Planet BlueHost – Cilin të zgjidhni për faqen tuaj të internetit?

01.06.2020
Asnjë kategori 'Planet BlueHost – Cilin të zgjidhni për faqen tuaj të internetit?
0 27 мин.

Bluehost-planet


BlueHost është një kompani me qendër në internet në SHBA, pjesë e Endurance International Group. Grupi ka edhe kompani të tjera që lidhen me pritjen, përfshirë iPage dhe HostGator. BlueHost është me seli në Juta dhe punëson më shumë se 750 njerëz.

BlueHost shërben më shumë se 2,000,000 faqe interneti dhe ofron zgjidhje të plotë në internet nga regjistrimi i domain-it deri tek mbajtja në internet. Gama e saj e produkteve përfshin një pritje të lirë të përbashkët dhe zgjidhje më të përparuara të dedikuara të serverëve gjithashtu.

Ne rekomandojmë kompaninë sepse jeta e saj e gjatë në industrinë e web hosting, shërbime të besueshme dhe një numër të madh të klientëve të kënaqur. BlueHost ka një reputacion të madh dhe besohet të jetë një ofrues i mirë i pritjes. Shtë gjithashtu e rëndësishme që në kontrast me ofruesit e tjerë të pritjes me kosto të ulët, BlueHost të mos përdor disqet klasikë të fortë, por në vend të kësaj përdor depo super të shpejta SSD. Një makinë moderne SSD mund të jetë 3 herë më e shpejtë se një HDD i rregullt kur bëhet fjalë për leximin e të dhënave dhe 2.5 herë më të shpejtë gjatë shkrimit të të dhënave.

Ndërsa ky artikull është i dedikuar kryesisht për të paraqitur planet e ndryshme të pritjes të ofruara nga BlueHost, ju gjithashtu mund të interesoheni për kohën e duhur, performancën dhe mendimin personal të BlueHost. Nëse doni të zbuloni përvojën tonë me këtë kompani, ju lutemi lexoni rishikimin tonë BlueHost. Ne kemi qenë duke pritur me BlueHost për më shumë se 5 vjet.

Ndarja në internet e përbashkët

Shërbimi i hyrjes së BlueHost është pritja e përbashkët në internet, kompania ofron 3 pako:

Bluehost-ndahet-hosting-planet-detajet

 1. Themelore: Kjo paketë është ideale për një uebfaqe të vetme dhe vjen me 50 GB ruajtje dhe bandë gjeometrike të pa matur. Ju mund të shtoni 5 emra domenesh të parkuar, 25 nënfusha dhe 5 llogari emaili në të; secila prej tyre merr 100 MB depo. Shtë në dispozicion për një çmim fillestar 2,95 $ / muaj.
 2. Plus: Paketa Plus mund të jetë një shtëpi për një numër të pakufizuar faqesh në internet dhe gjerësia e brezit është akoma e pa matur. Numri i domeneve të parkuar, nënfushat dhe llogaritë e postës elektronike nuk është i kufizuar, dhe ka një depo të pakufizuar edhe për secilën llogari të postës. Plus gjithashtu përfshin ofertat e marketingut në vlerën 200 $ dhe një shërbim të ekspertëve Spam. Ju mund ta blini këtë paketë për çmimin fillestar 5,95 $ / muaj.
 3. Choice Plus: Kjo paketë më e madhe është gjithashtu në dispozicion nga 5,95 $ / muaj dhe përmban të njëjtat shërbime si Plus. Sidoqoftë, dy karakteristika të tjera u shtuan në Plus, një intimitet domain, dhe një zgjidhje rezervë CodeGuard Basic, kështu që ia vlen të zgjidhni këtë paketë mbi atë të thjeshtë Plus.
 4. Go PRO: Kjo paketë është e disponueshme nga 13,95 $ / muaj dhe ju jep disa shërbime shtesë mbi Choice Plus. Ju do të merrni një adresë të dedikuar IP, certifikim SSL, intimitet të domain dhe Code Guard Basic për paratë tuaja.

Të gjitha paketat e përbashkëta të mbajtjes në internet përfshijnë një shërbim falas SSL. Menaxheri i integruar i domenit është i lehtë për t’u përdorur dhe shpejt mund të vendosni shtesa, të parkuara dhe nënfusha me të. Llogaritë e postës elektronike mund të arrihen përmes IMAP ose POP3 dhe shumë filtra dhe filtra spam mund të aplikohen për to.

BlueHost është një tifoz i madh i rezervave, kështu ofron zgjidhje automatike rezervë. Kompania ju siguron kopje rezervë ditore, javore dhe mujore për tërë llogarinë tuaj; kjo do të thotë që skedarët e serverit tuaj dhe baza e të dhënave të dyja janë të mbrojtura nga humbja e të dhënave. Ju mund të rivendosni të dhënat nga kopjet rezervë me një klik të vetëm. Mbështetja është në dispozicion 7/24.

Rezervimi në re

Cloud Hosting është një mënyrë më e besueshme për t’i shërbyer vizitorëve tuaj me një faqe në internet pasi përdor një rrjet server, ku të dhënat tuaja janë të gjalla në 3 kopje. Ndryshimet janë azhurnuar në të gjithë rrjetin dhe në rast të ndonjë dështimi të harduerit, 2 instancat e tjera merren me vizitorët tuaj. Ndërkohë sistemi ndërton versionin e ri të 3-të të kopjeve tuaja.

Bluehost-cloud-hosting-planet

BlueHost siguron një panel të ri ku mund të monitoroni trendet e përdorimit, shpejtësinë e shfaqjes dhe shtrirjen globale të faqes tuaj. Rrjeti cloud gjithmonë siguron që faqja juaj të jetë e disponueshme, nëse një server merr shumë vizitorë, atëherë dy vendet e tjera e ndihmojnë atë të shërbejë për vizitat.

Ka 3 pako të pritjes së cloud:

 1. Fillestari: Kjo paketë është ideale për një uebfaqe të vetme dhe vjen me 100 GB ruajtje dhe bandë të paketuar. 1 emër domain falas, memorie 2 GB dhe 2 CPU përfshihen gjithashtu. Kompania shtoi ofertë të marketingut në vlerën 50 $ dhe ju mund të shtoni deri në 100 llogari postare, me 500 MB hapësirë ​​ruajtje emaili për secilën. Kjo ofertë është në dispozicion me një çmim fillestar 6,95 $ / muaj.
 2. Performanca: Paketa e mesme mund të mbajë një numër të pakufizuar faqesh në internet, kështu që nuk ka kufi në ruajtje dhe përdorim të gjerësisë së bandës. Ai gjithashtu përmban emrin e domain, 4 GB memorie dhe 4 CPU. Vlera e ofertave të marketingut u rrit në 200 dollarë dhe numri i llogarive të caktuara të postës elektronike nuk është i kufizuar, me një ruajtje të pakufizuar për secilën. Paketa është në dispozicion nga 8,95 $ / muaj.
 3. Business Pro: Paketa më e madhe është gjithashtu për një numër të pakufizuar faqesh në internet, me ruajtje të pakufizuar dhe përdorim të brezit. Së bashku me fushën e lirë, ajo ofron tashmë 6 GB RAM dhe 6 CPU me një paketë prej 200 $ ofertash për marketing. Numri i llogarive të postës elektronike dhe ruajtja e tyre nuk kanë kufij. Paketa është në dispozicion nga një çmim fillestar 15,95 $ / muaj.

Ndërsa krahasohet paketa e Performancës me Business Pro, ekzistojnë shumë dallime. Paketa më e lirë vjen me 1 shërbim të ekspertëve Spam ndërsa më i madhi vjen me 2. Të dy përfshijnë encryption falas SSL por kjo e fundit ofron zgjidhjen rezervë të faqes CodeGuard Basic me një klik të rivendosur.

Të gjitha paketat pritëse të BlueHost janë mbështetur nga ekipi i ekspertëve të kompanisë, i cili është në dispozicion 7/24 përmes telefonit ose bisedës live.

VPS Hosting

Pasi të rritet faqja juaj e internetit, do t’ju duhet më shumë burime të serverit. Niveli tjetër i depozitave të serverëve është hosting VPS, ku ju merrni një server virtual. Zgjidhjet VPS të BlueHost janë të përparuara, kështu që nuk duhet të prisni shumë gjatë, VPS e blerë është në dispozicion në minuta.

Bluehost-vps-hosting-planet

Hypervisor jep burimet e dhëna në faqen tuaj të internetit vazhdimisht dhe me caktimin dinamik të ruajtjes mund të kaloni në një zgjidhje më të madhe gjatë fluturimit. Ka 3 paketa VPS në linjën e produkteve të kompanisë:

 1. Standard: Pakoja standarde VPS vjen me 2 bërthama CPU, 30 GB hapësirë ​​ruajtje, 2 GB memorie dhe 1 bandë të brezit TB. Ajo ofron 1 regjistrim të emrit të domain-it dhe 1 përdorim të dedikuar të adresave IP. Shtë në dispozicion nga 19,99 $ / muaj.
 2. Përmirësimi: Paketa e mesme ka burime të përmirësuara. Ndërsa ende ju jep 2 bërthama CPU, parametrat e tjerë janë më të mëdhenj dhe 60 GB hapësirë, memorie 4 GB dhe 2 TB të përdorimit të brezit u mbushën në të. Ju gjithashtu mund të merrni një emër domain falas, por edhe 2 adresa IP janë dhënë. Oferta fillon me 29,99 $ / muaj.
 3. Ultimate: Pakoja më e madhe VPS ka 4 bërthama CPU, ruajtje 120 GB, RAM 8 GB dhe 3 TB të bandës në ofertën e saj. Një emër domain falas dhe 2 adresa IP u shtuan gjithashtu në të. Isshtë në dispozicion nga 59,99 $ / muaj.

Të gjitha paketat VPS përfshijnë një shërbim falas SSL dhe ju japin një garanci të kthimit të parave 30-ditore. Qasja rrënjësore është në dispozicion për të menaxhuar aplikacionet dhe skriptet tuaja, ndërsa menaxhimi me shumë server mund të përdoret për të mbikëqyrur më shumë se 1 pako VPS. Ky shërbim gjithashtu mund të lidhë paketat tuaja të përbashkëta të pritjes dhe VPS me njëri-tjetrin, të paktën ju do të jeni në gjendje t’i menaxhoni ato në një vend.

Mjetet e avancuara të menaxhimit të serverit janë në dispozicion gjerësisht, për shembull, ju mund të rregulloni skedarët tuaj .htaccess dhe php.ini dhe punët e programeve mund të vendosen dhe të ekzekutohen sa herë që dëshironi. Protokollet SSH dhe FTP janë të gatshme për të shërbyer punën tuaj, ju mund të krijoni sa më shumë llogari FTP sa të doni.

Ekziston një ekip ekspert dhe brenda në shtëpi pas VPS-ve i cili mund të arrihet 7/24 përmes bisedës ose telefonit.

Përkushtuar Hosting

Nëse keni nevojë për më shumë burime serveri, atëherë zgjidhjet e dedikuara për pritjen e serverëve të BlueHost janë për ju. Me ta, ju keni mundësinë të zotëroni një server të tërë pa trajtuar problemet e pajisjeve kompjuterike dhe shërbimeve.

Bluehost-dedikuar-server-hosting-planet

Me paketat e pakontrolluara, ju mund të krijoni mjedisin tuaj të ekzekutimit, duke filluar me zgjedhjen e sistemit operativ dhe duke vazhduar me shtimin e një aplikacioni të serverit në internet. Nëse preferoni një zgjidhje më të përparuar, atëherë mund të shtoni ndërfaqen e bazuar në cPanel ku mund të menaxhoni faqet e internetit, fushat, postat elektronike dhe asetet e tjera në një mënyrë më miqësore për përdoruesit.

Menaxhimi me shumë server është i lejuar gjithashtu për klientët e dedikuar për pritjen nëse blini një paketë të dedikuar, mund ta lidhni atë me më shumë paketa të ngjashme ose edhe me një nga VPS-të tuaj të tjerë ose paketat e përbashkëta të pritjes gjithashtu. Në këtë mënyrë ju mund t’i menaxhoni të gjithë në një vend, duke ju dhënë një fleksibilitet të jashtëzakonshëm.

Magazinat RAID përdoren prapa të gjitha planeve të dedikuara të pritjes, kështu që të dhënat tuaja do të ruhen tepërt dhe do të jenë të disponueshme në rast të dështimit të harduerit gjithashtu. Duke përdorur mjetet e monitorimit, menjëherë mund të shtoni më shumë kapacitete ruajtëse për porosinë tuaj, pa kontrata të tjera.

Ekzistojnë 3 pako të dedikuara pritëse në dispozicion:

Të gjitha paketat përfshijnë 4 bërthama procesori me 8 fije, por ekziston një ndryshim midis shpejtësisë së CPU-së dhe pasurive të tjera.

 1. Standardi: Paketa më e vogël përdor një CPU të shpejtë 2.3 GHz me ruajtje 500 GB, memorie 4 GB dhe 5 TB të bandës. Ai gjithashtu përmban një emër domain dhe 3 adresa IP për çmimin fillestar 79,99 $ / muaj.
 2. Përmirësimi: CPU e paketës së mesme është e shpejtë 2.5 GHz dhe vjen me 1 TB ruajtje dhe 8 GB RAM. Gjerësia e bandës u përmirësua në 10 TB dhe në mesin e emrit të domain falas; do të merrni edhe 4 adresa IP. Isshtë në dispozicion nga 99,99 $ / muaj.
 3. Premium: Paketa më e madhe e dedikuar e serverit ju ofron një CPU 3.3 GHz me 1 TB hapësirë ​​ruajtjeje, 16 GB RAM dhe 15 TB të bandës. Një emër domain falas dhe 5 adresa IP u shtuan gjithashtu për çmimin fillestar 119,99 $ / muaj.

Të gjitha paketat përfshijnë një garanci 30-ditore për kthimin e parave dhe shërbimin falas të enkriptimit SSL. Nuk është një mrekulli në këtë nivel çmimesh, por duhet të përmendet që një ekip mbështetës profesional u caktua për të zgjidhur problemet e përdoruesve të dedikuar të serverëve.

Ekzistojnë veçori opsionale që mund të blini për një tarifë të vogël shtesë, duke përfshirë privatësinë e domain dhe mbrojtjen e SiteLock kundër sulmeve dhe zbulimit të brendshëm të malware. Filtrat e Postini me energji Google janë një plus i madh kur bëhet fjalë për filtrimin e spamit, kështu që rekomandohet të përdorni këtë shërbim në kutitë tuaja postare..

Reseller Hosting

Pritësit e shitësit të BlueHost janë besuar nga mbi 200,000 shitës të shitësit, kështu që kompania fitoi shumë përvojë në shërbimin e këtij lloji të klientëve. Ofertat e kompanisë ofrohen nën një emër të markës së pavarur, ResellerClub përmes një faqe në internet të pavarur.

Bluehost-reseller-hosting-planet

ResellerClub ofron mbi 800 produkte kështu që nëse jeni shitës, atëherë mund t’u ofroni këtyre shërbimeve me vlerë të shtuar klientëve tuaj. Produktet mund të paketohen në çdo version dhe ju mund t’i shesni nën emrin tuaj të markës, ndërsa BlueHost ofron zgjidhjet teknike.

Ekzistojnë 4 pako shitës, të siguruara nga 3 lokacione të të dhënave të qendrave të të dhënave të kompanisë, nga SH.B.A., Britania e Madhe dhe India. Mimet ndryshojnë pak për qendra të ndryshme; ne do të rishikojmë çmimet e qendrës së të dhënave në Sh.B.A për të dhënë informacion për lexuesit tanë ndërkombëtarë:

 1. R1: Paketa më e vogël është ideale për të filluar shitjen dhe mund të jetë shtëpia e një numri të pakufizuar faqesh në internet. Ajo vjen me 40 GB hapësirë ​​në disk dhe 800 GB transferim të të dhënave. Mund të përdoren gjithashtu llogari të pakufizuara të postave elektronike dhe mjetet cPanel. Shtë në dispozicion nga 18,99 $ / muaj.
 2. R2: Ruajtja e përmirësuar 50 GB dhe transferimi 1000 GB ju japin më shumë pasuri. Midis me email të pakufizuar dhe llogari cPanel, një shërbim falas WHMCS ishte gjithashtu i mbushur me këtë ofertë. Pricemimi i saj fillestar është 21,99 $ / muaj.
 3. R3: Kjo paketë ofron të njëjtat mjete si R2, por hapësira në disk u ngrit në 100 GB dhe transferimi i të dhënave u rrit në 2000 GB. Fillon me 29,99 $ / muaj.
 4. R4: Paketa më e madhe e shitësit siguron ruajtje 200 GB dhe transferim të të dhënave 4000 GB. Ajo gjithashtu ofron falas WHMCS dhe numrin e pakufizuar të llogarive email dhe instancave cPanel. Pricemimi fillestar është 44,49 dollarë në muaj.

Të gjitha paketat e hosteve të rishitësit mund të përdorin adresa IP të dedikuara; ajo është në dispozicion për 3,99 $ / secila. Blerja juaj do të mbulohet me një garanci të kthimit të parave 30-ditore dhe mbështetje të veçantë për shitësin 24/7.

Klientët tuaj mund të përfitojnë nga Softaculous, instaluesi i famshëm me më shumë se 400 aplikacione, dhe të dhënat e tyre do të mbrohen nga CloudFlare. Nëse tashmë keni një plan shitës në një ofrues tjetër, pro BlueHost do ta transferojë atë në ruajtjen tuaj të re falas.

Ka mjedise të azhurnuara dhe harduerike prapa paketave. Sistemi operativ i përdorur është CloudLinux ndërsa të gjitha skriptet dhe veçoritë më të zakonshme janë gjithashtu të disponueshme, përfshirë Python, PHP 5 dhe 7, MySQL, phpMyAdmin dhe ionCube hamall.

WordPress dhe WooCommerce Hosting

Sidoqoftë, WordPress dhe WooCommerce Hosting nuk janë lloje të ndryshme të paketave të pritjes; duhet të flasim edhe për to. Ato janë në thelb të përbashkëta zgjidhje pritëse, kushtuar softverit të zgjedhur. Për shkak se BlueHost i siguron ato si pjesë e gamës së produkteve të saj, ne gjithashtu do t’i mbulojmë ato në mënyrë të pavarur.

WordPress Hosting

BlueHost ofron pako speciale për përdoruesit e WordPress dhe duke u dhënë atyre disa shtesa. Nëse jeni gjithashtu të interesuar të keni një uebfaqe të mundësuar nga WordPress, mund të përfitoni nga ajo.

Bluehost-wordpress-hosting-planet

Kompania jep emrin e domain falas dhe certifikimin falas SSL së bashku me paketat WordPress, duke filluar nga 2,95 $ / muaj. U përdor gjithashtu një funksion i azhurnimit automatik, i cili vazhdimisht aktualizon thelbin e WordPress me versionin e tij të fundit të qëndrueshëm. Me të, faqja juaj nuk do të vjetrohet kurrë.

Ju gjithashtu mund të krijoni një numër të pakufizuar të llogarive të postës elektronike me emrin e domain të zgjedhur, dhe të vendosni shpërndarës dhe përgjigjen automatikë ndaj tyre. Një mbështetje pritëse 7/24 e WordPress u krijua për të zgjidhur problemet e përdoruesve të WP.

3 paketat e hostimit të WordPress janë të njëjta siç mund t’i gjeni në paketat Shared Hosting; paketa Basic fillon me 2,95 $ / muaj dhe është ideal për një sit të vetëm. Paketa Plus mund të shërbejë një numër të pakufizuar faqesh për një çmim fillestar prej $ 5,45 / muaj, ndërsa Choice Plus përmban disa karakteristika të vlerës së shtuar për të njëjtin çmim.

Hosting WooCommerce

Planet e hostimit të WooCommerce u krijuan për të shërbyer veçanërisht dyqanet WooCommerce. Nëse shisni në internet, mund të keni ruajtje të dedikuar për tregtinë elektronike me shumë shërbime të lidhura.

Bluehost-Woocommerce-hosting-planet

Ka 3 pako WooCommerce në BlueHost:

 1. Fillestari: Kjo paketë ju jep ruajtje 100 GB dhe 100 dollarë në kredi PPC. Ju gjithashtu mund të shtoni një emër domain të parkuar, 5 nënfusha dhe 5 llogari emaili gjithashtu. Shtë në dispozicion nga 6,95 $ / muaj.
 2. Plus: Paketa e mesme ofron ruajtje të pakufizuar në internet dhe gjithashtu mund të caktoni një numër të pakufizuar domainesh të parkuar, nënfusha dhe llogari të postës elektronike. Një mbrojtje ndaj spamit për 1 domain dhe kredi PPC në vlerë 200 $ u shtuan gjithashtu.
 3. Pro: Pakoja më e madhe i ka të gjitha karakteristikat çfarë bën Plus dhe gjithashtu përmban kopje rezervë të faqeve në internet, privacy domain, mbrojtje ndaj spamit për 2 emra domainesh dhe kredi PPC në vlerë prej 300 dollarë. Pakoja është në dispozicion nga 12,95 $ / muaj.

Të gjitha planet e hostimit të WooCommerce përfshijnë një shërbim të instalimit automatik të WooCommerce, kështu që ju mund të përqendroheni në shitjen menjëherë. SSL falas e bën dyqanin tuaj më të besueshëm, duke përdorur përparësitë e HTTPS. Ekzistojnë gjithashtu shumë mjete monitorimi të paketuara për të shërbyer më shumë biznesin tuaj.

Regjistrimi i domainit

BlueHost gjithashtu ofron regjistrimin e domain, kështu që ju nuk duhet të lini faqen për të pasur një emër të mirë domain. Ekzistojnë 17 mbaresa të ndryshme domain, duke përfshirë ato klasike si .com, .org ose ose .info; ato që lidhen me vendin si .co.uk, .org.uk ose .us; dhe gjenerata e re e TLD-ve si .website, .store ose .club. Pothuajse nuk ka kufi në zgjedhjen e një emri tërheqës dhe caktimin e tij në ruajtjen tuaj të blerë rishtas.

Bluehost-domain-regjistrimi-detajet

Procesi i regjistrimit të domain fillon në një seksion të caktuar të faqes BlueHost, ku duhet të futni idenë tuaj të emrit ose një frazë në një shirit të kërkimit. Nëse nuk është në dispozicion, faqja do të dalë me disa sugjerime. Duke pranuar ndonjë prej tyre ose duke gjetur një emër domain falas, ju mund të vazhdoni me blerjen aktuale.

Kompania shtoi shërbime shtesë për regjistrimet e domain, si një ndërfaqe e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur për menaxhimin e emrit të domain. Aty mund të vendosni serverat e emrave ose regjistrimet, të rishikoni datën e skadimit, të dhënat tuaja personale dhe më shumë. Karakteristika e rinovimit automatik rinovon automatikisht emrat tuaj, kështu që ju kurrë nuk do t’i humbni ato. Një bllokim domain mund të aplikohet edhe në blerjet, duke shmangur kështu transferimet e paautorizuara të domenit.

BlueHost gjithashtu ka një mbështetje për regjistrimin e domain, i cili është në dispozicion 7/24.

Cili plan është i duhuri për ju

Sapo kemi mbuluar 7 lloje të planeve të mbajtjes në internet të BlueHost dhe numri i ofertave mund të jetë konfuz. Dhe, edhe nëse jo, ia vlen të bëni një përmbledhje dhe disa rekomandime në përgjithësi.

Reseller Hosting

Le të fillojmë me pako speciale. Planet e Hosting Reseller Host janë ideale për ju nëse doni të ofroni pako të tilla, dhe dëshironi t’u shërbeni klientëve tuaj me një vlerë të mirë për paratë e tyre. Nëse jeni duke kërkuar për ruajtje në internet vetëm për qëllimet tuaja, atëherë mund të ecni përpara, ato nuk janë zgjidhja juaj.

Pros:

 • nuk duhet të merresh me mirëmbajtjen e depove të klientëve tuaj
 • më e lehtë për të menaxhuar një llogari të rishitësit sesa të keni një paketë të vetme të përbashkët për të gjithë klientët
 • mjete personalizimi për të bërë paketat tuaja
 • monitorim i avancuar

Cons:

 • jo i përshtatshëm për faqet e internetit të pavarur ose disa personalitete ose kompani të kompanisë

WordPress dhe WooCommerce Hosting

Nëse dëshironi të filloni veçanërisht një sit me WordPress ose një dyqan në internet WooCommerce, atëherë mund të zgjidhni një nga paketat e caktuara të mbajtjes së faqes në internet. Ata ishin optimizuar për programin përkatës dhe ofrojnë mbështetje të lidhura.

Pros:

 • aplikacioni i lidhur shkon më shpejt në një mjedis të dedikuar
 • shërbimet speciale përkulen drejt softverit
 • cmim i mire
 • ideale për fillimin e një biznesi ose uebsajti

Cons:

 • jo i përshtatshëm për aplikacione që nuk lidhen
 • nuk mund të mbajë trafik të madh
 • efekt i keq i mundshëm i lagjes

Ndarja e përbashkët

Nëse doni të përdorni uebfaqen tuaj përveç që të keni një faqe në internet WordPress ose dyqan WooCommerce, zgjidhja juaj ideale e hyrjes është pritja e përbashkët. Shtë i lirë dhe ju mund ta lansoni faqen tuaj lehtësisht.

Pros:

 • nuk kërkohet njohuri e serverit
 • zgjidhje me kosto ultra të ulët
 • mund të lansohet në pak minuta

Cons:

 • jo i përshtatshëm për trafik të madh
 • mbështetje më e dobët
 • asnjë shans për të menaxhuar ruajtjen tuaj në thellësi të serverit
 • efekt i keq i mundshëm i lagjes

Ju lutemi kini kujdes, që WordPress Hosting dhe WooCommerce hosting janë në thelb lloje të avancuara të pritjes së përbashkët. Sapo faqja juaj në WordPress ose dyqani WooCommerce zhvillohet dhe duhet të trajtojë më shumë trafik, do t’ju duhet të blini lloje më të fuqishme të pritjes, si VPS Hosting ose Dedicated Hosting.

Rezervimi në re

Paketat e Cloud Hosting prezantojnë një avantazh tjetër pasi faqja juaj është e gjallë në 3 raste. Në rast të dështimit të harduerit të bumit të trafikut, klientët tuaj mund të shërbehen lehtësisht nga 2 raste të tjera në internet.

Pros:

 • nuk kërkohet njohuri e serverit
 • teknologji cloud me më shumë raste në sit
 • mund të trajtojë probleme hardware ose majat në trafik

Cons:

 • jo i përshtatshëm për trafik të madh
 • efekt i keq i mundshëm i lagjes

VPS Hosting

VPS Hosting është një zgjidhje e përparuar për të trajtuar trafik më të madh në faqen tuaj, me mjete të përparuara të menaxhimit të serverit. Ajo ofron qasje rrënjësore në serverin tuaj, kështu që ju jeni administratori i vërtetë i ruajtjes tuaj, ju mund të shtoni çdo aplikacion.

Pros:

 • burime të fuqishme për të menaxhuar trafikun e madh
 • efekti i keq i lagjes nuk është i mundur
 • qasje rrënjësore për të bërë mjedisin tuaj të pritjes
 • mbështetje e fortë

Cons:

 • njohuri të serverit mund të jenë të nevojshme
 • çmim më i lartë

Përkushtuar Hosting

Ky është mbreti i zgjidhjeve të pritjes, kur ju jeni administratori i vërtetë i serverit tuaj. Ju nuk duhet të ndani burimet me përdoruesit e tjerë dhe varet plotësisht nga ju se cilat aplikacione dhe ambienti i krijimit ju krijoni.

Pros:

 • fjalë për fjalë nuk ka kufi në personalizimin dhe menaxhimin e serverit
 • burime super të fuqishme për të trajtuar një trafik të madh
 • efekti i keq i lagjes nuk është i mundur
 • mbështetje e fortë

Cons:

 • njohuri të serverit mund të jenë të nevojshme
 • çmim më i lartë

përfundim

Duke arritur në Përfundim ju keni pasur një shans të lexoni tërë përmbledhjen tonë. Ne kemi mbuluar shumë lloje të mbajtjes së faqeve në internet dhe versione speciale (si WordPress, WooCommerce dhe host reseller). Tashmë ju e dini se mund të vlejë të filloni me zgjidhje të lira dhe të kuptoni se cilat janë opsionet tuaja ndërsa faqja juaj dhe biznesi juaj rritet dhe i duhen më shumë burime.

BlueHost është një ofrues i besueshëm, kështu që një gjë është e sigurt, madje ju mund të zgjidhni Hosting Shared, VPS Hosting ose Server të Dedikuar, nuk do të merrni vendim të gabuar dhe faqja juaj e internetit do të jetë gjithmonë një pikë e fortë prapa jush.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector