Znaki, które potwierdzają, że powinieneś zmienić dostawcę usług hostingowych

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Znaki, które potwierdzają, że powinieneś zmienić dostawcę usług hostingowych
0 7 мин.

kiedy zmienić dostawcę usług hostingowych


Hosting jest podstawą każdej strony internetowej. Podobnie jak w przypadku konstrukcji, jeśli fundament nie jest dobry, budynek zawali się wcześniej czy później. Może to dotyczyć również stron internetowych. Jeśli dostawca usług hostingowych, z którym prowadzisz hosting, nie może zapewnić niezawodnej obsługi i wsparcia, Twoja witryna bardzo ucierpi.

W tym artykule ujawnię najczęstsze znaki, które poinformują cię, że nadszedł czas, aby przejść do innego, lepszego dostawcy hostingu. Należy pamiętać, że zmiana firmy nie będzie musiała pozbyć się problemów, które obecnie masz ze stroną internetową, nadal będziesz musiał znaleźć wiarygodnego dostawcę usług hostingowych, który zminimalizuje negatywne skutki, które mogą wystąpić.

Straszny klient i wsparcie techniczne

straszne wsparcie hostingu

Najczęstszym problemem firm hostingowych jest wsparcie. Ze względu na dużą liczbę próśb o pomoc i nieprzeszkolone lub ograniczone wsparcie osobiste może znacznie spowolnić szybkość odpowiadania na klientów i rozwiązywania problemów.

Myślę, że to normalne, że nie odbierają od razu przy każdym połączeniu telefonicznym. Ale jak długo powinieneś czekać? Czy poczekasz godzinę, aby się z kimś skontaktować? Co powiesz na uzyskanie odpowiedzi na Twój e-mail? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​odpowiedź na wiadomość e-mail nie powinna zająć więcej niż 30 minut, nawet jeśli są bardzo zajęci. Jeśli musisz czekać godziny lub dni, to jest okropne.

Niezawodny serwis z bardzo długimi przestojami

Prawdopodobnie tylko hosting w chmurze może zaoferować 100% gwarancji bezawaryjności, ale zawsze istnieje szansa na jakiś problem. Jeśli korzystasz z hostingu współdzielonego, możliwość przestoju jest większa. Ale jak często twoja strona powinna być niedostępna i przez jak długi czas powinna spełniać normalne standardy?

Oprócz tego, że Twoi klienci stają się frustrujący, ponieważ nie mogą uzyskać dostępu do Twojej witryny i korzystać z Twojej usługi lub kupować produktów, nierzetelna usługa może również prowadzić do kary w wyszukiwarce. Jeśli Google odwiedzi Twoją witrynę w czasie przestoju, zobaczy ją jak pustą stronę i nie będzie już przywiązywać tak dużej wagi i zepchnie ją w wynikach wyszukiwania.

Niezabezpieczone środowisko serwerowe i włamanie do witryny

bezpieczeństwo hostingu

O nie! Twoja witryna została ponownie zhakowana, hasło administratora zostało zresetowane, a witryna wyświetla niechciane i niepowiązane treści. Czy to był pierwszy raz, kiedy to się stało? Jeśli tak, prawdopodobnie w kodzie witryny występuje luka, która umożliwia hakerom dostanie się do bazy danych lub modyfikację plików. Znalezienie i rozwiązanie problemu powinno uczynić go bezpiecznym. Co się stanie, jeśli serwer zostanie zhakowany i nie możesz nic z tym zrobić? Co się stanie, jeśli problem będzie się powtarzał, a firma hostingowa nie będzie w stanie go naprawić? Znajdź firmę hostingową, która może zabezpieczyć swoją sieć i jest w stanie rozwiązać problemy.

Powolne witryny i błędy połączenia z limitem czasu

Niedawno przeprowadzona ankieta pokazuje, że internauci są bardzo niecierpliwi, a kiedy szukają informacji i szukają informacji, natychmiast potrzebują odpowiedzi. Ponad 65% internautów opuszcza strony ładujące się powoli. Wolny serwer może spowodować ogromny spadek ruchu na stronie i może naprawdę zaszkodzić Twojej firmie. Często zdarza się, że wolne połączenia doprowadzą do błędów połączenia i w ogóle nie załadują Twojej witryny. Jeśli zdarza się to każdego dnia, prawdopodobnie musisz się zmienić.

Brakuje funkcji technicznych, które są potrzebne w Twojej witrynie

Konfigurowanie blogu WordPress lub strony Joomla na wspólnym hoście to niektóre bardzo standardowe funkcje. Są dostawcy usług hostingowych, którzy oferują wiele standardowych funkcji, ale jeśli chodzi o bardziej zaawansowane rzeczy, po prostu nie mogą tego zrobić, raczej nie mają wiedzy technicznej lub ich środowisko serwerowe nie pozwala im na wprowadzanie zmian.

Bardzo prostym przykładem może być zmiana uprawnień do plików. To prawda, że ​​zmiana uprawnień plików na 777 może powodować problemy z bezpieczeństwem; istnieją jednak wtyczki i rozszerzenia, które wymagają innej konfiguracji plików niż standardowa. Pamięć podręczna W3 nie będzie działać w Twojej witrynie WordPress, dopóki nie ustawisz poprawnych uprawnień do plików. Jeśli jest to ograniczenie, którego chcesz się pozbyć, poszukaj nowej firmy.

Radykalne zmiany w strukturze cen i ukryte opłaty

zmiana ceny hostingu

Jest to powszechna strategia marketingowa firm hostingowych oferująca wprowadzenie, niską cenę dla nowych klientów i wyższą stawkę za odnowienie konta. Nie ma w tym nic złego, jeśli poinformują klientów o tym fakcie. Są jednak dostawcy usług hostingowych, którzy nie powiedzą ci, jaka jest ich cena odnowienia, i po prostu obciążą cię bez uprzedniego powiadomienia. Zawsze czytaj uważnie warunki, a jeśli nie znajdziesz czegoś, co dotyczy odnowienia konta, lub jeśli coś jest podejrzanego, powinieneś ich unikać.

Ukryte opłaty mogą być również dużym problemem i negatywnym znakiem. Zdarzały się przypadki zhakowania strony internetowej z powodu braku bezpieczeństwa, ale miała ona kopię zapasową i klient zażądał przywrócenia. Firma odrestaurowała witrynę i działała idealnie, ale obciążyła klienta więcej niż koszt rzeczywistego planu hostingowego. Jeśli zdarzyło się to raz, bardziej prawdopodobne jest to, że będzie się powtarzać. Pamiętaj więc o ukrytych kosztach hostingu.

Brak możliwości uaktualnienia do hostingu następnego poziomu

Twoja strona internetowa zaczyna się rozwijać, twoja firma również się rozwija i nagle otrzymujesz telefoniczne lub e-mailowe powiadomienie od firmy hostingowej, że Twoja strona internetowa używa zbyt wielu zasobów i musieli ją zamknąć, aby zrównoważyć serwer. Co?! Jeśli Twoja witryna zacznie nagle otrzymywać duży ruch, dzięki pracy SEO lub działaniom marketingowym, w przypadku wspólnego hostingu może to stanowić problem. Hosty udostępniania nie są zaprojektowane do obsługi dużego ruchu w bardzo krótkim czasie i zwykle zamykają Twoją witrynę. W takim przypadku konieczne będzie uaktualnienie do serwera wirtualnego, ale co, jeśli obecna firma hostingowa nie oferuje możliwości uaktualnienia? Czas zmienić hosting.

Czy Twój hosting jest wystarczająco dobry?

Jeśli występuje jeden z powyższych objawów, być może powinieneś rozejrzeć się i zobaczyć, co oferują inni dostawcy hostingu. Jeśli masz więcej znaków, z którymi musisz sobie poradzić, powinieneś pilnie wykonać kopię zapasową swoich stron internetowych i przenieść się. Trzeba wspomnieć, że żaden z dostawców hostingu nie jest doskonały, zawsze jest coś, co może pójść źle i pójdzie nie tak, ale ważne jest, jak firma obsługuje każdą sprawę. Jeśli zauważysz, że naprawdę się tobą zajmują i starają się pomóc, prawdopodobnie nadal powinieneś dać im szansę, ale powtarzanie tych samych problemów może być bardzo frustrujące i może być ogromnym alarmem, aby uzyskać nowy dostawca hostingu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector