Różne sposoby na przyspieszenie blogu WordPress

jak przyspieszyć swój blog wordpress


Jednym z najważniejszych aspektów strony internetowej, zarówno osobistej, jak i firmowej, jest szybkość. Podczas gdy odwiedzający Twoją stronę (potencjalni klienci) przeglądają Twoją witrynę, chcesz zapewnić jej najlepszą jakość, więc szybkość ma kluczowe znaczenie. Użytkownicy strony są niecierpliwi, chcą szybko uzyskać dostęp do informacji, bez czekania. Jeśli wczytanie strony zajmie więcej niż 3 sekundy, odwiedzający opuści stronę bez zmiany treści.

Szybkość jest również ważna w przypadku silników takich jak Google, Yahoo, Bing i inne. Boty wyszukiwania będą uzyskiwać dostęp do witryny i indeksować ją oraz będą korzystać z różnych metod obliczeniowych w celu obliczenia dostępności i szybkości stron. Szybkość Twojej witryny może znacząco wpłynąć na ranking.

To powiedziawszy, zobaczmy, jak możesz przyspieszyć swój blog WordPress, wykonując kilka prostych kroków.

Wybierz niezawodny host WordPress

Podstawą każdej witryny jest hosting. Możesz mieć najlepszą witrynę internetową i najbardziej przydatne treści w sieci, jeśli Twój dostawca hostingu jest do bani, Twoja witryna również będzie do bani. W zależności od typu witryny i budżetu musisz znaleźć odpowiednią i dobrą firmę hostingową, która oferuje wspaniałe funkcje, wsparcie wysokiej jakości i dużą szybkość. Do hostingu witryny WordPress zalecamy korzystanie z hostingu BlueHost lub InMotion. Unikaj za wszelką cenę, korzystając z bezpłatnego hostingu, ponieważ usługi te zaszkodzą Twojej witrynie tylko poprzez umieszczanie niechcianych linków i przymusowych reklam w witrynie i są wyjątkowo zawodne.

Idealnym rozwiązaniem byłoby zakupienie serwera dedykowanego, ponieważ może to zapewnić najlepszą wydajność, jednak wynajem tego typu planu hostingowego jest bardzo kosztowny. Mały blog WordPress będzie działał płynnie na wspólnym planie hostingowym, podczas gdy strona internetowa, która generuje duży ruch, będzie musiała zostać umieszczona na VPS.

Użyj sieci dostarczania treści (CDN)

Korzystanie z sieci dostarczania treści (CDN) pomaga zapisywać zawartość witryn w chmurze, a także utrzymywać witrynę w trybie online na wypadek awarii hostingu. polecam CloudFlare który można bardzo łatwo zainstalować z cPanel i jest bezpłatny.

Średnio strona internetowa w CloudFlare ładuje się dwa razy szybciej, zużywa o 60% mniej przepustowości, ma 65% mniej żądań i jest znacznie bezpieczniejsza.

Skorzystaj z oficjalnej strony WordPress.org

oficjalna strona wordpress

Podczas gdy wielu projektantów motywów WordPress zapewnia pakiety szybkiego startu wraz z motywami do pobrania, zdecydowanie sugeruję pobranie plików z oficjalnej strony internetowej WordPress.org . Znajdziesz tutaj najnowszą, stabilną i bezpieczną wersję oprogramowania i nie musisz radzić sobie z uszkodzonymi lub zainfekowanymi plikami z innych źródeł. Zaktualizuj swojego bloga WordPress, gdy tylko będzie dostępna nowa wersja.

Jeśli nie masz wiedzy technicznej do ręcznego instalowania WordPress, możesz użyć narzędzi instalacyjnych jednym kliknięciem  Fantastyczne lub Softaculous. Możesz je znaleźć w swoim Cpanel.Podając podstawowe informacje, takie jak nazwa użytkownika, hasło i adres e-mail, możesz rozpocząć pracę z blogiem w ciągu kilku minut. Narzędzia te używają najnowszej wersji WordPress i pobierają ją z oficjalnej strony internetowej.

Wybierz lekki motyw WordPress

Temat może mieć duży wpływ na szybkość ładowania. Im więcej plików używa ten motyw, tym wolniej będzie ładować się Twoja witryna. Najlepsze wyniki zapewniają minimalne motywy, jednak większość ludzi ich nie lubi. Znajdziesz najlepsze motywy na oficjalnej stronie: https://wordpress.org/themes/, gdzie możesz wyszukiwać według różnych kolorów, wzorów i funkcji, wszystkie sprawdzane przez pracowników WordPress.

projekt motywu minima wordpress

Kolejnym dobrze utrzymanym źródłem jest Theme Forest, w którym można znaleźć motywy premium o wysokiej jakości projekcie, dobrze napisanym kodzie i wsparciu. Wybierz motyw, który ma dobre recenzje i jest często aktualizowany.

Ogranicz liczbę zainstalowanych wtyczek

Zarówno liczba wtyczek, jak i ich złożoność mogą wpływać na szybkość blogu WordPress. Powinieneś zainstalować tylko te wtyczki, których naprawdę potrzebujesz. W razie potrzeby przetestuj wiele wtyczek i uruchom test szybkości za pomocą GT metrix lub inne narzędzie online, które może zapewnić dokładny wynik testu prędkości witryny.

Upewnij się również, że pobierasz i instalujesz wtyczki z bezpiecznych i zaufanych stron internetowych, takich jak https://wordpress.org/plugins/ lub Theme Forest.

Istnieje kilka wtyczek, które mogą ci pomóc, optymalizując obrazy (WP-SmushIt), albo zapisując zawartość przy użyciu pamięci podręcznej (W3 Total Cache).

Zoptymalizuj zawartość strony

Treść może również wpływać na szybkość Twojego bloga. Do swojego bloga należy przesyłać tylko zoptymalizowane obrazy internetowe. Za pomocą oprogramowania do edycji obrazów, takiego jak Photoshop, możesz zmieniać rozmiar obrazów i zapisywać je do użytku w Internecie. W zależności od zawartości witryny internetowej zaleca się, aby nie używać zbyt wielu obrazów na tej samej stronie. Jeśli nie możesz podzielić treści na wiele części, użyj wtyczki takiej jak Leniwy ładunek które załadują obraz tylko wtedy, gdy użytkownik go faktycznie przegląda. Może to zaoszczędzić dużo przepustowości, a także pomóc w lepszym czasie ładowania. Jeśli to możliwe, użyj zewnętrznych źródeł, takich jak YouTube, aby hostować swoje treści.

Ponieważ strona główna jest zwykle najbardziej ruchliwą stroną w Twojej witrynie, upewnij się, że jest dobrze zoptymalizowana. Wyświetlanie kilku najnowszych postów z fragmentem każdego z nich, ewentualnie miniatura może również pomóc w poprawie prędkości.

Jeśli chcesz przechowywać obrazy w wysokiej rozdzielczości, powinieneś utworzyć miniatury i połączyć je ze zdjęciami, które chcesz pokazać. Obrazy zostaną załadowane tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie miniaturę, w ten sposób witryna wyświetli tę treść tylko na żądanie.

Buforuj swoją witrynę i zmniejsz rozmiar pliku

Za pomocą wtyczki buforującej, takiej jak W3 Total Cache może również pomóc w szybszym ładowaniu witryny i poprawić jej wydajność. Wtyczka zoptymalizuje pliki CSS i JS oraz zminimalizuje strony bloga, oszczędzając przepustowość i zapewniając lepszą obsługę.

Blokuj niechcianych użytkowników i botów

Istnieje wiele bezużytecznych botów, które będą uzyskiwać dostęp do witryny i indeksować ją. Mogą też istnieć hakerzy, którzy spróbują włamać się do twojego systemu, stale uzyskując dostęp do Twojej witryny, próbując znaleźć słaby punkt. Może to również wpłynąć na czas ładowania bloga. Wstawiając kilka wierszy do pliku .htaccess, możesz zablokować dostęp botom i zakresowi adresów IP do twojej witryny. Chcesz tylko pozwolić prawdziwym odwiedzającym na swojej stronie i zablokować jak najwięcej fałszywych kliknięć. To samouczek pomoże ci poprawnie skonfigurować plik .htaccess.

Podsumowując!

Prawdopodobnie istnieją inne sztuczki, których możesz użyć, aby poprawić szybkość i wydajność swojego bloga. Jeśli uważasz, że coś przeoczyłem, daj mi znać w komentarzach.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł i chcesz dowiedzieć się więcej o WordPressie, zalecamy przeczytanie mojego innego samouczka: Co zrobić po zainstalowaniu WordPressa.

BlueHost – najlepszy host WordPress

zalecane również przez WordPress.org

Ucz się więcej “

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map