Czy HostGator jest dobry do hostowania stron internetowych WordPress?

hostgator-wordpress-hosting


WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią używany przez właścicieli witryn na całym świecie. Ponad 25% wszystkich stron internetowych korzysta obecnie z WordPress jako platformy bazowej.

Ze względu na swoją popularność istnieje duże prawdopodobieństwo, że go również użyjesz. Odkąd trafiłeś na tę stronę, być może masz już witrynę WordPress lub planujesz uruchomić ją w najbliższej przyszłości.

Bez względu na to, która z nich jest prawdą, twoja witryna będzie potrzebowała dostawcy usług hostingowych, aby działała online. Ale ponieważ używasz WordPress jako platformy witryny, musisz poszukać dostawcy hostingu, który zarządzał dostępnym hostingiem WordPress.

W tym artykule porozmawiamy o jednym z najpopularniejszych dostawców hostingu na świecie: HostGator. Zobaczymy, czy firma dobrze obsługuje witryny WordPress. Dokładniej, omówię plany hostingowe, które oferują dedykowane usługi WordPress.

Ale zanim to zrobimy, powinieneś wiedzieć, czym naprawdę jest zarządzany hosting WordPress. Najpierw zobaczmy o tym.

Czym jest zarządzany hosting WordPress?

Jak zapewne widać po nazwie, zarządzany hosting WordPress jest usługą stworzoną specjalnie dla stron internetowych WordPress. Zasadniczo zarządzany plan hostingowy WP może przyspieszyć działanie dowolnej witryny WP i zwiększyć jej wydajność. Jak to się osiąga?

hosting zarządzany-wordpress

Na przykład plan obejmuje pewne funkcje i zasoby, których potrzebuje witryna WP. Wiele planów oferuje automatyczne aktualizacje WP. Oznacza to, że gdy pojawi się nowa aktualizacja WP, host automatycznie zajmie się aktualizacją systemu. Nie musisz się o to martwić.

To samo dotyczy wielu innych aspektów. Główną ideą jest to, że zarządzany pakiet hostingowy WP zajmie się wszystkimi technicznymi aspektami uruchamiania WordPress na twojej stronie internetowej. Zespół wsparcia jest zawsze do Twojej dyspozycji, a większość rzeczy jest załatwiana od samego początku.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz uwzględnić w zarządzanym planie hostingowym WordPress, jest możliwość łatwej instalacji WordPress. Większość firm robi to, oferując funkcję o nazwie „Instalacje jednym kliknięciem”.

Korzystając z tego, możesz zainstalować WordPress dosłownie jednym kliknięciem. Nic więcej nie można zrobić, to takie proste.

Jednak inni przyjmują inne podejście do tej kwestii. Istnieją pewne plany hostingowe, które zawierają WordPress w pakiecie, ale bez procesu instalacji jednym kliknięciem. Jak sobie z tym poradzą?

W takim scenariuszu, gdy zarejestrujesz się w swoim planie hostingowym, WordPress zostanie automatycznie zainstalowany na wybranej nazwie domeny. Host poprosi cię o zarejestrowanie nowej domeny (lub po prostu wybierz jedną, jeśli już masz już zarejestrowanych), a następnie zainstaluje na niej WordPress.

W takim przypadku nie musisz nic robić, aby WordPress działał. Cały proces instalacji jest obsługiwany przez zespół wsparcia odpowiedzialny za Twój plan.

Teraz, gdy wiesz, czym jest zarządzany plan hostingowy WordPress, przejdziemy dalej i porozmawiamy o usługach hostingowych WordGress firmy HostGator. Omówię każdy z nich osobno, abyś wiedział łatwiej, który z nich jest najlepszy dla twoich osobistych potrzeb.

Jedno jest pewne: HostGator może być jedną z najlepszych decyzji o hostowaniu strony internetowej WordPress. Są firmą o światowej renomie, która oferuje niezawodne usługi.

HostGator WordPress Hosting

Hostgator-Wordpress-Cloud-Hosting-Plany

HostGator

Jak zapewne już wiesz, wiele usług hostingowych jest podzielonych na wiele różnych planów, aby spełnić wszystkie oczekiwania. To samo dotyczy usługi hostingowej WordPress firmy HostGator.

1. Plan początkowy

Jest to najtańszy plan, który oferuje HostGator. Możesz go uzyskać za miesięczny 5,95 USD. Wielu konkurentów wycenia swoje usługi hostingowe WordPress znacznie wyżej. Warto więc wiedzieć, że HostGator oferuje hosting WP w rozsądnych cenach.

Ten plan da ci możliwość hostowania 1 strony WordPress na twoim koncie. Będąc planem początkowym, naprawdę nie możesz oczekiwać wielu witryn na jednym koncie. Mimo to zapewnią wszystko, co potrzebne do skutecznego zarządzania witryną WordPress.

Na przykład witryna z łatwością przyjmie 100 000 odwiedzających miesięcznie. Jest to dość duża liczba, co oznacza, że ​​nawet bardziej ugruntowana witryna będzie dobrze działać przy użyciu tego planu.

HostGator oferuje również 1 GB przestrzeni dyskowej do regularnego tworzenia kopii zapasowych. Ponadto do planu dodawany jest certyfikat SSL. Jest to bardzo ważne, aby zwracać uwagę na każdy plan hostingowy, a zwłaszcza na stronach WordPress.

Certyfikat SSL zapewni, że twoja strona pozostanie bezpieczna podczas korzystania z niej przez odwiedzającego. Wszelkie dane wysyłane lub odbierane przez użytkownika będą szyfrowane. W ten sposób nikt między gościem a serwerem docelowym nie może uzyskać dostępu do tych danych (na przykład informacje o karcie kredytowej).

Aby rozpocząć pracę z planem, HostGator daje również możliwość swobodnego przeniesienia już istniejącej strony internetowej na ten plan hostingowy. Tak więc, jeśli masz witrynę internetową, która wymaga dedykowanego hostingu WordPress, możesz łatwo przenieść ją do HostGator bez żadnych opłat.

Przestrzeń dyskowa i przepustowość są nieograniczone, więc możesz zbudować swoją witrynę tak złożoną, jak chcesz. Oczywiście sprzęt używany do przechowywania danych jest wykonany z nowoczesnych napędów SSD zamiast tradycyjnych dysków twardych. Te nowe dyski sprawią, że Twoja strona internetowa będzie znacznie szybsza podczas ładowania w przeglądarce.

Powinienem wspomnieć, że HostGator obejmuje również 100 USD darmowych kredytów Google Ad. Można ich użyć do promocji Twojej witryny za pomocą Google Adwords. Szybciej zauważysz w Internecie, a rozpoczęcie budowania odbiorców będzie znacznie prostsze.

2. Plan standardowy

Ten plan kosztuje nieco więcej niż poprzedni – 7,95 USD miesięcznie. Jest podobny do poprzedniego, ale istnieją pewne różnice ze względu na dodatkowe funkcje i zasoby.

Na przykład możesz teraz hostować 2 strony internetowe na jednym koncie. Zasadniczo dzięki tej funkcji przestrzeń robocza jest podwojona. W przypadku hostingu 2 stron internetowych HostGator pozwala na przeniesienie 2 własnych, jeśli chcesz. Oczywiście jest to bezpłatne.

Miesięczny ruch w witrynie również wzrasta do 200 000 odwiedzających. Warto wspomnieć, że ta liczba jest średnią. Możesz więc pójść jeszcze wyżej, jeśli Twoje witryny to potrafią.

Każde złośliwe oprogramowanie zauważone przez platformę lub zespół pomocy technicznej jest automatycznie usuwane. Nie musisz się martwić o utrzymanie swojej witryny w czystości przed wirusami lub innym złośliwym oprogramowaniem. Zespół zaplecza jest zawsze do dyspozycji w takich sytuacjach.

3. Biznesplan

To trzeci plan hostingowy WordPress. Kosztuje miesięcznie 9,95 USD. Tak, jest najdroższy, ale naprawdę warto go ulepszyć dla kogoś, kto potrzebuje jeszcze więcej zasobów.

Wynika to z faktu, że plan może obsługiwać 3 witryny internetowe przy użyciu jednego konta. Przeniesienie 3 witryn do HostGator przy użyciu tego planu jest bezpłatne, jak można się było spodziewać.

Ale ilu użytkowników może korzystać z tego planu? Średnia liczba wynosi 500 000 / miesiąc. Tak, to prawda: 500 000 odwiedzających miesięcznie. Tak więc, bez względu na to, jak duża jest Twoja witryna WordPress, ten plan z pewnością sobie z tym poradzi.

Plan zapewnia 3 GB miejsca na codzienne kopie zapasowe wszystkich plików. W ten sposób, nawet w najgorszym przypadku, możesz przywrócić witrynę do poprzedniej wersji za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Warto zauważyć, że względna moc przetwarzania jest 5 razy większa niż w poprzednich 2 planach. Oznacza to, że każdy proces związany z witryną i usługą hostingową można wykonać do 5 razy szybciej. Liczba ta wpłynie również pozytywnie na szybkość ładowania dowolnej strony internetowej korzystającej z planu.

Teraz, gdy rozmawialiśmy o wszystkich 3 planach hostingowych WordPress, możesz stworzyć sobie całkiem niezły pomysł, jeśli HostGator będzie w stanie zarządzać potrzebami Twojej witryny. Prawdopodobna odpowiedź to tak.

Nawet jeśli masz dobrze ugruntowaną stronę internetową z tysiącami odwiedzających codziennie, trzeci plan, który właśnie omówiliśmy, może z łatwością sobie z tym poradzić.

Dlaczego warto wybrać Hosting WordPress Hosting??

Jednym z głównych powodów, dla których powinieneś HostGator hostować strony WordPress, jest: wsparcie online.

Zespół wsparcia w HostGator jest jednym z najlepszych w branży. Są bardzo szybcy w odpowiedzi na każde żądanie klienta. Zwykle nie trzeba czekać dłużej niż kilka minut, aby uzyskać odpowiedź na pytanie. Są również wydajne, zapewniając Ci najlepsze możliwe rozwiązanie w mgnieniu oka.

Ich zespół wsparcia jest przeszkolony do obsługi zapytań związanych z hostingiem i WordPress.

Czy e-mail jest zawarty w HostGator WordPress Hosting?

Tak, e-mail jest dołączany do każdego planu hostingowego WordPress na HostGator. W rzeczywistości możesz utworzyć dowolną liczbę kont e-mail dla swojej witryny, na przykład [email protected] – nie ma ograniczeń co do liczby adresów e-mail, które możesz utworzyć w planach hostingowych WordPress firmy HostGator.

Zalety hostingu WordPress HostGatora w porównaniu do wspólnych planów

Hosting współdzielony jest świetny dla małych blogów i stron internetowych WordPress. Jeśli jednak Twoja witryna otrzymuje duży ruch dziennie (ponad 1000), hosting współdzielony po prostu nie wystarczy. Chociaż niektóre wspólne plany w HostGator pozwalają na hostowanie wielu stron internetowych i nie mają ograniczenia przepustowości i wykorzystania miejsca na dysku, zasoby są bardzo ograniczone.

Plany hostingowe WordPress są zaprojektowane tak, aby wspierać większy ruch. HostGator korzysta z technologii hostingu w chmurze w swoich planach hostingowych WordPress, które mogą obsługiwać ogromne skoki ruchu, lepiej przydzielając zasoby serwerowe. Mimo że większość ruchu w witrynie będzie dostępna w krótkim czasie, witryna będzie działać płynnie przez cały dzień. Na współdzielonym hostingu nie jest to możliwe.

HostGator WordPress Transfer strony internetowej

Jeśli Twój obecny hosting nie wystarcza już na Twoje strony, ale nie masz dużego know-how do przenoszenia stron, w HostGator możesz poprosić o pomoc. Zespół HostGator bezpłatnie przeniesie do 3 witryn WordPress ze starego hosta na ich serwery.

Będą przeprowadzać transfery stron internetowych w tak profesjonalny sposób, że odwiedzający nie odczują żadnych przestojów.

Czy WordPress Hosting jest wart dodatkowych kosztów?

Jeśli zarabiasz na swojej stronie, prawdopodobnie możesz sobie pozwolić na poniesienie dodatkowych kosztów za zarządzany hosting WordPress. Jeśli przychody z Twojej witryny mogą z łatwością pokryć koszty hostingu, to zdecydowanie warto uaktualnić z hosta WordPress współdzielonego do zarządzanego.

W dłuższej perspektywie opłaci się, ponieważ Twoja witryna będzie szybsza, będzie miała lepsze bezpieczeństwo i czas pracy bez przestojów. Hosting odgrywa ważną rolę w sukcesie strony internetowej. Chociaż powinieneś zacząć od planów niskiego poziomu i aktualizować, gdy potrzebujesz większej wydajności i funkcji.

Wniosek

Podsumowując, HostGator jest zdecydowanie w stanie hostować stronę internetową opartą na WordPress. Jak widać z wyżej wymienionych planów, nawet wiele stron internetowych można łatwo hostować z drugim i trzecim planem.

Nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz z nową witryną, czy masz już dużą i popularną witrynę. HostGator radzi sobie całkiem nieźle. Oczywiście na początek zaleca się pierwszy plan.

Ale jeśli planujesz później rozwinąć lub już masz dużą witrynę, wybierz drugi lub trzeci plan. Po prostu dobrze przemyśl swoje potrzeby i wybierz odpowiednio. Ta usługa hostingowa WordPress nie rozczaruje Cię.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map