Czy HostGator Web Hosting jest szybki?

01.06.2020
Bez kategorii 'Czy HostGator Web Hosting jest szybki?
0 9 мин.

hostgator-fast-web-hosting


Jaki jest jeden z najważniejszych aspektów dostawcy hostingu, z którego będziesz korzystać w przyszłości? Oczywiście szybkość!

W końcu każdy, kto jest właścicielem strony internetowej (lub więcej), chce, aby szybko się ładowała i działała bezproblemowo dla każdego użytkownika. Jest dobry powód takiego myślenia: duży procent ludzi opuści stronę internetową, jeśli nie załaduje się w czasie krótszym niż 2-3 sekundy.

Jeśli więc jesteś właścicielem witryny lub planujesz uruchomić witrynę, sprawą najwyższej wagi jest zwrócenie uwagi na szybkość ładowania w nowym hoście. W ten sposób strona zyska na popularności szybciej i łatwiej.

Ale możesz zadać sobie pytanie: która firma hostingowa znana jest z tego, że jest szybka? To dobre pytanie! W tym artykule omówimy odpowiedź.

Mówiąc dokładniej, porozmawiamy o dostawcy hostingu, który jest usługą używaną na całym świecie. Nazywa się HostGator.

Głównym tematem tego artykułu jest poinformowanie Cię, dlaczego HostGator jest szybką usługą i który plan hostingowy byłby najlepszy do uzyskania najszybszej strony internetowej.

O HostGator

HostGator to amerykańska firma. Zostało założone przez Brenta Oxleya w 2002 roku, a jego pierwsze biuro na Florydzie. Minęło sporo czasu od pierwszego wydania firmy. Jak to się dzisiaj układa z konkurencją?

Możemy śmiało powiedzieć, że HostGator należy do 10 najlepszych hostów internetowych na całym świecie. Dlaczego? Ponieważ od 2002 roku setki tysięcy klientów pokochały oferowane przez nich usługi.

Oznacza to, że setki tysięcy witryn są hostowane przy użyciu jednej z usług HostGator.

Głównym powodem, dla którego tylu ludzi wybrało tego dostawcę niż innych, jest cena. Na przykład każdy pakiet hostingowy, który można znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej, kosztuje o wiele mniej niż to, co oferują inne firmy.

Ale bycie tanim to nie wszystko. W końcu kto chce taniej usługi, która nie wykona pracy? Na szczęście HostGator nie jest takim hostem. Każdy oferowany przez nich plan jest na najwyższym poziomie. Zawierają wszystkie potrzebne funkcje odpowiednio do wybranego pakietu (zobaczymy to bardziej szczegółowo później).

Ale teraz, gdy wiesz, dlaczego HostGator jest tak popularny, czas sprawdzić, czy działają tak szybko, jak chcesz:

Jest HostGator Fast?

Krótka odpowiedź brzmi: tak, HostGator jest zdecydowanie szybką usługą hostingową. Ok, wiem, że chcesz więcej szczegółów, więc przenieśmy jeden i porozmawiajmy o jakimś dowodzie:

Magazyny SSD

hostgator-szybkie-serweryPierwszą rzeczą, o której musimy wspomnieć o szybkościach witryny, jest sprzęt, który HostGator zapewnia swoim klientom. Z przyjemnością dowiesz się, że każdy plan hostingowy oferuje bezpłatne miejsce na dysku SSD.

Dlaczego jest to tak ważne, że należy o tym wspomnieć? Cóż, dyski SSD są znacznie szybsze niż standardowe, tradycyjne dyski spinningowe (HDD). Ale o ile szybciej?

W większości przypadków dysk SSD wyśle ​​wymagane informacje na ekran użytkownika nawet 10 razy szybciej niż zwykły dysk HDD. Jeśli dysk używany przez firmę jest produktem wysokiej jakości (którym jest), liczba ta może wzrosnąć nawet 20x szybciej.

Wyobraź to sobie! Na przykład, zamiast czekać 10 sekund na załadowanie strony, użytkownik zobaczy zawartość na mniej niż 1 sekundę na swoim ekranie.

Dysk SSD jest tak ważny. Dlatego HostGator używa go jako podstawy do każdego planu hostingowego, który udostępnia.

Niska gęstość na serwerach

Kolejnym ważnym aspektem, który sprawia, że ​​HostGator jest tak szybki, jest niska gęstość na ich serwerach. Powiem ci, co to oznacza w tej chwili. Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, że ten aspekt dotyczy głównie tych, którzy pracują ze wspólnymi planami hostingowymi. Ale ponieważ większość ludzi korzysta z tego rodzaju usług, istnieje duża szansa, że ​​jesteś wśród nich.

Po zapisaniu się na wspólny plan hostingowy oznacza to, że będziesz dzielić zasoby jednego serwera z innymi stronami internetowymi. Z tego powodu zasoby zostaną podzielone między wszystkich użytkowników jednego serwera.

Załóżmy, że serwer ma 100 GB przestrzeni dyskowej (tylko przykład). Jeśli na tym serwerze jest 10 użytkowników, każdy użytkownik będzie miał około 10 GB miejsca na swojej stronie internetowej. Ale liczba ta może się znacznie zmieniać, ponieważ niektóre witryny wymagają więcej zasobów niż inne. Chodzi o to, że będziesz udostępniać zasoby innym użytkownikom.

Ponieważ jednak HostGator ma serwery o niskiej gęstości, będziesz dzielić się tymi zasobami ze znacznie mniejszą liczbą użytkowników niż w innych firmach. W ten sposób Twoja strona otrzyma większą moc obliczeniową, pamięć i inne bonusy potrzebne do jej utrzymania.

A ponieważ uzyskasz więcej wszystkiego (w szczególności pamięci RAM i mocy serwera), Twoja strona ładuje się bardzo szybko, bez względu na to, jak skomplikowana jest.

Szybkie serwery

Jako trzeci dowód przedstawię statystyki testowania prędkości dotyczące HostGator. Przekonasz się, że strona internetowa obsługiwana przez nas na współdzielonym serwerze HostGator załaduje się w mgnieniu oka. Jest to witryna WordPress z dużą ilością obrazów, skryptów i codziennie otrzymuje przyzwoity ruch.

test prędkości hostgator

Test wykonany z Pingdom z Londynu (Wielka Brytania) o godzinie 13:30 czasu lokalnego podano następujące wyniki:

 • Ocena wydajności: 81 punktów
 • Czas ładowania: 2,87 sekundy
 • Rozmiar strony: 390 KB
 • Liczba wniosków: 29

Centra danych HostGator znajdują się w Stanach Zjednoczonych. Tak więc przygotowanie tego testu z kraju europejskiego jeszcze bardziej utrudnia uzyskanie dobrego wyniku.

Mając to na uwadze, zauważ, że HostGator zdołał załadować witrynę w mniej niż 2 sekundy. To imponujący wyczyn.

To osiągnięcie z łatwością mówi o świetnym dostawcy hostingu, który wkłada wiele wysiłku w zapewnianie dużych prędkości ładowania.

Test przeprowadziliśmy kilka minut później Google PageSpeed ​​Insights narzędzie również. Dzięki temu narzędziu uzyskaliśmy dwa wyniki, jeden na urządzenia mobilne, a na komputery. Oto zrzuty ekranu:

hostgator-google-speed-test-mobile

HostGator – Google Speed ​​Test Mobile

hostgator-google-speed-test-desktop

HostGator – Google Speed ​​Test Desktop

Jak widać, wyniki testów są również bardzo obiecujące w przypadku testu prędkości Google.

Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć, który plan hostingowy byłby najlepszy dla najszybszej witryny:

Najszybsze plany HostGator

Wybór odpowiedniego planu hostingowego dla Twojej witryny zależy głównie od twoich konkretnych potrzeb. Dlaczego to mówię? Po prostu o tym pomyśl!

Nowo zbudowana witryna nie potrzebuje zbyt wielu zasobów, aby działać poprawnie. Dlaczego to prawda? Ponieważ zazwyczaj witryna dla początkujących od samego początku nie ma zbyt wielu użytkowników dziennie. Dorastanie wymaga czasu. Zatem posiadanie prostszego planu hostingowego jest wszystkim, czego potrzebujesz.

Ale jeśli masz bardziej złożoną stronę internetową, która już codziennie odwiedza wielu odwiedzających, możesz poszukać czegoś bardziej konkurencyjnego. W końcu więcej odwiedzających wymaga więcej zasobów, prawda?

Więc jak powinieneś mieć szybką stronę internetową? Istnieją 2 metody do wyboru:

Hostgator-najszybszy-udostępniony-hosting-plan

HostGator – biznes plan

 1. Jeśli chcesz tylko zwolnić Nowy strona internetowa, potrzebujesz dobrego wspólnego planu hostingowego. Na szczęście HostGator oferuje 3 osobne plany na takie potrzeby. Jeśli jednak chcesz uzyskać najlepszą wydajność, powinieneś wybrać trzeci pakiet o nazwie Business hosting. Ten plan obejmuje również bezpłatny certyfikat SSL, dedykowane narzędzia IP i SEO.

Kosztuje miesięcznie 5,95 USD, więc jest dość tani. Ponadto zyskujesz nieograniczoną przestrzeń dyskową SSD i nieokreśloną przepustowość, dzięki czemu będziesz mógł pracować z dużą liczbą odwiedzających, gdy będziesz się powiększać.

hostgator-vps-hosting-plan-fast

HostGator – plany hostingowe VPS

 1. Druga sytuacja ma miejsce, gdy Twoja witryna jest już dobrze ugruntowana. Oznacza to, że codziennie odwiedzasz setki (być może tysiące) użytkowników. W takim przypadku wspólny plan hostingowy nie wystarczy, aby utrzymać szybko ładującą się witrynę.

HostGator oferuje 2 alternatywy: Hosting VPS i Hosting dedykowany. Istnieje wyraźna różnica między hostingiem 2: VPS pozwala na użycie określonej ilości zasobów, wyraźnie określonych, ale będziesz pracować na tym samym serwerze z innymi. Ten hosting jest tańszy niż hosting dedykowany.

Dedykowany hosting da ci cały serwer dla siebie. To jest główna różnica. Jednak hosting dedykowany jest znacznie droższy niż hosting VPS.

Aby wybrać odpowiedni plan dla swoich potrzeb, zajrzyj na oficjalną stronę HostGator. Tam znajdziesz zarówno hosting VPS, jak i dedykowane plany hostingowe. Wszystkie funkcje i zasoby są wymienione, więc dokładnie wiesz, czego potrzebujesz.

Pamiętaj jednak, że dedykowany hosting jest przeznaczony tylko dla tych, którzy posiadają bardzo duże strony internetowe. Rozumiem przez to ogromną witrynę, z tysiącami odwiedzających codziennie i dziesiątkami, a nawet setkami stron. Dla większości użytkowników hosting VPS wystarczy, aby mieć szybką stronę.

Wniosek

Teraz już wiesz, że HostGator jest znanym dostawcą hostingu o rosnącej popularności. Czy to jest szybkie Oczywiście! Z 3 powodów opisanych powyżej wyraźnie widać, że HostGator bardzo dba o szybkość witryny.

W rzeczywistości ewoluują w tym obszarze z dnia na dzień.

Podsumowując, wybór odpowiedniego planu dla swojej strony internetowej zależy wyłącznie od Ciebie. Zastanów się dobrze, czego potrzebujesz, a będziesz wiedział, jak postępować!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector