WordPress.org vs WordPress.com – Który powinieneś wybrać do budowy swojej witryny?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'WordPress.org vs WordPress.com – Który powinieneś wybrać do budowy swojej witryny?
0 6 мин.

wordpress org vs wordpress com


To, która platforma WordPress jest lepsza, jest często przedmiotem sporów wśród entuzjastów WordPress. Różnica między tymi dwiema platformami jest czymś, czego początkujący mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, dopóki nie dokonają wyboru, aby ostatecznie uświadomić sobie, że to nie to, co mieli na myśli przede wszystkim.

Różnica między WordPress.org i WordPress.com sprowadza się do różnicy między platformą hostowaną a platformą hostowaną, przy czym WordPress.org jest platformą hostowaną, a WordPress.com jest wersją hostowaną. Aby wiedzieć, który powinieneś wybrać do budowy swojej witryny, musisz najpierw przeanalizować zalety i wady każdego z nich.

WordPress.com

WordPress.com jest platformą hostowaną, co oznacza, że ​​wszystkie aspekty techniczne związane z prowadzeniem strony internetowej są obsługiwane przez tego samego dostawcę. Dzięki WordPress.com otrzymujesz bezpłatną subdomenę WordPress (która będzie wyglądać jak twoja.wordpress.com), bezpłatny hosting, bezpłatne kopie zapasowe dla Twojej witryny, a także bezpłatne aktualizacje i zabezpieczenia.

wycena com wordpress

Chociaż istnieje bezpłatny plan WordPress.com, jest on dość ograniczony i zalecamy go tylko w przypadku małych blogów osobistych i tylko wtedy, gdy nie przeszkadza Ci to, że WordPress umieszcza reklamy w swojej witrynie. Ten bezpłatny plan obejmuje 3 GB przestrzeni dyskowej, wstępnie zainstalowane wtyczki, dziesiątki darmowych motywów, podstawowe dostosowywanie projektu i wsparcie społeczności.

Jeśli chcesz pozbyć się reklam, uzyskać obsługę poczty e-mail lub czatu na żywo, nieco więcej miejsca (6 GB) i niestandardową nazwę domeny, możesz przejść na abonament osobisty za 4 USD / miesiąc. Ani bezpłatny, ani osobisty abonament nie pozwalają na zarabianie na swojej witrynie ani instalowanie wtyczek innych firm.

Abonament Premium, który kosztuje 8 USD miesięcznie, pozwala zarabiać na swojej witrynie za pośrednictwem programu WordAds, ale jeśli zdecydujesz, że chcesz zainstalować również wtyczki innych firm, otrzymasz jeszcze jedną aktualizację do biznesplanu.

Biznesplan to najbardziej wszechstronny plan, zapewniający nieograniczone miejsce na dane, narzędzia SEO, możliwość instalowania motywów lub wtyczek stron trzecich, integrację z Google Analytics i pozwala usunąć branding stopki WordPress.com. Wszystko to za 25 USD / miesiąc.

Jako krótkie podsumowanie powyższego, oto zalety i wady WordPress.com:

Plusy WordPress.com:

 • Darmowy hosting i konserwacja (aktualizacje, kopie zapasowe, zabezpieczenia itp.);
 • Darmowa subdomena lub możliwość dodania niestandardowej domeny z planami wyższego poziomu;
 • Darmowy plan odpowiedni dla małych blogów hobbystycznych;
 • Wstępnie zainstalowane wtyczki i motywy.

Minusy WordPress.com:

 • Ograniczona kontrola i funkcje z bezpłatnym planem;
 • Reklamy umieszczone na wszystkich darmowych stronach internetowych;
 • Zarabianie jest możliwe tylko w przypadku uaktualnienia do planu Premium lub wyższego i tylko za pośrednictwem programu WordAds, który wymaga dzielenia się z nimi przychodami;
 • Instalowanie wtyczek i motywów innych firm jest dozwolone tylko w pakiecie Premium;
 • Brak dostępnych funkcji eCommerce lub integracji bramek płatniczych;
 • Brak niestandardowych narzędzi analitycznych, z wyjątkiem biznesplanu, który integruje Google Analytics.

WordPress.com jest świetny dla tych, którzy nie mają umiejętności konserwacyjnych wymaganych do samodzielnego prowadzenia strony internetowej i raczej skupiają się na tworzeniu i publikowaniu treści, ale nie planują zarabiać na nich.

WordPress.org

Jeśli wybierzesz WordPress.org jako platforma Twojej witryny, będziesz mieć możliwość pełnej kontroli wszystkiego, co wiąże się z budowaniem witryny. Oznacza to, że będziesz musiał kupić własną domenę, wybrać własny hosting, zajmować się aktualizacjami, kopiami zapasowymi, problemami bezpieczeństwa itp. Oznacza to również, że będziesz mieć pełną kontrolę nad każdym aspektem swojej witryny.

Możesz zainstalować WordPress.org za darmo, wybierać spośród tysięcy darmowych i premium wtyczek i motywów, dodawać funkcjonalność eCommerce lub dowolną inną funkcjonalność, a także zarabiać na swoim blogu lub stronie internetowej według własnego uznania.

pobierz wordpress org

Jeśli szukasz hostingu dla swojej witryny WordPress, z przyjemnością dowiesz się, że istnieje wiele hostów internetowych oferujących zarządzany hosting WordPress, który oferuje takie same korzyści konserwacyjne, jak w przypadku planu WordPress.com.

Jeśli chodzi o hosting WordPress, BlueHost, InMotion Hosting lub HostGator to tylko niektóre z opcji hostingu, które zalecamy sprawdzić. Niektórzy z tych hostów będą nawet oferować bezpłatną niestandardową nazwę domeny na rok.

Ta swoboda kontroli, dostosowywania i generowania przychodu sprawia, że ​​wiele osób rezygnuje z zalet platformy hostowanej i wybiera wersję WordPress w wersji hostowanej.

Biorąc to pod uwagę, oto zalety i wady WordPress.org:

Plusy WordPress.org:

 • Jest darmowy iw pełni konfigurowalny;
 • Możesz dodać darmowe lub premium wtyczki i motywy;
 • Możesz zarabiać na swojej witrynie według własnego uznania i bez konieczności dzielenia się przychodami z kimkolwiek;
 • Możesz użyć niestandardowych narzędzi analitycznych i śledzenia ruchu w witrynie lub innych potrzebnych narzędzi;
 • Możesz zmienić swoją witrynę WordPress w sklep internetowy i zacząć sprzedawać online.

Wady WordPress.org:

 • Jesteś odpowiedzialny za zakup własnej nazwy domeny i znalezienie hostingu;
 • Jesteś odpowiedzialny za zapewnienie, że motywy, wtyczki i rdzeń WordPress są aktualne;
 • Będziesz musiał poradzić sobie z bezpieczeństwem i kopiami zapasowymi.

WordPress.org to wybór dla tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad swoją witryną i nie mają nic przeciwko radzeniu sobie ze szczegółami zakupu domeny lub znalezienia hosta internetowego.

Polecamy WordPress.org profesjonalnym blogerom, sklepom internetowym, witrynom biznesowym lub wszystkim, którzy planują zarabiać na swojej stronie i mają swobodę dostosowywania swojej witryny bez ograniczeń.

Więc co wybrać do budowania swojej witryny?

Debata WordPress.com vs WordPress.org zawsze sprowadza się do typu witryny, którą planujesz zbudować. Jeśli chcesz mieć zwykłego bloga, na którym nie planujesz zarabiać, bezpłatna wersja WordPress.com wystarczy. Jeśli nie chcesz, aby WordPress umieszczał reklamy w Twojej witrynie, możesz łatwo się ich pozbyć, przechodząc na abonament osobisty.

Jeśli planujesz zarabiać na swoim blogu lub stronie i chcesz mieć kontrolę nad wtyczkami, motywami i innymi narzędziami, które możesz zainstalować, WordPress.org jest właściwą drogą. Wady WordPress.org wspomniane powyżej (konserwacja, bezpieczeństwo, kopie zapasowe itp.) Można łatwo rozwiązać, jeśli wybierzesz dobrze zarządzany plan hostingowy WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector