Wymagania dotyczące hostingu dla sklepów WooCommerce

woocommerce-hosting-wymagania


Jeśli masz dobry pomysł na biznes online, musisz go jak najszybciej uruchomić. Nie możesz się jednak spieszyć, ponieważ tam zwykle zdarzają się błędy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że chociaż korzystanie z WordPressa jest niezwykle proste, istnieje wiele drobnych rzeczy, które mogą powodować, że będzie on nieskuteczny. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli dodasz tak ogromną wtyczkę, jak WooCommerce.

Jesteś zdecydowanie mądry, jeśli chcesz zastosować bardziej rozsądne podejście do założenia nowej witryny internetowej opartej na WooCommerce. Najlepiej wiedzieć dokładnie, jakiego rodzaju hostingu i wsparcia będziesz potrzebować, aby móc prowadzić swoje nowe przedsięwzięcie online tak płynnie, jak to możliwe.

Zobaczmy teraz dokładne wymagania systemowe, a także rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, znajdując serwer do obsługi witryny opartej na WooCommerce.

Minimalne wymagania serwera dla WordPress

Prawie każde uruchomienie serwera hostingowego młyna działa dla WordPress, jeśli spełnia następujące wymagania:

 • PHP wersja 7 lub nowsza
 • MySQL wersja 5.6 lub nowsza LUB MariaDB wersja 10.0 lub nowsza
 • Obsługa HTTPS

W rzeczywistości WordPress będzie działał na prawie wszystkich starożytnych wersjach PHP, takich jak „PHP 5.2.4+ i MySQL 5.0+”, ale nie jest to dobry pomysł. Te wersje dobiegły końca, ale to nie jest główny problem. Głównym problemem jest to, że mogą narazić Twoją witrynę na wiele luk w zabezpieczeniach. To jest najważniejsza część.

Jeśli używasz WordPress i WooCommerce do prowadzenia witryny eCommerce, w której przechodzą pieniądze i wiele informacji osobistych, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to wystawić ją na zagrożenia bezpieczeństwa.

Mimo że możesz backportować zabezpieczenia, PHP7 ma znaczące zalety, do których po prostu nie możesz uzyskać dostępu w wersji 5.2. Nie wspominając o tym, że jest znacznie szybszy i bezpieczniejszy. Jeśli nie widzisz żadnych innych korzyści z uaktualnienia do PHP7, oznacza to dodatkową szybkość i stabilność.

Oficjalne minimalne wymagania serwera dla WooCommerce

Oficjalne minimalne wymagania WooCommerce są następujące:

 • Limit pamięci WP 64 MB lub więcej (lepsza 128 MB lub więcej)
 • MySQL 5.6 lub nowszy
 • PHP 5.6 lub nowszy
 • WooCommerce 2.5 wymaga WordPress 4.1+
 • WooCommerce 2.6 wymaga WordPress 4.4+

Około 90% dostawców hostingu w Internecie spełnia te specyfikacje, jednak WooCommerce wymaga nieco więcej do działania, tak jak powinno.

Oficjalne optymalne wymagania serwera dla WooCommerce

Serwer hostingowy musi spełniać te wymagania, aby WooCommerce działał „optymalnie”. Jednak wielu użytkowników będzie wymagać tylko tych wspólnych funkcji.

 • Obsługa CURL lub fsockopen dla PayPal IPN
 • Certyfikat SSL do instalacji bramek płatności bezpośrednich
 • Obsługa SOAP, ponieważ wymaga tego wiele rozszerzeń
 • Obsługa ciągów wielobajtowych na wypadek, gdybyś chciał uruchomić sklep w języku innym niż angielski.
 • W przypadku ładnych permalinków WordPress potrzebujesz również apache z mod_rewrite (lub podobnym rozszerzeniem nginx / IIS)

Solidna konfiguracja dla WooCommerce

Po pierwsze, najlepszą opcją jest użycie stosu LAMP, na którym działa PHP 7+ i MySQL 5.6+ do prowadzenia witryny.

Użyj Apache dla stabilności i Nginx dla Speed

Połączona moc tych technologii zapewni Twojej witrynie optymalną wydajność, której szukasz. Ponadto możesz użyć Lakieru, aby skonfigurować szybkość, ale rób to ostrożnie. Optymalizacja wykracza poza granice „minimalnych wymagań”, ale zdecydowanie warto ją przerobić.

Pamięć podręczna tak często, jak to możliwe

Skonfiguruj dobrą wtyczkę buforującą dla WordPress, taką jak WP3 Total Cache, WP SuperCache lub WP Rocket. Łatwo będzie go skonfigurować, a system zbliży się do najlepszej możliwej wydajności.

Zdobądź dobrze wyglądające Permalinki dzięki mod_rewrite

Dobrze wyglądające permalinki są ważne dla celów SEO. Musisz zainstalować mod_rewrite i uruchomić go. Prawie każda wtyczka jest skonfigurowana do korzystania z plików .htaccess w tym celu na hostach Apache. Najlepiej to zrobić, aby ułatwić zarządzanie. Możesz jednak uzyskać więcej, przenosząc to do pliku httpd.conf i nie zezwalając na pliki .htaccess.

Idź HTTPS od samego początku

HTTPS jest ważny zarówno z punktu widzenia SEO, jak i bezpieczeństwa. Dlatego powinieneś wybrać opcję hostingu z certyfikatem SSL i uruchomić ją wszędzie w swojej witrynie. Musisz zadbać o to, by gdziekolwiek na swojej stronie nie było zepsutej kłódki. Dlatego żadna z twoich witryn nie powinna być dostępna przez HTTP tylko przez HTTPS. Wersja HTTP powinna po prostu cicho przekierowywać wszystkich odwiedzających witrynę do wersji HTTPS.

Wybierz najłatwiejszą trasę i skorzystaj z zarządzanego hostingu WordPress

Jeśli chcesz uniknąć kłopotów z optymalizacją, istnieje wiele firm hostingowych, które chętnie by to zrobiły za Ciebie. Możesz płacić ich usługom zarządzania w ramach opłaty miesięcznej i nie musisz się martwić o rzeczy, o których wspomnieliśmy powyżej, ponieważ oni się tym zajmą.

Polecamy WP Engine, CloudWays lub Kinsta, ponieważ zarządzany hosting WordPress jest jedną z ich podstawowych usług i są w tym naprawdę dobrzy. Poniżej znajdziesz wszystko, co musisz o nich wiedzieć.

Najlepiej zarządzani dostawcy hostingu WordPress

Jeśli naprawdę nie jesteś typem, który usiadłby i majstrował przy ustawieniach serwera i WordPressie, z przyjemnością dowiesz się o tych firmach. Są najlepsi w zapewnianiu w pełni zarządzanych planów hostingowych WordPress, które zapewniają, że Twoja strona działa tak płynnie, jak to możliwe. Nie musisz ruszać palcem, wystarczy poradzić sobie z podstawową administracją i zarządzaniem treścią.

WP Engine

wpengine-woocommerce

WP Engine to usługa hostingowa premium zarządzana z siedzibą w Teksasie. Jego założyciele doskonale zdawali sobie sprawę z ważnego miejsca, w którym WordPress przybył, aby wypełnić Internet, i stworzył bardzo udany biznes. Silnik WP ma 500 000 klientów w 120 krajach, co jest dość niesamowite. Ich usługi oszczędzają niesamowitą ilość czasu każdemu, kto prowadzi projekty informatyczne i potrzebuje specjalistów, którzy zajmą się swoją witryną za rozsądną cenę. W ten sposób nikt nie odczuwa zbędnych bólów głowy, a cały personel może włożyć całą energię w prowadzenie firmy.

Silnik WP robi wiele rzeczy bardzo dobrze.

 • Zabezpieczają twoją stronę WordPress.
 • Zoptymalizuj ustawienia serwera, aby osiągnąć szybkie czasy ładowania.
 • Wykonuj codzienne kopie zapasowe, aby upewnić się, że nic nie stracisz.
 • Zaktualizuj wszystkie wtyczki WP, gdy pojawi się nowa wersja.

Jeśli masz już istniejącą witrynę WordPress, która nie działa optymalnie, możesz ją zmigrować za Ciebie. Odtąd ustawią odpowiednie środowisko testowe, zapewnią obsługę SSL, integracji z CDN i wiele więcej. Możesz to zrobić bez ryzyka, ponieważ oferują one hojną 60-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Ich najtańszy plan to 35,00 USD. To może być sześć razy więcej niż to, co zapłacisz za prosty wspólny plan hostingowy, ale oferuje również znacznie większą wartość. Ponadto uzyskasz znacznie większy zwrot z inwestycji z całkowicie zoptymalizowanej witryny działającej z najwyższą wydajnością.

Ale główne zalety zoptymalizowanego planu hostingowego WordPress to:

 • Prędkość: Twoja witryna będzie działać 10 razy szybciej niż na zwykłym serwerze.
 • Bezpieczeństwo: Wszelkie problemy związane z bezpieczeństwem zostaną rozwiązane przez eksperta ds. Bezpieczeństwa.
 • Przybory: Będziesz miał dostęp do wielu narzędzi, które ułatwiają zarządzanie witryną WordPress.
 • Wsparcie: Masz opcje pomocy specyficzne dla WordPress, które nie są dostępne u zwykłych dostawców hostingu.
 • Właściwe środowisko inscenizacyjne: Wykrywaj błędy szybciej niż użytkownicy Twojej witryny.

Możesz uzyskać prawie wszystko, czego potrzebujesz, aby prowadzić swoją witrynę w najlepszym wydaniu. WP Engine jest uznawany przez przemysł hostingowy za jeden z najlepszych w zarządzaniu hostingiem WordPress. Tak więc naprawdę nie ma ryzyka w korzystaniu lub wypróbowaniu ich usług.

Aby uzyskać więcej informacji o WP Engine, sprawdź ich oficjalną stronę internetową!

CloudWays

cloudways-woocommerce

CloudWays to kolejny cud dla użytkowników WordPress, ponieważ oferują wysoką wydajność w przystępnej cenie. W rzeczywistości zapewniają idealną równowagę między przystępnością cenową a doskonałą funkcjonalnością. Oferują w pełni zarządzane, oparte na chmurze usługi hostingowe, które zapewniają, że Twoja witryna jest tak szybka, jak to tylko możliwe. Ich infrastruktura jest zoptymalizowana pod kątem szybkości, bezpieczeństwa i niezawodności. Możesz wypróbować ich usługi w 30-dniowym okresie gwarancji zwrotu pieniędzy i przekonaj się sam. Jeśli nie jesteś w pełni zadowolony z tego, co masz, miesięczna opłata za usługę wynosi tylko 5 $. To łatwo najlepsza oferta na rynku, ale czy to naprawdę niezawodna usługa?

CludWays istnieje na rynku od 2009 roku i od tamtej pory robią dobre interesy. Mają ponad 30 pracowników i 8000 klientów korzystających z ich usług w 43 różnych krajach. CloudWays pomógł w uruchomieniu ponad 25 000 aplikacji internetowych na 12 000 serwerów, co jest dość niesamowite dla tak małej firmy. Chociaż nie są tak popularne jak WP Engine, ale się tam dostają.

CludWays pokonuje tradycyjny hosting na wiele sposobów. Na początek Twoja witryna będzie przechowywana na wielu serwerach, a nie tylko na jednym. Zapewni to, że będzie on dostępny przez cały rok, a także zapewni stałą prędkość. Oznacza to, że nawet incydenty fizyczne nie mogą zaszkodzić Twojej witrynie i będzie dostępna online, nawet jeśli coś pójdzie nie tak.

To, co sprawia, że ​​jest szybszy niż tradycyjny hosting, polega na tym, że wykrywa lokalizację klientów i przesyła zawartość z najbliższego serwera. Używają również dysków SSD, aby poprawić wydajność witryny. Ale tym, co czyni ich usługi jeszcze lepszymi, jest to, że świadczą usługi zarządzane dla WordPress, Drupal, Magento, Joomla i Moodle. Możesz być pewien, że twoja strona jest bezpieczna i dobrze w rękach ekspertów.

Założenie konta, uruchomienie witryny i korzystanie z jej najwyższej wydajności nigdy nie było łatwiejsze. Jeśli uważasz, że usługi CloudWays są przekonujące, sprawdź ich oficjalną stronę internetową!

Kinsta

kinsta-woocommerce

Kinsta to kolejne oparte na chmurze rozwiązanie WordPress przeznaczone dla małych firm, które chcą oszczędzić siły roboczej i wolą, aby ktoś inny zarządzał ich witryną. Zapewniają również domy dla takich firm jak Ubisoft, General Electric i Intuit, co świadczy o ich niezawodności.

Jednak Kinsta jest wyjątkową opcją, o ile wybierzesz ją do WordPress. Jeśli pracujesz z innymi systemami zarządzania treścią, lepiej skorzystaj z CloudWays lub innej firmy oferującej hosting zarządzany dla wybranego CMS-a. W przeciwnym razie Kinsta jest łatwo idealnym wyborem dla użytkowników WordPress.

Powiem to jeszcze raz: Kinsta została stworzona z myślą o jednym celu, ultraszybkim i bezpiecznym hostingu WordPress i właśnie to zapewniają. Wszystkie ich funkcje są ukierunkowane na szybkość i bezpieczeństwo i trudno jest znaleźć dostawcę usług hostingowych, który jest tak wyspecjalizowany jak Kinsta. Ich architektura hostingu w chmurze jest wbudowana w Google Cloud, co zapewnia, że ​​ich serwery są na bieżąco z najnowszymi wersjami ramowymi i że mają maksymalne wsparcie.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem usług Kinsta, masz trzy opcje:

 • Starter 30 USD – Hosting dla jednej instalacji WordPress, która jest odpowiednia na wizyty 20 000 i ma 3 GB przestrzeni dyskowej
 • Za 60 USD – Oferuje hosting dla dwóch instalacji WordPress i 40 000 odwiedzin z 6 GB miejsca na dysku.
 • Biznes 100 USD – Zapewnia hosting dla trzech instalacji WordPress, który jest odpowiedni dla odwiedzin od 100 000 do 1,5 mln i ma miejsce do przechowywania od 10 GB do 120 GB.

Nie trzeba dodawać, że Kinsta jest droga, ale za wiodącą w branży usługę trzeba zapłacić. Więc jeśli wybierzesz je do zarządzania witryną WordPress, nie pomylisz się, to na pewno.

Wniosek

Mimo że WordPress jest ukierunkowany na użyteczność, jest to złożony system pod maską. Należy dobrze zarządzać, aby pracować z optymalną prędkością i wydajnością. Musisz to zrobić sam, zatrudnić programistę lub kupić zarządzaną usługę hostingową do obsługi swojej witryny. Ale jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości WordPress i swojej firmy, najlepiej jest zoptymalizować go.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map