Znajdź hosting i stwórz stronę profesjonalnego fotografa

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Znajdź hosting i stwórz stronę profesjonalnego fotografa
0 6 мин.

zbuduj stronę profesjonalnego fotografa


W naszych czasach nowoczesne treści tekstowe w Internecie odgrywają bardzo ważną rolę, która przyciąga czytelników na stronę internetową. Filmy są również bardzo ważne, ponieważ w porównaniu do zwykłego tekstu może zawierać więcej informacji i jest szybszym sposobem na przekazanie tematu. Zdjęcia są również bardzo ważnym elementem każdej witryny, dlatego nie możemy uniknąć osadzania ich w treści.

Większość stron internetowych używa zdjęć stockowych, inni zatrudniają fotografów, aby robili im zdjęcia. Zapotrzebowanie na profesjonalne zdjęcia rośnie, ale jest też wielu profesjonalnych fotografów wyposażonych w sprzęt wysokiej jakości, którzy mogą produkować profesjonalne zdjęcia. Jeśli sam jesteś fotografem, prawdopodobnie już wiesz, jak trudno jest zbudować dobrą reputację i uzyskać długoterminową umowę. Być może już zacząłeś budować swoje portfolio za pomocą serwisów społecznościowych, takich jak Flickr, Pinterest, Instagram Tumblr lub Facebook. Witryny te stanowią dobrą platformę do przesyłania, przechowywania i udostępniania swojej pracy oraz znalezienia pracy. Wszystko to może działać do pewnego momentu, ale jeśli naprawdę chcesz wyróżnić się z tłumu, powinieneś zbudować własną stronę internetową dla fotografów, stworzyć portfolio, które będzie reprezentować Ciebie i Twoją pracę, a jednocześnie mieć pełną kontrolę nad swoimi zdjęciami, w przeciwieństwie do portale społecznościowe.

Poniżej nauczę Cię, jak znaleźć dobrego dostawcę usług hostingowych i jak zbudować profesjonalną stronę internetową dla fotografów.

Zbuduj swoją stronę z fotografiami

przewodnik tworzenia stron internetowych fotografii

Pierwszym krokiem jest wybór platformy, która pozwoli ci łatwo zarządzać, przesyłać i aktualizować treści w Twojej witrynie. Może to być galeria zdjęć lub cms, które pozwalają zbudować portfolio lub niestandardowe oprogramowanie opracowane specjalnie na Twoje potrzeby. Cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że rozumiesz, jak działa Twoja witryna, ponieważ celem jest samowystarczalność i samodzielne dodawanie nowych treści. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tworzeniem stron internetowych, powinieneś poszukać projektanta / programisty, który może ci pomóc na początku.

Jeśli nie masz budżetu na zatrudnienie projektanta lub chcesz samodzielnie zbudować swoją witrynę, zastanów się nad wyborem platformy, która ma świetne wsparcie i aktywną społeczność, która może pomóc Ci na różnych forach publicznych. Na przykład bardzo dobrą opcją do zbudowania strony z fotografiami byłby WordPress. To bardzo popularne oprogramowanie typu open source, które jest dostępne za darmo i zostało stworzone głównie dla blogów, ale ma rozszerzenia i motywy, które przekształcą główny interfejs blogowy w stronę profesjonalnego fotografa.

Kup dobry plan hostingowy dla fotografa

najlepszy hosting strony fotograficznej

Nie mogę wystarczająco podkreślić, że hosting jest jednym z kluczowych czynników sukcesu witryny. Ważny jest więc wybór dobrego hostingu dla swojej witryny. Ale jakich funkcji będziesz potrzebować, budując swoje portfolio fotograficzne? Oczywiście będziesz przesyłać obrazy i prawdopodobnie wiele z nich. Chcesz, aby Twoja strona ładowała się szybko i szybko wyświetlała obrazy. Na początek wystarczy uzyskać wspólny plan hostingowy. Jeśli zdecydujesz się zbudować swoje portfolio przy użyciu WordPress, zdecydowanie polecam hosting BlueHost lub InMotion. Te dwie firmy oferują doskonałe wsparcie dla Wrodpress, a ich współdzielone serwery są wystarczająco szybkie, aby zapewnić dobrą wydajność Twojej witryny fotograficznej.

Uporządkuj swoje portfolio fotograficzne

strona internetowa profesjonalnego fotografa

Biorąc udział w kilku sesjach fotograficznych, możesz mieć tysiące zdjęć. Najprawdopodobniej nie będziesz chciał przesyłać wszystkich tych zdjęć do swojej witryny, nie tylko dlatego, że zawiera ona zbyt wiele treści, ale również chcesz pokazać najlepsze zdjęcia potencjalnym klientom. Wybierz najlepsze 15-20 zdjęć, przerób je za pomocą oprogramowania do edycji zdjęć, takiego jak Photoshop lub Gimp, i zaznacz je. Zachowaj współczynnik „mniej znaczy więcej” i nie przytłaczaj odwiedzających. Jeśli nie możesz przekonać odwiedzających za pomocą 20 zdjęć, prawdopodobnie kilkaset nie pomogłoby w znalezieniu pracy, więc przesyłaj tylko wysokiej jakości materiały do ​​swojej witryny.

Zalecane jest, aby nie przesyłać zdjęć w formacie RAW, zmieniać ich rozmiar w Internecie i zmniejszać rozmiar plików obrazów, ale utrzymywać dobrą jakość. W ten sposób potencjalni klienci będą mogli szybko przeglądać zdjęcia.

Jeśli masz czas na blogowanie, nie wahaj się utworzyć w swojej witrynie sekcji, w której dzielisz się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami i piszesz o sobie. Stworzy to most komunikacyjny między Tobą a Twoimi klientami, a także pomoże uzyskać większy ruch z wyszukiwarek.

Przekształć odwiedzających w klientów

Twoja strona internetowa jest odpowiednio skonstruowana, a twoje zdjęcia są na miejscu, oczywiście chcesz zdobyć nowych klientów. Prawdopodobnie nie chcesz otrzymywać wiadomości e-mail ani telefonów od wszystkich użytkowników, ale tylko od tych, którzy prawdopodobnie podpiszą umowę. Aby uniknąć marnowania cennego czasu na kontakt z klientami, którzy nie mają odpowiedniego budżetu lub jasnego zrozumienia tego, co robisz, spraw, aby Twoja witryna była wydajna: wyjaśnij, jakie usługi oferujesz, jakie są twoje opłaty i jaki jest proces Twojego praca. Prezentując wszystkie te informacje na swojej stronie, najprawdopodobniej następne połączenie telefoniczne zakończy się zamknięciem umowy.

Wniosek i zalecenie

Stworzenie strony internetowej lub portfolio fotograficznego nie jest trudne; z pewnością wymaga trochę czasu i pewnego poziomu wiedzy technicznej, jeśli zdecydujesz się zbudować go samodzielnie. Korzystanie z WordPress na swojej stronie może znacznie skrócić czas i poziom trudności rozwoju. Ponadto WordPress jest niezwykle elastyczny, dzięki czemu możesz zainstalować motyw, dostosować go do swoich potrzeb i spersonalizować swoją stronę internetową bez potrzeby pisania jednego wiersza kodu. Ostatecznie jesteś fotografem, a nie programistą, a WordPress został stworzony dla osób takich jak Ty. Teraz, gdy znalazłeś dobry i prosty sposób na zbudowanie swojej witryny, idź i zarejestruj się w Bluehost, kup ich plan Starter, zarejestruj swoją domenę za darmo i od razu rozpocznij portfolio fotografii WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector