienia listy ze wszystkimi starannie uporządkowanymi informacjami. Następnym krokiem jest utworzenie kodu, który mówi komputerowi, czego chcesz i gdzie znajduje się każde pole. Zobaczmy, jak wyglądałby nasz przykład w kodzie SQL:

WYBIERZ TYTUŁ, AUTOR, KWOTA, CENA

Z książek;

Jak widać, to zapytanie nie jest bardzo szczegółowe. Co zrobić, jeśli chcesz tylko informacje o książkach Stephena Kinga i Paulo Coelho w sklepie? Oczywiście zawsze istnieje program Microsoft Excel, w którym można zaimportować tabelę, a następnie odfiltrować Stephena Kinga i Paulo Coelho, a następnie uporządkować wszystkie informacje. Jednak zajmie to kilka kroków w porównaniu do SQL, w którym wystarczy dodać krótki wiersz kodu. Jeśli chcesz odfiltrować dwóch autorów, wystarczy użyć GDZIE w kodzie SQL w następujący sposób:

WYBIERZ TYTUŁ, KWOTĘ, CENĘ

Z książek

GDZIE AUTOR = = „Stephen King”, „Paulo Coelho”;

Średnik znajduje się zawsze na samym końcu kodu, jak pokazano w obu przykładach. W języku komputerowym średnik oznacza, że ​​jest to punkt końcowy polecenia i nie ma nic więcej do roboty. Kolejnym ważnym szczegółem jest to, że musisz wpisywać polecenia wielkimi literami: GDZIE, WYBIERZ, Z.

Używaj apostrofów i przecinków, jak pokazano. Możesz także znaleźć kody dla SQL w Google, kiedy tylko potrzebujesz. Po prostu powiedz Google Search, co chcesz robić w SQL, a jest mnóstwo stron internetowych, które mogą pokazać ci odpowiedni kod.

Jak uruchomić zapytanie UPDATE?

Praca z bazami danych obejmuje także od czasu do czasu aktualizację niektórych punktów danych. Można to łatwo zrobić za pomocą SQL, najpierw musisz uzyskać pozwolenie, inaczej nic nie zmienisz. Gdy będziesz już w stanie czytać i pisać w określonej bazie danych, możesz zacząć kodować.

Istnieje wiele rzeczy, które mogą się nie udać przy zmianie bazy danych, dlatego ważne jest, aby być precyzyjnym w kodzie. Jeśli korzystasz z WYBIERZ zła komenda, masz szansę na przeciążenie serwera. Lub możesz chcieć zbierać dane, ale źle WYBIERZ polecenie daje złe wyniki i możesz nawet nie zauważyć.

Z drugiej strony, używając AKTUALIZACJA polecenie źle, możesz skończyć modyfikując całą bazę danych. Aby mieć pewność, że Twoja baza danych nie pojawi się w Koszu, utwórz kopię zapasową przed zastosowaniem kodu.

Dane ciągle się zmieniają, szczególnie w firmach. Jeśli masz bazę danych i chcesz zaktualizować niektóre jej części, AKTUALIZACJA polecenie może ci pomóc. Wróćmy do przykładu z książek. Jeśli masz sklasyfikowaną bazę danych o książkach w swoim sklepie, być może będziesz musiał od czasu do czasu aktualizować ceny. Jeśli cena Twojej książki Fifty Shades of Gray została zmieniona i musisz ją zaktualizować, oto kod SQL, którego musisz użyć:

AKTUALIZACJA Książki

USTAW CENĘ = „9,99”

GDZIE TYTUŁ = „Pięćdziesiąt odcieni szarości”;

W rezultacie książka Fifty Shades of Grey otrzyma nowy numer w polu CENA, zauważając, że od teraz kosztuje 9,99 USD. Teraz, jeśli nie jesteś ostrożny, możesz zapomnieć dodać GDZIE część, a kod zmieni wszystkie ceny w bazie danych. A potem ponowne znalezienie właściwej ceny każdej książki zajęłoby dużo czasu.

Pracuj nad swoimi umiejętnościami SQL

Ćwicząc więcej metod SQL, możesz stać się mistrzem w tym języku. Może być niewiarygodnie potężnym narzędziem do zarządzania danymi firmy, jednocześnie oszczędzając dużo czasu. Po kilku dniach ćwiczeń będziesz mógł używać wszystkich podstawowych poleceń bez popełniania jednego błędu.

Jeśli interesuje Cię nauka SQL, istnieje kilka naprawdę dobrych kursów online, które mogą nauczyć Cię zaawansowanych metod. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek kursu zapoznaj się z kilkoma recenzjami, a następnie wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Oprócz AKTUALIZUJ i WYBIERZ, SQL ma znacznie więcej do zaoferowania. Oto krótka lista, aby dać ci wyobrażenie o najprostszych poleceniach SQL:

 • USUNĄĆ – pozwala usunąć określone punkty danych w bazie danych
 • WŁÓŻ W – użyj tego, gdy chcesz dodać nowe dane do swojej tabeli
 • UTWÓRZ BAZA DANYCH – ten mówi sam za siebie, tworzy pustą bazę danych
 • ZMIEŃ BAZY DANYCH – możesz go użyć do modyfikacji bazy danych
 • UTWÓRZ INDEKS – za pomocą tego możesz tworzyć nowe klucze wyszukiwania
 • DROP INDEX – pozbywa się klucza wyszukiwania, jeśli go nie potrzebujesz
 • UTWÓRZ TABELĘ – dodaje nową tabelę do bazy danych
 • ZMIEŃ TABELĘ – użyj tego, jeśli chcesz zmodyfikować tabelę

Jeśli zdecydujesz się nauczyć i używać języka SQL, nie spodziewaj się regularnego używania wszystkich tych poleceń. SELECT to najpopularniejsze polecenie nawet wśród profesjonalistów. Inne polecenia mogą być przydatne od czasu do czasu, ale zależy to również od rodzaju bazy danych, nad którą pracujesz.

Jeśli regularnie pracujesz z bazami danych, zdecydowanie potrzebujesz SQL. Gdy opanujesz język i ogólnie zarządzasz bazami danych, może to również otworzyć nową ścieżkę kariery. Jedyne, co musisz zrobić, to kontynuować praktykę, ponieważ istnieją duże możliwości w zakresie dużych zbiorów danych, szczególnie dla firm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector