Sitejet vs WordPress – który jest najlepszy do budowania witryny?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Sitejet vs WordPress – który jest najlepszy do budowania witryny?
0 10 мин.

wordpress-vs-sitejet


Jeśli szukasz sposobu na zaprojektowanie nowej witryny, możesz skorzystać z wielu możliwości. Na przykład możesz go kodować samodzielnie (lub zatrudnić kogoś) za pomocą HTML i CSS lub utworzyć za pomocą platformy do tworzenia stron internetowych, takiej jak Wix lub Sitejet; inną możliwością byłoby stworzenie strony internetowej i korzystanie z niej WordPress platforma do budowy.

Jak zapewne już wiesz, w tym artykule przyjrzymy się 2 metodom wymienionym powyżej: narzędziu do tworzenia witryn Sitejet oraz systemowi zarządzania treścią WordPress (CMS). Są to z łatwością 2 najpopularniejsze metody stosowane przez nowoczesne strony internetowe.

Ponad 25% wszystkich witryn internetowych jest obecnie obsługiwanych przez WordPress. I pomyśl, że istnieją obecnie dosłownie miliony stron internetowych. Chodzi o to, że WordPress jest powszechnie używaną platformą przez wszystkie typy ludzi dla wszystkich typów stron internetowych.

Ale co z Sitejet? Jest to usługa, której celem jest przyjęcie WordPressa jako jednego z najpopularniejszych narzędzi do zarządzania witryną, jakie kiedykolwiek stworzono. To nie jest mały cel do osiągnięcia. Jednak usługa ta szybko zyskuje na popularności ze względu na swoją prostotę i nowoczesne funkcje. Jest więc godnym konkurentem.

O czym będziemy rozmawiać w przypadku obu platform? Pierwszą rzeczą, którą omówimy, jest funkcjonalność. Następnie przyjrzymy się również łatwości obsługi, a na koniec wspomnimy również o cenach. Wskakujmy!

Zacznę od WordPress:

WordPress – funkcjonalność

Kiedy mówimy o funkcjonalności, musimy wspomnieć o tym, co można osiągnąć za pomocą platformy. W przypadku WordPress możemy podsumować używając tylko jednego słowa: wszystko. Nie sprawiam, że WordPress wydaje się zbyt dobry. Naprawdę możesz zrobić prawie wszystko, co jest związane z dowolną witryną.

Wiele z tego wynika z mnóstwa motywów dostępnych w sekcji szablonów WordPress. Możesz wybierać spośród tysięcy darmowych i premium motywów według własnych upodobań.

Najlepsze w prawie wszystkich z nich jest to, że reagują. Nie musisz więc zawracać sobie głowy poprawianiem wyglądu witryny na wszystkich urządzeniach. Jest to standard dostarczany z użyciem WordPress.

Po zainstalowaniu nowego motywu proces jest płynnie szybki i prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć sekcję motywów, wybrać odpowiednią dla swoich potrzeb i kliknąć zainstaluj. Jeśli chcesz, możesz nawet wyświetlić podgląd swojej witryny, abyś nie marnował czasu na dostosowywanie szablonu, który nie zadziałałby ostatecznie.

Kolejną ważną funkcją związaną z korzystaniem z WordPressa jest ogromna liczba gotowych wtyczek. Zasadniczo są to małe programy tworzone w celu obsługi określonych zadań, których może potrzebować strona internetowa.

Na przykład istnieją wtyczki stworzone do obsługi e-maili, sprzedaży (witryny e-commerce), formularzy logowania, SEO, pisania, przetwarzania wideo i obrazów i wielu innych.

Pamiętaj o jednej rzeczy dotyczącej wtyczek: musisz zainstalować tylko te, które są niezbędne do prawidłowego działania witryny. Jeśli zainstalujesz zbyt wiele z nich, mogą one znacznie spowolnić Twoją witrynę. Weź to pod uwagę, budując witrynę za pomocą WordPress.

Sitejet – funkcjonalność

funkcje sitejet

Funkcje Sitejet & Funkcjonalność

Teraz porozmawiajmy trochę o Sitejet w zakresie funkcjonalności. Na początek powinniśmy zauważyć, że Sitejet to WYSIWYG CMS. Co to znaczy?

Skrót oznacza „To, co widzisz, dostajesz”. Pomysł jest dość oczywisty: cały proces budowy witryny odbywa się na żywo. Wszelkie zmiany lub modyfikacje można zobaczyć bezpośrednio w przeglądarce. Może to przyspieszyć i usprawnić cały proces.

Podobnie jak WordPress, Sitejet ma również wiele gotowych szablonów, które można łatwo instalować i zmieniać do woli. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wszystkie reagują. W rzeczywistości ta funkcja staje się obecnie coraz bardziej standardem. Mimo to jest to mile widziany dodatek do pakietu.

Sitejet pozwala również w pełni dostosować kod źródłowy strony internetowej pod ręką. Mówiąc dokładniej, możesz zmienić lub dodać nowy kod HTML, CSS i JavaScript do swojej witryny. Pozwala to na znacznie lepszą personalizację, ponieważ można tworzyć elementy specyficzne dla używanej witryny.

Sitejet ma bardzo interesującą i nowoczesną funkcję: nazywa się wykrywaniem tożsamości korporacyjnej. Co to dokładnie jest? Jeśli masz już firmę, możesz przesłać jej logo na swoje konto Sitejet. Gdy to zrobisz, możesz zdecydować się na automatyczne dostosowanie projektu strony internetowej po wcześniej przesłanym logo.

Mówiąc najprościej, cała Twoja tożsamość korporacyjna (w tym Twoja strona internetowa) zostanie dostosowana po głównym logo. Jak wspaniale to jest? Szybko skonfigurujesz własną markę!

WordPress – łatwość obsługi

Czas porozmawiać o innym aspekcie dla obu platform: przyjazności dla użytkownika. Lub innymi słowy: jak łatwo jest korzystać z platformy.

To jest naprawdę bardzo ważny aspekt. W końcu korzystanie z narzędzia do tworzenia witryn oznacza, że ​​nie musisz mieć zbyt dużej wiedzy technicznej. Jest to jeden z głównych powodów, dla których twórcy witryn zostali stworzeni; więc nawet osoby bez wiedzy technicznej mogą projektować i rozwijać własną stronę internetową bez konieczności kodowania.

Co więc możemy powiedzieć o WordPress? Gdy już to zrozumiesz, utrzymanie witryny w dobrym stanie jest dość łatwe i proste. Oczywiście poznanie wszystkich tajników zajmuje trochę czasu, ale jest całkowicie warte twojego czasu.

WordPress to złożona platforma, która obsługuje wszystkie typy stron internetowych, nie tylko blogi. Ale i tak możesz dowiedzieć się wszystkiego o jego działaniu stosunkowo szybko.

Mówię stosunkowo szybko, ponieważ mając do dyspozycji tak wiele funkcji i opcji, przyzwyczajenie się może zająć trochę czasu. Na przykład, oto niektóre funkcje dostępne tylko na głównym pasku menu (po lewej): główny pulpit nawigacyjny, posty, strony, multimedia (zdjęcia, wideo, audio), komentarze, wygląd, wtyczki, narzędzia i ustawienia. Oczywiście wszystkie te opcje mają również inne właściwości.

Sitejet – łatwość obsługi

Gdy mówimy o łatwości użytkowania, Sitejet to najwyższa platforma na liście. Wspomniałem powyżej, że WordPress jest dość łatwy do opanowania i opanowania, ale Sitejet jest jeszcze łatwiejszy. Wszystkie funkcje i narzędzia budowlane zostały stworzone z myślą o prostocie.

Na przykład edytor służy jako narzędzie przeciągania i upuszczania do tworzenia witryny. Możesz wybierać spośród dziesiątek gotowych elementów, które są gotowe do użycia. Oczywiście możesz je dalej dostosowywać, jeśli tego chcesz.

Ale jeśli szablon z ich sklepu jest tym, czego chcesz, Twoja praca staje się jeszcze łatwiejsza. Po prostu wybierz ten, który Ci odpowiada i aktywuj go na swojej stronie. Każdy motyw jest otwarty na modyfikacje. Tak więc, jeśli coś wymaga dalszej personalizacji, można to łatwo rozwiązać za pomocą wcześniejszej funkcji przeciągnij i upuść.

Wszystko w edytorze jest wyraźnie oznaczone, a jego cel wskazany, dzięki czemu bez trudu poznasz swoją platformę.

Czas porozmawiać o cenach obu platform do tworzenia witryn:

WordPress – wycena

Ta platforma jest całkowicie darmowa. Dobrze to przeczytałeś. Jeśli pobierasz WordPress z WordPress.org, możesz z niego korzystać całkowicie bezpłatnie. W końcu jest to narzędzie typu open source, co oznacza, że ​​możesz dowolnie go używać i modyfikować w dowolny sposób.

Jedyną usługą, za którą musisz zapłacić, jest hosting, który musi mieć każda strona, aby być online w sieci. Bardzo polecam HostGator, do budowania i hostowania stron WordPress.

Sitejet – cennik

wycena strony

Ceny Sitejet

Podczas gdy większość twórców stron internetowych oferuje bezpłatny abonament, Sitejet nie ma dostępnego żadnego abonamentu. Najlepszym i najbardziej rozsądnym dla osoby bez firmy jest pierwszy plan o nazwie Professional.

Ten kosztuje 7 USD / miesiąc lub 5 USD / miesiąc, jeśli płacisz za 1 rok z góry. Każda funkcja udostępniana przez Sitejet jest zawarta w tym pakiecie + hosting dla 1 witryny za darmo.

Jeśli chcesz mieć darmową platformę do budowy witryny, WordPress jest właśnie dla Ciebie. Ale i tak nadal trzeba płacić za hosting, który w przypadku nowych witryn (z dzielonym hostingiem) kosztuje od 3 do 10 USD miesięcznie. Jak wspomniano powyżej, w przypadku witryn WordPress polecam HostGator, który zaczyna się od 2,75 USD / miesiąc.

Jeśli chodzi o ceny, w rezultacie wydasz prawie taką samą kwotę na oba narzędzia. Jedyną różnicą jest to, że płacisz te pieniądze różnym firmom.

Wniosek

Podsumowując, zarówno WordPress, jak i Sitejet są najlepszymi twórcami witryn. Wybór jednego z nich naprawdę zależy od twoich osobistych potrzeb i upodobań.

Dzięki WordPress masz złożony CMS do zarządzania witryną, gdy Sitejet jest bardziej narzędziem do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, który ma niesamowite wbudowane funkcje, ale jesteś ograniczony w porównaniu do WordPress.

Jeśli mądrze z nich korzystasz, każda z nich może sprawić, że Twoja witryna stanie się własną marką. Twój wybór naprawdę zależy od twoich potrzeb. Polecam WordPress na stronach typu blog i Sitejet na stronach małych firm. Jeśli prowadzisz witrynę w WordPress, będziesz musiał stale monitorować aktualizacje i bezpieczeństwo. Dzięki Sitejet nie musisz się martwić o te wszystkie rzeczy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector