A është HostGator i mirë për fillimet? – 10 arsye për të zgjedhur HostGator për faqet e internetit të fillimit

01.06.2020
Asnjë kategori 'A është HostGator i mirë për fillimet? – 10 arsye për të zgjedhur HostGator për faqet e internetit të fillimit
0 14 мин.

Hostgator-startups


A po planifikoni të krijoni një kompani të re fillestare? Nëse po, atëherë ekziston një gjë që duhet të keni mundësi të arrini qëllimin tuaj me të: një faqe në internet. Po, pothuajse çdo kompani ka një faqe interneti këto ditë.

Shtë thelbësore, sepse mund të përdorni një faqe në internet për të tregtuar fillimin tuaj dhe për të shfrytëzuar sa më shumë. Në fakt, nuk ka asnjë tjetër si një metodë efikase si një faqe interneti për të arritur kaq shumë njerëz në të gjithë botën.

Por, nëse e krijoni vetë një faqe në internet, duhet të kërkoni një shërbim të mbajtjes së faqes në internet që do t’ju lejojë të përfitoni sa më shumë nga fillimi. Për fat të mirë, arritët në artikullin e duhur.

Këtu, ne do të flasim për një kompani pritjeje në internet të quajtur HostGator, dhe pse është një nga kandidatët më të mirë për t’u përdorur me fillimet. Unë do t’ju jap 10 arsye për këtë. Në fund të këtij artikulli, duhet të keni një ide mjaft të mirë për atë që mund të bëjë HostGator dhe pse është basti juaj më i mirë për sukses.

HostGator për fillimin

HostGator është një kompani me qendër në SHBA, e themeluar për herë të parë në 2002 nga Brent Oxley. Tani, më shumë se 16 vjet më vonë, HostGator është një nga ofruesit kryesorë të pritjes së faqes në botë në botë.

Ata kanë qindra mijëra klientë në të gjithë botën me qindra mijëra faqe në internet dhe emra domain-të të pritur në to. Nëse ata janë kaq të suksesshëm, duhet të ketë shumë arsye që njerëzit të zgjedhin HostGator.

Kjo është pikërisht ajo për të cilën do të flasim tani e tutje. Ju duhet ta dini se ndoshta jo çdo arsye do të jetë imponuese për ju në mënyrë specifike. Por pasi unë do të rendis 10 prej tyre, me siguri do të gjeni të paktën disa që do t’ju bëjnë të mendoni më seriozisht për shërbimet e HostGator për fillimin tuaj të ri.

Pse të zgjidhni HostGator për faqet e internetit të fillimit?

1. isshtë e përballueshme

Hostgator-lirë-web-hosting-planet

Këtu është arsyeja e parë për të zgjedhur HostGator për uebfaqen tuaj të fillimit: është e lirë. Nuk kam pse t’ju them se sa çmim i rëndësishëm mund të jetë për shumicën e njerëzve.

Meqenëse keni nevojë për një uebfaqe për fillimin, do të ishte mirë të keni një shërbim pritës që është i lirë, kështu që nuk do të duhet të shpenzoni shumë para për shërbimin. Në fund të fundit, një fillimi duhet ca kohë për tu vendosur dhe të fitojë një shumë të konsiderueshme parash.

Pasja e një shërbimi të lirë pritjeje për t’ju mbështetur, mund t’ju kursejë para, të cilat më vonë mund t’i përdorni për të rritur biznesin tuaj. Këtu është një shembull për atë se sa i lirë është HostGator me të vërtetë:

Plani më i shtrenjtë në mesin e pritjes së përbashkët kushton vetëm 5,95 $ / muaj. Konsideroni se ka 3 plane të ndara në kategorinë e përbashkët të pritjes, dhe ai që sapo përmenda është ai më i shtrenjti që ata ofrojnë (po, me të vërtetë).

Sigurisht, të jesh i lirë do të thotë që të gjitha shërbimet e tyre duhet të jenë me çmime të arsyeshme. Dhe kjo është pikërisht ajo që janë: edhe VPS Hosting dhe Serveri i Dedikuar i hostimit kushtojnë në mënyrë të konsiderueshme më pak, sesa ato që paguajnë kompanitë e tjera.

2. Shumica e shërbimeve

Arsyeja e dytë për të zgjedhur HostGator, është shumica e shërbimeve që ata ofrojnë. Pse është kaq i rëndësishëm ky aspekt sa e përmend veçmas? Sepse, një fillim do të rritet përfundimisht në një biznes të njohur, apo jo? Të paktën, kjo është ajo që ju keni ndërmend të bëni.

Sapo biznesi juaj të rritet më shumë, mund t’ju duhet të zgjeroni gjithashtu faqen tuaj të internetit. Dhe një faqe interneti më komplekse do t’ju duhet më shumë burime për të punuar siç duhet. Kjo është arsyeja pse HostGator është i mirë për çdo fillim: kur të tejkaloni planin për të cilin keni regjistruar, thjesht rifreskoni në një më të mirë.

Për shembull, nëse regjistroheni në fillim për planin e primit të përbashkët të pritjes (përmendur më lart) dhe faqja juaj rritet shumë në popullaritet, ju mund të përmirësoheni në një plan hosting VPS. Një paketë e tillë do t’ju japë më shumë burime për të funksionuar në mënyrë efikase.

3. Mbështetje e Madhe e Konsumatorëve

Hostgator-madhe-klient-mbështetje

Mbështetja e klientit. Po, kjo është arsyeja jonë e tretë pse ju duhet të zgjidhni HostGator mbi kompanitë e tjera. Kur po krijoni uebfaqen tuaj, ose më vonë po e menaxhoni atë, mund të shfaqen probleme, edhe me shërbimin më të mirë të pritjes.

Kjo është ajo ku mbështetja e klientit futet në figurë. Mbështetja e HostGator është fituese e çmimeve. Kjo është shkruar në faqen e tyre zyrtare. Kjo nuk është një ide e bërë.

Ekipi që qëndron prapa HostGator është me të vërtetë i besueshëm. Për shembull, ata ju përgjigjen brenda disa minutash apo edhe sekondash. Ka edhe raste kur nuk duhet të prisni fare për të biseduar me dikë.

Memberdo anëtar i ekipit e di mirë dhe tërësisht se çfarë bëhet fjalë për mbajtjen në internet. Për shkak të kësaj, ata do t’i japin një zgjidhje problemit tuaj të mundshëm në asnjë kohë. Zgjidhja është gjithmonë atje me një ekip të tillë për t’ju ndihmuar.

4. Shumë i sigurt

Meqenëse do të krijoni një faqe në internet për biznesin tuaj, është e rëndësishme ta bëni atë sa më të sigurt. Edhe faqet e internetit personale duhet të jenë të sigurta. Pra, një sit biznesi ka nevojë për instalime edhe më të mira të sigurisë.

Për fat të mirë, HostGator po jep certifikata falas SSL me secilin plan pritës në ofertat e tyre. Një çertifikatë SSL është një standard për çdo faqe interneti këto ditë. Në të vërtetë, kur jeni në një uebfaqe që nuk ka të instaluar një çertifikatë të tillë, shfletuesi do t’ju thotë të jeni të kujdesshëm, sepse faqja e vizitës tuaj nuk është e sigurt.

Vlen gjithashtu të theksohet se shumë kompani të tjera ngarkojnë veçmas për marrjen e një certifikate SSL. Shtë mirë të dini se HostGator po e jep këtë veçori falas.

5. Ndërtues falas i faqes në internet

Hostgator-website-ndërtues

Nëse nuk keni krijuar ende faqen tuaj të internetit, do të jeni të kënaqur të dini se HostGator gjithashtu vjen me një platformë falas të ndërtimit të faqes së internetit, të përfshirë në çdo plan të vetëm të pritjes.

Krijimi i faqes së internetit të fillimit tuaj do të jetë një copë tortë duke përdorur këtë mjet. Ju mund të zgjidhni nga dhjetëra shabllone falas që të gjitha përgjigjen si rregull (ato do të duken mirë në të gjitha llojet e pajisjeve / ekraneve).

Përdorimi i këtij mjeti është gjithashtu shumë i thjeshtë. Në thelb, kjo platformë është një ndërtues faqesh dhe tërheqje. Ideja është që ju të mund të zgjidhni nga shumë elemente dhe seksione të paravendosur dhe thjesht tërhiqni dhe hidhni ato në faqosjen e faqes tuaj. Rregullimi i faqes suaj të internetit do të jetë i shpejtë dhe i thjeshtë.

6. Transferim falas nga një Ofrues tjetër

Por, çka nëse tashmë keni një uebsajt të pritur në dikë tjetër, dhe doni ta transferoni atë në HostGator? Arsyeja jonë e 6-të në këtë listë do t’ju bëjë të lumtur në këtë rast.

Do plan pritjeje nga HostGator, ju lejon të transferoni një uebfaqe të ndërtuar tashmë nga ofruesi juaj i vjetër, në planin e ri që sapo keni blerë nga HostGator. Dhe ju e dini cila është pjesa më e mirë?

Procesi është plotësisht i lirë. HostGator ju lejon të transferoni uebfaqen tuaj të vjetër falas. Të tjerët ngarkojnë mjaft para për këtë mundësi.

7. Programi i Filialit

Një arsye tjetër pse ju si pronar fillestar duhet të zgjidhni HostGator si ofruesin tuaj të ri të pritjes është Programi i Filialit që kompania ofron. Shtë e vërtetë, ka edhe korporata të tjera, të cilët ofrojnë mundësi të marketingut të anëtarëve për klientët e tyre.

Por HostGator dallohet në këtë fushë. Në cilin aspekt? Shuma e parave që ata do t’ju paguajnë për një klient të ri që sillni, është mjaft i dukshëm.

Për shembull, nëse i merrni nga 1 – 5 regjistrime të reja në muaj, do të merrni 50 dollarë për çdo klient të ri. Kur rritet numri i klientëve që i merrni ata, kështu edhe të ardhurat që merrni. Nëse tejkaloni 21 klientë të rinj / muaj, do të merrni një pagesë prej 125 $ / regjistrohuni. Për 21 klientë, që është në total 2,625 dollarë.

8. Tutoriale shumë të mira

Përdorimi i HostGator si ofruesi juaj i ri i pritjes për një uebfaqe fillestare, do të thotë që ju të merrni shumë mësime, të krijuara nga vetë kompania. Këto mësime do t’ju ndihmojnë të shkoni më shpejt dhe në mënyrë më efikase.

Ju nuk do të bëni të njëjtat gabime që bëjnë të tjerët, të cilët nuk i kaluan këto mësime.

Vlen të përmendet se nuk duhet të lexoni vetëm postimet mësimore, por gjithashtu duhet të shikoni mësime video. Shtë mirë të dini se HostGator ju ndihmon edhe në këtë situatë.

9. Hosting Reseller

Hostgator-make-para-reseller hosting-

Nëse thjesht planifikoni të krijoni biznesin tuaj, por nuk dini saktësisht se çfarë duhet të bëjë fillimi juaj, HostGator mund t’ju japë një ide të mirë për këtë.

Ata ofrojnë diçka të quajtur Reseller Hosting. Nëse regjistroheni në njërën prej këtyre planeve, do të jeni në gjendje të krijoni biznesin tuaj të hostimit në internet nga e para, duke përdorur burimet që ju ofrojnë.

Sa e mrekullueshme është kjo? Fillimi juaj i ri mund të jetë një kompani e re pritëse, e cila përdor burimet e HostGator. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të zgjidhni planin me të cilin ndjeheni rehat, dhe ta provoni.

10. Garancia e kthimit të parave 45-ditore

Arsyeja e fundit për të zgjedhur HostGator është një veçori që ata ofrojnë me të gjitha shërbimet e tyre: një garanci kthimi i parave prej 45 ditësh. Kjo periudhë do t’ju japë mjaft kohë për të provuar të gjitha tiparet që keni me një plan të caktuar.

Pavarësisht se në cilën paketë pritëse për të cilën regjistrohesh, nëse mendon se diçka nuk funksionon siç e prite, ose thjesht vendosi të bësh diçka tjetër plotësisht, HostGator do të kthejë paratë e tua, nëse je akoma në 45 ditët e para meqë e keni blerë planin.

përfundim

Pra, ia vlen të zgjidhni HostGator për projektin tuaj të ri fillestar?

Përgjigja është: Po, patjetër është. Nga të gjitha arsyet e renditura më lart, ju me siguri keni gjetur të paktën 1 ose 2 (shpresojmë më shumë) që janë mjaft imponuese për ju që të provoni këtë host. Ju nuk do të zhgënjeheni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector