Shopify vs WooCommerce – z których produktów należy korzystać w sklepie internetowym?

shopify-vs-woocommerce


„Chcę założyć własny sklep internetowy. Ale jak mam to zrobić? Czy są na to jakieś narzędzia? Być może przyszło ci to do głowy, gdy znalazłeś ten artykuł online. Odkąd tu przybyłeś, jestem pewien, że chcesz wiedzieć, jak stworzyć rynek online.

Wiele osób uważa, że ​​sklep internetowy to świetny sposób na uzyskanie przyzwoitych dochodów. Niektórzy marzą o stworzeniu następnej Amazonki. Ale aby to osiągnąć, potrzebujesz najlepszego narzędzia na rynku, które Ci pomoże.

W tym miejscu pojawia się ten artykuł. Przyjrzymy się 2 największym i najbardziej zaufanym platformom, z których ludzie korzystają przy tworzeniu sklepu internetowego: Shopify i WooCommerce.

Zobaczymy, jakie są zalety i wady każdego z nich podczas tworzenia i utrzymywania sklepu. Tematy, które zostaną omówione szczegółowo to: ceny, wygląd, łatwość obsługi i funkcje.

Po osiągnięciu końca tego postu powinieneś być w stanie zdecydować, czy Shopify lub WooCommerce jest dla Ciebie. Musisz jednak wiedzieć, że obie platformy są sprawdzonymi metodami, które można wykorzystać w projekcie.

Przede wszystkim spójrzmy na niektóre fakty dotyczące Shopify i WooCommerce:

Shopify

Liczba aktywnych użytkowników Shopify wzrosła do ponad 1 miliona na całym świecie. To ogromna liczba; pomyśl tylko o milionie ludzi, którzy sprzedają coś online. Obsługuje ponad 600 000 firm na całym świecie.

Ale kwota, którą zarabiają, jest jeszcze większa: 76 USD + miliard sprzedany na Shopify. A liczby te wciąż rosną każdego dnia.

Co powiesz? Czy Shopify może być doskonałym narzędziem pomagającym zarządzać rynkiem online? Jasne, że może. Ponad milion osób ufa, że ​​dba o swój biznes online.

Zobaczmy jednak, jak WooCommerce łączy się z Shopify.

WooCommerce

W sieci istnieją setki tysięcy sklepów internetowych. A WooCommerce obsługuje ponad 28% z nich. Już to daje WooCommerce świetny wynik zaufania przy porównywaniu go z innymi platformami, nawet Shopify.

Obecnie istnieje ponad 29 milionów pobrań tej wtyczki na WordPress. Obsługuje ponad 3 miliony aktywnych sklepów internetowych na całym świecie.

Biorąc pod uwagę te ogromne liczby, możemy śmiało powiedzieć, że WooCommerce jest jednym z najbardziej zaufanych i sprawdzonych narzędzi, jeśli chodzi o rozwój rynku internetowego.

Teraz, gdy usunęliśmy statystyki, rzućmy okiem i zobaczmy, co czyni te 2 platformy tak wydajnymi.

Najpierw opowiem o cenach dla obu z nich. To może być ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji, w co się dostać.

Ceny WooCommerce

WooCommerce jest zasadniczo wtyczką WordPress. Wiele wtyczek jest użytecznych, jeśli za nie zapłacisz, ale w WooCommerce tak nie jest.

Aby zainstalować WooCommerce na swojej stronie, nie musisz płacić ani grosza. To jest całkowicie bezpłatne.

To dobrze wiedzieć dla osób o ograniczonym budżecie. Ale nie przejmuj się.

„Ale dlaczego nie miałbym? To jest niesamowite! ”. I tak, jest świetne. Ale są pewne rzeczy, za które musisz zapłacić, jeśli zdecydujesz się korzystać z WooCommerce.

Na przykład użycie WooCommerce oznacza, że ​​jesteś administratorem sklepu. Oznacza to, że musisz zapłacić za nazwę domeny i hosting. Najlepiej jest poszukać dostawcy hostingu, który poświęcił hosting WordPress.

Taka usługa hostingowa zapewni lepszą wydajność sklepu, ponieważ WooCommerce jest wtyczką WordPress.

Są też inne możliwy wydatki do wzięcia pod uwagę. Na przykład wiele rozszerzeń (później zobaczymy), z których korzysta WooCommerce, nie są bezpłatne. Za korzystanie z nich możesz zapłacić miesięczną lub roczną opłatę.

Oprócz tych kwot, które możesz wydać, WooCommerce jest darmowy.

Ale przejdźmy dalej, aby zobaczyć, ile kosztuje korzystanie z Shopify.

Ceny Shopify

W odróżnieniu od WooCommerce, Shopify nie jest wtyczką WordPress, ale pełnym producentem i menedżerem sklepów internetowych. Można powiedzieć, że jest to cała usługa, która zapewnia środki do opracowania i prowadzenia sklepu internetowego.

Mając to na uwadze, nie powinno dziwić, że Shopify nie jest bezpłatny. Aby móc korzystać z tej usługi, musisz za nią zapłacić. Ale ile dokładnie musisz zapłacić? Zobaczmy!

Shopify udostępnia 3 plany z różnymi cenami i funkcjami. Teraz porównamy każdy z nich:

 • Podstawowe Shopify: To jest ich plan początkowy. Kosztuje 29 USD / miesiąc. Ten plan zawiera wiele funkcji. Oto niektóre z nich: otrzymujesz nieograniczoną liczbę produktów i miejsce do przechowywania plików, które jest potrzebne w przypadku rozwijającego się sklepu.

Otrzymujesz również wsparcie 24/7 dla pieniędzy, które płacisz. Jest to przydatne, jeśli dopiero zaczynasz ze swoim sklepem.

Zawierają również bezpłatny certyfikat SSL, więc nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swoich płatności.

Oprócz innych funkcji znajduje się także blog. To świetnie, ponieważ prowadzenie bloga wraz ze sklepem pozwoli ci szybciej się rozwijać i łatwiej znaleźć w Google. Ale żeby tak się stało, musisz stworzyć świetną treść. W każdym razie fajnie, że wprowadzili tę opcję.

 • Shopify: Ponieważ jest to ich środkowy plan, dostajesz dodatkowe dodatki w porównaniu do Basic.

Korzystanie z tego planu kosztuje 79 USD / miesiąc. Ale czy oferuje coś wartego tej ceny? Tak. Oto niektóre zalety:

Karty upominkowe to świetne opcje dostępne w tym planie. Każdy dobry rynek internetowy korzysta z nich, więc jeśli chcesz skuteczniejszej kampanii marketingowej, powinieneś je wypróbować.

Ten plan zawiera również profesjonalne raporty, które możesz sprawdzić co jakiś czas. Jeśli korzystasz z tych raportów, możesz efektywniej zarządzać swoim sklepem. Raporty zawierają szczegółowe statystyki Twojej witryny, dzięki czemu możesz planować z wyprzedzeniem, aby utrzymać lepszą wydajność.

W ramach tego planu otrzymujesz również wsparcie dla urządzeń peryferyjnych, takich jak skanery kodów kreskowych, kamery detaliczne, szuflady kasowe, drukarki pokwitowań i drukarki etykiet wysyłkowych. Korzystanie z aplikacji POS innych firm jest również dozwolone w ramach planu Shopify.

 • Zaawansowane Shopify: Plan premium kosztuje znacznie więcej niż plan średni: za tę opcję płacisz 299 USD miesięcznie. Ale czy warto?

Obejmują one możliwość posiadania 15 kont pracowników, co stanowi dużą liczbę w porównaniu z planem podstawowym (z zaledwie 2), a nawet środkowym (z 5).

Jeśli sprzedajesz coś, co musi zostać wysłane (nie produkty cyfrowe), okaże się, że dzięki planowi zaawansowanemu rabat na dostawy wynosi do 74%. Zapewniają oni otrzymywanie konkurencyjnych stawek od kurierów takich jak USPS, UPS, DHL i innych.

Kolejnym plusem jest zaawansowany konstruktor raportów. To narzędzie służy do dostosowywania raportów za pomocą opcji raportów profesjonalnych (które uwzględniono w planie Shopify). Możesz filtrować, dodawać i usuwać różne części raportów, aby dostosować je do swoich konkretnych potrzeb.

Opłaty za korzystanie z usług innych dostawców płatności obok Shopify Payments są znacznie niższe niż na innych poziomach. W przypadku planu podstawowego masz 2%, plan średni 1%, ale tutaj, w planie premium płacisz tylko 0,5%.

Może się to wydawać czymś nie tak ważnym, ale pomyśl o tym w ten sposób: jeśli robisz 10 sprzedaży dziennie z czegoś, co kosztuje, powiedzmy 100 USD, a płatność została dokonana za pośrednictwem PayPal, oznacza to, że płacisz w sumie 5 USD. Ale przy podstawowym planie zapłaciłbyś 20 USD.

Ale jest to opcja, która naprawdę zależy od wielkości twojego sklepu i klientów, których otrzymujesz każdego dnia. Jeśli masz mniejszy sklep, możesz zrobić to dobrze, korzystając tylko z planu średniego lub nawet podstawowego.

Jeśli zdecydujesz się zapłacić koszt za cały rok z góry, Shopify przyzna ci 10% zniżki. Przez 2 lata masz 20% zniżki.

Co możemy powiedzieć o innych kosztach, które mogą pojawić się w grze, jeśli wybierzesz Shopify? Nie musisz płacić osobno za dostawcę usług hostingowych (np. Za pomocą WooCommerce), ponieważ jest to uwzględnione w jednym z 3 planów. Oprócz opłat miesięcznych nie ma żadnych innych kosztów, aby utrzymać działanie sklepu z Shopify.

Teraz, gdy wiemy, jaka jest cena dla każdej platformy, możemy kontynuować rozmowę o konstrukcji tych narzędzi. Istnieją również różnice i podobieństwa.

Projekt WooCommerce

WooCommerce to wtyczka typu open source stworzona przez programistów odpowiedzialnych za WooThemes. Będąc oprogramowaniem typu open source, może zapewnić najbardziej szczegółową personalizację.

Jeśli szukasz narzędzia do stworzenia całkowicie spersonalizowanego sklepu, WooCommerce jest właśnie dla Ciebie. Możesz nawet zmodyfikować kod źródłowy projektu, dostosowując go do swoich indywidualnych preferencji. Shopify nie pozwoli na to.

Ale co z dostępnymi motywami? WooCommerce też tu nie zawodzi. Znalezienie motywu dla sklepu nie jest łatwe, gdy zobaczysz taką możliwość.

Aby znaleźć ten dla Ciebie, możesz przejść do Themeforest.com. Ta strona pozwala przeglądać setki motywów WooCommerce. Każdy z nich może być świetny do zainstalowania w twoim sklepie.

Ale jeśli nie znajdziesz odpowiedniego motywu, możesz odwiedzić inne miejsce: własny sklep motywów WooCommerce o nazwie Storefront. Pod wieloma względami jest podobny do Themeforest.

Ale Storefront jest zbudowany tak, aby być idealnie zsynchronizowany z WordPress. Dzięki ponad 2,5 milionom pobrań jest to jeden z najczęściej używanych sklepów z motywami online. Jakie są zalety korzystania ze Storefront?

 • Jest rozwijany od początku do końca, poprawiając wydajność witryny i SEO. Jest to bardzo ważne, ponieważ potrzebujesz skutecznego SEO, aby upewnić się, że klienci łatwo Cię znajdą. Stawką są tutaj twoje finanse.
 • Kolejną wielką cechą Storefront jest fakt, że jest to w pełni responsywna wtyczka. Bez względu na to, jak go używasz: na telefonie, tablecie lub komputerze stacjonarnym dostosuje się do bieżącej sytuacji. Ułatwią Ci interakcję z wyświetlaczem, dzięki czemu uzyskasz wyższą wydajność.
 • Jedną fajną opcją jest to, że możesz zobaczyć swoje zmiany w projekcie w czasie rzeczywistym. Może to skrócić czas poświęcony na rozwój sklepu.

WooCommerce ma dużą przewagę nad Shopify w dziedzinie projektowania. Shopify ma kilka świetnych i pięknych motywów (sprawdzimy je później). Ale tak naprawdę nie można spersonalizować ich tak bardzo, jak motywu WooCommerce.

Dzięki WooCommerce nawet jeśli nie podoba Ci się motyw, możesz zatrudnić programistę, który poprawi go nieco dla Ciebie. Lub nawet stwórz w pełni osobisty motyw tylko dla swojego sklepu.

Ale przejdźmy dalej i zobaczmy, co Shopify przynosi do stołu.

Shopify Design

Podobnie jak WooCommerce, Shopify oferuje świetne motywy od razu po wyjęciu z pudełka. Ich usługa pozwala wybierać spośród 54 motywów gotowych do użycia w Twojej witrynie. 10 z 54 jest darmowych.

Jednak w porównaniu z WooCommerce nie masz tak dużej swobody w projektowaniu całkowicie spersonalizowanego sklepu. Wynika to z faktu, że wiele innych osób korzysta z Shopify i możesz znaleźć swój motyw w innym sklepie. Jak powiedziałem, Shopify daje dostęp do 54 motywów, z których 44 to płatne projekty. Ale wszystkie 54 motywy mają więcej niż jeden styl.

Co to znaczy? Cóż Pomyśl o tym. Większość motywów Shopify ma co najmniej 2 style. Istnieją inne z 3, a nawet 4 stylami. Po pomnożeniu 53 przez 3 otrzymujesz 159 motywów do wyboru. I jak widzieliśmy, jest wiele z 4 stylami, nie tylko 3.

W ten sposób możesz zawęzić swój styl, dzięki czemu zyskujesz spersonalizowany sklep.

Niestety, większość motywów dostarczonych przez Shopify nie jest darmowa do zainstalowania. Większość z nich zawiera się w przedziale cenowym od 140 do 180 USD.

Jeśli dopiero zaczynasz ze sklepem, być może najlepiej wybrać darmowy motyw. Kiedy Twój sklep będzie dobrze rozwinięty, możesz wyszukać motyw premium i jeszcze bardziej ulepszyć swój projekt. W ten sposób nie będziesz wyrzucać pieniędzy przez okno. Nie możesz być pewien, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Sklep z motywami Shopify jest bardzo dobrze stworzony, aby ułatwić odwiedzającym wybranie najlepszego projektu dla swoich upodobań. Jak oni to robią? Osiągają to poprzez zastosowanie przydatnego filtra, który ci pomoże.

U góry strony możesz zobaczyć motywy z tygodniowymi trendami. Jest to świetne, jeśli potrzebujesz czegoś bardzo popularnego między innymi.

Ale jeśli zejdziesz trochę w dół, możesz zobaczyć motywy podzielone na kategorie. Jeśli chcesz coś dla konkretnej branży, możesz wyszukiwać za pomocą tego filtra. Ale jeśli szukasz motywu, który jest prosty i zawiera wiele miejsc graficznych, możesz zajrzeć bezpośrednio do tej kategorii.

Jeśli jesteś programistą lub projektantem stron internetowych, możesz nawet złożyć wniosek o utworzenie motywu Shopify do umieszczenia w ich sklepie. Mają pewne surowe wymagania, ale jeśli je spełnisz, możesz mieć swój własny motyw w sklepie.

Teraz, gdy widzieliśmy projekt zarówno WooCommerce, jak i Shopify, przejdźmy dalej i porozmawiajmy o przyjazności dla użytkownika lub wrażeniach użytkownika dla każdego.

Interfejs użytkownika WooCommerce

Jeśli mówimy o interfejsie użytkownika dla WooCommerce (i Shopify), musimy sprawdzić, co ułatwia (lub utrudnia) poruszanie się po platformie. Ta część jest szczególnie ważna. Dlaczego?

Jest to ważne, ponieważ jeśli utworzysz sklep internetowy, prawdopodobnie na pewno nim będziesz zarządzać. Lepiej jest mieć łatwy do opanowania interfejs. W ten sposób możesz bardziej skoncentrować się na biznesowej stronie rzeczy, a nie na prowadzeniu sklepu.

Jak WooCommerce wyróżnia się na tym polu? Biorąc pod uwagę, że jest to darmowa wtyczka i oprogramowanie typu open source, nie jest to najłatwiejsza do nauczenia się. Jeśli przeprowadzisz szybkie wyszukiwanie w Google, zobaczysz, że większość ludzi myśli, że trudno jest się zorientować, jeśli nie jesteś przyzwyczajony do technologii.

Nie dotyczy to tylko WooCommerce. Wiele innych wtyczek WordPress jest takich samych. A WooCommerce nie jest wyjątkiem.

Gdy sklep będzie działał, cały proces zarządzania będzie zależał od Ciebie. Wszystko spada w twoje ręce. Nie musisz znać kodowania, ale jest wiele do nauczenia się, jeśli zdecydujesz się na WooCommerce.

Jak wypada Shopify? Zobaczmy!

Shopify UI

W tej kategorii jest ogromna różnica między tymi 2 kandydatami. Jakie są różnice? Myślę, że już wymyśliłeś jeden z nich. Tak, interfejs użytkownika Shopify jest o wiele łatwiejszy w obsłudze.

Jak już wspomniałem wcześniej, Shopify to płatna platforma, usługa, z której możesz skorzystać. Dlatego większość żargonu technologicznego nie jest tutaj potrzebna. Wybierając jeden z ich planów, decydujesz również, że zajmą się rzeczami, które przerażają wielu właścicieli sklepów.

Najpierw musisz założyć sklep. Najpierw musisz wybrać plan, ale nie martw się o to teraz. Dlaczego? Otrzymujesz 14-dniowy bezpłatny okres próbny, aby sprawdzić, czy ta usługa działa dla Ciebie.

Po zakończeniu tworzenia i weryfikacji nowego konta zostaniesz przeniesiony do „zaplecza” witryny. W tym miejscu zaczynasz tworzyć wszystko, co chcesz wyświetlać w sklepie.

Aby utworzyć sklep internetowy, wystarczy kliknąć przycisk „Dodaj sklep internetowy”. Oznacza to, że najpierw musisz wybrać motyw sklepu. Gdy go masz, możesz go dostosować do swoich potrzeb lub po prostu zostawić bez zmian; zależy od tego, czego chcesz. Dostosowanie nie jest obowiązkowe; można to zrobić później.

W opcji „Ustawienia” możesz skonfigurować wiele dostosowań dla sklepu. Na przykład możesz ustawić, w jaki sposób płatności będą obsługiwane i o co będzie pytany klient przy kasie. Możesz także ustawić sposób wysyłki.

Jeśli wybierzesz kartę „Sklep internetowy”, przejdziesz na inną stronę, na której możesz dostosować i spersonalizować wygląd i zachowanie sklepu.

Zobaczysz, że jedna z opcji nosi nazwę „Wpisy na blogu”. Wspominaliśmy już, że jest to świetna funkcja. Jeśli stworzysz świetne treści, które lubią ludzie, bardziej prawdopodobne będzie zatrzymanie klientów. Dlaczego to prawda??

Ludzie często szukają w Internecie produktów lub usług, które mogą rozwiązać jeden z ich problemów. Jeśli więc napiszesz artykuł o produkcie wymienionym w sklepie, ktoś może łatwiej znaleźć Twój sklep, ponieważ masz o nim napisane treści.

Może przyjdą tylko po to, aby przeczytać jeden z twoich nowych artykułów, ale dopóki pozostaną na stronie, mogą nawet coś kupić. Tak czy inaczej, posiadanie okresowo odświeżanego bloga doprowadzi cię do większej liczby odwiedzających, a być może także do większej liczby klientów.

Inną opcją oprócz przycisku „Wpisy na blogu” jest sekcja „Produkty”. Oczywiste jest, po co to jest: dodawanie nowych produktów do sklepu. W końcu jest to główna część o posiadaniu rynku internetowego. Bez produktów nie można mieć sklepu internetowego.

Inną czynnością, którą można zrobić na tej karcie, oprócz dodawania nowych produktów, jest prowadzenie inwentaryzacji. To jest bardzo ważne. Pomoże Ci to łatwo sprawdzić, jak Twoje produkty radzą sobie wśród klientów.

Możesz także skorzystać z sekcji „Karty upominkowe”, jeśli masz plan, który umożliwia tę funkcję.

Podsumowując tę ​​część: jeśli zdecydujesz się stworzyć swój rynek online za pomocą Shopify, przyzwyczaisz się do interfejsu znacznie szybciej i łatwiej niż w przypadku wybrania WooCommerce. Ale jeśli Twoim celem jest dobrze spersonalizowany sklep, WooCommerce jest właśnie dla Ciebie. Jest wyposażony w dowolną funkcję, o której możesz pomyśleć, pomagając w tworzeniu profesjonalnej marki osobistej.

Teraz przejdźmy dalej i porozmawiajmy o funkcjach oferowanych przez WooCommerce i Shopify.

Funkcje WooCommerce

Dużym plusem WooCommerce w tej dziedzinie jest ogromna różnorodność rozszerzeń. Rozszerzenie to w zasadzie program, który można zainstalować w WooCommerce, aby rozwiązać możliwy problem. Są bardzo podobne do wtyczek do WordPress. Tylko w tym przypadku są to „wtyczki” do WooCommerce.

W czym te rozszerzenia mogą ci pomóc? Pomagają we wszystkim, co może zrobić sklep internetowy. Istnieje ponad 400 rozszerzeń, których można używać z WooCommerce. Wprowadzono rozszerzenia dotyczące obsługi płatności, wyświetlania produktów, recenzji i komentarzy produktów, przetwarzania płatności (bramki płatności), wysyłki, marketingu i innych zadań.

Niektóre rozszerzenia są bezpłatne, a niektóre są opłacane w ramach subskrypcji miesięcznej lub rocznej. Poniżej znajdują się niektóre z najpopularniejszych rozszerzeń sklepu internetowego:

 • PayPal – do przetwarzania płatności. Do wyboru jest wiele innych procesorów płatniczych (Stripe, Square, Amazon Pay itp.)
 • Rozszerzenie MailChimp – do e-mail marketingu. Łączy Twój sklep WooCommerce z Twoim kontem MailChimp.
 • Wysyłka WooCommerce – do obsługi dostaw
 • Faktury WooCommerce – do generowania i dołączania faktur do przetwarzanych zamówień
 • Subskrypcje WooCommerce – pozwoli to odwiedzającym na subskrybowanie twoich usług lub produktów

Istnieje wiele innych funkcji zawartych w WooCommerce. Oto lista tylko niektórych z nich: zarządzanie zapasami, szablony wiadomości e-mail, zwroty za pomocą jednego kliknięcia, konta klientów, narzędzia SEO, kupony, personalizacja sklepu dla swojej lokalizacji (waluta / język / jednostki), filtrowanie produktów, nieograniczona liczba galerii dla Twoich produktów , zintegrowany system blogowania i wiele innych.

Teraz przechodzimy dalej i sprawdzamy, jakie funkcje posiada Shopify.

Funkcje Shopify

Kiedy rozmawialiśmy o cenach Shopify, wymieniliśmy niektóre funkcje, które są dostarczane z tą platformą. Teraz przyjrzymy się bliżej, aby zobaczyć, dlaczego te funkcje są ważne dla sklepu.

Shopify zawiera pulpit przeglądowy, w którym możesz sprawdzić skuteczność swojego sklepu. Wyświetlanych jest tutaj wiele statystyk, które pozwolą Ci planować z wyprzedzeniem i być lepszym w swojej firmie. Na przykład możesz zobaczyć sprzedaż dla różnych okresów czasu.

Możesz także zobaczyć według regionu, skąd pochodzą Twoi klienci. Jest to świetne, ponieważ informacje, które tutaj zdobędziesz, pozwolą ci bardziej szczegółowo określić swoje oferty na stronie. Klienci będą bardziej zadowoleni z Twojego sklepu.

W przypadku WooCommerce wsparcie nie jest najlepsze. Jeśli masz jakiekolwiek problemy ze sklepem, musisz znaleźć sposób na jego rozwiązanie. Jeśli nie możesz, być może będziesz musiał zatrudnić programistę, aby zrobił to za Ciebie.

Ale w Shopify jest zupełnie inaczej. Obsługa klienta jest świetna. Możesz wysłać do nich e-mail, zadzwonić lub nawet porozmawiać z nimi w czasie rzeczywistym. Jeśli wystąpi problem z twoim rynkiem, zespół wsparcia zrobi wszystko, co w jego mocy, aby go rozwiązać.

W takim przypadku możesz skoncentrować swoje zasoby i pomysły na kierowaniu biznesem, nie utrzymując funkcjonalności sklepu.

Wspomniałem już, że certyfikat SSL jest zawarty w każdym z 3 oferowanych przez nich planów. Dzięki WooCommerce będziesz musiał to kupić sam lub poszukać dostawcy hostingu, który oferuje to w swoich planach. Wybór Shopify jest lepszy, jeśli weźmiesz to pod uwagę.

Wniosek

Czy Shopify jest lepszy niż WooCommerce? A może na odwrót? Biorąc pod uwagę wszystko, co już wspomniano o obu platformach, możemy śmiało powiedzieć: IT DEPENDS.

O co możesz zapytać? Cóż, twoje osobiste potrzeby.

Z jednej strony WooCommerce może być dla Ciebie najlepszą rzeczą. Jeśli szukasz narzędzia, które daje swobodę w projektowaniu sklepu, WooCommerce jest najlepsze. Widzieliśmy, że ma większą bibliotekę motywów spośród tych dwóch. Nawet jeśli nie znajdziesz takiego, który Ci odpowiada, możesz zaprojektować motyw dla swojego sklepu. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, po prostu zatrudnij programistę.

WooCommerce może być również dla Ciebie, jeśli chcesz mieć ogromną różnorodność funkcji i opcji do wprowadzenia do sklepu. Rozszerzenia są idealnym rozwiązaniem do tego celu.

Z drugiej strony Shopify jest najlepszym kandydatem, jeśli nie jesteś taką technologią. Jak już mówiliśmy, Shopify nie wymaga ogromnej wiedzy. Możesz nauczyć się zarządzać sklepem „z dnia na dzień”. Ponieważ WooCommerce zostało stworzone głównie dla programistów, nie jest to takie łatwe.

Shopify zawiera również świetne funkcje bezpieczeństwa (SSL i inne). Jeśli nie chcesz od czasu do czasu zajmować się konserwacją, wybierz Shopify.

Ceny nie stanowią większego problemu przy wyborze zwycięzcy. Jeśli wybierasz się na WooCommerce, musisz wydać trochę pieniędzy na hosting sklepu online. Z pewnością będzie Cię to kosztować.

Jeśli wybierasz Shopify, z pewnością musisz płacić miesięczną opłatę za korzystanie z usługi. Tak czy inaczej, pojawią się koszty utworzenia sklepu i zarządzania nim.

Aby wybrać idealne narzędzie do następnej „Amazonki”, należy dokładnie rozważyć zalety i wady. Zobacz, jakie są twoje osobiste priorytety.

Kiedy dokładnie wiesz, jak chcesz osiągnąć sukces i jakie są Twoje cele w sklepie, możesz bezpiecznie wybrać zwycięzcę dla swojej firmy.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu lepiej zrozumiesz, co te dwie platformy mogą dla Ciebie zrobić.

Ale wybieraj mądrze, aby wynik był tym, co planowałeś przez cały czas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map