A është A2Hosting i Mirë për Pritjen e Uebfaqeve të WordPress?

01.06.2020
Asnjë kategori 'A është A2Hosting i Mirë për Pritjen e Uebfaqeve të WordPress?
0 13 мин.

A2Hosting-wordpress-hosting


A zotëroni një uebfaqe të WordPress, por nuk e dini se cili shërbim pritës do të ishte më i miri për t’u përdorur me të? Nëse ky është rasti, keni mbërritur në faqen e internetit të duhur.

Siç mund ta tregoni nga titulli, ne do të diskutojmë një kompani pritëse të quajtur A2Hosting. Subjekti kryesor do të jetë, nëse A2Hosting është i mirë për të pritur në faqet e internetit të WordPress. Më vonë në artikull do të flas për shërbimin specifik të hostimit të WordPress që kjo kompani duhet të ofrojë.

Por para kësaj, ne duhet të shohim se çfarë lloji i shërbimit të pritjes shkon më së miri me një faqe në internet që po përdor WordPress si sistemi i saj bazë.

Lloje të ndryshme të planeve të hostimit të WordPress

Një uebfaqe WordPress mund të funksionojë në çdo lloj shërbimi pritës, por ekziston një shërbim që funksionon më mirë se çdo tjetër: mbajtja e menaxhuar e WordPress.

A2Hosting-lirë-wordpress-hosting

A2Hosting – WordPress Hosting

Pritja e përbashkët, pritja VPS ose shërbime të tjera mund të trajtojnë WordPress, por shërbimi i menaxhuar i hostuar WordPress është ndërtuar posaçërisht për të drejtuar WordPress në një faqe interneti. Farë e bën këtë shërbim zgjedhjen më të mirë për ata që duan një host të besueshëm të WP? Le të shohim!

Pritja e menaxhuar u krijua në mënyrë që ju (pronari i faqes) të mos keni nevojë të shqetësoheni për drejtimin e CMS në faqen tuaj të internetit. Do gjë që lidhet me funksionimin e sitit trajtohet nga ekipi që qëndron pas shërbimit të zgjedhur të pritjes.

Për shembull, nëse del një azhurnim i ri i WordPress, nuk është e nevojshme të rinovoni vetë sistemin. Ai do të bëhet automatikisht nga ekipi juaj mbështetës. E tëra çfarë ju duhet të bëni, është të kujdeseni për vetë sitin. Farë dua të them me atë?

Përshtatja dhe administrimi i përmbajtjes varet nga ju. Kjo nuk është trajtuar nga ekipi, padyshim.

Cili është një aspekt tjetër i një shërbimi pritës të menaxhuar? Meqenëse plani menaxhohet nga ekipi i prapavijëve, ju duhet të jeni në gjendje të instaloni me lehtësi WordPress në faqen tuaj, apo jo? Ky është pikërisht ajo që një plan i menaxhuar ju lejon të bëni.

Metoda e parë që përdoret nga shumica e kompanive është t’i japë klientit veçorinë e instalimit me 1 klik. What’është gjithçka? Siç mund ta tregoni me siguri nga emri i saj, instalimi bëhet me nevojën e vetëm 1 klikimit.

Kjo veçori zakonisht përfshin edhe aplikacione të tjera falas në internet, të cilat mund të instalohen lehtësisht. Pra, procesi për të bërë instalimin është ky: ju e gjeni WordPress në listën e aplikacioneve në dispozicion. Mund ta gjeni zakonisht në krye, sepse është softveri kryesor që hosti ju lejon të përdorni.

Pasi ta keni gjetur, e vetmja gjë që duhet të bëni është të klikoni në butonin e instalimit. Kjo është fjalë për fjalë gjithçka që ka. Elsedo gjë tjetër do të trajtohet nga hosti.

Ekziston një mënyrë e dytë që shumë ofrues përdorin për të instaluar me lehtësi WordPress për përdoruesit e tyre. Nëse mendoni se metoda e mëparshme ishte krejtësisht themelore, prisni derisa të dëgjoni për këtë.

Ideja është që ju nuk duhet të bëni as 1 klikim për të instaluar CMS në sistemin tuaj. Pasi të regjistroheni në planin e zgjedhur të pritjes, WordPress do të instalohet automatikisht në emrin e domain (ju do të bëni zgjedhjen nëse keni më shumë se një).

Të dyja metodat përdoren gjerësisht nga kompanitë. E para pse është më popullore. Madje ndodh që të dyja këto janë në dispozicion. Si? Së pari regjistrohesh dhe WordPress instalohet. Atëherë tipari 1 klikues është gjithashtu i pranishëm, për t’ju lejuar të instaloni programe të tjera nëse dëshironi.

Tani që e dini se për çfarë plani të menaxhuar WordPress ka të bëjë, ne do të vazhdojmë dhe do të flasim për A2Hosting.

Pse të zgjidhni A2Hosting për WordPress?

A2Hosting-menaxhuar-wordpress-hosting

A2Hosting – Hosted WordPress i Menaxhuar

A2Hosting është një kompani amerikane që ofron shërbime të teknologjisë si web hosting dhe emrat e domain. Në rastin e mbajtjes në internet, ata kanë gjithçka që mund të ofrojë një ofrues modern i hostimit:

 1. Pritja standarde e pritjes
 2. WordPress Hosting
 3. VPS Hosting (Virtual Server Private)
 4. Shitësi i shitësit
 5. Përkushtuar Hosting (serverë të dedikuar)

Siç mund ta shihni, A2Hosting gjithashtu vjen me aftësi specifike të mbajtjes në WordPress. A janë mjaft të mirë? Përgjigja e shkurtër është po, patjetër. Por ne duhet të shtjellojmë këtë, duke diskutuar se çfarë kompania ka për të ofruar në paketat e saj pritëse të WordPress.

Për fillim, duhet të përmend që A2Hosting ofron 2 lloje të ndryshme të mbajtjes së WordPress: e para është e përbashkët WP hosting, dhe e dyta është menaxhoi hostimin e WordPress. Tani e tutje, ne do të flasim për planet e menaxhuara të pritjes në A2Hosting.

Këto janë pak më të shtrenjta se planet normale të pritjes së pritjes. Edhe kështu, ata ia vlen të shohin. Ju ndoshta tashmë e dini që shumica e ofruesve të pritjes i ndanë shërbimet e tyre në plane të ndryshme. Kjo është pikërisht ajo që po bën A2Hosting gjithashtu. Do të mbuloj të tre planet në këtë pjesë veç e veç.

1-SITE

Ashtu si sugjeron titulli i planit, mund të keni një faqe interneti të vetme të pritur duke përdorur këtë paketë. Që të gjitha të dhënat tuaja të ruhen në server, ato ju japin 10 GB hapësirë ​​ruajtjeje. Kjo është më se e mjaftueshme për një faqe të vetme.

Arefarë po përdorin për ruajtjen e informacionit të faqes suaj? Disqet e SSD të gjeneratës së fundit. Ky është një lajm i shkëlqyeshëm, sepse një SSD do ta ngarkojë faqen tuaj shumë më shpejt sesa një makinë tradicionale HDD. Vizitorët tuaj do të kenë përmbajtjen e shfaqur në shfletues edhe 20x më shpejt se sa do t’u ofronte atyre një HDD.

Plani gjithashtu vjen me një certifikatë falas SSL për faqen tuaj. Kjo veçori është mjaft e rëndësishme, sepse i jep faqes tuaj të internetit sigurinë që i nevojitet. Ju gjithashtu do të renditeni më lart në rezultatet e kërkimit, sepse Google (dhe shumë motorët e tjerë të kërkimit) u japin përparësi atyre faqeve të internetit që kanë instaluar certifikata SSL.

Për menaxhimin e sitit, ju duhet gjithashtu një panel kontrolli. A2Hosting vjen me një nga mjetet më të mira për këtë punë. Quhet Plesk. Duke e përdorur atë, ju mund të menaxhoni sitin dhe të gjitha tiparet në dispozicion thjesht në një vend. Ju nuk duhet të keni shumë njohuri teknike për këtë.

Bonuset e mëposhtëm janë të gjithë të pranishëm në plan: transferimi i pakufizuar i të dhënave, CDN falas për shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit, skenimi i sitit, licencë falas Jetpack, transferim falas i faqes, garanci për kthimin e parave dhe kopje rezervë falas të bëra automatikisht në baza të rregullta (të tjerët ngarkojnë veçmas për këtë opsion).

E gjithë kjo vjen për një çmim mujor prej $ 11,99. Mbani në mend se ky plan është një shërbim i menaxhuar WordPress. Për karakteristika të tilla shumë kompani do të tarifojnë çmime më të larta.

3-SITES

Si plan i dytë, vjen për 18,99 $ / muaj. A ja vlen të azhurnohet? Nëse zotëroni më shumë se 1 faqe në internet, ose planifikoni të zgjeroni punën tuaj, me siguri është.

Kjo është për shkak se plani mbështet 3 faqet e internetit të pritura në një llogari të vetme. Hapësira e depozitimit rritet sigurisht. Ju merrni 25 GB hapësirë ​​në disqet SSD. Ju duhet më shumë, sepse ato ju lejojnë të presin shumë faqe në internet duke përdorur këtë plan.

Të gjitha tiparet e tjera nga plani i mëparshëm janë përfshirë në këtë gjithashtu. Le të shohim se çfarë plani i fundit do t’ju japë:

i pakufizuar

Ky plan është vërtet i pakufizuar, siç thotë emri. Pse? Arsyeja më e madhe për këtë është se ju lejon të keni një numër të pakufizuar të uebfaqes në një plan të vetëm. Kjo mund të vijë në dispozicion për shumë pronarë të faqeve.

Për shembull, nëse doni të rriteni një biznes, ose planifikoni të krijoni uebfaqe të shumta të reja për të fituar para, ky plan është i përsosur për ju. Mund të keni të vendosur të gjitha llojet e faqeve të internetit, të gjitha ato që funksionojnë WordPress.

Dhe ju e dini cila është gjëja më e mirë në lidhje me të? Nuk ka fjalë për fjalë asgjë për të cilën duhet të shqetësoheni. Të gjitha faqet, pa marrë parasysh sa do, do të trajtohen nga ekipi mbështetës. Pra, nëse ndonjë gjë ndodh me njërën prej tyre, ata do ta rregullojnë atë në asnjë kohë.

Vetëm imagjinoni nëse kjo gjallëri nuk do të ishte e pranishme në plan. Ju do të duhet të administroni pritjen dhe faqet e internetit të gjitha vetë. Jo mënyra më e mirë për të pritur një faqe në internet.

Për ruajtjen e të dhënave tuaja, plani vjen me 40 GB hapësirë ​​për ruajtje SSD. Mimi për të pasur një numër të pakufizuar të faqeve të WordPress në dispozicion në një paketë të vetme është 36,98 dollarë mujorë.

përfundim

Në këtë artikull ne folëm për shërbimet e mbajtjes së WordPress. Në fillim, ju thashë se cili është shërbimi më i mirë i pritjes, për trajtimin e një faqe në internet WordPress dhe cilat janë disa nga shpërblimet me përdorimin e një shërbimi të tillë.

Theështja është, nëse vendosni të regjistroheni për një shërbim të menaxhuar WP të menaxhuar, jeta juaj do të jetë shumë më e thjeshtë. Në fund të fundit, të gjitha gjërat në lidhje me shërbimin tuaj të pritjes dhe funksionimin e WordPress në mënyrë të efektshme do të trajtohen nga ekipi i prapambetjes.

Kam folur edhe për 3 WordPress që menaxhuan planet e pritjes nga A2Hosting. Ato përfshijnë gjithçka që nevojitet për të pritur një uebfaqe të WordPress lehtë dhe me efikasitet.

Hapi tjetër është i juaji. Për të qenë në gjendje të merrni vendimin e duhur, thjesht mendoni se çfarë prisni nga një shërbim i besueshëm pritës. Gjithashtu, mos harroni atë që ju nevojitet në faqen tuaj të WordPress, për të punuar në performancën e tij kulmore.

Të tre planet do t’ju japin numrat më të mirë, por 1-ta është më e mirë për fillestarët, dhe planet 2 dhe 3 për ata që tashmë posedojnë 2 ose 3 faqe interneti, ose planifikojnë të zgjerohen edhe më shumë.

Duke mbajtur gjithë këtë në mendje, ju do të dini se cili plan është më i miri për ju.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector