Të mirat dhe të këqijat BlueHost – A është BlueHost ende një zgjedhje e mirë?

01.06.2020
Asnjë kategori 'Të mirat dhe të këqijat BlueHost – A është BlueHost ende një zgjedhje e mirë?
0 9 мин.

të këqijat pro Bluehost


Nëse jeni duke kërkuar për web hosting këtë vit, BlueHost me siguri do të dalë si një host në internet i rekomanduar nga shumë profesionistë, blogerë dhe recensentë për mbajtjen e faqeve në internet. Në të vërtetë, BlueHost është një host i njohur në internet që, pjesërisht, i detyrohet popullaritetit të tij në planet e pritjes së përbashkët të miqve me xhep dhe paketat e pritura të optimizuara të WordPress.

Rekomanduar nga vetë WordPress si pritje për të pritur për faqet e WordPress, BlueHost ka bërë një emër për vete në industri. Sidoqoftë, hostimi i WordPress nuk është pretendimi i tyre i vetëm për famë pasi BlueHost ofron paketa pritëse në të gjithë spektrin e hostimit për t’iu drejtuar një baze më të madhe klientësh.

Në rishikimin tonë BlueHost më poshtë, ne analizojmë nëse BlueHost mund të jetë akoma një zgjedhje e mirë për vitin 2018, apo nëse duhet të vendosni për host-et e tjerë në vend.

Rishikimi BlueHost

pro miratimit të rishikimit bluehost 2018

Njohur në të gjithë industrinë për paketat e tyre të ndërtuara në mënyrë të duhur, ekipin e profesionistëve në shtëpi dhe zgjidhjet e larmishëm të pritjes, BlueHost është zgjedhur nga mbi 2 milion klientë në të gjithë botën. Planet e tyre të menaxhimit plotësisht të menaxhuara apelojnë për një audiencë më të gjerë, duke mbuluar nevojat e përdoruesve për herë të parë dhe profesionistëve ashtu.

Shërbimet e pritjes së BlueHost përfshijnë një pritje të përbashkët miqësore për fillestarët, planet fleksibël të pritjes së programeve cloud, planet specifike të pritjes si programet WordPress ose WooCommerce, dhe VPS më të fuqishme dhe paketat e dedikuara për mbajtje.

Tjetra, le të shohim se çfarë mund të presësh nga këto plane, si janë ato me çmim dhe nëse janë një opsion i mirë për t’u marrë parasysh në vitin 2018.

Planet e Hosting BlueHost

BlueHost ka tre pako të përbashkëta të pritjes në intervalin e çmimeve 3,45 – 5,95 $ / muaj, megjithatë, këto çmime janë të zbatueshme vetëm nëse bëni një angazhim 36-mujor. Periudha më e shkurtër e zotimit është 12 muaj, e cila nxit çmimin fillestar nga $ 3,45 / muaj në 5,45 $ / muaj për paketën Themelore.

bluehost ndajnë të mirat e pritjes së pritjes

Secili plan i përbashkët vjen me një emër domain falas dhe bandë të gjerë, ndërsa planet më të larta të programeve të ndarjes përfshijnë përfshirjen e pakufizuar të faqeve në internet dhe hapësirën e pandryshuar të diskut, së bashku me kreditë e marketingut falas, emailet e pakufizuara janë në dispozicion me disa plane, SpamExperts, Privatësia e domenit, dhe SiteBackup Pro.

Një cPanel i përmirësuar, CDN i integruar dhe rezervë automatike ofrohen si standarde me secilën nga këto plane.

Nëse dëshironi të përfitoni nga fuqia dhe shkallëzimi i pritjes së cloud, BlueHost ofron tre plane me çmime të përshtatshme edhe në këtë kategori. Mimet fillojnë me 6.99 $ / muaj nëse angazhoheni për një periudhë më të gjatë. Të gjitha planet e cloud përfshijnë gjerësinë e bandës së pa-matur, një domain falas, pasqyrimin e të dhënave, shkallëzimin e burimeve me një klik, ndërsa disa plane do të përfshijnë veçori shtesë Certifikatë SSL, SpamExperts, IP të dedikuar, Privatësia e Domainit, SiteBackup + Rivendosja, etj.

Pritja e optimizuar e BlueHost për WordPress është ndërtuar në teknologjinë VPS dhe përpiqet të përmbushë kërkesat e performancës, shpejtësisë dhe sigurisë së faqeve të internetit të WordPress. Në këtë kategori, ju do të gjeni katër plane pritëse të WordPress në $ 19,99 / muaj – 49,99 $ / muaj varg.

wordpress bluehost optimizoi të mirat e pritjes së pritjes

Një domain falas, një cPanel i përmirësuar, mbështetje 24/7, 30 ditë garanci për kthimin e parave, SiteLock CDN / WAF Pro, SiteLock Pro dhe një SSL Falas është përfshirë me të gjitha planet.

Nëse doni të shtoni një komponent të eCommerce në faqen tuaj në WordPress, BlueHost ju ka mbuluar në drejtim të hostimit të eCommerce me planet e tyre të pritjes WooCommerce që fillojnë me 6.95 $ / muaj. Një IP e dedikuar, një emër domain falas dhe Pozitiv /Comodo SSL vijnë si standard me këto plane.

woocommerce programe të pritjes së pro

Në BlueHost, pritja VPS është ndërtuar duke përdorur të gjithë ruajtjen e SSD. Këto plane përqendrohen në ofrimin e më shumë energji, më shumë kontroll dhe fleksibilitet për faqen tuaj të internetit. Mimet fillojnë me 19,99 $ / muaj nëse angazhoheni për 36 muaj, por gjithashtu keni mundësinë që të rinovoni planin tuaj muaj pas muaji, megjithatë, do të duhet të hidhni një shtesë prej 10 $ / muaj.

Planet BlueHost VPS shfaqin një bandë të pakufizuar, emrin e domain falas, adresat IP falas, menaxhimin e 24/7 serverit dhe garancinë për kthimin e parave 30-ditore.

Planet e dedikuara për mbajtjen e BlueHost ofrojnë burime të bollshme dhe më të mirat për sa i përket kontrollit, performancës dhe sigurisë për faqen tuaj të internetit. Mimet fillojnë nga aq i ulët sa 79,99 $ / muaj me një angazhim 36-mujor ose 149,99 $ / muaj me faturim mujor. Një domain i lirë, adresa falas IP, mbështetje 24/7 dhe garanci për kthimin e parave 30-ditore janë gjithashtu në dispozicion me këto plane.

Pavarësisht nga faqja e internetit (blogu, dyqani i e-commerce, etj.) Dhe kërkesat e burimeve, BlueHost bën një përpjekje për të mbuluar nevojat më të zakonshme të pritjes, dhe t’ju ofrojë shërbime pritëse që lejojnë faqen tuaj të internetit të kryejë dhe zgjerojë.

Ndihma për klientët BlueHost

Për shkak se menaxhimi i serverëve 24/7 vjen si standard me planet e pritjes së BlueHost, ekipi i ekspertëve të brendshëm të pritjes janë në dispozicion për të ndihmuar në zgjidhjen e çështjeve të pritjes me të cilat mund të hasni.

mbështetje pro Bluehost në internet

Ekipi i ndihmës së klientit BlueHost mund të arrihet përmes bisedës live, telefonit ose sistemit të biletave, ose çështje më pak të ngutshme mund të kërkohen në seksionin e FAQ-ve dhe bazës së njohurive të faqes së internetit të kompanisë.

Para se të hedhim aktgjykimin tonë mbi përshtatshmërinë e BlueHost për t’u bërë nikoqiri juaj i zgjedhjes në vitin 2018, këtu është një përmbledhje e argumenteve më të mira për t’u bashkuar me BlueHost dhe disa gjëra për t’u marrë nën këshillë para se të regjistroheni me ta:

rekuizitë & Cons të BlueHost

Pro – Pse të zgjidhni BlueHost?

Këtu janë arsyet kryesore pse BlueHost mbetet një zgjedhje përkatëse në vitin 2018:

 • Planet e strehimit të ndërtuara për shpejtësi dhe performancë;
 • Domain falas i përfshirë me të gjitha planet;
 • Pritja me qendër në WordPress;
 • Kredi për marketing falas, IP të dedikuar dhe SSL me disa plane;
 • Pritja e shumëfishtë e domenit;
 • CPanel i zgjeruar.

Cons – Whatfarë është e keqe në lidhje me BlueHost?

Këtu janë arsyet pse BlueHost mund të mos e bëjë atë në krye të listës tuaj në 2018:

 • Asnjë host i Windows ose mundësi për të zgjedhur OS të preferuar;
 • Pricesmime fillestare të përballueshme, por periudha të larta angazhimi (12 deri në 36 muaj) dhe norma të larta rinovimi;
 • Mungesa e shërbimit të migracionit falas.

Mendimet përfundimtare në BlueHost

Praktika e BlueHost për të përqafuar teknologjitë më të reja në mënyrë që të ofrojë performancën më të mirë në faqet e internetit tuaj është një arsye e fortë pse BlueHost do të qëndrojë në radarin e shumë pronarëve të faqeve të internetit, veçanërisht që përvoja e përdoruesit dhe performanca e faqes së internetit vazhdojnë të jenë faktorë të fortë të rangut të SEO në 2018. Kështu, shumë do të kërkojnë nga ofruesit e pritjes si BlueHost që ofrojnë mjete të ndryshme për optimizimin e shpejtësisë së faqes dhe planet e tyre të përfshira në planet e tyre të pritjes (p.sh. CDN, mjetet e ruajtjes, ruajtjen e SSD, etj.).

Padyshim, BlueHost mbetet një zgjedhje përkatëse për mbajtjen e faqeve në internet gjithashtu. Mbështetja e saj e vazhdueshme për softuer me burim të hapur si WordPress dhe pozicionin e tij të gjatë si një platformë përfundimtare WordPress e bëjnë BlueHost një zgjedhje kryesore për shumë faqe në internet të WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector