BlueHost: A është një zgjedhje e mirë për hostimin e WordPress?

rishikim pritjeje për wordpress bluehost


Kështu që po planifikoni të krijoni një faqe në internet me WordPress dhe doni të dini nëse BlueHost do të ishte një zgjedhje e mirë apo jo. Në këtë artikull unë do t’ju tregoj të mirat dhe të mirat e mbajtjes së faqes tuaj në internet me BlueHost dhe nëse duhet të zgjidhni dhe besoni këtë kompani për të pritur faqen tuaj të WordPress.

BlueHost ofron instalim të thjeshtë të WordPress në planet e tyre të përbashkëta, dhe përveç kësaj ata gjithashtu kanë plane të veçanta të ndërtuara për faqet e internetit të WordPress. Por, cili plan duhet të zgjidhni? Cili plan ofron vlerën më të mirë për paratë tuaja? A duhet të keni diçka edhe në lidhje me hostimin e faqes tuaj me BlueHost? Do të gjeni të gjitha përgjigjet më poshtë, ndërsa unë do të rishikoj planet e hostimit të WordPress të BlueHost.

Pasqyrë e shpejtë e BlueHost

përmbledhje e përmbledhjes së fjalës bluehost hostpressBlueHost është një nga ofruesit më të njohur të pritjes së buxhetit. Serverët e tyre kanë më shumë se 2 milion faqe në internet. Kompania ka qenë në biznes për 20 vjet. Ata kanë një reputacion shumë të mirë, falë shërbimit të tyre të shkëlqyeshëm dhe mbështetjes së jashtëzakonshme. Për një përmbledhje më të detajuar, ju lutemi lexoni në përmbledhjen tonë të thelluar të BlueHost.

BlueHost ofron një gamë të gjerë të planeve të pritjes: plane të shumëfishta të përbashkëta (këto janë të shkëlqyera për faqet e internetit të trafikut të vogël dhe të mesëm), mbajtjen e menaxhuar të WordPress (ideale për ndërtimin e faqeve në internet me këtë cms), mbajtjen e VPS (për e-commerce dhe faqet e trafikut të lartë) dhe plane të dedikuara (për ndërmarrjet), dhe së fundmi gjithashtu pritja e cloud është gjithashtu e disponueshme. Për më shumë rreth planit në dispozicion ju duhet të shikoni në faqen zyrtare të BlueHost.

Fillimi me BlueHost dhe WordPress

Disa ditë më parë kam botuar një tutorial se si të krijoni një blog në 15 minuta. Kam përdorur si shembull BlueHost, thjesht sepse e kanë parë shumë të thjeshtë të regjistrohesh dhe të krijosh një faqe në internet WordPress.

wordpress zgjidhni blogun e domain

Me BlueHost ju lehtë mund të instaloni WordPress në vetëm disa klikime: gjeni dhe klikoni në logon WordPress në panelin e kontrollit pritës, kjo do t’ju çojë në MojoMarketplace (mjeti që automatikisht do të instalojë WordPress në llogarinë tuaj BlueHost), zgjodhi të instaloni programin kompjuterik, zgjidhni domenin që dëshironi të keni konfigurimin e sistemit, vendosni informacionin e hyrjes së titullit dhe administratorit për faqen tuaj të internetit dhe konfirmoni instalimin.

Shtë shumë e thjeshtë të filloni me WordPress nëse zgjidhni BlueHost si një ofrues pritës. Friendlyshtë fillestar miqësor dhe drejt përpara.

Cilin plan të strehimit duhet ta zgjidhni?

Nëse po vendosni WordPress për herë të parë dhe sapo filloni, duhet të zgjidhni një plan të përbashkët. Unë gjithmonë rekomandoj të përdorni planin “plus”, sepse kjo ju lejon të presni sa më shumë faqe interneti që ju pëlqejnë. Plani “fillestar” lejon vetëm një faqe në internet. Ju nuk duhet të shkoni në planin e “biznesit”, sepse nuk ia vlen kostoja shtesë.

planet bluehost të përbashkëta të WordPress hosting

Në vend të kësaj, nëse keni nevojë për veçori shtesë, duhet të hidhni një sy në planet e menaxhuara të WordPress të menaxhuar nga BlueHost. Këtu do të keni mundësi të zgjidhni nga 4 plane.

Nëse keni një blog të ngjeshur që merr më pak se 100 milion shikime në faqe në muaj, plani i “blogerit” do të jetë i mjaftueshëm. Ky plan ju lejon të strehoni deri në 5 faqe në internet WordPress dhe përfshin 1 IP, CDN, RAM 2 GB, ruajtje dhe rezervë 30 GB,.

bluehost menaxhoi shqyrtimin e WordPress hosting

Nëse vendosni të blini një plan të menaxhuar WordPress, një ekip i përkushtuar i ekspertëve të WordPress do të kujdeset për faqen tuaj të internetit.

Kështu që, për tu përmbledhur, nëse jeni fillestar duhet të zgjidhni një plan të përbashkët (dhe lehtësisht të azhurnoni më vonë pasi blog / faqja juaj e internetit të rritet); nëse jeni duke kërkuar për një shërbim të besueshëm të menaxhuar të pritur, planet e optimizuara të WordPress të BluHost do t’ju ofrojnë performancën dhe mbështetjen më të mirë.

BlueHost është i përkushtuar në WordPress

bluehost rekomanduar nga bluehost që nga 2005Nëse nuk jeni të sigurt për zgjedhjen e BlueHost për pritjen e faqes suaj të WordPress, me siguri do të keni më shumë besim nëse do të dini se WordPress.org ka rekomanduar BlueHost si ofruesin më të mirë të pritjes së WordPress që nga 2005.

Për më tepër, BlueHost ka mbi një milion site WordPress të pritura në shërbimin e tyre. Kompania po mbështet projektin WordPress duke kontribuar në zhvillimin thelbësor dhe sponsorizimin e ngjarjeve të WordCamps. Ata janë shumë të përkushtuar në mbajtjen e WordPress.

Blog-u i kompanisë (bluehost.com/blog) mundësohet gjithashtu nga WordPress.

Faqet e WordPress të strehuara me BlueHost

Kam zgjedhur rastësisht 10 site WordPress të pritura në BlueHost dhe kam kryer disa teste me testin e shpejtësisë së faqes në internet të Pingdom. Unë kam testuar kohën e përgjigjes së çdo faqe në internet duke përdorur lokacione të ndryshme të serverit. Këtu janë rezultatet ose koha mesatare e ngarkesës:

 • SHBA – 655 ms
 • BE – 1.96 s
 • AUS – 2.18 s

Siç mund ta shihni, në SH.B.A. (ku janë vendosur serverët e BlueHost) lidhja është shumë e shpejtë, ndërsa nga Evropa dhe Australia koha mesatare e ngarkimit është rreth 2 sekonda. Këto rezultate janë shumë premtuese, ndërsa një faqe në internet duhet të ngarkojë nën 3 sekonda për të siguruar një përvojë të mirë të përdoruesit.

Përfundim – A është BlueHost i mirë për WordPress?

BlueHost është i shkëlqyeshëm për pritjen e faqeve të internetit personale, si dhe të biznesit. Shumëllojshmëria e tyre e planeve të hostimit lejojnë përdoruesit të gjejnë një paketë të përshtatshme pritëse dhe lehtësisht të azhurnohen (ose zvogëlojnë) ndërsa trafiku i faqeve në internet rritet dhe kanë nevojë për më shumë burime serveri. Nga përvoja personale e di se BlueHost është i mirë për WordPress, sepse kam qenë duke pritur me ta 2 blog të vegjël që nga viti 2011. Kurrë nuk kam pasur ndonjë problem me ta.

Prandaj, unë rekomandojnë shumë BlueHost për të pritur çdo lloj faqe të WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map