5 Alternativat më të mira të HostGatorit – Regjistrimi i hosteve në internet dhe regjistrimi i emrave të domain

alternativat më të mira të hostit


HostGator është një emër i njohur në industrinë e pritjes, që ka qenë aktiv që nga viti 2002. Pretendimi i tyre për famë ka qenë gjithmonë planet e tyre të lira të përbashkët të pritjes së pritjes, por shërbimet e tyre janë zgjeruar gjatë gjithë viteve për të përfshirë opsionet e primitit të pritjes, si dhe.

Nëse i keni sytë në një nga planet pritëse të HostGator, por nuk jeni gati të regjistroheni derisa të keni marrë parasysh të gjitha opsionet tuaja të tjera, lexoni artikullin tonë për të mësuar rreth 5 alternativat më të mira të HostGator që ofrojnë të ngjashme ose më të mira paketat pritëse sesa HostGator.

Para se të hedhim një vështrim në disa nga alternativat e HostGator, ia vlen të përmendet se planet e pritjes së HostGator përfshijnë si Linux dhe Windows opsionet e hostimit me paketat e tyre të përbashkëta dhe të dedikuara të serverit. Për kuponat më të fundit dhe më të mirë të HostGator, ju lutemi shikoni artikullin e lidhur.

Sa për alternativat e HostGator të diskutuara më poshtë, le të shohim se çfarë i bën ata të dalin nga turma:

Bluehost

alternativa më e mirë e hostgatorit bluehostLansuar në vitin 2003, BlueHost është një host modern në internet me HostGator. Të dy kompanitë operojnë nën ombrellën më të madhe të Endurance International Group, një nga kompanitë më të mëdha pritëse në botë.

BlueHost ka fituar një popullaritet të jashtëzakonshëm duke fituar miratimin e WordPress.org dhe duke u bërë pritja për të shkuar në faqet e internetit të WordPress. Në BlueHost, planet e pritjes së WordPress fillojnë me 19,99 $ / muaj. Këto plane janë ndërtuar në teknologjinë VPS, paraqesin një cPanel të zgjeruar, instalime me një klikim nga tregu MOJO, CDN të integruar, SiteLock Security dhe SiteLock WAF.

Pritja e përbashkët është një tjetër mundësi e njohur në BlueHost, me çmimet që fillojnë me vetëm 3,95 $ / muaj. Një emër domain falas përfshihet me çdo plan pritjeje jo vetëm të paketave të hosteve të përbashkëta. Përveç WordPress dhe host të përbashkët, BlueHost gjithashtu përmban host cloud, VPS hosting, hosting WooCommerce, serverë të dedikuar dhe madje edhe llogari të shitësit.

Karakteristika të tjera të rëndësishme që mund të gjeni në BlueHost përfshijnë mbështetje 24/7, disqe të pasqyruar për mbrojtje ekstreme të të dhënave, cPanel si standard me çdo plan pritjeje, qasje rrënjësore, azhurnime të ruajtjes me 1 klikim, shkallëzim të menjëhershëm, caching të integruar dhe automatizim të humbur për kohën maksimale.

Pritja për lëvizje

inmotionhosting alternativë më e mirë hostgatorTjetra në listën tonë të alternativave më të mira të HostGator është InMotion Hosting, një ofrues i shkëlqyeshëm i pritjes së biznesit që ofron mjete të përparuara të pritjes për përdoruesit kryesisht të përparuar, megjithëse disa nga planet e tyre të përbashkëta të pritjes janë të dizajnuara për të gjitha nivelet e aftësive.

Një nga avantazhet më të mëdha në InMotion është se ata ofrojnë të gjithë-SSD host, i cili përkthehet në performancë më të mirë për faqen tuaj. Edhe këtu, ju mund të merrni një emër domain falas me të gjitha llojet e pritjes, megjithëse me disa plane ju duhet të regjistroheni për të paktën 6 muaj për të marrë një emër domain falas.

InMotion gjithashtu ofron një nga periudhat më bujare të garantimit të parave – 90 ditë në krahasim me vetëm 30 ditë të ofruara nga kompani të tjera. Rezervime të plota të të dhënave ofrohen gjithashtu falas, dhe të gjitha planet përfshijnë një licencë falas cPanel. Mbrojtja nga malware dhe spam është përfshirë gjithashtu në shumicën e planeve.

Pricesmimet për planet e përbashkëta të pritjes së programeve dhe planet e optimizuara të WordPress fillojnë me $ 5,99 / muaj, ndërsa planet për VPS dhe planet e dedikuara të pritjes fillojnë me 29.99 $ / muaj dhe 99,99 $ / muaj përkatësisht. Ndërsa pak më e shtrenjtë se konkurenca, InMotion Hosting dallon përmes pritjes së shpejtë të tyre SSD, mbështetje të shkëlqyeshme të klientit dhe kategorisë A, PCI në përputhje qendrat e të dhënave.

iPage Hosting

ipage alternative hostgator më të mirëPjesa e Durim Grupi Ndërkombëtar, së bashku me BlueHost dhe HostGator, iPage është një nga hostet më të gjatë në këtë listë. Ajo u themelua përsëri në 1998 duke ofruar shërbimet e saj pritëse që nga ajo kohë.

Plani më i popullarizuar i iPage është plani i tyre i përbashkët i pakufizuar (ruajtje, email, bandwidth, hosting domain, etj), i cili ka një nga çmimet më të ulëta të fillimit në industri. Plani i përbashkët i pritjes i iPage kushton 1.99 $ / muaj për periudhën fillestare, dhe rinovon me 7,99 $ / muaj. Paketa e pritjes përfshin disa mjete sigurie (SiteLock), kredi falas për marketing (Google AdWords & Bing), dhe një grup mjetesh falas për krijimin e siteve. Përvec këtyre, mjetet e e-commerce dhe një emër domain falas përfshihen gjithashtu.

Ndërsa iPage nuk reklamon planet e tyre të tjera të hostimit aq shumë, ata ofrojnë disa plane të rrumbullakosura mirë, të dedikuara dhe plane pritëse të WordPress, duke lejuar që dhoma e faqes tuaj të rritet.

Web hosting nuk është i vetmi shërbim në internet i ofruar nga iPage, shërbimet e tyre gjithashtu përfshijnë regjistrimin e domain, marketing në internet dhe shërbimet e tregtisë elektronike.

GoDaddy

alternativa më e mirë e mikpritësit të zotitMe një histori që përfshin mbi dy dekada, GoDaddy është një gjigant i njohur pritës që ofron të gjitha llojet e shërbimeve të pritjes që mbulojnë të gjithë spektrin e pritjes. Regjistrimi i domenit, marketing në internet dhe siguria në internet gjithashtu shfaqen midis shërbimeve të GoDaddy.

Planet e përbashkëta të pritjes fillojnë nga 3.49 dollarë në muaj për planin e Ekonomisë, i cili vjen me ruajtje prej 100 GB. Të gjitha planet e tjera në këtë kategori vijnë me ruajtje të pa matur, Bandwidth, dhe host domain. Një domain falas është i përfshirë me planet vjetore, dhe një email falas i Microsoft Office 356 Business është gjithashtu pjesë e paketës së pritjes. Planet e pritura të optimizuara me WordPress fillojnë gjithashtu me vetëm 3,49 dollarë në muaj.

VPS dhe serverët e dedikuar janë në dispozicion me Linux ose Windows OS, ato Windows kushtojnë më shumë. Planet Linux VPS fillojnë me 16,99 $ / muaj, ndërsa opsionet e Windows fillojnë me 26,99 dollarë. Ndryshimi i njëjtë i çmimeve vlen edhe për serverat e dedikuar gjithashtu, me serverë të dedikuar Linux që fillojnë me 69.99 $ / muaj dhe serverët e dedikuar për Windows duke filluar nga 99.99 $ / muaj.

Sa i përket tipareve të pritjes, GoDaddy me siguri nuk zhgënjen të ofrojë qasje të plotë për rrënjë, cPanel, azhurnime pa provizione, shërbime të menaxhuara si standard, mundësi për të zgjedhur nivele të menaxhimit, çertifikatë falas SSL, mbështetje 24/7 dhe shumë burime.

NameCheap

namecheap alternativa më e mirë e hostitFitimi i popullaritetit për shkak të shërbimeve të tyre të regjistrimit të përballueshëm të domain, NameCheap është bërë një emër i familjes për shërbime të lira në internet. Kompania ofron paketa të ndryshme pritëse dhe disa mjete të sigurisë në internet (çertifikatë SSL, WhoisGuard, PremiumDNS, etj.).

Planet e strehimit janë në dispozicion përmes disa kategorive të hostimit nga hostimi i përbashkët deri te serverët e dedikuar. Pritja e përbashkët fillon nga 9,88 dollarë në vit, ndërsa pritja në WordPress fillon me vetëm 8,88 dollarë në vit.

Karakteristikat e hostimit të NameCheap përfshijnë mundësinë për të zgjedhur midis qendrave të të dhënave në Mbretërinë e Bashkuar dhe SH.B.A. me planet e përbashkëta dhe të shitësit, një domen të lirë në internet. I disponueshëm me të gjitha planet, SLA 100% me kohë me shumicën e planeve, të vetë-menaxhuar, menaxhuar dhe opsione të menaxhuara plotësisht nga serveri , cPanel dhe WHM falas, IP të dedikuar falas me disa plane, dhe më shumë.

Planet më të ofruara nga kategoria e dedikuar e pritjes së serverëve, e cila përpilon një plan mbresëlënës të dedikuar 14 pritje me çmime që variojnë nga 58.88 dollarë në muaj në 379 dollarë në muaj.

NameCheap është një host i vërtetë i buxhetit me shfaqje të mira, plane pritjeje të lëmuara mirë dhe shërbime të besueshme, duke i bërë ato një alternative të shkëlqyeshme për HostGator.

përfundim

Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar të ndërroni hostet, të bëheni një shitës hosti, ose thjesht po vlerësoni alternativat tuaja, shpresojmë që rradhënia jonë e 5 alternativat më të mira të HostGator ju ka ofruar një pasqyrë të opsioneve të ndryshme të pritjes së miqve me buxhetin në dispozicion në industri.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map