5 Alternativa më e mirë për BlueHost – Regjistrimi i hosteve në internet dhe i emrave të domain

alternativa më e mirë për bluehost


BlueHost është pa dyshim një nga lojtarët më të mëdhenj në industrinë e pritjes me programe të njohura të pritjes dhe pritjes së WordPress në dispozicion me çmime miqësore për xhepin. Megjithatë, nëse jeni kurioz se çfarë tjetër ofron industria ose thjesht BlueHost thjesht nuk ju godet në shenjën tuaj, ne kemi mbledhur 5 alternativat më të mira BlueHost që ofrojnë plane pritjeje me çmime të ngjashme.

BlueHost ka qenë prej kohësh rimeso për planet e tij të optimizuara të WordPress-it, aq shumë sa që është bërë një ofrues i rekomanduar për WordPress për hosting. Përveç mbajtjes së WordPress, BlueHost është i njohur edhe për mbajtjen në cloud, hostet e përbashkëta, VPS dhe serverët e dedikuar. Një rrjet i shpërndarjes së përmbajtjes së integruar, cPanel i përmirësuar, kopje rezervë komplimente, emra falas domain dhe mjetet e krijuesit të faqeve janë vetëm disa nga liritë e përfshira me paketat e pritjes së BlueHost.

Për ata kureshtarë të alternativave të BlueHost, këtu po marrin 5 alternativat më të mira të BlueHost:

Pritësi në internet
Pricemimi i Promo
hostator alternativa më e mirë bluehost3,95 $ / muaj
inmotion alternativa më e mirë bluehost2,95 $ / muaj
ipage alternative më e mirë bluehost1.99 $ / muaj
namecheap alternativa më e mirë bluehost0,82 $ / muaj
alternativa më e mirë e zotit bluehost2.99 $ / muaj

Tani, le ta shohim në detaje secilën kompani të mbajtjes në internet dhe të shohim pse mund të jenë një alternativë e mirë për BlueHost.

Hostgator

hostator alternativa më e mirë bluehostHostGator ofron një sërë shërbimesh hostimi që përfshijnë plane të përballueshme, gjithëpërfshirëse të pritjeve të përbashkëta dhe opsione primi pritjeje. Pjesë e konglomeratit pritës të EIG, HostGator ka qenë aktiv në industri që nga 2002.

Pika e tyre më e madhe e shitjeve ka qenë një pritje e përbashkët e përballueshme, dhe ndërsa kjo vazhdon të mbetet e vërtetë, sot, HostGator është bërë një ofrues i plotë i hosteve që ofron gjithçka nga Linux dhe hostimi i bazuar në Windows deri tek paketat e hostimeve specifike të aplikacioneve (Joomla hosting, hosting Drupal , Hostimin e WordPress, etj), dhe paketa të përparuara të pritjes.

Pritja e përbashkët fillon me 3,95 $ / muaj duke ofruar kopje rezervë javore falas në javë, bandwidth të pakufizuar, llogari të pakufizuar emaili, depozitim të pandryshuar, instalime me 1 klikim, 99.9% garanci në kohë, një mbrapa prej 45 ditësh dhe mjete të tjera falas për të ndërtuar dhe rriteni faqen tuaj.

Për ata që kërkojnë më shumë burime dhe pavarësi, HostGator ka disa plane cloud, VPS dhe plane të dedikuara pritëse të ndërtuara për shkallëzim që vijnë me një suitë të plotë mjetesh zhvillimi, opsione fleksibël softuerësh, harduer të fuqishëm dhe funksionalitet të përparuar.

Përvec mbajtjes së faqeve në internet, HostGator gjithashtu hidhëron me shërbimet e regjistrimit të domain.

Pritja për lëvizje

inmotionhosting alternative më të mira bluehostInMotion Hosting është një ofrues pritës i pavarur, i performancës dhe i orientuar nga biznesi me qendrat e të dhënave në përputhje me kategorinë A, PCI. InMotion Hosting ka një angazhim të fortë ndaj burimit të hapur, ka plane lehtësisht të shkallëzueshme të mbajtjes dhe mbështetje të shkëlqyeshme të klientit.

Planet e përbashkëta të pritjes në InMotion mund të gjenden nën emrin e biznesit të biznesit, dhe çmimet fillojnë me $ 5.99 / muaj. Ky është një çmim fillestar pak më i lartë sesa ai që ofrohet nga ofruesit e tjerë të pritshëm të pritjes, megjithatë, planet e përbashkëta të pritjes së InMotion mund të shpërthejnë konkurrentët nga uji me karakteristikat që ata ofrojnë: hostimi i të gjithë SSD, emri falas i domain, backupet e të dhënave falas, hyrja në SSH , hapësirë ​​e pakufizuar në disk dhe transferime mujore, transferime falas në uebfaqe, ndërtues falas të faqes në internet dhe kredi për reklama, pajisje klasike të biznesit, cPanel dhe mbrojtje nga malware.

Opsionet e avancuara të pritjes përfshijnë optimizimin e e-commerce, adresat IP falas, SSL falas, Azhurnimet automatike & Mbrojtje Corero DDoS, zhbllokuar bërthamat e CPU-së dhe opsionet e fuqishme rezervë.

Dizajni i uebit dhe regjistrimi i domenit gjithashtu veçojnë në shërbimet e ofruara nga InMotionHosting.

iPage

ipage alternative më e mirë bluehostiPage ka qenë në veprim që nga viti 1998, duke duruar provën e kohës në një industri që është gjithnjë e më konkurruese. Plani i tyre i reklamimit më i reklamuar është opsioni i vetëm i tyre i përbashkët i pritjes, i cili është një plan i pakufizuar i mbushur me një mori karakteristikash të dobishme. Përvec pritjes së përbashkët, shërbimet e iPage gjithashtu përfshijnë disa plane pritëse, të dedikuara dhe WordPress.

Plani i pakufizuar i pritjes së përbashkët në iPage fillon me 1.99 $ / muaj, që është një marrëveshje e madhe në një plan që kushton rregullisht 7,99 $ / muaj. Një domain falas, një krijues i faqeve pa tërheqje dhe tërheqje, mjete falas për marketing, një adresë emaili falas, shabllone falas, kredi reklamash, mjete falas për tregtinë elektronike, dhe shumë karakteristika të tjera përfshihen me këtë plan.

Pako të tjera pritëse në iPage vijnë me cPanel, qasje rrënjore, pasqyruar me shpejtësi të lartë SAN ruajtje, burime të ndryshueshme, menaxhim të plotë të serverit dhe mbështetje 24 7.

Planet e pritura të optimizuara me WordPress janë gjithashtu të disponueshme në iPage në dy konfigurime, me çmimet që fillojnë nga 3,75 $ / muaj.

Shërbimet e iPage shtrihen përtej pritjes në internet, dhe ato përfshijnë shërbimet e marketingut, shërbimet e postës elektronike, regjistrimin e domenit dhe mjetet e tregtisë.

NameCheap

namecheap alternativa më e mirë bluehostMë e njohur si një UNE MUNDEM regjistruesi i akredituar i domain, NameCheap ofron të dy shërbimet e regjistrimit të domain dhe shërbimet e mbajtjes së faqes në internet. Shërbimet e hostimit në internet të NameCheap përfshijnë disa plane të përbashkëta të pritjes së hosteve duke filluar nga $ 9.88 / vit, planet e shitësit duke filluar nga 14.06 $ / muaj, planet e hostimit të VPS duke filluar nga $ 16,95 / muaj, dhe serverët e dedikuar duke filluar nga 58.88 $ / muaj.

Një emër i domain falas në internet përfshihet me çdo paketë pritëse, dhe planet vijnë me cPanel si standard. Karakteristikat e tjera përfshijnë hapësirën e përshpejtuar të diskut SSD, 100% uptime SLA, mbështetje të klientit 24 ×, sigurinë e pajisjeve dhe softuerëve, tre lloje të menaxhimit të serverëve në dispozicion: të menaxhuar plotësisht, të vetë-menaxhuar dhe të menaxhuar, etj..

Serverat e përkushtuar janë të disponueshëm në konfigurime të vetme të CPU-së, bërthamave të shumta (Intel Xeon E3) dhe konfigurimin e bërthamave të shumta (CPU) me shumë bërthama (Intel Xeon E5).

NameCheap mund të jetë një alternativë e mirë për BlueHost për klientët që kërkojnë mundësi më të dedikuara të serverëve sesa ato të ofruara nga BlueHost, ose kanë emrin e tyre të domain të regjistruar në NameCheap dhe duan të presin faqen e tyre të internetit në të njëjtin ofrues.

GoDaddy

alternativa më e mirë e zotit bluehostLista jonë e 5 alternativave më të mira BlueHost përfundon me GoDaddy, i cili njihet gjithashtu më së miri si një regjistrues domeni. GoDaddy është një regjistrues kryesor i domain me 17 milion klientë dhe 71 milion fusha nën menaxhim. GoDaddy është gjithashtu i njohur si një ofrues i mbajtjes së faqeve në internet, shërbimet e të cilit përfshijnë pritje përfshijnë një programe të përbashkët të pritjes, VPS, WordPress të menaxhuar dhe serverë të dedikuar.

GoDaddy bën një punë të mirë për të shpjeguar ndryshimin midis llojeve të ndryshme të hosteve që ofron, duke theksuar nivelin e aftësive të nevojshme dhe llojet e faqeve që paketat e tyre rekomandohen për.

Për sa i përket çmimeve, oferta e tyre çmime të krahasueshme me hostet e tjerë të internetit të listuar në këtë artikull, kështu që opsionet e përbashkëta të pritjes fillojnë nga 3,95 $ / muaj, fillimi i opsionit të menaxhuar të WordPress fillon me 3,99 $ / muaj, planet vizive të VPS kushtojnë aq pak sa 16,99 $ / muaj, ndërsa serverat e dedikuar fillojnë nga 69,99 $ / muaj.

Sa i përket tipareve, GoDaddy nuk zhgënjej as, duke ofruar shumë burime dhe duke rreshtuar karakteristika të tilla si emri i domain falas, cPanel me planet e hostimit të Linux, instalimet me 1 klik, monitorimin 24/7 të sigurisë dhe mbrojtjen e DDoS, burimin 1-klik shkallëzimi, kopjimi i bazës së të dhënave & rivendosni, çertifikata falas SSL, heqje falas të malware, IP të dedikuar falas, shërbime të menaxhuara, akses të plotë me rrënjë dhe të tjerët.

Wrap-Up

Nëse jeni duke kërkuar të migrojnë nga BlueHost ose po lansoni faqen tuaj të parë të internetit, dhe jeni duke kërkuar për një host të besueshëm në internet, 5 alternativat tona më të mira BlueHost mbledhin ofruesit më të mirë të pritjes që ofrojnë plane të përballueshme të pritjes në të gjithë spektrin e pritjes.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map