Zalety i wady wspólnych planów hostingowych

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Zalety i wady wspólnych planów hostingowych
0 13 мин.

wspólny hosting-zalety-wady


Jeśli jesteś biznesmenem i chcesz stworzyć sklep internetowy dla swojego produktu lub jesteś po prostu początkującym pisarzem, który chce założyć bloga lub stronę internetową, jedną z najważniejszych decyzji, którą musisz podjąć, jest wybór hosta. W tym artykule omówimy zalety i wady wspólnych planów hostingowych, ale omówimy również niektóre z najlepszych hostów internetowych, jakie można znaleźć na rynku i ich funkcje.

Co to jest hosting współdzielony?

Aby utworzyć, przesłać i utrzymać działanie witryny, musisz znaleźć hosta, który zapewni miejsce do przechowywania wszystkich plików i dokumentów. Hosty oferują wiele dodatkowych usług, ale o tym porozmawiamy w dalszej części tego artykułu.

Jeśli chodzi o opcje hostingu, istnieją trzy alternatywy – hosting dzielony, hosting VPS i hosting dedykowany. Wybór, który wybierzesz, zależy od Twoich potrzeb, rodzaju i rozmiaru witryny oraz, oczywiście, od budżetu. W tym artykule omówimy tylko wspólne plany hostingowe oraz ich zalety i wady.

Shared hosting plan to usługa hostingowa, w której wiele stron internetowych jest przechowywanych na jednym serwerze. Oznacza to dzielenie się wszystkim, od przepustowości, kont FTP i poczty e-mail po bazę danych i przestrzeń, ale także procesor komputera, pamięć i utrzymanie opłat za serwer. Nie ma ograniczeń co do liczby stron internetowych, które mogą być przechowywane na jednym serwerze. Liczba może wynosić od dziesiątek do tysięcy. Dzięki współużytkowaniu zasobów udostępnianie planów hostingowych jest znacznie tańsze niż VPS i dedykowane plany hostingowe.

Zalety wspólnych planów hostingowych

Koszt

Jedną z największych zalet wspólnych planów hostingu i najbardziej oczywistą jest oczywiście bardzo niski koszt. Są one zwykle dostępne w wyjątkowo rozsądnych cenach, co może być wielką korzyścią dla osób o napiętym budżecie.

Ponieważ dzielisz przestrzeń serwerową i wiele innych funkcji z innymi właścicielami stron internetowych, host jest w stanie zaoferować bardzo tańszą usługę. W rzeczywistości koszt jednego dnia może wynosić nawet 0,08 USD na wielu serwerach ze względu na niezwykle konkurencyjny charakter rynku hostingu. Mimo że będziesz dzielić przestrzeń z innymi użytkownikami, w większości przypadków dostaniesz miejsce będzie więcej niż wystarczające, ponieważ istnieje tak wiele hostów internetowych, że te wspólne plany hostingowe zwykle nie zawierają zbyt wielu stron internetowych, abyś mógł poczuć się jak brakuje ci miejsca.

Prostota

Plany wspólnego hostingu czerpią podstawową koncepcję z hostingu zarządzanego, co oznacza, że ​​host zajmuje się utrzymaniem serwerów i powiązanego sprzętu we własnym centrum danych. Oznacza to, że nie będziesz musiał radzić sobie ze skomplikowanymi administracjami dla serwerów, co jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają wystarczającej wiedzy technologicznej i doświadczenia lub siły roboczej, aby uruchomić serwer, a także dla tych, którzy po prostu nie mają chcą poradzić sobie z tymi wszystkimi problemami i chcą skoncentrować się na innych aspektach swojej działalności.

Dostosowanie i wygoda

Istnieje wiele kompleksowych narzędzi, takich jak oprogramowanie panelu sterowania i narzędzia do tworzenia witryn internetowych, które pozwalają użytkownikom dostosować udostępniane funkcje hostingu i sprawiają, że cały aspekt technologiczny jest łatwy do zrozumienia nawet dla początkujących.

Mimo że udostępniasz zasoby innym użytkownikom, nadal istnieje webmaster, który kontroluje witrynę za pomocą narzędzi panelu sterowania. To narzędzie jest w rzeczywistości bardzo proste w użyciu i bardzo wszechstronne, co oznacza, że ​​będziesz w stanie go w pewnym stopniu dostosować. Narzędzie panelu sterowania pozwala użytkownikom zarządzać różnymi funkcjami, takimi jak przesyłanie zdjęć i innych plików, a także obserwowanie statystyk witryny.

Po połączeniu tych opcji dostosowywania z wyjątkowo przystępną ceną zyskujesz kolejną korzyść; wygoda. Dzięki wspólnym planom hostingowym zarządzanie witryną jest bardzo łatwe, ponieważ jest zarządzane przez doświadczonych specjalistów i ekspertów, dzięki czemu będziesz mógł poświęcić większość swojego czasu na bardziej palące sprawy biznesowe. Oprócz tego możesz także mieć więcej niż jedno konto e-mail we własnej domenie i więcej niż jedną bazę danych.

Wady wspólnych planów hostingowych

Wydajność i awarie

Jedną z największych wad wspólnych planów hostingowych jest wydajność. Wynika to z ograniczonej ilości miejsca na dysku i przepustowości związanej z udostępnianiem serwera innym użytkownikom. Chociaż nie stanowi to większego problemu, jeśli Twoja witryna nie jest tak duża, ale przepustowość jest ważna, jeśli masz dużą witrynę z dużą ilością danych.

Jest to powszechny problem podobny do problemów z wydajnością, który pojawia się, gdy inny członek Twojego wspólnego planu hostingowego odczuwa wzrost ruchu, szczególnie jeśli nastąpi to nagle. Może to prowadzić do spowolnienia działania własnej witryny, a powolne ładowanie stron może być naprawdę irytujące dla gości i klientów.

Inną ważną kwestią, która należy do największych zalet, są częste awarie. Jest to zrozumiałe, szczególnie gdy na przykład serwer ma tysiące witryn na jednym serwerze. W takich sytuacjach awarie będą powszechne i mogą spowodować wiele straconego czasu dla właścicieli witryn, którzy są częścią tych wspólnych planów hostingowych.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to bardzo poważny problem, jeśli chodzi o wspólne plany hostingowe. W rzeczywistości największy problem bezpieczeństwa prawdopodobnie wynika z hostów internetowych, które pozwalają swoim klientom na zbyt dużą swobodę i moc, jeśli chodzi o zarządzanie ich witryną i dostęp do serwera. Tylko jeden błąd często wystarcza, aby spowodować wiele problemów dla serwera. Dlatego hakowanie nie jest tak rzadkie, a wiele serwerów współdzielonych jest w rzeczywistości bardzo podatnych na ataki hakerskie. Innym powodem, który powoduje, że klient wspólnego hostingu jest szczególnie narażony na ataki hakerskie, jest fakt, że każdy atak hakerski przeprowadzany na dowolnej stronie internetowej będącej częścią tego planu będzie miał wpływ na każdą inną stronę internetową w tym wspólnym planie hostingowym.

Najlepsi współdzieleni dostawcy hostingu

Istnieje wiele hostów internetowych, jak już wspomnieliśmy, i może nie być łatwo znaleźć odpowiedni dla siebie w tej różnorodności opcji. Z tego powodu omówimy jedne z najlepszych hostów internetowych, które zapewniają wspólne plany hostingu.

BlueHost

Odwiedź stronę “

bluehostBlueHost oferuje wspólne plany hostingowe, ale możesz go również użyć, jeśli chcesz korzystać z VPS lub serwerów dedykowanych. Jest to również jeden z najlepszych hostów internetowych, który oferuje hosting WordPress w rozsądnych cenach. Jeśli chodzi o hosting dzielony, istnieje wiele różnych opcji, ale BlueHost nie zapewnia opcji hostingu współdzielonego z miesiąca na miesiąc. Zamiast tego będziesz musiał zapisać się na abonament roczny. Otrzymasz również zniżki, jeśli zarejestrujesz się na plany na wiele lat. Na przykład, jeśli zarejestrujesz się na 3-letni plan, zapłacisz tylko 3,95 USD miesięcznie. To właściwie jedna z największych korzyści, ponieważ BlueHost ma doskonałą równowagę ceny i funkcji.

Współużytkowane pakiety hostingowe

Dzięki abonamentowi Basic Shared Hosting, który kosztuje 3,95 USD miesięcznie za trzyletnią umowę, otrzymasz bezpłatną nazwę domeny, którą będziesz posiadać przez cały czas pobytu w BlueHost. Otrzymasz również bezpłatny transfer nazw domen, 100 GB miejsca na przechowywanie plików i folderów Twojej witryny, miesięczny nieograniczony transfer danych i będziesz mógł hostować jedną stronę internetową.

Pakiet Plus kosztuje 5,95 USD miesięcznie za roczny kontrakt; otrzymasz również narzędzie antyspamowe oprócz nieograniczonej przestrzeni dyskowej, skrzynek pocztowych i stron internetowych.

Plan Prime kosztuje zwykle 14,99 USD miesięcznie za roczną umowę i obejmuje dedykowany adres IP, kopię zapasową strony internetowej, dwa programy antyspamowe oraz certyfikat SSL. Przez ograniczony czas możesz otrzymać ten pakiet za jedyne 5,95 USD miesięcznie z trzyletnim zobowiązaniem. Kliknij tutaj po szczegóły!

funkcje

 • Jeśli korzystasz z BlueHost, będziesz mógł korzystać z wielu narzędzi do budowania, a także narzędzi pozwalających na filtrowanie spamu i zarządzanie pocztą e-mail. Istnieją również narzędzia, które pozwalają zbierać statystyki witryn i zarządzać domenami.
 • Za pomocą BlueHost możesz utworzyć do 100 adresów e-mail, nawet z abonamentem podstawowym. Ulepszone plany pozwalają tworzyć nieograniczoną liczbę e-maili. Ponadto nie będziesz mieć problemu z skonfigurowaniem konta e-mail w BlueHost.
 • Jeśli chodzi o funkcje bezpieczeństwa, BlueHost jest bardzo miłą niespodzianką. Istnieją trzy narzędzia antyspamowe, ale istnieje również zabezpieczenie Hotlink. Będziesz także mógł projektować filtry dla kont e-mail, możesz chronić pliki, foldery i katalogi za pomocą hasła lub tworzyć czarne listy dla różnych adresów IP.

Więcej szczegółowych informacji na temat BlueHost można znaleźć w naszej szczegółowej recenzji.

Hosting InMotion

Odwiedź stronę “

w ruchuInMotion Hosting oferuje również szeroki zakres planów hostingowych. Firma reklamuje swoje wspólne plany, jako biznesowy hosting dzielony. Obecnie oferują 50% zniżki na abonament, dzięki czemu miesięczna opłata wynosi tylko 3,99 USD miesięcznie, jeśli płacisz z góry przez dwa lata. Ten mały pakiet zawiera bezpłatną nazwę domeny i umożliwia hosting 2 stron internetowych.

funkcje

Zalety biznesowych planów hostingowych InMotion są liczne, ale wymienimy kilka, które wystają:

 • Hosting cPanel – Ta funkcja umożliwia całkowitą kontrolę nad kontem. Dzięki temu możesz bez problemu instalować niestandardowe skrypty, dołączać nowe domeny i nowe adresy e-mail.
 • BoldGrid – jest to niesamowite rozszerzenie do WordPress, które pozwala zaprojektować swoją stronę internetową, jak chcesz, bez konieczności dotykania kodu. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących, ale bardziej doświadczeni użytkownicy mogą również skorzystać z tak potężnego narzędzia. Aby uzyskać więcej funkcji, zapoznaj się z naszą recenzją BoldGrid.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy – Otrzymasz gwarancję zwrotu pieniędzy, która obowiązuje przez 90 dni, co oznacza, że ​​możesz wypróbować ten hosting w zasadzie bez żadnego ryzyka.
 • Bezpłatne kredyty reklamowe – Każdy nowy plan hostingowy na eHost otrzymuje 100 USD kredytów reklamowych na Google i Yahoo lub Bing. Możesz użyć tych pieniędzy, aby wygenerować większy ruch na swojej stronie.
 • Doskonała prędkość i wydajność
 • Bardzo stabilny host internetowy, który rzadko ulega awarii – sprawdź dostępność i test wydajności tutaj.

iPage

Odwiedź stronę “

ipageWreszcie, na naszej liście najlepszych hostów internetowych znajduje się iPage, usługa hostingowa, która szybko zyskuje na popularności. Ma duży potencjał i niesamowite funkcje, a także oferuje wiele planów hostingu, w tym hosting dzielony, VPS, serwery dedykowane i plan hostingowy WordPress. Jednak iPage nie oferuje miesięcznych wspólnych planów hostingowych, a minimalny czas umowy, jaki możesz wybrać, to jeden rok. Dostępne są również umowy na dwa i trzy lata wspólnego hostingu. Cena pakietu rocznego wynosi 11,95 USD miesięcznie, a niestety nie ma żadnych zniżek, jeśli zdecydujesz się na opcję długoterminową.

funkcje

 • Upuść i przeciągnij narzędzie do tworzenia witryn – Istnieje wiele innych opcji tworzenia witryny za pomocą iPage, ale ta opcja jest najbezpieczniejszym wyborem dla osób, które nie mają dużej wiedzy technicznej.
 • E-commerce – iPage zapewnia sklep internetowy jako wbudowaną funkcję, więc jeśli planujesz stworzyć stronę internetową, na której będziesz sprzedawać swoje produkty, iPage jest właściwym wyborem dla Ciebie.
 • Funkcje bezpieczeństwa – iPage zapewnia ochronę przed złośliwym oprogramowaniem dla wiadomości e-mail. Istnieją również certyfikaty SSL, które można kupić w ramach rocznego planu za 31,99 USD rocznie.
 • Obsługa klienta – ten hosting ma jedną z najlepszych dostępnych usług dla klientów i możesz się z nimi skontaktować o każdej porze dnia i nocy, przez telefon lub czat.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy – iPage oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy za pakiet hostingowy.

W szczegółowej recenzji iPage omówiliśmy więcej funkcji i dyskutujemy o zaletach i wadach tej firmy.

Wniosek

Doszliśmy do końca naszego artykułu i mamy nadzieję, że lepiej zrozumiesz, jak działa hosting i jakie są największe zalety i wady wspólnych planów hostingowych. Mamy również nadzieję, że nasza oferta jednych z najlepszych usług hostingowych pomoże Ci podjąć decyzję łatwiejszą i szybszą, bez konieczności analizowania zbyt wielu hostów internetowych i ich funkcji, szczególnie biorąc pod uwagę samą wielkość sieci rynek hostingowy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector