Rozpoczęcie pracy z oprogramowaniem Magento eCommerce

rozpoczęcie korzystania z e-commerce Magento


Magento to platforma e-commerce bardzo używana przez sprzedawców, zwłaszcza duże firmy, które mają wiele produktów i chcą wielu przyjaznych dla użytkownika funkcji.

Dzięki Magento możesz stworzyć potężną stronę internetową, która ma system zarządzania treścią i oferuje różne motywy utworzone w PHP, HTML i CSS, które można zainstalować za pośrednictwem FTP. Magento zapewnia również moduły, które rozszerzają liczbę funkcji, a instalacja jest taka sama jak w przypadku motywu.

Aby zainstalować Magento na serwerze internetowym, potrzebujesz Apache 2.2 lub 2.4, PHP 5.6.x lub 5.5.x i MySQL 5.6.x.

Możesz łatwo zainstalować i skonfigurować swoją działalność eCommerce wykonaną za pomocą Magento, wykonując kilka kroków:

 • uzyskanie hostingu Magento
 • instalacja Magento (przed i po instalacji)
 • przesyłanie produktów i zarządzanie nimi
 • integracja płatności i wysyłki

Czytaj także: Zdobądź więcej klientów do swojego sklepu internetowego

Znalezienie dobrego hosta Magento

Aby wszystko poszło dobrze, najpierw potrzebujesz odpowiedniego hosta, który zapewni odpowiednie wymagania wstępne (Apache, PHP i MySQL) dla Magento. Przeprowadziliśmy już badanie, więc oto 3 najlepsze hostingi sklepu Magento eCommerce, które polecamy:

Firma
Cena promocyjna

1najlepszy hosting Magento4,19 USD / mc
2)tani hosting dla Magento3,95 USD / mies
3)niezawodny hosting web Magento4,86 USD / miesiąc

Następnie musisz wybrać pakiet hostingowy z wybranej firmy i nazwę domeny, a także rozszerzenie domeny. Jeśli zapłacisz z góry przez co najmniej rok, będziesz miał duże rabaty, również niektóre firmy mają specjalne pakiety hostingowe Magento, w których już masz zainstalowany CMS i możesz przejść do kroku konfiguracji.

Wstępna instalacja

Jeśli chcesz zainstalować Magento, najpierw musisz wybrać żądany typ instalacji. Począwszy od łatwej instalacji, gdzie masz serwer do wspólnego hostingu, w którym kupiłeś pakiety hostingowe od firmy, po instalację integratora / packagera, gdzie masz pełną kontrolę i dostęp do oficjalnego serwera Magento, a nawet współuczestnika instalacji dewelopera, gdzie masz własną Serwery programistyczne Magento.

Każdy z tych typów instalacji ma różne sposoby instalacji Magento i wymaga różnych poziomów wiedzy technicznej i różnych zasobów.

Instalacja

Dla łatwych i współużytkowanych instalacji wystarczy pobrać archiwum Magento i rozpakować zawartość, następnie przesłać pliki przez FTP na serwer i ustawić uprawnienia na 770 dla wszystkich katalogów i plików na 660.

Możesz tworzyć współużytkowane instalacje za pomocą swojego CPanel podane przez firmę hostingową i przy użyciu Fantastico lub Softaculous do automatycznej instalacji Magento za pomocą kilku kliknięć i wypełnienia formularza zawierającego informacje, takie jak adres e-mail, nazwa użytkownika i hasło itd..

Sprawy stają się trochę skomplikowane, gdy chcesz zainstalować Magento za pomocą Integratora / packagera i programisty. Po pierwsze, musisz stworzyć projekt Composer, a następnie zaktualizować go i zainstalować Magento za pomocą Kreatora instalacji lub wiersza poleceń. W drugim przypadku klonujesz repozytorium Magento i używa Composer do aktualizacji zależności i instalacji Magento za pomocą Kreatora instalacji lub wiersza poleceń w systemie Linux.

Po instalacji

Za każdym razem, gdy wykonujesz zadanie, dobrym pomysłem jest sprawdzenie, czy poprawnie wykonałeś zadanie. Po instalacji przejdź do interfejsu, aby sprawdzić, czy Twój sklep jest online i czy zawiera błędy wizualne lub funkcjonalne. Następnie powinieneś również sprawdzić backend, więc przejdź do pulpitu Magento, aby sprawdzić, czy masz ostrzeżenia lub błędy na swoich stronach administracyjnych.

Jeśli masz problemy z instalacją na frontendie, backendie lub obu, musisz usunąć całą instalację i bazę danych oraz wykonać nową czystą instalację z nową bazą danych, dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do zespołu wsparcia firmy hostingowej.

Ponadto możesz zainstalować przykładowe dane, aby mieć lepszy widok na sklep internetowy i stronę z szablonami dla swoich produktów.

To bardzo dobry pomysł, aby założyć własny eCommerce współpracuj z Magento, ponieważ jego interfejs ma wiele przydatnych funkcji, takich jak przyjazne dla użytkownika menu utworzone z kategorii produktów, podstawowe menu ze statycznymi stronami, miniaturami i obrazami galerii dla każdego produktu, pokazy slajdów, widżet polecanych produktów z możliwością filtrowania produktów po kategoria, biuletyn, polecane produkty tygodnia, menu stopki podzielone na kategorie w różnych sekcjach, linki do produktów przyjazne SEO, koszyk, funkcja porównania, lista życzeń, komentarze, recenzje i zakładki ze szczegółami technicznymi, a także oferuje możliwość założenia konta, aby zobaczyć twoje gwarancje, faktury i zamawianie produktów.

Backend Magento jest łatwy w użyciu i ma całkiem sporo fajnych funkcji, które mogą pomóc Ci założyć sklep internetowy, takie jak:

Dodawanie produktów

dodawanie produktów magento

Z Magento, możesz dodawać produkty z katalogu pulpitu nawigacyjnego i menedżera produktu, w których znajduje się przycisk Dodaj produkt. Tutaj musisz wybrać zestaw atrybutów produktu i typ produktu, ale także inne opcje, w których musisz wpisać lub wybrać nazwę, SKU, wagę, status, klasę podatkową, cenę i widoczność. Inne dodatkowe ustawienia są opcjonalne, takie jak producent, kolor, ustawianie produktu jako nowego od daty i do innej daty, ceny poziomów, cena specjalna od daty do innej oraz jeśli produkt jest dostępny do zakupu w Google Checkout.

Nie zapomnij zapisywać za każdym razem, gdy dokonasz aktualizacji, i napisz opis i krótki opis, używając edytora HTML lub edytora WYSIWYG.

Oto samouczek wideo stworzony przez Young Cow Ltd, prezentujący sposób dodawania produktów, tworzenia kategorii i atrybutów:

Dodawanie zdjęć do swoich produktów

Możesz dodawać różne obrazy do swoich produktów w bardzo prosty sposób, korzystając z katalogu i opcji Zarządzaj produktami z menu. Wybierz produkt z listy i kliknij przycisk Obrazy, a następnie kliknij Przeglądaj pliki, aby wybrać obrazy, które chcesz przesłać, i kliknij Zapisz.

Zarządzaj atrybutami produktu

Jeśli chcesz mieć więcej atrybutów dla swoich produktów, wystarczy kliknąć przycisk Utwórz nowy atrybut i edytować go, a następnie należy go zapisać i przypisać produkt do wybranej kategorii.

Zarządzaj tagami produktów

Klienci mogą otagować produkt, ale musisz je zatwierdzić przed upublicznieniem, jeśli chcesz, możesz wyłączyć tę funkcję na pulpicie nawigacyjnym.

Możesz dodać tag, zatwierdzić go i zobaczyć, jeśli chcesz za pomocą przycisku Dodaj swoje tagi, w którym piszesz tag i klikasz Dodaj tagi. Pojawi się powiadomienie i musisz przejść do pulpitu nawigacyjnego Magento w katalogu, Tagi i Tagi oczekujące, aby zobaczyć wszystkie oczekujące tagi i zatwierdzić je, jeśli chcesz.

Aby zatwierdzić tag, wystarczy go kliknąć i zmienić status tagu na Zatwierdzony z Oczekującego, a następnie na Zapisz tag.

Zarządzaj komentarzami użytkowników

Możesz zatwierdzać, usuwać i edytować komentarze użytkowników na stronach produktów, a także odpowiadać i przekazywać użytkownikom opinie na temat ich recenzji lub opinii.

Metody Płatności

bramy płatności magento

Za pomocą Magento możesz również skonfigurować metody płatności, takie jak PayPal, Authorize.net, czek lub przekaz pieniężny, karty kredytowe, takie jak American Express, Master Card, Visa, Visa Electron i tak dalej, za pomocą pulpitu nawigacyjnego w Systemie, Konfiguracji, Sprzedaży i Metod płatności może włączyć metody płatności, wyłączyć je lub edytować za pomocą opcji takich jak tytuł, status zamówienia, typy, kod bezpieczeństwa, 3d bezpieczna walidacja karty, dozwolone kraje i tak dalej.

Metody wysyłki

Możesz autoryzować metody wysyłki swoich produktów i klientów przechodzących do Systemu, konfiguracji, sprzedaży i metod wysyłki oraz konfigurować ustawienia wysyłki w Ustawieniach wysyłki, w których piszesz Pochodzenie: kraj, region, kod pocztowy, miasto i adres, a następnie wybierając wysyłkę metoda edycji: stawka ryczałtowa, stawki tabelowe, bezpłatna wysyłka, UPS, USPS, FedEx, DHL.

Strony statyczne

Jeśli potrzebujesz statycznych stron do kontaktu lub na przykład, możesz utworzyć jedną w sekcji CMS Magento Dashboard i Zarządzaj stronami, gdzie możesz edytować stronę, klikając ją i używając bloków statycznych do edycji części nagłówka lub stopki. Tutaj możesz także tworzyć ankiety i inne przydatne rzeczy, takie jak tabele.

Magento to najlepsza platforma internetowa eCommerce, łatwa w użyciu, intuicyjna i z wieloma przydatnymi funkcjami, jedna na cztery firmy wybiera Magento i korzysta z niej ponad 1 milion firm w 2015 r. I ponad 5 milionów pobrań w ostatnim roku.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map