Prawda o nieograniczonym hostingu – jak to naprawdę działa?

o nieograniczonym hostingu


Kilka lat temu wszystkie plany hostingowe były ograniczone. Użytkownicy wiedzieli dokładnie, ile miejsca na dysku otrzymują, ile przepustowości, pamięci RAM, procesora i innych wymiernych aspektów planu hostingu. Obecnie wiele firm hostingowych oferuje tak zwane nieograniczone plany wspólnego hostingu. Ci, którzy są zaznajomieni z hostingiem, kulą się na samą myśl o nieograniczonych planach, wiedząc bardzo dobrze, co nieograniczony naprawdę oznacza w kontekście hostingu. Nie-koneserzy mogą jednak być przekonani, że nieograniczony hosting oznacza dokładnie to: hosting, który oferuje nieograniczone zasoby. Niestety termin „nieograniczony” ma zupełnie inne znaczenie w branży hostingu.

Firmy hostingowe oferują nieograniczone plany tylko ze swoimi wspólnymi planami hostingowymi, które powinny natychmiast podnieść pewne czerwone flagi, ponieważ współdzielony hosting oznacza, że ​​zasoby serwera są współużytkowane przez kilku użytkowników tego samego serwera fizycznego – serwer, który prawdopodobnie nie miałby nieskończonych zasobów. Nie znajdziesz nieograniczonego VPS ani dedykowanego hostingu w dowolnym miejscu w branży hostingu, chociaż zarówno VPS, jak i dedykowane serwery są uważane za lepsze od wspólnych planów hostingowych pod względem oferowanych zasobów. Jeśli więc nieograniczony hosting nie oznacza nieograniczonych zasobów, co to tak naprawdę oznacza?

The Truth Behind Unlimited Web Hosting – Don’t Skip the Fine Print!

Diabeł tkwi w szczegółach, mówi powiedzenie i rzeczywiście, przeczytanie drobnego druku Warunków korzystania z usług firmy hostingowej rzuci nieco światła na ten problem.

Unlimited hosting jest frazą wymyśloną przez firmy hostingowe, która wydaje się mieć inne znaczenie w tej branży niż w innych branżach. Słowo „nieograniczony” jest mylącym, dokładniejszym terminem, który mógłby opisywać rodzaj reklamowanych planów, ponieważ nieograniczony jest niezmierzony, a niektórzy dostawcy hostingu, tacy jak BlueHost, faktycznie używają tego terminu zamiast nieograniczonego do opisywania swoich wspólnych planów hostingowych. W rzeczywistości BlueHost precyzuje w swoich Warunkach świadczenia usług, że nie mają zdefiniowanych ograniczeń dla tych niezmierzonych planów i że nie są naliczane opłaty w zależności od używanej przepustowości lub miejsca na dysku, dodatkowo określając, że „… oczywiście te zasoby są nieskończony ”.

Ze względu na swój charakter, wspólne plany hostingowe są zaprojektowane tak, aby zaspokajać potrzeby małych i średnich witryn statycznych i blogów o niskim natężeniu ruchu, co oznacza, że ​​witryna internetowa musi mieścić się w zakresie normalnego użytkowania określonego przez firmę hostingową. Dlatego działania wymagające większych zasobów, takie jak przechowywanie plików multimedialnych lub udostępnianie plików, nie są obsługiwane w tych planach. Jeśli zaangażujesz się w tego rodzaju działania lub działania naruszające zasady firmy hostingowej dotyczące dozwolonego użytku, Twoje konto może zostać zawieszone i / lub usunięte.

Nieograniczony hosting to także przydatna strategia marketingowa dla firm hostingowych zajmujących się sprzedażą hostingu, która w skrócie polega na maksymalizacji zwrotu z inwestycji poprzez sprzedaż zasobów wynikających z różnicy między średnim zużyciem zasobów a maksymalnymi dostępnymi zasobami . Jest to łatwe do osiągnięcia przez dostawców usług hostingowych poprzez ukrywanie planów hostingowych w tajemnicy „nieograniczonej”, ale w ten sposób firmy hostingowe mogą utrzymywać niskie ceny dla konsumentów.

Co pociąga za sobą nieograniczona przestrzeń dyskowa i przepustowość?

Jeśli zasoby nie są nieograniczone, skąd wiesz, ile dostajesz pod względem przestrzeni dyskowej i przepustowości? Niestety nie wiesz, dopóki nie osiągniesz pułapu normalnego użytkowania przez Twoją firmę hostingową, a nawet to może się zmieniać z miesiąca na miesiąc. Firmy hostingowe stale monitorują wykorzystanie pamięci masowej i przepustowości przez klientów oraz wykorzystują wyniki swoich analiz, aby określić, co mieści się w normalnym zakresie.

Pamięć masowa i przepustowość to dwa kluczowe elementy, które firmy hostingowe reklamują jako nieograniczone, ale nakładają one wiele ograniczeń na te plany, od typu plików i ograniczeń po procesor, pamięć RAM, i-węzły, Bazy danych MySQL i ograniczenia połączeń itp. W istocie determinujące przejście na plany wyższego poziomu, jeśli nie mieszczą się w zakresie naturalnego lub normalnego użytkowania.

Jeśli Twoja witryna otrzymuje duży ruch, serwer przetwarza moc obliczeniową procesora w celu przetworzenia wszystkich tych żądań. Jeśli firma hostingowa ograniczy użycie procesora dla każdego konta, witryna zwolni i wygeneruje błędy. To samo dotyczy wykorzystania pamięci, innego aspektu planu hostingowego, w którym nie wiesz, gdzie jest ograniczony. Serwer ma stałą pamięć RAM, a gdy setki stron internetowych na tym samym serwerze uruchamiają wiele procesów, z pewnością napotkasz problemy z pamięcią RAM, a odwiedzający zostaną powiadomieni o błędach lub nużąco powolnej witrynie. Równie frustrującym ograniczeniem, które może zostać narzucone przez dostawcę hostingu, są połączenia z bazą danych, a gdy istnieje więcej jednoczesnych żądań połączenia z bazą danych niż to, co serwer bazy danych może obsłużyć, mogą wystąpić błędy typu „Nie można połączyć się z serwerem MySQL”.

Nieograniczone plany zwykle obejmują również nieograniczoną liczbę kont e-mail, co oznacza, że ​​możesz utworzyć dowolną liczbę adresów e-mail, ale one również są ostatecznie skorelowane z przestrzenią dyskową konta hostingowego.

Nieograniczone wspólne plany – należy ich unikać?

Czy to wszystko oznacza, że ​​powinieneś unikać nieograniczonych wspólnych planów hostingowych, takich jak plaga? Nie, nie musisz ich unikać, po prostu musisz zrozumieć, co one naprawdę oznaczają – nieograniczony ma inne znaczenie w hostingu niż to, co mogą skłonić Cię do myślenia. Istnieje wiele przyjaznych dla budżetu i niezawodnych firm hostingowych, które mają świetne nieograniczone wspólne plany hostingowe (np. InMotion Hosting, których nieograniczone plany są jednymi z najbardziej złożonych i obfitych planów wspólnych w branży), które zaspokoją potrzeby Twojego małego osobistego bloga lub strona internetowa firmy, która nie generuje dużego ruchu. Niektóre firmy, takie jak BlueHost i HostGator, unikają nazywania swoich planów nieograniczonym i wolą używać terminu nieoznaczony, aby opisać odpowiednik nieograniczonych planów hostingowych chwalonych przez inne firmy. Inni dostawcy hostingu, tacy jak A Small Orange, mają jedynie ograniczone plany z jasno określonymi przydziałami przestrzeni dyskowej i przepustowości.

Jeśli wiesz z wyprzedzeniem, że Twoja witryna będzie się szybko rozwijać i otrzymasz duży ruch przychodzący, powinieneś przeanalizować, czy nieograniczony wspólny plan, jakkolwiek by nie był tani, spełniałby twoje wymagania, czy też powinieneś wybrać VPS zamiast tego hosting.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map