Rishikimi i Hosting BlueHost Joomla – A është një host i mirë i faqes Joomla?

Bluehost-joomla-hosting-shqyrtim


BlueHost ka qenë në biznes që nga viti 1996, duke u shërbyer shumë klientëve dhe duke pritur miliona faqe në të gjithë globin. Isshtë e qartë se Bluehost është një nga ofruesit e mirë-themeluar dhe më të mëdhenj të mbajtjes së uebit që mund të mendoni sot. Ky host ka një sërë planet e pritjes siç janë serverat virtualë, pritja e përbashkët, hostimi i shitësit, serverët e dedikuar dhe hostimi i optimizuar i WordPress midis të tjerëve.

Pavarësisht se është i njohur dhe ofruesi më i preferuar i hostimit në internet, BlueHost është gjithashtu i përballueshëm dhe i besueshëm, duke ofruar cilësinë më të lartë të shërbimeve të hostimit të mundshëm. Për më tepër, BlueHost krenohet me planet e pabesueshme të çmimeve, ndërfaqen për t’u përdorur lehtë dhe një instalues ​​1-klikues për softuer në treg sot..

Sikur të mos mjaftonte kjo, BlueHost dihet të ofrojë përdoruesve të niveleve të ulëta me karakteristika të nivelit më të lartë, si dhe mbështetje të shkëlqyeshme të klientëve për të gjithë përdoruesit. Më e rëndësishmja, BlueHost mund t’ju ndihmojë të përfitoni më të mirën nga Google dhe Bing përmes reklamimit, përveç që të ofroni shërbime brenda shtëpisë përmes qendrave të veta të të dhënave, lidhjeve të fibrave dhe kernelit Linux në serverat me porosi.

Ka më shumë sesa të shikoni sytë kur përdorni ofruesin e web hosting të BlueHost dhe ky rishikim do t’ju marrë përmes performancës dhe kohëzgjatjes së BlueHost, mbështetjes së klientit, planeve dhe çmimeve, si funksionon Joomla dhe në fund të nxjerrë në pah meritat dhe demerimet e tij. Le të zbulojmë më shumë.

Rishikimi Hosting Joomla i BlueHost

Kështu që, në vijim do t’ju tregoj disa arsye pse duhet të zgjidhni BlueHost për projektet tuaja Joomla. Kur zgjidhni një web host për faqen tuaj të internetit Joomla, është e rëndësishme të merrni parasysh faktorët e mëposhtëm: kohën e duhur, performancën, mbështetjen në internet, planet dhe çmimet. Më poshtë do të gjeni një përmbledhje të gjerë të secilit:

Performanca BlueHost dhe Uptime

Kur zgjidhni ofruesin tuaj të pritjes, ju patjetër do të kërkoni një kompani të shpejtë të mbajtjes në internet. Dhe BlueHost është një kompani e tillë që do t’ju japë atë që ju po kërkoni. Bluehost tregon performancë të shkëlqyeshme me secilën nga planet e tij të pritjes falë kohës së saj 99,99% e cila është shumë më e lartë se 99.94% e standardizuar. Përveç kësaj, kjo platformë pritëse tregon një 9 mahnitëse të minutës nga jeta e 400 ditëve të regjistruara.

Me një ngarkim të shpejtë të faqeve prej 424mns, Bluehost vjen në pozitën e dytë në mesin e dhjetë ofruesve më të mirë të mbajtjes së faqes në internet Joomla dhe ajo vazhdimisht ka treguar përmirësim të jashtëzakonshëm në kohën e ngarkesës së saj me gati 300%. Ky feat u arrit pasi BlueHost Company mori masa drastike për të azhurnuar parkun e tyre të serverëve Bluerock në një përpjekje për të përmirësuar përvojën e tyre të klientit. Për këtë arsye, performanca e BlueHost dhe koha e ngritjes janë dy faktorët kryesorë që e kanë bërë këtë ofrues të mbajtjes së faqes në internet që të bëhet gjithnjë e më popullore pasi gjithnjë e më shumë njerëz zbulojnë ekzistencën e saj.

Ndihma për klientët BlueHost

Bluehost-online-mbështetje

BlueHost – Mbështetje Online për Klientët

Si klient, është e drejta juaj të merrni ndihmë dhe mbështetje kur është e nevojshme. Prandaj, është një ide e mirë për të zgjedhur një ofrues të një web hosting që është në gjendje t’ju japë mbështetje në çdo kohë dhe kur ju nevojitet. Dhe një nga kompanitë pritëse që janë të përkushtuara për të siguruar që klientët e saj të marrin më të mirën nga shërbimet e tyre të mbështetjes është BlueHost.

Me sa duket, BlueHost mban një bibliotekë të madhe të udhëzuesve hap pas hapi, artikuj dhe mësime video të pasura me njohuri të gjera në lidhje me mbajtjen në internet. Ky është mjaft një hap fisnik që ndërmarrja ndërmarrja, veçanërisht për fillestarët. Me të gjitha këto materiale të dobishme në dispozicionin tuaj, ju lehtë mund të zgjidhni çështjet e zakonshme përmes një studimi të thjeshtë.

Nëse kjo nuk është e dobishme, mund të bisedoni direkt me një ekspert në mënyrë që të merrni ndihmën e dorës së parë. Kjo është arsyeja që BlueHost ofron një sistem mbështetjeje të klientit 24/7/365 që ju lejon të flisni me përfaqësuesin përkatës të mbështetjes së klientit përmes thirrjeve telefonike ose bisedave të drejtpërdrejta. Kjo është e rëndësishme, veçanërisht kur kërkoni ndihmë nga stafi teknik.

Mjerisht, BlueHost shpëtoi nga sistemi i mbështetjes së klientëve të bazuar në bileta për t’u përqëndruar kryesisht në qasjen personale përmes telefonit dhe mbështetjes live me bazë bisede. Ndërsa kjo u bë për të kursyer kohë, për disa përdorues, sistemi i mbështetjes së klientëve me bazë biletash ishte mjaft i besueshëm veçanërisht për çështjet që nuk mund të zgjidhen përmes telefonit ose sesioneve të bisedës live..

Planet dhe Prmimet BlueHost

Bluehost-joomla-hosting-planet

BlueHost – Planet Pritëse Joomla & Çmimeve

Kur bëhet fjalë për planet e pritjes dhe çmimet, BlueHost ofron një numër planet për të gjitha madhësitë dhe buxhetet. Planet përfshijnë VPS, hosting të përbashkët, server të dedikuar, hostimin WooCommerce, mbajtjen në cloud, hostimin e WordPress etj. Le të hedhim një sy në planet individuale të mbajtjes në internet të BlueHost dhe tiparet e tyre:

Ndarja e përbashkët: Kjo është një mënyrë e përsosur për të filluar një sit të ri me vëllim të ulët të trafikut të internetit. Normalisht, një mjedis i përbashkët pritjeje do të thotë që faqet e internetit të ndajnë burimet e serverit ndërmjet tyre.

Cloud hosting: Kjo është azhurnimi më i besueshëm në një plan të përbashkët të mbajtjes së uebit sepse ju lejon të përdorni të shumtë serverave të cloud në dispozicion, duke lejuar që faqet tuaja të kalojnë automatikisht në një server tjetër në rast të trafikut të lartë ose dështimit të harduerit.

Pritja e WordPress: Ajo është krijuar kryesisht për faqet e internetit të mundësuara me WordPress. Me fjalë të tjera, ky plan pritës është i optimizuar për të ekzekutuar WordPress ndërsa mbron faqen nga çdo kërcënim.

Hosting WooCommerce: Ky është shtojca më e popullarizuar dhe e përdorur zakonisht eCommerce për WordPress që ju lejon të filloni një dyqan online, aq lehtë me WordPress. Ajo ofron karakteristika thelbësore për t’ju ndihmuar të filloni me dyqanin tuaj eCommerce pa problem

Hosting i VPS ose Virtual Private Server: isshtë një azhurnim në pritjen e përbashkët të WordPress dhe kjo ju lejon të përdorni burimet virtuale të dedikuara brenda një ambienti të përbashkët.

Server i përkushtuar i serverit: Ky plan ju lejon të keni të gjitha burimet e nevojshme të serverit për veten tuaj. Dobësia e vetme e këtij plani të pritjes është se ju do të duhet të merreni me serverët tuaj.

Në përgjithësi, të gjitha planet e pritjes nën BlueHost kanë një panel të kontrollit të lehtë për t’u përdorur në internet që ju lejon të keni kontroll të plotë mbi pritjen tuaj, zhvillimin e bazave të të dhënave dhe shumë më tepër.

Plando plan pritës ka karakteristikat e mëposhtme kur bëhet fjalë për çmimet:

 • Themelore: Kjo ju lejon të hostoni vetëm një faqe në internet. Për më tepër, ajo pret 1 domen dhe 25 nënfusha, 5 llogari me postë elektronike (secila ka 100 MB memorje) dhe 50 GB hapësirë ​​magazinimi. Për kohëmatësit e parë, pagesa është 3,95 $ në muaj dhe kur rinovohet, pagesa vjen në 7.99 dollarë në muaj.
 • Plus: Ky plan vjen me uebfaqe të pakufizuara dhe hapësirë ​​të pakufizuar në internet, përfshirë bandwidth. Për më tepër, ju do të keni llogari të pakufizuara të postës elektronike. Për fillestarët, çmimi është 5,95 dollarë në muaj por kur rinovohet, vjen në 10,99 $ në muaj.
 • Kryeministri: Ai përfshin të gjitha tiparet nën Planin Plus dhe në krye të kësaj ju do të keni intimitet domain me Site Backup Pro me vlerë më shumë se 80 dollarë në vit. Kur paguani për mandatin e parë, çmimi është 5,95 $ në muaj dhe 14,99 $ kur rinovoni atë.

Drejtimin e Joomla në BlueHost

BlueHost krenohet vetvetiu në ofrimin e një hostimi të optimizuar për WordPress por për fat të keq, ky ofrues i web hosting nuk ka ndonjë plan pritjeje të dedikuar posaçërisht për Joomla. Kjo deklaratë, megjithatë, nuk duhet të dekurajojë duke pasur parasysh se ekziston të paktën një dritë në fund të tunelit për ata që kërkojnë të përdorin Joomla tani dhe në të ardhmen e afërt.

Prandaj, nëse po planifikoni të strehoni faqet e internetit tuaj Joomla duke përdorur BlueHost, lajmi i mirë është se ju keni ende disa mundësi për të arritur qëllimet tuaja. Kjo është për shkak të faktit se mjeti për instalimin e skriptit të hostit do t’ju lejojë të bëni instalimin e Joomla 2.5 ose më saktë një version 3.x më shpejt dhe lehtësisht më shumë nga sa keni menduar ndonjëherë. Në këtë mënyrë, do të kënaqeni duke përdorur Joomla në planet pritëse të BlueHost.

Ajo që është e rëndësishme në këtë fazë është të dini se Joomla përdor shumë më tepër burime në krahasim me programet e tjera të tilla si WordPress. Kjo do të thotë nëse jeni mjaft i sigurt që faqja juaj do të gjenerojë trafik në internet që tejkalon 500 vizitorë në baza ditore, është e mençur për ju që të konsideroni vendosjen për një plan pritjeje VPS në vend të atyre të përbashkëta.

Pro dhe kundër të BlueHost

Në aq sa është thënë shumë për BlueHost, duhet të kuptoni se ka atribute pozitive dhe negative që vijnë kur përdorni këtë platformë të mbajtjes së faqes në internet. Equallyshtë po aq e rëndësishme të njohësh anën negative të këtij hosti, në mënyrë që të mund të përgatitesh gjithmonë siç duhet për të trajtuar çdo eventualitet, në rast rasti. Këtu janë të mirat dhe të mirat e përdorimit të BlueHost që duhet të keni gjithmonë në majë të gishtave:

Pro – Pse duhet të zgjidhni BlueHost?

 • BlueHost ka plane të mbajtjes së faqeve në internet që janë ndërtuar si për shpejtësinë ashtu edhe për performancën e shkëlqyeshme
 • Plando plan pritës nën BlueHost vjen me një domain falas
 • Ka kredi falas për marketing, SSL me disa plane dhe IP të dedikuar
 • BlueHost ju lejon të keni pritjen e shumëfishtë në domen
 • Ka një cPanel të përmirësuar me të gjitha tiparet e nevojshme të standardit të industrisë
 • Një ofrues i përballueshëm i pritjes së programeve të cloud me performancë të qëndrueshme dhe besueshmëri
 • Ka ruajtje dhe bandë të pakufizuar
 • Do të gëzoni shtesa falas kur përdorni BlueHost
 • Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit
 • Garanci për kthimin e parave
 • Opsione të ndryshme për shërbime pritëse
 • Garancia e kohës
 • Reputacion i mirë

Cons – Cila është ana negative e përdorimit të BlueHost?

 • Nuk ka asnjë host Windows ose një mundësi për të zgjedhur sistemin e preferuar
 • Edhe pse ka çmime fillestare të përballueshme, ka periudha të larta angazhimesh, si dhe norma të larta të rinovimit
 • Plani themelor i mbajtjes së faqes në internet vetëm ju lejon të pritni vetëm një uebfaqe të vetme
 • Përdorimi i kufizuar i CPU-së
 • Llogaritë e shitësit përjetojnë site të ngadalta
 • Ekziston një grup i vetëm për DNS-in e paracaktuar
 • Ka pagesa për migracionin në uebfaqe

përfundim

A do të zgjidhni BlueHost për faqet e internetit të Joomla-s tuaj? Përgjigja juaj duhet të jetë “po” tani kur keni informacion të dorës së parë në lidhje me përdorimin e BlueHost për të pritur në faqet e internetit tuaj Joomla. Të paktën ju e dini se si performon ky ofrues hosting, planet dhe çmimet e tij të pritjes, si mund ta përdorni atë për të drejtuar Joomla, si dhe cilësitë e tij pozitive në planin afatgjatë. Në këtë rast, është një fakt shumë i padiskutueshëm që ju do të rekomandoni BlueHost për faqet e internetit të Joomla miqve dhe klientëve tuaj njësoj. Dhe nëse jeni duke ndërtuar blogun tuaj Joomla ose duke krijuar faqen tuaj të internetit, mund të jeni mjaft i sigurt se BlueHost nuk do t’ju lejojë të bëni!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map