Przewodnik przekierowania 301 – Jak prawidłowo przekierować witrynę?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Przewodnik przekierowania 301 – Jak prawidłowo przekierować witrynę?
0 12 мин.

Przewodnik przekierowania 301


Zmiana adresu URL domeny lub strony w witrynie ma wiele konsekwencji pod względem SEO i ruchu w sieci. Na początek, poprzedni odwiedzający nie będą już znajdować Twojej nowej domeny lub nowego adresu URL, a twoja władza domeny będzie musiała przyjąć trafienie. W tym miejscu pojawia się przekierowanie 301, które zapewnia odwiedzającym i wyszukiwarkom znalezienie nowego adresu URL, a moc rankingowa poprzedniego adresu URL jest przekazywana na nowy adres URL.

W tym przewodniku przekierowania 301 wyjaśnimy, czym jest przekierowanie 301, kiedy i jak powinieneś go używać, zalety i wady przekierowania 301 oraz jakie są potencjalne błędy, których należy unikać podczas korzystania z przekierowania 301, abyś mógł nie trać korzyści z SEO i ruchu odwiedzających.

Co to jest przekierowanie 301?

Przekierowanie 301 jest zasadniczo stałą instrukcją, która przekierowuje odwiedzających z jednego adresu URL na inny. Oznacza to, że mimo zmiany adresu URL witryny, użytkownik nadal może uzyskać dostęp do nowego adresu URL, używając oryginalnego adresu URL, który zna.

Aby lepiej zrozumieć, jak działa przekierowanie 301, wyobraź sobie następujący scenariusz: Załóżmy, że URL Twojej domeny zawsze brzmiał „greatURL.com”, ale w pewnym momencie zdecydowałeś się zmienić nazwę na „bestURL.com”.

Teraz twoi dawni odwiedzający, a nawet wyszukiwarki, mogą jeszcze nie wiedzieć o tej zmianie, więc nadal uzyskują dostęp do twojego starego adresu URL, ale po wprowadzeniu go do przeglądarki są przekierowywani na nowy adres URL, tj. „ bestURL.com ”.

Jest to możliwe dzięki przekierowaniu 301, które zapewnia, że ​​twoja nazwa domeny z linków do strony „greatURL.com” jest przekazywana do twojej nowej domeny.

Dlaczego warto korzystać z przekierowania 301?

Przekierowanie 301 jest ważnym narzędziem, które pozwala utrzymać pracę SEO, którą umieściłeś na swojej stronie. Istnieją dwa typowe scenariusze, które mogą wymagać użycia przekierowania 301, a mianowicie:

1. Zmiana nazwy firmy

Jeśli pewnego dnia zdecydujesz, że Twoja firma potrzebuje nowego startu, i chcesz zmienić markę, zmieniając nazwę swojej domeny, możesz zakończyć tworzenie rankingów wyszukiwarek od zera i możesz pomylić lub wręcz stracić poprzednich klientów lub goście. Dzięki przekierowaniu 301 możesz opierać się na autorytecie swojej poprzedniej domeny i zatrzymać dotychczasowych klientów.

2. Zmiany w adresie URL strony

Możesz zastosować przekierowanie 301, aby prowadzić ruch z adresu URL poprzedniej strony witryny do innego adresu URL. Być może będziesz musiał to zrobić z różnych powodów, np. masz lepszą wersję tej strony, stary adres URL już nie działa itp. We wszystkich tych przypadkach przekierowanie 301 zapewnia lepszą obsługę i płynnie prowadzi ruch ze starej strony do nowej strony.

Jako trwałe przekierowanie przekierowanie 301 zachowuje wartość SEO starej strony / witryny, zachowuje ruch organiczny i poprzednie rankingi wyszukiwania oraz sygnalizuje wyszukiwarkom rozpoczęcie indeksowania nowego adresu URL zamiast starego.

Innym doskonałym zastosowaniem przekierowania 301 byłoby przekierowanie ruchu ze stron ze zduplikowaną treścią na stronę o najwyższej pozycji, informując w ten sposób wyszukiwarki, aby zindeksowały tę stronę i potencjalnie uniknęły kary.

Plusy & Wady przekierowania 301

Oto zalety, z których możesz korzystać, gdy prawidłowo używasz przekierowania 301, oraz niektóre wady, na które powinieneś zwrócić uwagę przy konfigurowaniu przekierowania 301.

Zalety przekierowania 301

 • Zapobiega złym doświadczeniom użytkowników, gdy odwiedzający uzyskują dostęp do starych adresów URL – np. zamiast trafiać w błąd 404, odwiedzający bezproblemowo prowadzą do nowego adresu URL;
 • Utrzymuje organiczny ruch w witrynie;
 • Zachowuje Twoje uprawnienia SEO – Google automatycznie rozpocznie indeksowanie nowego adresu URL, a profil linku zwrotnego zostanie również przeniesiony na nowy adres URL;

Wady przekierowania 301

 • Złe problemy z profilem linku zwrotnego – zanim przekierujesz całą domenę, upewnij się, że nie ma wielu linków niskiej jakości wskazujących na twoją domenę, ponieważ mogą one zaszkodzić Twojemu SEO zamiast pomagać;
 • Przekierowanie na nietrafne strony jest traktowane przez Google jako miękkie 404, co oznacza, że ​​nowy adres URL nie będzie korzystał z uprawnień SEO poprzedniego adresu URL;
 • Względy czasowe – przekazanie autorytetu SEO nowej domenie zajmuje trochę czasu i chociaż wyszukiwarki odbierają nową domenę i zaczynają ją indeksować, cały proces nie odbywa się z dnia na dzień.

Jak korzystać z przekierowania 301 w WordPress?

Podobnie jak większość rzeczy w WordPress, wtyczka jest najprostszym sposobem na wykonanie zadania. Rzeczywiście, używając wtyczki przekierowania, takiej jak Wtyczka przekierowania WordPress, możesz uprościć konfigurację przekierowania 301.

Wyszukaj, zainstaluj i aktywuj wtyczkę na pulpicie nawigacyjnym WordPress, a następnie wykonaj następujące czynności:

 1. Iść do Przybory > Przekierowanie;
 2. Ukończ “Źródłowy adres URL”Z twoim starym adresem URL
 3. Dodaj nowy adres URL do „Docelowy adres URL”I
 4. Naciśnij “Dodaj przekierowanie”.

przekierowanie wordpress 301

Jak przekierowywać strony 301 na Apache

Na serwerze WWW Apache można dokonać przekierowania 301, dodając wiersz kodu do pliku .htaccess, który znajduje się w folderze głównym witryny. Jeśli nie masz pliku .htaccess, możesz go utworzyć i przesłać przez FTP. Możesz także poprosić dostawcę usług hostingowych, aby zrobił to za Ciebie. Najbardziej niezawodni gospodarze ci w tym pomogą.

Pamiętaj, że możesz użyć przekierowania .htaccess, tylko jeśli mod_rewrite jest włączony na twoim serwerze Apache.

Aby przekierować pojedynczą stronę na nową, dodaj następujący kod do .htaccess plik:

Przekieruj 301 /old-page.htm /new-page.htm

Jak skonfigurować przekierowanie 301 na Nginx

Na serwerze Nginx sztuczka .htaccess nie działa. Jeśli chcesz przekierować starą stronę na nową, musisz użyć następującego kodu wewnątrz bloku serwera:

serwer {

if ($ request_filename ~ old-page /) {

przepisz ^ http://www.twojadomena.com/new-page/? stały;

}

Jak korzystać z przekierowania 301 w plikach PHP

Możesz 301 przekierować stronę PHP, dodając następujący kod na początku pliku PHP:

<?php

nagłówek („HTTP / 1.1 301 Moved Permanently”);

nagłówek („Lokalizacja: http://www.twojadomena.com/new-page.php”);

wyjście();

?>

Jak przekierować pliki ASP 301

Aby przekierować pojedynczą stronę .asp na nową, dodaj ten kod do bieżącego pliku:

<% @ Language = VBScript%>

<%

Response.Status = „301 Moved Permanently”

Response.AddHeader „Lokalizacja”, „http://twojadomena.com/new-page.asp”

%>

Jak korzystać z przekierowania 301 w ASP .NET

Kod różni się nieco dla stron .aspx, ale koncepcja jest taka sama. Dodaj następujący kod do pliku, który chcesz przekierować:

private void Page_Load (nadawca obiektu, System.EventArgs e)

{

Response.Status = „301 Moved Permanently”;

Response.AddHeader („Lokalizacja”, „http://twojadomena.com/new-page.aspx”); \

}

Jak przekierować domenę u rejestratora (Namecheap)

Być może nabyłeś dobrą domenę i chcesz skierować ją na swoją główną witrynę biznesową lub po prostu chcesz przekierować wszystkie swoje markowe domeny na główną stronę internetową bez dodawania jej do konta hostingowego.

Są rejestratorzy, tacy jak Namecheap, w których możesz przekierowywać swoje domeny na poziomie DNS. Tutaj nie musisz używać żadnego kodu, po prostu wykonaj następujące kroki:

 • Zaloguj się do swojego konta Namecheap
 • Z lewego paska bocznego wybierz Lista domen i kliknij Zarządzać obok Twojej domeny
 • W sekcji Serwery nazw wybierz Namecheap Basic DNS i zapisz zmiany
 • Na Przekieruj domenę sekcja dodaj stary i nowy adres URL

domena przekierowująca namecheap 301

Dodaj tyle przekierowań, ile potrzebujesz.

Inni rejestratorzy mogą nie działać tak samo, ale mam nadzieję, że znasz tę koncepcję.

Przekazywanie domeny w GoDaddy

Przekierowanie domeny zarejestrowanej w GoDaddy jest nieco inne, ale działa w zasadzie bardzo podobnie do poprzednio wspomnianej. Aby przekierować lub przekazać domenę w GoDaddy, wykonaj następujące kroki:

 • Zaloguj się do swojego Konto GoDaddy
 • Wybierz Domeny > Wszystkie domeny
 • Wybierz nazwę domeny, którą chcesz przekierować lub Zarządzać przycisk obok domeny
 • Kliknij na Użyj mojej domeny przycisk
 • Kliknij Połączyć przycisk pod Połącz z istniejącą witryną Sekcja
 • Wybierz miejsce docelowe, do którego chcesz przekierować – tutaj możesz wybierać spośród szerokiej gamy opcji, takich jak twórcy witryn, profile społecznościowe, sklepy internetowe lub możesz bezpośrednio dodać adres URL
 • Kliknij Kolejny  przycisk
 • Przejrzyj ustawienia przekierowania i kliknij koniec

domena godaddy łączy się z istniejącą witryną

domena przekierowująca godaddy 301

Jak korzystać z przekierowania 301 na Microsoft Windows Server z IIS

Wykonaj następujące kroki, jeśli chcesz przekierować folder lub plik na serwerze Windows za pomocą IIS:

 • Uzyskaj dostęp do IIS (Internet Service Manager) i wybierz folder lub plik, który chcesz przekierować
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz przekierowanie do adresu URL opcja menu
 • Dodaj adres URL, na który chcesz przekierować
 • Wybierz Dokładny adres URL wpisany powyżej opcja
 • Wybierz Trwałe przekierowanie dla tego zasobu opcja (jest to przekierowanie 301)
 • I na koniec kliknij Zastosuj

Jak korzystać z przekierowania 301 na cPanel

Dla niektórych użytkowników ze względu na brak doświadczenia dodanie kodów do pliku .htaccess lub innych plików może być trudne w celu przekierowania strony. Cóż, można użyć Przekierowania funkcja od cPanel do 301 stron przekierowujących. Oto kroki, które musisz wykonać:

 • Zaloguj się do swojego Konto cPanel w twojej firmie hostingowej
 • Znajdź i uzyskaj dostęp do Przekierowania strona
 • Wybierz Typ przekierowania – w tym przypadku Stały (301)
 • Wybierz domenę
 • Dodaj nazwę strony, którą chcesz przekierować
 • w Przekierować do złożony dodano nowy adres URL
 • Wybierz www. lub nie www. przekierowanie – w zależności od potrzeb
 • Tylko sprawdź Przekierowanie z dzikiej karty jeśli chcesz przekierować wszystkie pliki w katalogu
 • Kliknij Dodaj aby zapisać przekierowanie

przekierowanie cpanel 301

Następnie zobaczmy niektóre z pułapek 301 przekierowań, których powinieneś unikać, aby zapobiec zepsuciu SEO lub utracie odbiorców:

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z przekierowań 301

Wdrażając przekierowania 301, możesz przypadkowo popełnić błędy, które nie są dobrą praktyką i które osłabią Twoje wysiłki SEO. Oto kilka przekierowań faux pas, aby uniknąć:

1. Przekieruj łańcuchy

Przekierowanie 301 powinno obejmować dwa adresy URL: stary i nowy adres URL. Łańcuch przekierowań ma miejsce, gdy w proces zaangażowane są więcej niż dwa adresy URL, np. Adres URL A przekierowuje do adresu URL B, a adres URL B przekierowuje do adresu URL C. Istnieją również przekierowania na całą stronę (np. HTTPS na HTTP, www na inne niż www), które mogą się zdarzyć podczas migracji lub ponownych uruchomień witryny.

Są one złe z kilku powodów: Po pierwsze, niepotrzebne przekierowania wiążą się z utratą kapitału łącza, co oznacza, że ​​łańcuch obniży przekazane uprawnienia SEO. Następnie łańcuch przekierowań sprawi, że będzie więcej Google ma trudności z zaindeksowaniem twoich stron, a także może spowolnić Twoją witrynę.

2. Przeprowadzka do nowej domeny przed skonfigurowaniem przekierowania 301

Przeniesienie do nowej domeny spowoduje, że wyszukiwarki zaindeksują nową domenę i sprawią, że stracisz sok z SEO starej domeny, jeśli najpierw nie zaimplementujesz przekierowania 301.

3. Używanie 302 zamiast 301

Niedoświadczeni webmasterzy mogą przypadkowo użyć przekierowania 302 zamiast przekierowania 301. Różnica między nimi polega na tym, że podczas gdy przekierowanie 301 jest przekierowaniem trwałym, przekierowanie 302 jest tymczasowe i nie przenosi kapitału na nowy adres URL, tak jak dzieje się to w przypadku przekierowania 301.

Przekierowanie 302 jest używane, gdy tymczasowo chcesz przekierować ruch na inny adres URL, ale w pewnym momencie w przyszłości planujesz przywrócić odwiedzającym pierwotny adres URL.

Z tego powodu organ SEO nie jest przekazywany na adres URL, na który wskazuje przekierowanie 302, i może to prowadzić do innych problemów z SEO, takich jak powielanie treści, podział ruchu między dwoma linkami i dalsze indeksowanie oryginalnego adresu URL.

Odsyłacz do wewnętrznego linku przekierowującego użytkowników do innego adresu URL niż oczekiwano to faux pas przekierowania 301, którego należy również unikać.

Aby rozwiązać ten problem, możesz użyć różnych narzędzi SEO do identyfikacji wewnętrznych linków prowadzących do przekierowujących adresów URL, takich jak Kontroler przekierowań lub Krzycząca żaba.

Wniosek

Jeśli chcesz zachować PageRank przy zmianie domeny lub adresu URL, zawsze powinieneś używać przekierowania 301, które jest przekierowaniem stałym. Chociaż przekierowania niosą ze sobą ryzyko związane z pozycjonowaniem w rankingu SEO, przy prawidłowym wdrożeniu przekierowanie powinno pomóc w utrzymaniu PageRank i władzy domeny.

Przydatne zasoby dotyczące przekierowania 301

 • https://www.inmotionhosting.com/support/website/redirects/setting-up-a-301-permanent-redirect-via-htaccess
 • https://www.godaddy.com/help/using-301-page-redirects-234
 • https://www.namecheap.com/support/knowledgebase/article.aspx/782/10
 • https://www.godaddy.com/help/forward-a-domain-12123
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector