WordPress lub Blogger: Który CMS jest lepszy?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'WordPress lub Blogger: Który CMS jest lepszy?
0 7 мин.

porównanie blogera vs wordpress


Co to jest CMS?

Skrót CMS pochodzi od systemu zarządzania treścią, który jest oprogramowaniem online zaprojektowanym tak, aby był przyjazny dla użytkownika i ma jedną lub więcej z następujących funkcji: tworzenie strony internetowej, publikowanie, edytowanie i usuwanie treści oraz tworzenie wielu użytkowników do zarządzania konkretną witryną.

Przeczytaj także: Porównanie WordPress vs Ghost.org Blogging Platform

O WordPress

logo wordpressWordPress jest najpopularniejszym darmowym systemem zarządzania treścią stworzonym w PHP, MySQL, CSS, HTML i JavaScript, a także open source i wielojęzyczny. Został stworzony przez WordPress Foundation 27 maja 2003 r., Ostatnie stabilne wersje to 4.4.2 wydane 2 lutego 2016 r., A ostatnia wersja beta 4.5 została wydana 25 lutego 2016 r..

WordPress to uniwersalny system CMS, który może być używany jako oprogramowanie blogowe, system zarządzania treścią, środowisko zarządzania treścią, forum, strona prezentacji, aplikacja internetowa i sklep internetowy, będąc platformą wieloplatformową i jest tak popularny, że ponad 60 milionów stron internetowych Użyj tego.

O Bloggerze

blogger-logoBlogger to system zarządzania treścią stworzony przez Google w Pythonie, uruchomiony bezpłatnie 23 sierpnia 1999 r., dostępny w wielu językach, który nie tylko oferuje narzędzia do tworzenia, edycji i usuwania treści, ale także oferuje nazwę hosta i subdomeny, na przykład example.blogspot.com dla blogi.

Powszechnie wiadomo, że bloger jest używany szczególnie przez blogi niszowe, ponieważ jest przyjazny dla użytkownika i nie ma wielu opcji, w których można się zgubić.

Porównanie WordPress i Blogger

Istnieje wiele różnic i podobieństw między tymi dwoma systemami CMS, takich jak:

 • WordPress jest dostępny w dwóch wersjach: w wersji z własnym hostem, którą można pobrać i zainstalować na swoim hoście MySQL baza danych i FTP lub skrypt automatycznej instalacji, taki jak Softaculous i wersja hosta blogu, w której otrzymujesz hosta i subdomenę, np. example.wordpress.com, druga wersja jest podobna do Bloggera, który ma te same funkcje.
 • WordPress ma wiele motywów, nawet jeśli jest to wersja hosta blogu, podczas gdy Blogger ma tylko kilka, a jeśli chcesz więcej, musisz znaleźć w Internecie.
 • WordPress ma tysiące przydatnych wtyczek, które zwiększają Twoją witrynę, podczas gdy Blogger korzysta z niestandardowych widżetów i to wszystko.
 • WordPress jest bardziej przyjazny dla urządzeń mobilnych, takich jak Blogger.
 • Za pomocą jednego WordPressa możesz zarządzać wieloma blogami na tym samym hoście, ale dla Bloggera potrzebujesz tylko konta do zarządzania wieloma blogami.
 • Blogger integruje się z Google Toolbar i Google AdSense, podczas gdy dla WordPress potrzebujesz dodatkowych wtyczek.
 • Blogger ma ograniczenie do 100 blogów na konto, podczas gdy możesz tworzyć za pomocą WordPress nieograniczoną liczbę blogów.
 • Możesz użyć prawie 1 GB zdjęć za pomocą Picasy w Bloggerze, podczas gdy w WordPress masz miejsce kupione od hosta lub w wersji hosta blogu masz również 1 GB miejsca
 • Oba systemy zarządzania treścią nie mają ograniczenia liczby postów.
 • W Bloggerze rozmiar stron jest ograniczony do 1 MB, podczas gdy WordPress nie ma tego rodzaju ograniczeń.
 • Nie ma również limitu liczby stron ani w WordPress, ani w Bloggerze.
 • Podczas gdy w wersji WordPress na własnym serwerze jesteś właścicielem swojej witryny, zarówno w wersji WordPress, jak i w Bloggerze, właściciele strony są twórcami konkretnego systemu zarządzania treścią.
 • Blogger ma ograniczoną liczbę narzędzi, które są ograniczone jako funkcje, podczas gdy we własnym hostingu WordPress masz prawie nieograniczoną liczbę narzędzi, które są w stanie rozszerzyć ich liczbę i funkcje za pomocą specjalnych motywów i wtyczek.
 • Blogger nie jest kompatybilny z wieloma innymi podobnymi systemami CMS, podczas gdy WordPress domyślnie oferuje funkcje eksportu i importu do przenoszenia witryny.
 • Blogger korzysta z bezpieczeństwa Google, więc ataki DDoS i spam są usuwane, a WordPress zapewnia ochronę firmy hostingowej, która kupiła pakiet hostingowy.
 • Dla Bloggera dostępne jest małe forum i dokumentacja dotycząca wsparcia, podczas gdy dla WordPress dostępne są tysiące samouczków, przewodników, recenzji, podglądów, prezentacji motywów i wtyczek, ocen użytkowników, forów i wielu innych.
 • Blogger oferuje bezpłatne miejsce do przechowywania, podczas gdy w WordPress w wersji hostowanej musisz kupić pakiet hostingowy.
 • W Bloggerze możesz edytować szablony, ale nie masz dostępu do FTP, podczas gdy w WordPress masz dostęp do FTP, a także dostęp do cPanel, dzięki czemu masz pełną kontrolę i kontrolę nad projektem.
 • Aby uzyskać dostęp do swojej witryny, potrzebujesz konta Google dla Bloggera, a dla WordPressa możesz użyć dowolnego e-maila.
 • Blogger nie oferuje zbytniej oryginalności, ponieważ istnieje kilka motywów i nie można ich w pełni dostosować, podczas gdy w WordPress można zmieniać kolory, pozycję, a nawet tworzyć nowe elementy.
 • W WordPress istnieje wiele opcji moderowania komentarzy, podczas gdy w Bloggerze te nie są dostępne.
 • WordPress wymaga okresowej konserwacji, ponieważ jego rdzeń, motywy i wtyczki są aktualizowane przez ich autorów, więc musisz zaktualizować je na swojej własnej stronie WordPress, podczas gdy blog WordPress i Blogger nie wymagają żadnej konserwacji.
 • Instalacja jest bardzo łatwa dla Bloggera, w którym po prostu używasz konta, a następnie naciskasz kilka kliknięć, podczas gdy w WordPress na własnym serwerze musisz zainstalować i pobrać proces, który jest nieco dłuższy i może wymagać dodatkowej uwagi.
 • Zarówno WordPress, jak i Blogger są domyślnie zoptymalizowane pod kątem SEO, jednak możesz ulepszyć swoją witrynę WordPress za pomocą dobrze wykonanego motywu i kilku wtyczek SEO, podczas gdy Blogger nie ma takiej możliwości.
 • W przypadku Bloggera nie trzeba wykonywać kopii zapasowej, ponieważ Google dba o to, podczas gdy w przypadku WordPress na własnym serwerze musisz ręcznie wykonać kopię zapasową lub automatycznie przy użyciu cPanel, Softaculous lub wtyczki.
 • Blogger jest stworzony przez Google, więc zostanie szybko zindeksowany, a WordPress zajmie trochę czasu.
 • W Bloggerze nie możesz dostosowywać struktury linków do postów, jak chcesz, podczas gdy w przypadku WordPress na własnym serwerze możesz to zrobić.
 • W przypadku WordPress w wersji dla hosta blogów możesz zobaczyć reklamy wyświetlane w Twojej witrynie, podczas gdy Blogger nie korzysta z tego rodzaju wsparcia finansowego.

Podsumowując, bardzo źle jest porównywać WordPress hostowany samodzielnie z Bloggerem, ponieważ te dwa systemy zarządzania treścią różnią się pod względem rdzenia i hostingu, a najlepsze porównanie powinno być pomiędzy WordPress wersją blogu hosta a Bloggerem.

Jednak w obu przypadkach WordPress ma wiele darmowych projektów i funkcji, podczas gdy Blogger ma mało zasobów, oba oferują subdomenę i 1 GB miejsca, są zoptymalizowane pod kątem SEO i pod względem własności użytkownik nie jest właścicielem. Ponadto użytkownik nie ma dostępu do FTP i nie ma potrzeby konserwacji.

Przeczytaj także: Jak zbudować profesjonalną stronę internetową za pomocą WordPress

Jeśli naprawdę chcesz zobaczyć, jaki CMS jest lepszy między WordPressem a Bloggerem na własnym serwerze, powinieneś wiedzieć, że odpowiedź to WordPress, podczas gdy między WordPress hostem blogu a Bloggerem odpowiedź jest taka sama, WordPress wygrywa dzień.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector