Pro dhe kundër HostGator – A është HostGator ende një zgjedhje e mirë?

01.06.2020
Asnjë kategori 'Pro dhe kundër HostGator – A është HostGator ende një zgjedhje e mirë?
0 10 мин.

të mirat dhe të këqijtë e hostit


HostGator është ndër ofruesit më të njohur të globit të web hosting dhe shërbimeve të ndërlidhura në industri. Vlerësuar për ofrimin e produkteve të tyre të gjerë dhe planet e përballueshme, HostGator është platforma e zgjedhjes për më shumë se 2 milion konsumatorë. Shërbimet e tyre të çmimeve pritëse të pritjes kanë fituar vlerësimin e ekspertëve të industrisë, bizneseve dhe individëve njësoj.

Planet e hostimit të HostGator përfshijnë Linux-in dhe Windows-bazuar në ndarjen e përbashkët, serverat e dedikuar me zgjedhjen e Windows ose Linux OS, WordPress të optimizuar të pritjes, mbajtjen e cloud, hostin e VPS-së dhe shitësin e shitësit me etiketë të lehtë të bardhë.

Nëse jeni në gardh në lidhje me këtë kompani web hosting, lexoni rishikimin tonë HostGator, ku ne ju ndihmojmë të merrni një përmbledhje të veçorive të pritjes, të mirat dhe të mirat e këtij programe popullore të buxhetit, kështu që ju mund të vendosni nëse duhet të jeni duke pritur me HostGator në 2018.

Rishikimi i HostGator Hosting

rishikim të mirat dhe të këqijat e hostit

Merrni zbritjen më të lartë me kodet tona të kuponit HostGator!

HostGator dallon përmes planeve të tyre të mbushura me veçori që ofrojnë një mjet falas për krijimin e faqes, shabllone falas, instalues ​​me një klik të aplikacioneve, përzgjedhje të gjerë të temave dhe shablloneve, transferim falas të faqes, oferta për marketing falas, 99.9% garanci në kohë, 45 ditë para garanci kthyese, paneli i fundit i kontrollit cPanel, mbështetja 24/7 dhe kopjet automatike të mirësjelljes.

Do shkallë pritjeje përfshin të paktën tre plane pritëse, duke lejuar që faqja juaj të shkallëzohet ndërsa faqja juaj zgjerohet, ose të zvogëlohet nëse nuk ju duhen më aq burime. Opsionet e menaxhuara dhe gjysmë të menaxhuara të serverëve janë të dyja në dispozicion, dhe disa pako të përparuara madje ju lejojnë të zgjidhni OS tuaj, ose të zgjidhni midis SSD dhe HDD.

Sa për konfigurimin dhe çmimin e planeve të pritjes së HostGator, këtu janë ato që duhet të dini:

Filloni me HostGator Tani!

Vendosni faqen tuaj të parë ose përdorni shërbimin falas të HostGator për të transferuar uebfaqen tuaj ekzistuese në serverin e tyre. Shërbimi i tyre mbështetet me mbështetje të shkëlqyeshme të klientit, 99.9% në kohë dhe garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh.

Regjistrohu tani “

Planet e Pritjes së HostGatorit

hostgator ndau të mirat dhe të këqijat e pritjes

Nëse jeni duke kërkuar një opsion të përballueshëm të strehimit për faqen tuaj të vogël, ju rekomandojmë HostGator pako të përbashkëta pritjeje. Nëse regjistroheni për 36 muaj, mund të shijoni çmime me zbritje në të gjitha paketat e përbashkëta të pritjes. Plani më i përballueshëm është Hatchling, i cili kushton 3,95 $ / muaj.

Dy planet e tjera në këtë kategori (Baby plan dhe Plani i Biznesit) janë me çmim 5,95 $ / muaj. Të dy planet ofrojnë një pronë të pakufizuar të programeve të domain dhe bandë të pakufizuar, megjithatë, plani i biznesit përfshin gjithashtu një SSL Falas Pozitiv, një IP të dedikuar falas dhe shërbim telefonik VOIP Falas. Opsionet e përbashkëta të pritjes së Windows janë gjithashtu në dispozicion duke filluar nga 4,76 dollarë në muaj.

pro dhe të këqijat pritës të hostit

Nëse keni nevojë për një pritje më të shpejtë dhe më shumë burime, mund të zgjidhni një nga tre planet e pritjes së cloud ofrohet nga aq pak sa 4,95 $ / muaj. Përparësitë e këtyre planeve përfshijnë kohëra më të shpejta të ngarkesës, shkallueshmërinë, pasqyrimin e të dhënave, caching të integruar dhe mbrojtjen e mosbesimit. Plani me burimet më të mëdha në këtë kategori paketon 6 GB RAM, 6 CPU bazë, SSL falas pozitive dhe IP të dedikuar falas, dhe kushton aq pak sa 9,95 $ / muaj.

worpdress hostgator optimizoi të mirat dhe të mirat e pritjes

Hostgator-së WordPress ka optimizuar planet janë ndërtuar gjithashtu në arkitekturën e reve, e cila u jep këtyre planeve një nxitje shtesë për sa i përket shpejtësisë. Shpejtësi më të shpejtë sigurohen nga serverët me densitet të ulët të HostGator, shtresa të shumta caching dhe CDN e integruar. Planet fillojnë me vetëm 5,95 $ / muaj.

hostpator vps duke pritur dhe kundër

Për kontroll të veçantë dhe shkallëzim, ju rekomandojmë HostGator Planet VPS, të cilat fillojnë me 19,99 $ / muaj. Me qasje të plotë rrënjësore, burime të dedikuara, paketë të plotë të mjeteve të zhvilluesve, funksionalitet të përparuar dhe kopje rezervë mirësjellëse këto plane VPS janë një zgjedhje e besueshme për profesionistët ose përdoruesit e biznesit.

host dhe server të përkushtuar për server dhe kundër

Duke filluar nga 119 $ / muaj, serverë të dedikuar janë opsioni më i fortë dhe i paketuar i burimeve të disponueshme në HostGator. Ju mund të zgjidhni midis ruajtjes HDD ose SSD, ose Windows dhe Linux OS. Në varësi të nivelit tuaj të përvojës, ju mund të zgjidhni serverë të menaxhuar ose gjysëm të menaxhuar.

Plani me burimet më të mëdha në këtë kategori është serveri Enterprise, i cili paketon CPU 8 Core / 16 Thread Intel Xeon-D, 30 GB RAM, ruajtje 1 TB SSD dhe bandwidth pa tel..

shitësin e hostit host host dhe të mirat dhe të këqijat

Nëse dëshironi të filloni biznesin tuaj të vogël të pritjes, ose dëshironi të ofroni një pritje në internet si një shërbim plotësues në faqen tuaj të internetit, ofron HostGator planet e shitësit duke filluar nga 19,95 $ / muaj me etiketim të lehtë të bardhë, cPanel, 99.9% garanci në kohën e duhur, dhe një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave.

Ndihma për klientët HostGator

mbështetës të hostit mbështetës dhe kundër

Ndihma për klientët e fituar nga HostGator është e gatshme të merret me çdo çështje 24/7 në telefon, chat dhe email.

Përveç këtyre opsioneve, fillestarët ose ata më pak të njohur me aspekte të caktuara të mbajtjes në internet mund të shfletojnë bazën e njohurive të HostGator, i cili përfshin mësime të shumta video, udhëzues dhe artikuj. Një forum HostGator është gjithashtu i disponueshëm, ku mund të lidheni me përdoruesit e tjerë të HostGator dhe të diskutoni pyetje para shitjes ose çështje të tjera që mund të keni.

rekuizitë & Kundërvajtjet e HostGator

Pro – Pse të zgjidhni HostGator?

Këtu janë arsyet kryesore pse HostGator është ende një zgjedhje e shkëlqyer në vitin 2018:

 • Planet e bazuara në Linux dhe Windows të dyja të disponueshme me serverë të përbashkët dhe të dedikuar;
 • 99.9% garanci në kohë;
 • Garanci e kthimit të parave prej 45 ditësh;
 • Plesk & panelet e kontrollit cPanel;
 • Shërbim migracioni falas;
 • Mirësjellje rezervë jashtë faqes;
 • Oferta për reklama falas;
 • Mbështetje 24/7.

Shumëllojshmëria e planit të hostGator-it të shoqëruar me mjete dhe karakteristika të fuqishme i bëjnë ata një zgjedhje të fortë për vitin 2018. Normat e tyre të ulëta hyrëse dhe karakteristikat miqësore për përdoruesit u bëjnë thirrje fillestarëve dhe bizneseve me një buxhet të këpucëve.

Cons – Whatfarë është e keqe në lidhje me HostGator?

HostGator është një host i gjithanshëm në internet me planet e pritjes në të gjithë spektrin e pritjes, megjithatë ka disa pengesa të vogla për t’u marrë parasysh:

 • Periudhat e gjata të angazhimit – çmimet me zbritje janë në dispozicion vetëm nëse angazhoheni në HostGator për disa vjet;
 • Asnjë host VPS i bazuar në Windows;
 • Asnjë regjistrim falas i domenit.

Edhe pse shumica e pritësve të buxhetit ofrojnë regjistrim falas të domenit për një vit, HostGator vendosi të heqë dorë nga regjistrimi falas i domenit në favor të ofrimit të freebies tjera të rëndësishme si transferimi falas i faqes në internet ose rezervave falas javore.

Përfundim mbi HostGator

HostGator është një opsion i mirë për mbajtjen në internet nëse mendoni të filloni një faqe në internet në vitin 2018, ose nëse nuk jeni të kënaqur me hostin tuaj aktual, dhe po mendoni të shpërngulni në një host tjetër të internetit. Në HostGator, të gjitha llojet e pritjes përfaqësohen përmes paketave të ndryshme të dizajnuara për kërkesa të ndryshme pritjeje.

HostGator ka oferta bujare pritëse të hostuara të mbushura me shumë freebies dhe ndërtimin e faqeve dhe mjetet e zhvilluesit. Fakti që HostGator ofron disa plane pritjeje të bazuara në Windows gjithashtu është një plus i shkëlqyeshëm.

HostGator është veçanërisht i përshtatshëm për fillestarët dhe bizneset e vogla që janë ende duke mësuar ins dhe opozitat e web hosting. Planet e përbashkëta të HostGator janë krijuar për t’ju ndihmuar të merrni një fillim të fortë dhe të rritni me lehtësi sipërmarrjen tuaj në internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector