Zarządzany czy niezarządzany hosting WordPress – który wybrać?

hosting zarządzany kontra niezarządzany-wordpress


WordPress jest łatwo najlepszym systemem zarządzania treścią dla każdego, kto ma minimalną lub zaawansowaną wiedzę techniczną. Pozwala szybko i łatwo uruchomić stronę internetową i zbudować ją tak, aby była wyjątkową obecnością w Internecie, której pragniesz. Co więcej, korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne, co nie stanowi niewielkiej premii, gdy chcesz założyć firmę.

WordPress pozwala tworzyć dowolne strony internetowe, od prostych stron z portfolio, po blogi, portale społecznościowe, fora, katalogi, strony eCommerce i wiele innych. Cokolwiek sobie wyobrażasz, możesz to zrobić przy odrobinie wiedzy technicznej. Ale nawet jeśli nie wiesz dużo o projektowaniu stron internetowych, możesz nadal mieć profesjonalną stronę internetową.

Po prostu znajdź motyw, który przyciąga wzrok i jest odpowiedni dla Twojej firmy, zainstaluj go, a po drobnych dostosowaniach będziesz mieć swoją profesjonalnie wyglądającą stronę internetową.

Oczywiście nie każdy aspekt prowadzenia strony internetowej jest bezpłatny. Pierwszym kosztem, z którym musisz się zmierzyć, jest cena hostingu.

Masz dwie główne opcje, jeśli chodzi o WordPress, jedna korzysta z Managed Hosting, a druga z Managed Hosting. Oba mają swój zestaw zalet i wad. Który powinieneś wybrać, zależy całkowicie od twoich potrzeb, więc podzielmy się tym pytaniem i uzyskamy odpowiedź!

Co to jest hosting zarządzany?

Zarządzany hosting to usługa hostingowa lub plan, który można podzielić na wiele składników. Pierwszy to oczywiście serwer, którego używasz do prowadzenia swojej witryny. Ale na serwerze zazwyczaj jest zainstalowany system operacyjny i różnego rodzaju oprogramowanie, które sprawia, że ​​jego działanie jest płynne.

Jest to podstawa usług hostingowych, ale firmy hostingowe również oferują dodatkowe usługi. Możesz mieć przydatne funkcje, takie jak automatyczne kopie zapasowe, monitorowanie stanu, skanowanie i usuwanie złośliwego oprogramowania, kontrole bezpieczeństwa i wiele więcej. Są to dodatkowe usługi zarządzania, które są częściowo wykonywane przez administratorów serwerów.

Tak więc w zasadzie zarządzany hosting oferuje dodatkowe usługi zarządzania, które odciążają twoje barki. Jeśli wybierzesz niezarządzany plan hostingowy, będziesz musiał samodzielnie monitorować, skanować złośliwe oprogramowanie i wszystko inne.

Zarządzany hosting ma znacznie więcej zalet, ale różni się w zależności od firmy. Posiadanie zarządzanego planu hostingu jest bardzo przydatne, ale kosztuje również więcej niż zwykłe usługi.

Co to jest niezarządzany hosting?

Hosting niezarządzany to podstawowy plan hostingowy, który nie oferuje żadnego dodatkowego oprogramowania ani usług. Otrzymasz tylko serwer z zainstalowanym systemem operacyjnym, więc musisz samodzielnie zainstalować wszystko, czego potrzebujesz. Nie tylko WordPress i Drupal i podobne oprogramowanie, ale podstawowe oprogramowanie systemowe, takie jak PHP i Apache.

Właśnie dlatego nazywa się to hostingiem niezarządzanym, ponieważ firma hostingowa nie zapewnia usług, na których można polegać, jeśli chodzi o wykonywanie rutynowych zadań na serwerze. Jeśli chcesz coś zrobić, musisz to zrobić sam, dlatego jest to niedrogie.

Hosting niezarządzany to świetna opcja, jeśli chcesz uruchomić aplikację, która wymaga określonych ustawień serwera. Posiadanie zarządzanego hostingu może zakłócać to, co próbujesz zrobić, więc najlepiej mieć pełną kontrolę nad serwerem.

Jest to również świetna opcja dla każdego, kto chce dowiedzieć się o zarządzaniu serwerami, ponieważ pozwala im mieć środowisko, w którym mogą eksperymentować. Co więcej, jest znacznie tańszy, dzięki czemu zaoszczędzisz dzięki temu dużo pieniędzy.

Jeśli jesteś kimś, kto przynajmniej jest zainteresowany zarządzaniem serwerami i oszczędzaniem gotówki, niezarządzany hosting okaże się solidną opcją.

Wybór odpowiednio zarządzanego hostingu WordPress

Zarządzane plany hostingowe są w różnych kształtach i rozmiarach. Jeśli nie jesteś osobą obeznaną z technologią i potrzebujesz planu hostingowego, który zapewni wygodę i pomoże ci spędzić wolny czas, hosting zarządzany jest zdecydowanie Twoją drogą.

W tym miejscu przedstawiliśmy trzech zarządzanych dostawców hostingu WordPress, które uważaliśmy za najlepsze. Możesz wybrać jeden z nich, zgodnie ze swoim budżetem i potrzebami.

1. WP Engine

wpengine-managed-wordpress-hosting

WP Engine

WP Engine to popularna usługa hostingowa VIP WordPress, która wie, jak ułatwić życie swoim klientom. Oferują bezproblemowe usługi hostingowe z dużą ilością solidnych serwerów i funkcji. Ich serwery i pracownicy mogą obsłużyć prawie wszystko, dlatego mają współczynnik rozwiązywania problemów na poziomie 96%. Ponadto twoja strona będzie w zasadzie odporna na hakerów. Dzieje się tak głównie dzięki codziennym kopiom zapasowym, automatycznym aktualizacjom bezpieczeństwa, punktom przywracania jednym kliknięciem, automatycznemu buforowaniu, obszarowi pomostowemu za pomocą jednego kliknięcia i wielu innym.

Korzystanie z usług WP Engine to jak posiadanie po swojej stronie armii ekspertów WordPress, którzy mają na względzie Twoje najlepsze interesy. Możesz na nich liczyć, że Twoja witryna WordPress będzie działać szybko i dobrze przez cały rok.

Ich miesięczne ceny wahają się od 20,42 USD miesięcznie do 169,17 USD miesięcznie w pierwszym roku, co jest dość uczciwą transakcją.

2. Pressidium

pressidium-managed-wordpress-hosting

Pressidium

Pressidium jest jednym z mniej znanych zarządzanych dostawców hostingu WordPress w branży, głównie dlatego, że wciąż zyskuje na popularności. Jednak są już jednymi z najlepszych dostawców hostingu wyspecjalizowanych w WordPress na rynku, ponieważ nie mogli uciec od ekspertów.

Okazały się znakomitym rozwiązaniem dla startupów technologicznych, uniwersytetów, mediów, agencji cyfrowych i wielu firm z listy Fortune 500. Pressidium ma serwery na całym świecie. Możesz hostować swoją stronę internetową w Azji Południowo-Wschodniej, Europie, Ameryce Północnej, Japonii lub Oceanii.

Ich siedziba znajduje się w Londynie, w Wielkiej Brytanii, do którego możesz zadzwonić, gdy masz problem z usługą. Ale zwykle jest to rzadkie, ponieważ usługa hostingowa Pressidium jest naprawdę dobrze zorganizowana. Posiada wiele narzędzi i funkcji związanych z bezpieczeństwem, użytecznością i bezpieczeństwem, które usprawniają ich obsługę, czyniąc ją szybszą i bezpieczniejszą.

Pressidium obsługuje obecnie ponad 25 000 stron internetowych, a liczba ta rośnie każdego dnia. Oferują one 99,95% czasu sprawności, co jest dość atrakcyjną jakością. Bez względu na to, jaką stronę prowadzisz na serwerach Pressidium, ich zespół ekspertów zawsze będzie miał twoje plecy. Znaleźliśmy mnóstwo opinii zadowolonych klientów z całego świata, co dało zielone światło dla tej rekomendacji.

Możesz uzyskać zarządzaną usługę hostingową od Pressidium już za 24,90 USD miesięcznie. Możesz również podwyższyć cenę czegoś wysokiej jakości, takiego jak Biznesplan, za 250 USD miesięcznie lub wybrać jeden z innych planów pośrednich.

3. FlyWheel

flywheel-managed-wordpress-hosting

Koło zamachowe

FlyWheel zapewnia imponujące prędkości, niezawodną wydajność i wsparcie klienta potrzebne do płynnego działania witryny WordPress. Co więcej, tworzenie strony internetowej od podstaw jest również bardzo łatwe dzięki jej funkcjom testowania jednym kliknięciem oraz bezpłatnym stronom demonstracyjnym.

FlyWheel ma o wiele więcej, niż na pierwszy rzut oka, ponieważ jest to usługa hostingowa, która jest sprzedawana głównie dla projektantów i agencji kreatywnych. Ułatwiają kreatywnym ludziom robienie tego, w czym są najlepsi, a zarządzanie serwerem pozostawia tym, którzy mogą lepiej sobie z tym poradzić. Są również bardzo pomocne i dokładają wszelkich starań, aby pomóc Ci w rozwiązaniu dowolnego problemu.

FlyWheel ma solidną infrastrukturę sieciową zoptymalizowaną pod kątem skali, prędkości i bezpieczeństwa. Ich plany są bogate w funkcje, takie jak automatyczne kopie zapasowe, wbudowane buforowanie, automatyczne aktualizacje WordPress, obsługa SSL, wbudowana integracja CDN i wiele innych. Co więcej, migrują również Twoją witrynę za darmo. Podsumowując, możesz wypróbować ich usługi przez 30 dni i uzyskać zwrot pieniędzy, jeśli Ci się nie podoba.

Możesz dostać zarządzany plan hostingowy za jedyne 14,00 $ miesięcznie.

Wybór dobrego niezarządzanego hostingu WordPress

Jeśli chcesz uruchomić prostą witrynę internetową, która nie wymaga zbyt dużych zasobów serwera i chcesz zrobić to tak niedrogo, jak to możliwe, masz 3 bardzo solidne opcje. Możesz ustawić swoją stronę internetową i działać płynnie za około 5 USD miesięcznie, jeśli wybierzesz jednego z tych niezarządzanych dostawców hostingu.

1. BlueHost

bluehost-unmanaged-wordpress-hosting

BlueHost

BlueHost jest jednym z najlepiej polecanych dostawców hostingu na WordPress.org, głównie dlatego, że specjalizuje się w platformie. BlueHost jest głównym celem większości blogerów, ponieważ jest jedną z najtańszych i najszybszych opcji WordPress. Możesz rozpocząć pracę w ciągu godziny, zainstalować WordPress, skonfigurować swoją witrynę i mieć ją uruchomioną szybko przez cały rok.

Ludzie lubią BlueHost, ponieważ jego niezawodność i przyzwoita obsługa klienta. Chociaż musieliśmy czekać około 20 minut na odpowiedź, dostaliśmy ją i odpowiedź była pomocna. Ponadto przedstawiciele działu obsługi klienta znają WordPress naprawdę dobrze i aktualizują swoją wiedzę, ponieważ wiedzieli, co oferują najnowsze aktualizacje i wtyczki platformy.

Wszystko, o czym wspomniałem, to solidne powody, dla których blogerzy i właściciele małych firm powinni przenieść swoją witrynę do BlueHost. Umożliwia im niedrogi szybki start i inwestuje swoje cenne dolary w inne przedsięwzięcia, które pomagają im rozwijać działalność.

Jeśli szukasz szybkiego, prostego i niedrogiego sposobu na uruchomienie swojego bloga lub profesjonalnej witryny biznesowej, możesz to zrobić za jedyne 3,95 USD miesięcznie.

2. Hosting InMotion

inmotion-unmanaged-wordpress-hosting

Hosting InMotion

InMotion to jedna z najpotężniejszych niezarządzanych, współdzielonych usług hostingowych, którą możesz zdobyć. Znani są z nagradzanej obsługi klienta, ponieważ ludzie uwielbiają, gdy odpowiedzi są na czas i na temat. Tak było również w naszym doświadczeniu, ponieważ nie musieliśmy czekać dłużej niż 2 minuty, aby uzyskać odpowiedź na nasze zapytanie.

Ich serwery są błyskawicznie szybkie, ponieważ strona internetowa, którą zapisaliśmy na jednym z nich, została załadowana w czasie krótszym niż 500 milisekund. Co więcej, 99,99% czasu sprawności pozwoliłoby każdemu powierzyć swoją stronę InMotion przez cały rok. Bardzo niewielu dostawców hostingu jest tak solidnych i niezawodnych. Prawie każda firma, którą sprawdziliśmy, otrzymywała jakąś skargę od użytkowników na forach hostingowych, ale nie InMotion. Rzadko spotykamy niezadowolonego klienta InMotion, co jest znamiennym znakiem, że robią coś dobrze.

Instalacja WordPressa to pestka, a także masz dostęp do 310 przydatnych aplikacji i innych systemów zarządzania treścią. Jeśli szukasz usługi hostingowej, która jest naprawdę solidna i zapewni Ci zespół ekspertów, z którymi możesz się skontaktować, InMotion zapewni Ci ochronę. Możesz subskrybować ich biznesplan za 3,99 USD miesięcznie.

3. HostGator

hostgator-unmanaged-wordpress-hosting

HostGator

HostGator oferuje najwyższe prędkości przy najmniejszej ilości gotówki. Są jednym z gigantów hostingowych na rynku, ponieważ istnieją już od 20 lat. Oferowane przez nich usługi są niezawodne, a ich obsługa klienta jest całkiem przyzwoita z naszego doświadczenia. Jednak czytamy wiele skarg na forach i innych stronach z recenzjami, więc najlepiej wypróbować ich obsługę klienta w 30-dniowym okresie zwrotu pieniędzy. HostGator ułatwi ci uruchamianie WordPressa, ponieważ wystarczy uruchomić instalację, a wszystko zajmie się sobą.

Jednym z ich najlepszych planów w tej chwili jest błyskawiczny hosting współdzielony w chmurze, dzięki czemu Twoja strona ładuje się w czasie krótszym niż 500 milisekund. Zapewni to również o wiele więcej zasobów niż większość planów hostingowych za tę samą cenę. Jest to zdecydowanie usługa hostingowa, którą warto wypróbować, ponieważ kosztuje ona tylko 2,75 USD miesięcznie.

Wniosek

Kiedy zakładasz dużą firmę internetową, potrzebujesz całej pomocy, którą możesz uzyskać. Zarządzane usługi hostingowe wykonają ciężką pracę administrowania serwerem, więc wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić swoją stronę internetową i dobrze się bawić. Z drugiej strony niezarządzane usługi hostingowe wymagają aktualizacji i obsługi systemu z zachowaniem ostrożności, ale niekoniecznie. Jeśli panel sterowania jest dobrze złożony, możesz obsłużyć większość administracji serwera za pomocą kilku kliknięć. Ostatecznie twój wybór powinien zależeć od tego, ile zasobów wymaga Twoja strona internetowa, czy potrzebujesz niestandardowych ustawień serwera dla aplikacji i ile pieniędzy jesteś gotów zapłacić.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map