Top 5 systemów zarządzania treścią Open Source (CMS) do rozważenia

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Top 5 systemów zarządzania treścią Open Source (CMS) do rozważenia
0 8 мин.

system zarządzania najlepszymi treściami


Jeśli uruchomienie witryny, bloga lub firmy internetowej należy do noworocznych postanowień na 2018 r., Powinieneś poświęcić czas na zbadanie systemów zarządzania treścią, których możesz użyć do zbudowania swojej witryny. Dawno minęły czasy ręcznego kodowania stron internetowych, ponieważ systemy zarządzania treścią z powodzeniem zastąpiły sposób tworzenia stron internetowych jeszcze niedawno. Dzisiaj wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć z przedsięwzięciem online, to plan hostingowy i CMS. Chociaż zarówno rodzaj hostingu, jaki i typ CMS, który wybierzesz, mają znaczący wpływ na sukces Twoich przedsięwzięć online, w tym artykule skupimy się na systemach zarządzania treścią typu open source, które warto rozważyć przy budowaniu twojego stronie internetowej.

Porównaj Top 3 CMS: WodPress vs Joomla vs Drupal

Chociaż WordPress jest najbardziej rozpoznawalnym systemem zarządzania treścią w branży, istnieją inne potężne systemy CMS, które mogą Cię zainteresować, w zależności od charakteru Twojej witryny lub bloga. Tu są 5 najlepszych systemów zarządzania treścią typu open source do rozważenia w 2017 r .:

# 1 WordPress

WordPress jest łatwo najpopularniejszą i najczęściej używaną platformą do tworzenia szerokiej gamy stron internetowych i blogów. Mocne strony WordPressa polegają na jego szybkiej instalacji, wysokiej elastyczności i ogromnej społeczności programistów i wsparcia, która go wspiera. Szeroka gama darmowych i premium wtyczek i motywów, a także łatwa edycja plików PHP i CSS ułatwia użytkownikom dodawanie funkcjonalności i elementów projektu do standardowego bloga, witryny firmowej lub witryny e-commerce.

WordPress to także przyjazna dla użytkownika, przyjazna SEO i multimedialna platforma, która została stworzona z myślą o wydajności i bezpieczeństwie. Będąc tak popularnym, jak wśród ekspertów i początkujących, WordPress można zainstalować na dowolnym koncie hostingowym, a większość dostawców hostingu oferuje zoptymalizowany hosting WordPress z preinstalowanym lub instalowanym WordPress za pomocą instalacji jednym kliknięciem, automatycznych aktualizacji, kopii zapasowych i WP Integracja z CLI.

Cokolwiek musisz osiągnąć dzięki swojej witrynie, WordPress to wielopłaszczyznowa platforma, która pozwoli ci zbudować wysoce dopracowaną, przyjazną dla wyszukiwarek stronę internetową, dostosowaną do twoich konkretnych potrzeb.

Przeczytaj: Jak stworzyć stronę internetową WordPress?

# 2 Drupal

Drupal to jeden z bardziej zaawansowanych systemów zarządzania treścią, który pomaga programistom tworzyć potężne witryny z setkami stron, które są w stanie obsłużyć dużą liczbę odwiedzających. Drupal jest używany głównie do tworzenia złożonych i interaktywnych witryn biznesowych, e-commerce lub rządowych, ale może być również używany do tworzenia blogów lub prostszych stron. Dzięki swojej złożoności Drupal jest postrzegany jako CMS klasy korporacyjnej, a nawet jako platforma zarządzania treścią, ponieważ nie przyjmuje żadnych założeń dotyczących struktury i zarządzania treścią.

Dzięki Drupal tworzenie witryn przyjaznych dla wyszukiwarek, przystosowanych do urządzeń mobilnych i bogatych w funkcje jest bardzo proste, a dzięki skalowalności, mocy i stabilności zarządzanie dużymi ilościami treści i ruchem może być realizowane bez problemów.

Drupal ma aktywną społeczność użytkowników i wsparcia, ale sama platforma jest skierowana do bardziej zaawansowanych użytkowników niż do nowicjuszy i niedoświadczonych programistów. Drupal oferuje szeroką gamę dodatków, szczególnie dla witryn biznesowych i e-commerce, takich jak zarządzanie zapasami, koszyki, czat na żywo, tworzenie raportów bazy danych, narzędzia do śledzenia projektów itp..

# 3 Joomla

Joomla to kolejny system CMS o otwartym kodzie źródłowym, który zasila miliony witryn internetowych od witryn biznesowych po witryny dużych organizacji i organizacji non-profit. Pod względem złożoności znajduje się gdzieś pomiędzy WordPress a Drupal, będąc platformą z wyboru dla małych i średnich witryn e-commerce lub biznesowych, ale Joomla może być używana do tworzenia praktycznie każdego rodzaju strony internetowej ze względu na wysoce konfigurowalny charakter.

Chociaż Joomla nie jest porównywalna z WordPress pod względem użyteczności, nadal jest uważana za przyjazną dla użytkownika platformę, która ułatwia tworzenie i łatwe zarządzanie stronami internetowymi z setkami stron treści. Bogactwo zasobów, samouczków i narzędzi dla programistów pozwala użytkownikom na szybkie zapoznanie się z funkcjami Joomla i szybkie rozpoczęcie projektów online.

Strona administracyjna Joomla pozwala użytkownikom wybierać spośród szerokiej gamy opcji zarządzania wszystkimi aspektami ich zawartości za pomocą narzędzi do zarządzania menu, zarządzania multimediami, zarządzania użytkownikami, zarządzania modułami i rozszerzeniami.

Przeczytaj: Jak stworzyć stronę internetową za pomocą Joomla?

# 4 ModX

Zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek, zaprojektowany pod kątem szybkości i responsywności na urządzeniach mobilnych, ModX sprzedaje się jako najbardziej konfigurowalny, skalowalny i najszybszy system zarządzania treścią PHP typu open source. To świetny CMS SEO, który pomaga użytkownikom budować strony internetowe, które uwielbiają wyszukiwarki. ModX został stworzony z myślą o zapewnieniu programistom swobody projektowania przy jednoczesnym zachowaniu solidnego bezpieczeństwa.

Od 2005 roku, kiedy to została wydana, ModX pomaga użytkownikom uwolnić ich kreatywną swobodę, nigdy nie narzucając, jak należy budować swoją stronę internetową. Wbudowana biblioteka pakietów dostarcza programistom większość narzędzi, z których muszą budować, co czyni ją bardziej strukturą zarządzania treścią niż zwykłym gotowym systemem CMS. ModX daje Ci pełną kontrolę nad zawartością, pozwalając ci zmienić podstawową funkcjonalność bez konieczności włamywania się do podstawowego kodu.

Oprócz wydajności strony, szybkości i niezrównanej skalowalności, ModX bardzo poważnie podchodzi do bezpieczeństwa witryny. xPDO służy jako podstawa xMod, zapewniając skuteczne zapobieganie atakom SQL injection, z którymi zmaga się wiele platform.

# 5 Beton5

Beton 5 wszedł na scenę zarządzania treścią typu open source w 2009 roku i od tego czasu kwitnie. Ten CMS podjął się zadania pozycjonowania siebie jako łatwego w użyciu, oszczędzającego czas CMS dla każdego, od mniej doświadczonych użytkowników indywidualnych po projektantów stron internetowych i programistów.

Concrete5 jest prosty w użyciu od samego początku – jest łatwy w instalacji, ma tysiące dodatków na wyciągnięcie ręki, dostęp do dużego katalogu motywów, umożliwia dostosowanie witryny za pomocą kreatorów przeciągania i upuszczania, edytorów stylów i ułatwia responsywne witryny, które dobrze wyglądają na dowolnym urządzeniu. Concrete5 koncentruje się również na zapewnieniu narzędzi marketingowych, narzędzi kontroli dostępu, SEO i narzędzi mediów społecznościowych, aby zapewnić łatwe i kompleksowe zarządzanie treścią.

Ten CMS powinien bez wątpienia być najlepszym kandydatem dla każdego, kto szuka eleganckiego, łatwego w użyciu i konfigurowalnego CMS, który jest wspierany przez bezproblemowy zespół wsparcia i chętny do pomocy społeczności użytkowników.

Wniosek

Korzystanie z CMS do budowy strony internetowej ma wiele zalet, w tym uzyskanie zaawansowanych funkcji witryny w krótkim czasie, co pozwala na szybkie opracowanie i wdrożenie. CMS o otwartym kodzie źródłowym do rozważenia w 2017 r. Przedstawione w tym artykule to jedne z najpopularniejszych, łatwych w użyciu i w pełni funkcjonalnych CMS, które można pobrać i używać bezpłatnie, aby uruchomić dowolną stronę internetową ze standardowego bloga do dużego ruchu witryna e-commerce.

Jak wybrać hosting dla swojej witryny CMS?

Oto kilka samouczków, które pomogą Ci wybrać najlepszego dostawcę hostingu dla Twojego ulubionego CMS:

 • Przewodnik po hostingu WordPress
 • Przewodnik hostingu Joomla
 • Drupal Hosting Guide
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector